Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Kompendium Grozy - opinie

Polecane posty

Dla mnie do d..y (może urażę eugeniusza,a nie mam zamiaru bo ma naprawdę dobre recki) błędy:

-Konsole,nie po to kupuję cd action żeby poczytać o konsolach, CDA miało być chyba w zamierzeniu PCtowym pismem ! Wystarczy mi już w nim jedna strona(mimo tego że przymierzam się do zakupu PSP)!!

-O złotówkę drożej, wspaniale. Wolał bym mieć 1 zł w kieszeni na jakąś słodką bułkę(taak, schudnę przez CDA zaje.iście )

-AVP horrorem?To half life też ?!?

-Stubbs the zombie horror, to raczej śmieszy niż grozi(wiem że tam jest tak napisane) ale nie tego się spodziewałem.

Wiem że teraz będę ochrzaniany że jestem antyfanem, debilem. Ale wcale nie, o pełniakach i reszcie pisma mam skrajnie odmienne zdanie(oprócz 1 strony o konsolach)

A co do horrorów to nawet lubię szczególnie takie bardziej zręcznościówkowe niż przygodowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTS :arrow: no to przecież nie musisz tego czytać. Innych to może interesować. CDA jest pismem o grach (głównie na PC), ale jeżeli robi się dodatek do pisma, a do tego o grach z jednego gatunku, to pisze sie o grach na wszystkie platformy. No i co z tego ze tam są gry na konsole? Żal ci tych kilku stron w Tipsomaniaku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTS :arrow: no to przecież nie musisz tego czytać. Innych to może interesować. CDA jest pismem o grach (głównie na PC), ale jeżeli robi się dodatek do pisma, a do tego o grach z jednego gatunku, to pisze sie o grach na wszystkie platformy. No i co z tego ze tam są gry na konsole? Żal ci tych kilku stron w Tipsomaniaku?

'kilku'...

Wspaniale, może niech zrobią dodatek o bijatykach i niech uwzględnia gry na wszystkie platformy nawet i automaty :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do konsolek to raczej takich gier było parę . Dodatkowo albo większość z nich ukazała się na PC albo jest konwerterowanoa , no moze oprócz GB . Jak nie chcesz czytać o konsolkach to wyrwij te strony proste?Albo sprzedaj CDA jak ci się nie spodobało.

Wspaniale, może niech zrobią dodatek o bijatykach i niech uwzględnia gry na wszystkie platformy nawet i automaty

Coś takiego już było wprawdzie nie wydanie książkowe ale parę opini o gierkach z automatów było. O samych automatach W Japoni takrze i musze przyznać że Jap mają świetne zabaweczki .

Wracając do treści kompedium to można było napisać które tytyłu można dostać za free ( nop trochę strune przeciagam :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy:

-Konsole,nie po to kupuję cd action żeby poczytać o konsolach

Ojej jak mi przykro. Spać teraz nie będę. A ja nie lubię maniaków jednej platformy (bo jak widzę nienawidzisz konsol i wszystkiego co z tym związane), ale co poradzę? Tacy też muszą żyć, inaczej byłoby nudno. A tak na poważnie - to może sobie te strony wyrwiesz i przestaniesz du.pę zawracać?

O złotówkę drożej, wspaniale. Wolał bym mieć 1 zł w kieszeni na jakąś słodką bułkę(taak, schudnę przez CDA zaje.iście )

1 zeta za 200 stron to faktycznie zdzierstwo, przyznaję. Serce mi się kraje, jak widzę, jak zostałeś oskubany i wyrolowany.

--AVP horrorem?To half life też ?!?

A widzisz, żeby H-L był opisany?

I to mają być twoim zdaniem błędy? Bo autor miał czelność napisać o grach na konsole, których ty nie trawisz? A może dla odmiany jakieś konkrety? Jakieś potknięcia merytoryczne, językowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.

Sorki za offtopic,ale mnie zastanawia jedno:

Dlaczego jakakolwiek krytyka ze strony czytelników CDA musi się spotkać z negatywnym odzewem ze strony redaktorów pisma? Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, 100% osób nigdy nie będzie zadowolonych, zawsze jest ktoś kto chce podzielić się swoimi spostrzeżeniami in minus.

Owszem, taka krytyka powinna być odpowiednio uzasadniona (niejednokrotnie każdy z argumentów usera mija się z prawdą) ale czasem wszystkie stwierdzenia są na miejscu a userowi dostaje się porządnie za przedstawienie swojego punktu widzenia.

[i najpewniej ten post zniknie szybciej niż go napisałem]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, taka krytyka powinna być odpowiednio uzasadniona (niejednokrotnie każdy z argumentów usera mija się z prawdą) ale czasem wszystkie stwierdzenia są na miejscu a userowi dostaje się porządnie za przedstawienie swojego punktu widzenia.

No to powiedz mi, które z powyższych stwierdzeń są na miejscu. O tym, że przez tego zakichanego tipsomaniaka sobie bułki nie kupi? Czy może o tym, że bezsensem było opisywanie gier na konsole, no bo przecież nie po to kupuje CDA żeby o konsolach czytać. Możesz mi powiedzieć z ręką na sercu, że twoim zdaniem te zarzuty są sensowne?

[i najpewniej ten post zniknie szybciej niż go napisałem]

Bzdura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz Siekiera. Tak, nikt inny nie zrobiłby tego lepiej. Nie będe ukrywał, że wielbię tego redaktora (i w tym momencie oddaje mu należny hołd) [Może tak bez przesady. Ołtarzyk w domu też postawiłeś? Czuję w tym grubą podpuchę 8) DION] za jego fantastyczny styl i niewyczerpaną wyobraźnię, którymi zachwyca mnie od samego początku mojego obcowania z CDA. Dodam jeszcze, że nawet kaszanki jego autorstwa czyta się znakomicie! Szczerze mówiąc, wiele bym dał by pisać tak jak on...

Nikogo nie powinien więc zdziwić fakt, że Kompendium Grozy to spełnienie moich najskrytszych marzeń.

/ Wiem, wiem... odczuliście pewnie potworną woń wazeliny. Przykro mi, musiałem to napisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy tipsomaniak jest całkiem spoko. Miło jest poczytać o mało znanych, ale oryginalnych i świetnych tytułach. Zdecydowanie wolę to niż po raz 20 czytac zachwyty nad grami typu HoMM3 czy GTA Vice City, o których wszystko już wiem. Właściwie to opisy tych najbardziej znanych tytułów (AvP 2, Silent Hill) pomijałem, gdyż wogóle mnie one nie interesowały. Teraz czekam na podobne komendium, tylko o RPG'ach. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz Siekiera. Tak, nikt inny nie zrobiłby tego lepiej. Nie będe ukrywał, że wielbię tego redaktora (i w tym momencie oddaje mu należny hołd) [Może tak bez przesady. Ołtarzyk w domu też postawiłeś? Czuję w tym grubą podpuchę 8) DION] za jego fantastyczny styl i niewyczerpaną wyobraźnię, którymi zachwyca mnie od samego początku mojego obcowania z CDA. Dodam jeszcze, że nawet kaszanki jego autorstwa czyta się znakomicie! Szczerze mówiąc, wiele bym dał by pisać tak jak on...

Nikogo nie powinien więc zdziwić fakt, że Kompendium Grozy to spełnienie moich najskrytszych marzeń.

/ Wiem, wiem... odczuliście pewnie potworną woń wazeliny. Przykro mi, musiałem to napisać.

Moglbys dotknac mojego palca? Nie moge sygnetu zdjac :P. A Siekiera rzeczywiscie bardzo dobrze pisze. Moze niech napisze jakas wlasna ksiazke? Tyle horrorow zapewne obejzal, nagral sie w nie i naczytal, ze raczej by podolal temu zadaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
No to powiedz mi, które z powyższych stwierdzeń są na miejscu. O tym, że przez tego zakichanego tipsomaniaka sobie bułki nie kupi? Czy może o tym, że bezsensem było opisywanie gier na konsole, no bo przecież nie po to kupuje CDA żeby o konsolach czytać. Możesz mi powiedzieć z ręką na sercu, że twoim zdaniem te zarzuty są sensowne?

Akurat swojego posta napisałem w niewłaściwym miejscu, ponieważ NTS rzeczywiście miał nieprzekonywujące argumenty. Post ten dotyczył ogólnej postawy moderatorów z jaką spotykam się w niektórych działach (na szczęscie bardzo rzadko).

Czasami wydaje mi się, że user to tylko dodatek na forum a prawdziwymi użytkownikami są moderatorzy, którzy wcinają się dosłownie co post reagując na głupoty w stylu ''a Gran Turismo miało lepszą grafę od SRS''. Od razu widać że takie posty są najpewniej dziełem jakiegoś dziesięciolatka, które ledwo dostało w łapki pudełko z napisem ''neostrada'' i chce zabłysnąć chorą ''wiedzą'' w Internecie.

Przydałoby się trochę więcej luzu! Admini powinni zostawić wszelkie problemy takich ''dziesięciolatków'' userom, oni się już odpowiednio nimi zajmą :)

A problem netowych ''durniów'' zawsze można rozwiązać jednym sposobem: natychmiastowy banan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy:

-Konsole' date='nie po to kupuję cd action żeby poczytać o konsolach[/quote']

Ojej jak mi przykro. Spać teraz nie będę.

To ja za ciebię odeśpię z super blądyną

A ja nie lubię maniaków jednej platformy (bo jak widzę nienawidzisz konsol i wszystkiego co z tym związane)' date=' ale co poradzę? Tacy też muszą żyć, inaczej byłoby nudno. A tak na poważnie - to może sobie te strony wyrwiesz i przestaniesz du.pę zawracać?

[/quote']

Z kąd wiedziałeś że tak zrobiłem? ale i tak nie daje mi spokoju

O złotówkę drożej' date=' wspaniale. Wolał bym mieć 1 zł w kieszeni na jakąś słodką bułkę(taak, schudnę przez CDA zaje.iście )[/quote']
1 zeta za 200 stron to faktycznie zdzierstwo' date=' przyznaję. Serce mi się kraje, jak widzę, jak zostałeś oskubany i wyrolowany.

I to mają być twoim zdaniem błędy? Bo autor miał czelność napisać o grach na konsole, których ty nie trawisz? A może dla odmiany jakieś konkrety? Jakieś potknięcia merytoryczne, językowe?

Z tym to akurat dobrze, nie zauważyłem potknięć merytorycznych typu - Skopiuję swój tekst który napisałem 20 nr wcześniej należący do CDA, napewno nie zauważą .

Owszem' date=' taka krytyka powinna być odpowiednio uzasadniona (niejednokrotnie każdy z argumentów usera mija się z prawdą) ale czasem wszystkie stwierdzenia są na miejscu a userowi dostaje się porządnie za przedstawienie swojego punktu widzenia.[/quote']

No to powiedz mi, które z powyższych stwierdzeń są na miejscu. O tym, że przez tego zakichanego tipsomaniaka sobie bułki nie kupi? Czy może o tym, że bezsensem było opisywanie gier na konsole, no bo przecież nie po to kupuje CDA żeby o konsolach czytać. Możesz mi powiedzieć z ręką na sercu, że twoim zdaniem te zarzuty są sensowne?

Sorki za offtopic' date='ale mnie zastanawia jedno:

Dlaczego jakakolwiek krytyka ze strony czytelników CDA musi się spotkać z negatywnym odzewem ze strony redaktorów pisma? Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, 100% osób nigdy nie będzie zadowolonych, zawsze jest ktoś kto chce podzielić się swoimi spostrzeżeniami in minus.

Owszem, taka krytyka powinna być odpowiednio uzasadniona (niejednokrotnie każdy z argumentów usera mija się z prawdą) ale czasem wszystkie stwierdzenia są na miejscu a userowi dostaje się porządnie za przedstawienie swojego punktu widzenia.

[i najpewniej ten post zniknie szybciej niż go napisałem']

Praktycznie zawsze są kasowane posty z krytyką. Lub dostaje się ostrzeżenie, nie tyczy się to mojego posta tylko też różnych innych (bo takich złotówek dion dziennie ma z 100

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o "Kompendium grozy" napisałem w komentarzu odnośnie całego numeru, ale teraz może trochę więcej na temat. ;]

Przede wszystkim bardzo widać znajomość tematu - takie kompendium dla mnie jako laika jeśli chodzi o horrory jest czymś naprawdę przydatnym i pozwalającym poczytać o paru tytułach, których nie pamiętam, bądź nie mam jak poznać. Dobrą decyzją było moim zdaniem opisywanie także horrorów z konsol - przeciętny PCtowiec ma na ich temat znikomą wiedzę, a jednak warto wiedzieć co piszczy po drugiej stronie. :) Na samym początku możnaby też zastanowić się czy opisywanie aż stu gier było dobrym pomysłem - wymusiło to opisanie też paru kiepskich gier, ale... ale jest to o tyle przydatne, że przynajmniej wiadomo czego na przyszłość unikać. Ze względu na to, że horrory to jednak dość niszowy gatunek i gier tego typu powstaje stosunkowo mało udało się najwyraźniej zmieścić opisy poszczególnych części pewnych serii - chociażby mojego ulubionego "Silent Hill". To też - moim zdaniem - można policzyć in plus, bo temat jest rozwinięty w naprawdę satysfakcjonujący sposób. Warto też wspomnieć o rozmaitych ciekawostkach umieszczonych po bokach stron - niektóre z nich są naprawdę zaskakujące i dobrze się to sprawdza jako przerwa w lekturze. Ja żałuję jedynie, że... jest ich tak mało. Myślę, że dobrym wyjściem byłaby jedna ciekawostka obok każdej opisywanej gry - na pewno zrobienie tego zajęłoby więcej czasu, ale efekt byłby jeszcze lepszy.

In minus liczę chyba właściwie tylko to, że niektóre gry zostały opisane dość krótko, ale przy tworzeniu stu podobnych opisów jest to w pełni wytłumaczalne. Poza tym - najważniejsze i największe gry zostały opisane na sporej ilości stron i - moim zdaniem - taka formuła jest właściwa. Prawdę mówiąc szczerze chciałbym się jeszcze czegoś tutaj poczepiać (:P), ale nie bardzo jest czego - oczywiście jeśli chodzi o opinie nt. pewnych gier opisanych w Kompendium mam całkiem inne zdanie, ale to rzecz tak naturalna przy każdych tekstach, że właściwie nie trzeba o tym dłużej pisać.

Ogólnie dodatek bardzo mi się spodobał, mam też cichą nadzieję, że powstaną kolejne o innych gatunkach gier - pomysł jest naprawdę zacny i godny kontynuowania.

<cholera, ale tani ten post... :D>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie i dlatego się dziwię dlaczego AVP jest A HL 2 nie ma (ravenholm to element grozy, nieprawdaż :/ ? :>)

Gdyby cały HL2 był taki jak epizod w Ravenholm, z pewnością trafiłby do książeczki. A że to tylko epizod...

A dlaczegoż AVP ?

Bo to horror. Czystej krwi horror fpp. Tak trudno na to wpaść? Skoro autor zamieścił go w spisie, uznał widocznie, że to horror. I nie pisz mi, że ty się z tym nie zgadzasz, bo to już wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie i dlatego się dziwię dlaczego AVP jest A HL 2 nie ma (ravenholm to element grozy, nieprawdaż :/ ? :>)

Gdyby cały HL2 był taki jak epizod w Ravenholm, z pewnością trafiłby do książeczki. A że to tylko epizod...

A dlaczegoż AVP ?

Bo to horror. Czystej krwi horror fpp. Tak trudno na to wpaść? Skoro autor zamieścił go w spisie, uznał widocznie, że to horror. I nie pisz mi, że ty się z tym nie zgadzasz, bo to już wiem.

Dobrze, ja też uznam że np. Ty jesteś czarny, i w MOIM uznaniu będziesz Czarny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ja też uznam że np. Ty jesteś czarny, i w MOIM uznaniu będziesz Czarny

Znowu bredzisz, ale niech ci będzie. Jestem czarny, tylko daruj sobie kolejne dygresje, bo zaczynam tracić cierpliwość. Później będzie, że znowu chamski mod dał ostrzeżenie niesłusznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie cieszy fakt, że wspomniano o Eternal Darkness - gra wydana tylko na Gacława i przez to nie jest popularna tak bardzo, jak na to zasługuje :) Nie wspomniano tam tylko (albo może nie doczytałem), że oprócz efektów szaleństwa takich jak krwawiące ściany, zmieniające się obrazy, krzyki itd., czyli dotyczących świata gry, gra wyświetla nam informacje o uszkodzonej płycie, "wyłącza" telewizor (coś jak Psycho Mantis w MGS - "HIDEO" :) ), przedmioty "znikają" z ekwipunku i parę innych, czyli miesza też w gameplay'u i potrafi autentycznie zmylić :D

No i świetna sprawa z przypomnieniem starych tytułów, ale to już pisałem w komentarzach do numeru 9/2006 - aż nabrałem chęci, żeby je odszukać i pograć znowu :) (a w niektóre, znane tylko ze słyszenia, rozkminić po raz pierwszy - na przykład pierwszy Gabriel Knight)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ja też uznam że np. Ty jesteś czarny, i w MOIM uznaniu będziesz Czarny

Znowu bredzisz, ale niech ci będzie. Jestem czarny, tylko daruj sobie kolejne dygresje, bo zaczynam tracić cierpliwość. Później będzie, że znowu chamski mod dał ostrzeżenie niesłusznie.

Nie, nie o to mi chodzi,co innego dyskutowanie z tobą a co innego obrażanie się nawzajem, albo ostrzeżeniami albo banami, zrozum ja jestem faszystą, dla mnie czarne musi być czarne a białe białym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie do d..y (może urażę eugeniusza,a nie mam zamiaru bo ma naprawdę dobre recki) błędy:

-Konsole,nie po to kupuję cd action żeby poczytać o konsolach,

>>>Nie czytasz w Tipsomaniaku o KONSOLACH, tylko o DOBRYCH horrorach. A ze na konsole? A jkie to ma znaczenie? To jakbys powiedzial "lubie dobre mecze ale tylko ogladane w telewizorze Panasonic, tych w Sony nie bede ogladal".

-O złotówkę drożej, wspaniale. Wolał bym mieć 1 zł w kieszeni na jakąś słodką bułkę(taak, schudnę przez CDA zaje.iście )

>>>Boze, boze, boze. Jak ty przezyjesz strate tej zlotowki... Jak chcesz moge ci ja oddac, zebys nie chlipal. (Swoja droga juz zapomniales, ze co miesiac placisz 5 zl mniej za CDA?).

-AVP horrorem?To half life też ?!?

>>>A niby czym jest AVP - komedia romantyczna? (moge sie zgodzic, ze to FPS, ale czy to nie znaczy, ze NIE moze przy okazji byc horrorem?).

-Stubbs the zombie horror, to raczej śmieszy niż grozi(wiem że tam jest tak napisane) ale nie tego się spodziewałem.

>>>Horrory komediowe - vide chocby kultowa Armia Ciemnosci - to tez horrory. A obejrzyj sobie "Martwice mozgu" (Braindead) w rezyserii Petera Jacksona (tak TEGO Jacksona, od LOTR i KingKonga) a pogadamy na temat co jest juz smiechem, a co horrorem. :) Tylko pameitaj - na czczo to sie oglada...

Wiem że teraz będę ochrzaniany że jestem antyfanem, debilem. Ale wcale nie, o pełniakach i reszcie pisma mam skrajnie odmienne zdanie(oprócz 1 strony o konsolach)

>>>Przesadzasz - masz swoja zdanie, niezbyt sie z nim zgadzam ale masz prawo je miec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze zrobieniem listy stu najlepszych horrorów na PC i konsole to był dobry pomysł :). Mimo iż nie jestem fanem tego gatunku gier to jednak z przyjemnością dowiedziałem się tylu nowych rzeczy o tej dziedzinie gier z takimi tradycjami. Najbardziej mnie rozśmieszyło ile to Resident Evil miał różnych wersji. Jednak strona, druga, trzecie i ciągle Resident :). Dobrym pomysłem było dodanie w ramkach ciekawostek z słynnych horroró lub dotyczących samej gry. Jak wiadomo graficznie nie ma się do czego przyczepić, bo trudno żeby ludzie tworzący takie czasopismo odwalili fuszerkę w takiej sprawie. Właściwie minusów ten tipsomaniak nie ma i był to dobry pomysł. Może za jakiś czas powstanie tipsomaniak o strzelankach :roll:

:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...