Skocz do zawartości

Dota 2


Bethezer

Polecane posty

Dota 2 ma jedną kluczową - dla mnie - przewagę: wszyscy bohaterowie są z góry dostępni, a różnego rodzaju przedmioty służą wyłącznie zmianie wyglądu postaci. Nigdy nie lubiłem modelu, w którym trzeba coś grindować albo dodatkowo płacić, żeby oblokować nową/potężniejszą broń, itp. Gdybym miał do wyboru to wolałbym kupić od razu całą grę, niż mieć darmo parę postaci i musieć dokupywać/grindować kolejne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Słabo się DOte 2 ogląda

Powiedz to ludziom w Seattle i około 300000 ludziom na Twitchu i w kliencie gry biggrin_prosty.gif

widać, że Valve pompuje kasę, na turniej itp. Rozdaje darmowe konta dla każdego, wszystko jakieś takei to wymuszone, LoL chyba się w tej kwesti lepiej prezentuję, nie ma takiego chamskiego wymuszenia

Sorry, ale nie rozumiem. Co to znaczy, że Valve rozdaje darmowe konta? To w LoLu konta są płatne? To ci nowina. I co w tym złego, że pompują kasę na turniej? Ich kasa. Riot np. ciągnie kasę za jakieś Riot pointsy czy nie wiem co tam jeszcze jest, a do turniejów zysków nie dokładają tongue_prosty.gif

I jakie wymuszanie? Co to znaczy?

zresztą Dota2 utrzyma się jeszcze z 2,3 sezony i Valve zrozumie, że Lola nie przebiją i się wycofają, a LOL będzie spokojnie jeszcze z 6-8 lat dzielił i rządził.

Michael Pachter byłby dumny biggrin_prosty.gif No i te sezony. Nie ma to jak obeznanie w temacie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie były noobki to normalni gracze na lvl'ach +50/60, a patrząc na ich mecze to nikt tam nie gra takimi jak napisałem wyżej.

Normalni gracze nie biorą 5 carrych do zespołu. Dodając do tego, że mieliście samych supportów, to widać wyraźnie jaki musiał być ich poziom gry. Carry mają to do siebie, że wraz z upływem czasu stają się coraz potężniejsi. Taki Phantom Lancer mógłby z powodzeniem wykosić piątkę supportów. Pewnie ich szybko skończyliście skoro nie zdążyli dobrze wyfarmić swoich postaci.

@jasio

Nie wiem za bardzo jaki jest sens prowadzenia dyskusji z tym użytkownikiem. Biorąc pod uwagę to, że został już zbanowany z forum ;)

I jakie wymuszanie? Co to znaczy?

Chodzi o to, że Valve wygraża graczom i na siłę wciska im pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ich szybko skończyliście skoro nie zdążyli dobrze wyfarmić swoich postaci.

Mieli świetnych disablerów i to pewnie ich uratowało, jeśli jeszcze druga drużyna grała tak, jak sugerowały ich picki, to w ogóle git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dota 2 ma jedną kluczową - dla mnie - przewagę: wszyscy bohaterowie są z góry dostępni, a różnego rodzaju przedmioty służą wyłącznie zmianie wyglądu postaci.

Bro-fist! Oprócz tego ja mam sentyment z czasów, kiedy DotA była "tylko" mapą do W3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że będąc supportem jesteś skazany na swojego carry. Jeśli będzie grał słabo, to już nic nie poradzisz, bo jako support nie odwrócisz losów meczu. Będąc carrym zyskujesz możliwość wpływania na to co się dzieje w o wiele większym stopniu. Ostatnio grałem weaverem, bloodseekerem i sniperem i całkiem dobrze sobie radziłem. Można powiedzieć, że w jednej grze jako sniper przez pierwsze 15 minut trzymałem wynik, zanim reszta się nie pozbierała.

Według mnie prawdziwe jest twierdzenie, że Supporterzy rządzą early game'em, a Carry robią to w late game'ie. Jeśli dobrze wypełniają swoją rolę oczywiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie prawdziwe jest twierdzenie, że Supporterzy rządzą early game'em, a Carry robią to w late game'ie. Jeśli dobrze wypełniają swoją rolę oczywiście.

Nie nazwałbym tego rządzeniem. W early support może znacząco utrudnić życie przeciwnikowi i ułatwić je swojemu carry. Na przykład harrasując wroga pozwalając na łatwe farmienie na lane. Jednak to wciąż carry swoimi umiejętnościami przesądzają o zwycięstwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zostało "zapożyczone" z DoTY w LoL,u.Postacie "Ukradzione" przez Riot:Warwick=Ursa (Jego W) Corki=Gyrocopter (nie musze nic dodawać) Ashe=Drow Ranger Aatrox=Skeleton King (dobra imidż zupełnie inny ale patrz Q Aatroxa w pewnym stopniu stunuje tak jak Skeleton king Plus ulti naszego szkieleta =passyw aatroxa)...Baron Nashor "Boss" Mapy w LoLu=Roshan w DoTA (przeczytaj Nashor od tyłu ?) A i E Warwicka =E BloodSeekera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wyjść na fanboya czy coś, ale przygotuj się następnym razem zanim coś napiszesz.

Data wydania wprowadzenia postaci:

Corki - September 19, 2009

Gyrocopter - 26 July 2010

Teraz żeby było coś sensownego napisane. Wczorajszy mecz między ig i tongfu.

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę dlaczego tak bardzo nie lubię doty w wykonaniu Chińczyków. Gra numer dwa. Ponad 60 minutowy farmfest. Przez 3/4 gry naliczyłem chyba z pięć zgonów. Co gorsze w grze znajdował się morph, strom, prophet oraz bm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero niedawno wciągnąłem się w Dotę. Godzin przegranych - 10. Jednak granie od bety w lola nic a nic nie pomaga w tej przedziwnej grze :P Ktoś polecałby jakieś postacie dla początkujących ? Gram na razie głównie Sniperem, i różnymi asasynami typu riki albo bounty hunter. A może ktoś chciałby jakąś partyjkę zagrać ? Zawsze w grupie raźniej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś polecałby jakieś postacie dla początkujących ?

Zacznij od supportów. Lich (na przemian lich gonna have yo mana i frost, otwieranie teamfightów ulti), Witch Doctor (CATCH IT! łup, łup, łup, łup... no i ulti), Jakiro (Ice Path, pasyw do pchania), Tidehunter (blink dagger + Ravage i teamfight wygrany), ta czwórka zawsze się drużynie przysłuży . Jak pilnie chcesz grać carry to drowka, Clinkz (w obu przypadkach dobijasz level 6 i wszyscy zaczynają się bać ganków), może Silencer - ogólnie coś zasięgowego.

Najpierw zagraj kilka meczy przeciw botom, żeby postać jako tako ogarnąć, znaleźć najlepszy guide, a jeśli mocno chcesz całkiem nowymi postaciami grać przeciw innym to próbuj single draft albo all random

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o herosów dobrych na początek, Valve dodało ostatnio mod "limited heroes" właśnie z takimi postaciami. Polecam się temu przyjrzeć. Co do wspólnej partyjki, to dodaj sobie czat Poland i Polska w grze. Możesz tam zawsze pospamować, że chcesz zagrać ale zaczynasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 21 studio a potem mecze, zapraszam na twitcha : dota2ti

A co do tych postaci to bierz Drow Ranger i wkurzaj ludzi biggrin_prosty.gif Dużo osób też jako początkujący gra Medusą (sam jak nią gram to prawie zawsze mam 0 zgonów nie wiem jakim cudem) a jak ona ci się nie spodoba to warto zagrać Luną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w top trójce postaci mam Warlocka, Spirit Breakera oraz Venomancera.

Co do Witch Doctor to nie wiem czy jest to dobry pomysł brać tą postać na początek, bo świeży gracz może mieć problem z pozycjonowanie oraz użyciem w odpowiednim miejscu i czasie ulti, chociaż w sumie może szybko to ogarnie ? Fajnie jest jak się ma Witch Doctor i Skeleton Kinga i/lub Ursę bo można łatwo ubić Roshana zanim mecz się zacznie.

Nie chce wyjść na fanboya czy coś, ale przygotuj się następnym razem zanim coś napiszesz.

Data wydania wprowadzenia postaci:

Corki - September 19, 2009

Gyrocopter - 26 July 2010

Każdy bohater z DOTA2 był wcześniej w DOTA1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NaVi wygrało przed chwilą drugą grę z Orange. Jestem strasznie zawiedziony, że cały team Mushiego tak zawalił ostatnie 5 minut gry bo z taką przewagą zniszczonych wieży ( niby tylko 3 wieże, ale zawsze to coś) na dodatek jeszcze dochodzi przewaga złota i expa.

Jakby dobrze pokierowali końcówką gry i zagraliby tak jak oni chcą to mogliby to spokojnie wygrać i zagrać z Alliance w finale a tak znowu zobaczymy NaVi z czego się nie cieszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy bohater z DOTA2 był wcześniej w DOTA1

Proponuję jednak zapoznać się z linkiem, który dodałem. Znajduje się tam takie coś zwane changelogs. Dodam również, że dotyczy on moda/mapy do wacrafta 3 o tytule Defense of the Ancients, a nie gry zwanej Dota 2 (która w tym momencie jest prawdopodobnie w fazie alpha, nie chce mi się za bardzo dokładnie to sprawdzać).

Added Aurel Vlaicu the Gyrocopter

Resztę wywnioskuj sobie sam.

@up

To był chyba najdroższy deny w ich życiu, jeżeli tak to można nazwać. Mimo wszystko szacunek dla orange, szczególnie za wczorajsze gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to był za mecz! 4 pierwsze miałem wrażenie, że takie trollowanie trochę, ale za to 5... Nie mam słów.

!!!SPOILER!!!

Co za świetny split push! AdmiralBulldog odwalił taką robotę, że głowa mała z tymi towerami. Nawet nie wiem, kiedy on zdążył "odsłonić" tron. No i piękna gra Puckiem! Ten Dream Coil na midzie pod bazą Alliance był genialny.

!!!KONIEC SPOILERA!!!

Polecam na prawdę, bo warto.

Brawo, dla zwycięzców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikami, genialne zakończenie TI3, Alliance mimo 2-3 faili grało bardzo dobrze. Sam Buldog odwalił kawał dobrej roboty pushując jak dziki każdą wieże.

Można śmiało powiedzieć, że [A] sobie na to zasłużyło. A tak btw odsyłam do filmiku, gdzie są 4 kamery ( jedna na widzów, jedna na grę a dwie pozostałe na widok z pomieszczenia Alliance i Na'Vi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam również, że dotyczy on moda/mapy do wacrafta 3 o tytule Defense of the Ancients, a nie gry zwanej Dota 2 (która w tym momencie jest prawdopodobnie w fazie alpha, nie chce mi się za bardzo dokładnie to sprawdzać).

Dota 2 miała już swoją premierę nie tak dawno temu.

Co do Witch Doctor to nie wiem czy jest to dobry pomysł brać tą postać na początek, bo świeży gracz może mieć problem z pozycjonowanie oraz użyciem w odpowiednim miejscu i czasie ulti, chociaż w sumie może szybko to ogarnie ? Fajnie jest jak się ma Witch Doctor i Skeleton Kinga i/lub Ursę bo można łatwo ubić Roshana zanim mecz się zacznie.

Ja radzę brać każdego bohatera i nie bać się. Jak człowiek nie będzie brał konkretnych bohaterów to nigdy się gry nie nauczy. Osobiście toleruję ludzi, którzy wchodzą pierwszy raz do gry i zachowują się na poziomie. Większość musiała od czegoś zacząć. Gorsze są chamy, które uważają siebie za znawców i mistrzów gry, obrażając przy tym tych, którzy nie stosują się do ich "zaleceń". Dla mnie to znak, że taki ktoś nie powinien w ogóle grać, bo to tylko gra, a poszanowanie dla ludzi, którzy - było nie było - współuczestniczą w rozgrywce jednak się należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...