Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Kompendium Grozy - opinie

Polecane posty

od deski do deski

Rany... A ile mu to zajęło czasu? Pewnie robił juz od miesiąca...

Jakbyś przeczytał wstęp, to byś wiedział, że kilka miesięcy. Taka ilość tekstu w miesiąc? LOL, dobre. Pewnie by się dało, ale trzeba by chyba siedzieć minimum 15h/dobę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudeńko :twisted: :twisted: Sam fanem wszelakiej maści horrorów nie jestem, ale i tak czyta sie fantastycznie. Gratuluje Siekierze samozaparcia, bo ja tak po napisaniu mini-recenzji 20 horrorów bym zwariował i uciekł na najbliższe drzewo, aby w spokoju szyć szaliczek albo co. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od deski do deski

Rany... A ile mu to zajęło czasu? Pewnie robił juz od miesiąca...

O ile mnie moja stetryczała pamięć nie myli, to wstępną listę tytułów do tego projektu Dion układał już rok temu w lipcu :)))

Zgadza się, w lipcu były robione pierwsze przymiarki. Wiesz, bo sam je widziałeś :) Do grudnia 05 powstało ok 20%. Dopiero w styczniu ruszyło z kopyta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaa.. książeczka może i ciekawa, nie mniej jednak ubolewam nad tym, że w różnej maści dreszczowcach robionych aktualnie tak bardzo wielki nacisk kładzie się na grafikę... FEAR w porównaniu do klasycznego Dooma to komedia na leżąco, nawet DN3D wydaje mi się straszniejszy... Czasy dobrych dreszczowców - wróćcie! ;'((

Btw. Może mi ktoś napisać dlaczego Siekiera nie napisał o klasycznym Doomie? Myślałem, że się wzruszę, a tu się okazuje, że nic z tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompedium ledwo przejrzałem bo horrory ewidentnie mi "nie wchodzą". Ale nawet nie interesując się tematyką ciężko nie docenić olbrzymiego nakładu pracy włożonego przez DION-a. Zadziwiłem sam siebie, bo jakieś 5% gier obiło mi się o uszy i - co ciekawe - nie były to produkcje nowe a raczej te sprzed dekady.

A już jak zobaczyłem Blooda to aż się łezka w oku zakręciła :) Poczułem się bardzo podobnie jak swego czasu po przeczytaniu na blogu Colidora o grach na Amigę :)

Za to - drobne w sumie - wzruszenie i wspomnienia czasów kiedy najważniejszym problemem było dla mnie przepisanie pracy domowej na przerwie (no i przejście kolejnego etapu) szczerze i mocno dziękuję.

Mam nadzieję, że oprócz satysfakcji, radość z popełnienia tego dzieła jest większa dzięki jakiejś "premii" od wydawcy* ;)

* uściślam, nie "zaglądam" DION-owi do kieszeni bo mnie to nie interesuje ile i jak zarabia, ale wiem, że premia to bardzo miła rzecz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy dobrych dreszczowców - wróćcie! ;'((

Kiedy one są i mają się całkiem dobrze. Tyle że na konsolach. I naprawdę, FEAR to dla ciebie jedyny horror, jaki wyszedł ostatnio na PC? A Suffering2 i Call of Cthulhu to pies?

Może mi ktoś napisać dlaczego Siekiera nie napisał o klasycznym Doomie?

Bo uznał, że z Dooma tylko o 3 opisze. Najlepszym horrorem fpp tamtej dekady był mimo wszystko Blood.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIONie - pogratulować zestawienia!

Wiesz co było najdziwniejsze? W żadną z tych gier nie grałem (a o 3/4 nawet nie słyszałem, to nie moja branża horrory ), nie znam niczego co napisał King, Lovercraft tudzież inny grozotwórca, a czytałem Tipsomaniaka mimo to w zasadzie jak książkę

Naprawdę bycza robota!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem jeden błąd. Przy niektórych grach jest znak pełnej wersji w CD Action, a przy The Black Mirror (swoją drogą bardzo fajna przygodówka) nie ma go.

Ta gra była przecież w tegorocznym czerwcowym numerze CDA.

Być może jest to błąd w druku mojej książeczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiązeczka bardzo fajna, chociaż liczyłe na głębsze analizy tytułów. :) Naprzykład porównań, odniesień do roku wydania itp.

Wszystko jest do zrobienia, sam planowałem jeszcze kilka dodatkowych bonusów, ale niestety papier nie jest z gumy :) Albo 100 tytułów tak jak jest teraz, albo powiedzmy 50 z bawieniem się w analizy, felietony etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jednak troche nie podoba się to, że wśród tych 100 najlepszych Horrorów jest pare tytułów, które nie mają prawa się tam znajdować bo są po prostu kiepskie. Rozumiem, że to niby nie wasza wina, ale jednak moglibyście zrobić naprzykład kompedium 75 gier grozy albo 50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...