Skocz do zawartości

Dota 2


Bethezer

Polecane posty

Ja radzę brać każdego bohatera i nie bać się. Jak człowiek nie będzie brał konkretnych bohaterów to nigdy się gry nie nauczy.

Oczywiście, że można brać każdego bohatera! Problem jest w tym, że zrozumienie mechaniki niektórych postaci nie jest możliwe od samego początku. Ktoś, kto nie wie, jak się kupuje w sklepie (i że, np. jest jeszcze side shop i secret shop), nie będzie w stanie mikrować familiarów Visage'a, efektywnie grać Meepo czy zrozumieć mechaniki Invokera... Dlatego niektóre postaci są bardziej przystępne początkującym niż inne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Co to się działo wczoraj od 21...

3Mecz Navi vs Orange

Orange leci jak chce, już prawie pewny finał, no właściwie chyba tylko honor sprawił że Navi nie napisało już GG, idą roshana...

Ten Denied Aegisa to będzie po prostu chyba kultowe już. Orange po tym jakby w ogóle zrezygnowało z gry. Każdy team fight przegrany, no i 350000$ do tyłu confused_prosty.gif.

Finał oglądałem tylko do stanu 2:2, o 5:20 nie dałem rady i poszedłem spać.

Gratulacje dla [A], Buldog to mistrz po prostu, jego gra Druidem i Furionem to po prostu miodzio.

Natomiast trochę szkoda, że nie było pugde dendi w finale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę obejrzeć Ci ostatni mecz NAVI - [A].

Bądźcie łaskawi być bardziej konkretni, bo mało kto nie siedzi w profesjonalnych rozgrywkach domyśli się z marszu, że NAVI to Natus Vincere, [A] to (prawdopodobnie) Alliance. Google też samo się nie domyśli, o jakie skrótowce tu chodzi i nie będzie zbytnio pomocne. Nie chodzi przypadkiem o ten mecz? Da się to zobaczyć przez samą Dotę 2? Oglądanie filmików przez YouTube'a przy moim łączu nie jest zbyt przyjemne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba działa, tylko gra powinna być od razu włączona, bo jak nacisnąłem na link zaczęła mi się ściągać odpowiednia powtórka (przynajmniej patrząc na skład i bohaterów). Dzięki za naprowadzenie.

Oczywiście pewnie w tym roku też powiedzą (tak samo jak rok temu), że są obrażeni na Valve, bo ich nie zaprosiło na turniej, a Riot tak. Jednak jeżeli CD-Action bardziej zależy na wożeniu siebie po świecie niż na pisaniu ciekawych i ważnych artykułów, to fajnie byłoby jakby ich czytelnicy zaczęli zauważać co oni naprawdę robią :<

Cóż, sami sobie zaszkodzą najbardziej w ten sposób, bo inne media nie przestaną pisać z powodów - jakby nie patrzeć - osobistych. Tłumaczenie się, że Valve ich nie zaprosiło na turniej, więc nie będą o nim pisać brzmi dziecinnie (można prosić o źródło, sam chętnie przeczytam?). Mimo wszystko pewna doza profesjonalizmu powinna być zachowana, niezależnie od sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zobaczyć przez samą Dotę 2? Oglądanie filmików przez YouTube'a przy moim łączu nie jest zbyt przyjemne...

Tak, da się.

Wchodzisz w Dote -> Community -> Pro Team List -> wpisujesz Alliance -> Game History i wybierasz mecz, który chcesz obejrzeć.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mamy. Na dev.dota2.com jest już temat, ale póki co nikt z ekipy Valve nie odpowiedział.

Co do tego, że CDA milczy, to ja już nawet się nie spodziewam, że coś napisze ;P Lepiej pisać, że L4D3 pojawił się w ofercie Steam, bo w internecie jest zdjęcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz jaka rzuciła mi się w oczy podczas tych Finałów - drużyna, która miała pierwszy pick zawsze wybierała Wispa i wygrywała grę. Nawet komentatorzy podkreślali to, że Io miał 100% win rate podczas wielkiego finału. W sumie pokrywa się to z moją oceną tego bohatera, bo jest jednym z najbardziej niewdzięcznych przeciwników w grze. Mecz nr 5 był godnym zwieńczeniem turnieju. Długa gra, bardzo zacięta, a chyba najbardziej zapamiętam końcówkę i szalone okrzyki "he cancels his tp!" Tak naprawdę musiałem sobie przewijać grę do tyłu, bo moja uwaga była zwrócona w zupełnie inne miejsce. Nie rozumiem tylko w jaki sposób uniemożliwili teleportację TA. Ulti Propheta potrafi stunować, czy to jakaś sztuczka Pucka, której nie zauważyłem?

Podobała mi się gra Night Stalkera. Ponoć to był pierwszy i jedyny pick tej postaci w całym turnieju. Może dlatego, ponieważ ostatnio sam grałem NS-em i zakończyłem mecz ze statystykami 10-1, a drużyna miała bardzo kiepski początek (jakieś 1-5 i 2-6, przy czym jedynym graczem na "plusie" byłem ja). Na'Vi to chyba byli faworyci, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jakoś podczas oglądania tych powtórek trzymałem stronę "Aliansu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniemożliwił tę teleportację s4 grająy Puckiem poprzez swoje ulti Dream Coil (co nawet potwierdzają słowa Pucka "stay near" :P). Nie jestem teraz pewien na 100%, ale o ile się nie mylę skill Waning Rift też przerywa teleportację (był nawet moment, kiedy s4 rzucił tego skilla i już chciał cofać, ale zauważył, że pył nikogo nie trafił, więc dorzucił jeszcze ulti).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ostatni pojedynek był godny finału. Obie drużyny spisały się świetnie choć kibicowałem NaVI.

Kluczowym momentem jak dla mnie było przerwanie castowania teleportu przez pucka czego konsekwencją było stracenie przez NaVi górnych i dolnych baraków. Jednak za najlepszą akcję tego spotkania uznaje sam początek i double kill w wykonaniu Alchemista :D

Przedstawie pare faktów z turnieju dotyczących postaci. Najczęściej wybieranymi bohaterami podczas całego eventu (wg datdota) byli Visage (85 razy), następnie kolejno Weaver (73), Rubick (69), Furion (68), Lifestealer (67), z których najbardziej efektywnym okazał się być Lifestealer z 56,7% wygranych. Moja ulubiona postać - Templar Assassin wybrany był zaledwie 6 razy w tym raz podczas ostatniej, decydującej gry w turnieju (przy okazji, moim zdaniem Dendi spisał się wtedy bardzo dobrze). W kategorii najczęściej banowanych wygrywa Outworld Devourer (w 73,4% gier był banowany), Batrider (70,3%), Wisp (67,1%), Lifestealer (52,5%), Chen i Dark Seer (obydwaj 45,6%). Jednak aby najrzetelniej ocenić potencjał bohaterów nalepiej spojrzeć na statystykę Pick or Ban. Ma się ona następująco:

1 Batrider - 100%! (czyli jeżeli nie został uprzednio zbanowany to za każdym razem został wybrany)

2 Lifestealer - 94,9%

3 Outworld Devourer - 94,3%

4 Visage - 93,0%

5 Chen - 86,1%

Obejrzałem zaledwie kilka gier (ze 3 przedfinałowe i wszystkie finałowe) ale użyteczność tych postaci (zwłaszcza tej pierwszej) była widoczna za każdym razem. Kiedyś długo grałem w pierwszą odsłonę doty, dopiero od niedawna gram w 2. Pamiętam, że kilka dobych lat temu bardzo cenieni byli bohaterowie z perm stunem (np spiritbreaker, void, troll). Teraz są oni praktycznie niegrywalni. Z czym to się wiąże? Ze zmianami w grze wprowadzonymi na przestrzeni paru lat, czy z ogólnym postępem lub też zmianą mentalności drużyn?

Chciałbym poruszyć jeszcze inne kwestie. Po niedawnym powrocie do DotA wrócił pewien dawny sentyment. Od razu da się zauważyć jak dota przebija lola w wielu aspektach (moje zdanie, żadna prowokacja), a zwłaszcza w poziome trudności. Jednak mimo wielu plusów tej produkcji przezwyczajony byłem, że wyszukiwanie gry w lolu trwału najczęściej 30-60s. Tutaj trwa to 4,5, 6 nawet do 10 minut. Te kolejki są straszne. Zauważyłem też tutaj jakąś zauważalnie większą tendencję do wychodzenia z gry tak, że często trzeba kończyć w czterech czy trzech. Jaki macie stosunek do tych spraw i jakie są prognozy na przyszłość jeśli chodzi o te kwestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie zauważyłbym tej całej dyskusji o finałowym meczu trzeciego Internationala, ale że kilka osób wspomniało mi na skajpie, że warto go zobaczyć takoż zrobiłem i... nie żałuję :D Jak dla mnie, okiem totalnego laika, był to jeden z lepszych meczów jaki widziałem w ogóle gdzie zwyciężył nie zwykły snowballing, ale taktyka podlana gigantyczną dozą ryzyka... i trochę szczęściem. Na pewno walka przy pierwszym Roshanie będzie śniła się poniektórym po nocach, była po prostu szalona. W każdym razie ekipy stworzyły świetne widowisko ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam. Da się zrobić cokolwiek aby nie być teleportowanym przez Chena jego "Test of Faith"? Wczoraj taki Chen całą grę rozwalił, bo wszystkich po kolei teleportował z powrotem do bazy. Zmieniłem linię nawet, ale ta menda przeniosła się scrollem do mnie i znów "test of faith". Jak znudziło mu się teleportowanie mnie, to zaczął przenosić wszystkich innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacQ13 wyłącz pomoc od takiego użytkownika, to nie będzie mógł na Tobie używać skillów / itemów "coś robiących". Mekansm, jego ulti czy tego typu bajerki będą nadal działać, podobnie jak aury gracza.

A co do CDA - ma ktoś jakąś alternatywę, jakąś stronę właśnie o technologiach / grach, która nie ma słabiutkich redaktorów niczym Piotrek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow

Cały turniej był świetny, a ostatnia gra była wręcz genialna. Szkoda tylko, że CDA do dzisiaj nie napisało żadnego artykułu o tym, i większość osób nawet nie wie że coś takiego się wydarzyło confused_prosty.gif

Dokładnie. Nie należę do narzekaczy, ale brak wzmianki o turnieju tej klasy nieco mnie zawiódł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie będzie artykułów o Docie? Bo redaktorzy to faceci o umysłach gimbusów, którzy widzą przed oczami tylko wzmianki o LoL'u i są wielce urażeni bo ich nie zaprosili. W sumie na tym forum trzymał mnie tylko ten dział więc może czas to opuścić i przejść i inne forum, gdzie będzie coś o Docie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To narzekanie zaczyna robić się śmieszne.

Argument o braku zaproszenia jest dość komiczny, ale nie widzę sensu podburzać innych użytkowników do zmiany serwisu z tak, na dłuższą metę, głupiego powodu. Nie od dziś wiadomo, że CD-Action jako serwis informacyjny odstaje od konkurencji. Jednak nie widzę w tym wytłumaczenia na wyruszenie w podróż po internecie w poszukiwaniu strony obiecanej. Większość pracuje nad magazynem, sieciowa wersja to okrojona i gorsza. Może w przyszłym numerze wspomną nawet o internationalu? :>

Z drugiej strony, jeśli siedzicie tu tylko dla Doty, to zmiana forum wyjdzie Wam na lepsze, gdyż CD-Action jest w tematyce gier ogólnie, nie ma szans na królewskie traktowanie pojedynczego tytułu + ew. podfora o innych. *

Widzę, że Polacy nawet w internecie migrują.

* - Z drugiej strony nie mówię o równości, bo można tu, nawet na przykładzie doty, zaobserwować równych i równiejszych, aczkolwiek myślę, że przewagą LoLa tutaj jest wpływ większości, gdyż bardziej się opłaca napisać parę zdań o teraźniejszym królu e-sportu niż naszej Docie, którą interesują się w dużej mierze hardkorowcy (nie mówię o mnie ofc :) ).

A propos, gdzie nasz temat DotA - LoL?!

@DOWN - myślałem, że tylko ja mam takie skojarzenia. (NS w newsie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie przesadzajcie. CDA się nie popisało, bo te konsekwentne pomijanie Doty wygląda na jakąś celową zagrywkę. Jeśli to tylko niedopatrzenie to i tak mamy do czynienia z brakiem profesjonalizmu. Nie można pisać, że "odchodzę, bo nie napisali nic o Docie". Przecież są blogi, można zrobić relację z Internationala. Starać się rozpropagować ulubiony tytuł wśród forumowej braci. Odejście, to po prostu wywieszenie białej flagi.

PS Zyngi to agent podesłany od LoLa icon_mrgreen.gif ! Nawołuje do opuszczenia FA, a przez to LoL będzie miał tutaj jeszcze większą przewagę.

PS 2 Ciekawe, że jeden z newsów na stronie był z obrazkiem Night Stalkera. Czyżby kolejna prowokacja wymierzona przeciwko fanom Doty? icon_twisted.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spinać i obrażać, trzeba robić swoje i prowadzić dyskusję o DOTA2 dalej. Jeden z Polaków zrobił fajny filmik/mix z ostatniego Internationala

, gorąco polecam go obejrzeć.

Z innych ciekawych rzeczy , wczoraj ruszył na allplay.pl polski turniej z 32 drużynami. Za pierwsze 3 miejsca są następujące nagrody:

1. miejsce 5x QPAD?|5K? Pro Gaming Laser Mouse + 5x koszulka TP-LINK

2. miejsce QPAD CT PRO GAMING MOUSE PAD (allplay edition) + 5x koszulka TP-LINK

3. miejsce 5x koszulka TP-LINK + 5x smyczka allplaya

Więcej info o turnieju http://allplay.pl/pl/news/dota-2/hunting-roshan-playoffs/

A tu drabinka http://allplay.pl/pl/tournament/hunting-roshan,347/

O 17 będzie Stream z kolejnych meczów na tym kanale http://pl.twitch.tv/dota2_pl

Fajna inicjartywa z turniejem, szkoda, że człowiek lepiej nie gra, nie ma zespołu to by wziął udział w nim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się interesowałem takimi zawodami, ale człowiek po pierwsze nie ma aż takiego skilla, po drugie nawet jakbym grał tak "turniejowo" to nadal bym się bał, że się ośmieszę a po trzecie znajdź kogoś w Polsce do wspólnego grania to mało prawdopodobne i to jeszcze w Dote.

Niby klan qwert12345 (chyba najbardziej znany z polskich) robił coś w Docie, ale nie wiem jak im to wychodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie miałem problemu ze znalezieniem teamu, po prostu po każdej grze jeśli ktoś gra dobrze to zapraszam go do znajomych i później z tymi osobami gram i tak jakoś samoistnie wyłoniła się nam drużyna, w której komendy głosowe wydaje nam pewien Rosjanin - spoko gość, naprawdę, na dodatek ogarnia Dote.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastion i tak pozostanie najlepszym komentatorem. Piszę to jako psychofan, więc nie spierajcie się ze mną, bo będę hejtował. Chyba, że wprowadzą Piotra Fronczewskiego, mógłby nawet spikać po angielsku tongue_prosty.gif

A tak na serio, cieszy mnie brak uciążliwych aktualizacji. Smuci, że steam wciąż aktualizuje sam siebie podczas gry powodując czasem krótkie, acz drastyczne podskoczenie pingu, które zwykle utrudnia grę, szczególnie w pubach, gdzie o pauzę trudno. No i Legion Commandera wciąż brak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...