Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dota 2

Polecane posty

SK jedna z trudniejszych postaci, jeden skill od którego zależy czy my zabijemy czy sami będziemy zabici w zasadzie wszystko opiera się na kontrolowaniu tej skromnej ilości punktów many dopóty niedorwiemy sacrfice ringa nie powiedziałbym że jest to łatwa postać do gry na początek. CM'ka na początek tylko w roli supporta bo jako DD wymaga ogromnej farmy żeby siać zniszczenie z ultimatem BKB + Blink a do tego najlepiej jak ma dobranego do siebie jakiegoś AoE ulta np. Tide'a Enigmy czy Silencera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wreszcie zaczynam się orientować, co należy w ogóle w tej grze robić, nawet miałem 2-3 spotkania, gdzie moje kpd było najwyższe w teamie - ale gram (na razie) tylko i wyłącznie Sniperem, więc chyba tego się od tego herosa oczekuje. Ta postać fantastycznie współpracuje z Lionem, szkoda, że gracz grający tym herosem poszedł sobie w trakcie meczu.

Parę itemów też mi wypadło, otworzyłem dwie skrzynki (strange miecz dla Juggernauta, strange part - wards), znalazłem topór dla Axe (hurr). Gra od ładnych paru dni mnie wręcz fascynuje, pewnie z czasem będę próbował grać innymi postaciami, ciekawi mnie Dazzle, Juggernaut i Templar Assassin.

Aha, Templar Assassin wydaje się być łatwy jeśli chodzi o gromadzenie killi: co widzę kogoś grającego tą bohaterką, to kosi niewąsko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blik Jak dostaniesz zaproszenie do bety zostaniesz poinformowany przez maila, a sama beta zostanie automatycznie przypisana do konta.

Po kilku meczach "na sucho" z botami zaczynam powoli rozumieć mechanikę gry, a w ostatnim meczu grając Liną udało mi się zdobyć więcej zabójstw niż zgonów. Nadal niestety sklepik pozostaje dla mnie czarną magią confused.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz powiadomienie e-mailowe, chyba też wyskoczy ci okienko na Steamie z informacją, ale nie pamiętam dokładnie.

Na stronce dotafire czytałem o buildach dla snajpa, gdzie polecają rozwijać range i shrapnel. To drugie jest dosyć oczywiste, ale ja zamiast range wolałem rozwijać headshot. Dopiero kiedy gra zaczęła mnie rzucać przeciw bardziej doświadczonym graczom zrozumiałem, że zasięg daje lepsze rezultaty, a headshot zawsze można potem rozwinąć.

(Chyba że miałeś w teamie troll-Invokera o nicku "andriei", który tylko spamował tornadem, "wykrzyknikami", rysował penisy na mapce i pisał obraźliwe określenia na twój team, samemu nie robiąc nic istotnego, przez co 60% teamu poszło won i przegrałeś w ok. 30 minut.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dostałem klucz do bety, mam przegrane 6 godzin wg Steama. Podoba mi się. Mam tylko jeden problem.

Za cholerę nie wiem co kupuję mojej postaci. Lecę według polecanych, totalnie nie wiem jak budować moją postać. Co daje segregacja postaci na Strenght/Agility/Inteligence? Czy to są większe bazowe ilości tych cech? Rozumiem, że to nie LoL i spelle nie skalują się z tychże cech? A jeśli już to czemu postaciom pod Intelligence buduje się Attack Damage i Strenght? Przydałoby się na YT nie instrukcja a po prostu gry z komentarzem (coś jak Gimperr i LoL) przez co można ię dużo nauczyć poprzez oglądanie samych gier, bez żadnej analizy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy atrybut daje różne premie. Str daje więcej życia i większy regen tegoż życia, agi daje armor i atack speed, int daje więcej many i regen many. Ponadto bazowy atrybut danego bohatera zwiększa mu dmg, czyli taki dla przykładu zeus który ma główny atrybut int będzie dostawał za każdy jego punkt jeden punkt obrażeń. Skille mają bazowy dmg i żaden atrybut go nie zwiększa. To że intom buduje się siłe to dlatego że daje życie, inty z reguły mają go mało (mówię bardzo ogólnie więc nie traktować tego jako jakiejś zasady powszechnie panującej) więc składa im się jakieś bracerki (tani item który daje 6 str i 3 do reszty statów i dmg dobry na początek gry). Filmiki na YT są, nie wiem tylko czy dla totalnych początkujących się jakieś znajdą. Zawsze zostaje też http://www.dota2wiki...iki/Dota_2_Wiki. Radziłbym Ci na początek pograć z botami dla oswojenia się z mechaniką gry.

EDIT masz tu kilka filmików mam nadzieje że angielski nie jest ci obcy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze stronka dotafire.com, gdzie jest sporo podręczników zawierających porady dotyczące przydzielania skilli, kupowania przedmiotów itd. Można skorzystać, ja zacząłem też powoli rozumieć przedmioty i kupowałem też te, które bardziej mi pasowały (np. szybsza regeneracja many u snajpa).

Dziś też po raz pierwszy od prawie samego początku grania w Dota 2 wybrałem inną postać do gry przeciw ludziom, mianowicie Dazzle: chyba zacząłem powoli ogarniać i przydałem się teamowi. Mogłem grać lepiej, ale i tak wygraliśmy. A zabicie niewidzialnego Rikiego za pomocą Shadow Wave (nikt nie miał gemu) to po prostu wisienka na torcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z mechaniką gry już nie mam - 270 h LoLa robi swoje. ^^ Zacząłem już odróżniać creepy od postaci, co uważam za kamień milowy. :D Mam tylko problem z odkrywaniem niewidzialnych postac tak jak ww Riki - wczoraj nieźle mnie orał, kupiłem ten dust ale nie sprawdzał się tak dobrze. Jakie są metody na odrywanie postaci stealth poza wardami i dustem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gem of True Sight -> http://www.dota2wiki.com/wiki/Gem_of_True_Sight

Działa na podobnej zasadzie jak oracle z League of Legends z tą jednak różnicą iż po śmierci przedmiot wypada na ziemię, a na kupno nowego musisz odczekać 8 minut.

Odróżnianie creepów od postaci? Postęp, ja ostatnio przypomniałem sobie o istnieniu dżungli biggrin_prosty.gif Niestety pomimo całej praktyki w LoLu, ciągle jestem n00bkiem. Ostatni mecz grałem Luną, która wydała mi się dość prostą postacią do ogrania. Pod koniec meczu miałem gorsze statystyki od Naga Siren (według mnie najlepsze Ulti CC w grze). Nauczyłem się przynajmniej że nie ma co atakować na HURA tylko bardziej defensywnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Riki potrafi wkurzyć niesamowicie, jak się nafedził w jednym meczu, to nawet na gem już było za późno. Gdy kupiłem Shadow Blade, to też nie zdążyłem użyć, generalnie jedna z moich najgorszych gier ever. Generalnie jak widzę, że Riki jest w przeciwnym zespole, to zamiast snajpa będę brał Dazzle, po co się frustrować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale grając tylko jednym bohaterem nie stajecie się lepsi, co się stanie gry już go jakoś opanujecie?? Zaczniecie grac innym i historia się powtórzy, gdy jakiś bohater cię jedzie jak !@#$, to zagraj nim i zobaczysz jakie ma słabe strony. I oczywiście mam nadzieje że kiedy będziesz nim lamił nie będziesz ze mną w drużynie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada dla początkującego gracza to zagrać każdą postacią chociaż raz, by ogarnąć możliwości herosów ;) Dlatego zawsze wybieram "random hero" co daje mi przy okazji o 250 złota na początek więcej! Zawsze się przydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, że wróg bierze rikiego, to wy weź Gondara albo Sladara.

Znaleźliśmy lepszy sposób na Rikiego. Po prostu ja go biorę żeby uniemożliwić wybranie go przeciwnikowi. Ja radze sobie nim całkiem nieźle, i nie muszę przejmować się że przeciwnik go wybiera, same plusy cheesy.gif

Dlatego zawsze wybieram "random hero"

Uwielbiam jak ludzie randomują herosów, naprawdę. Bardzo często zamiast poskładać uzupełniający się team ludzie randomują, przez co później trafiają się takie kwiatki jak 4 tanki czy same melee agility. Albo w ogóle hicior sobotniej gry, kiedy randomowali wszyscy prócz mnie, przez co team składał się z DK (ja), Zeusa, i trzech supportów (Dazzle, Doctor i chyba Enchantress o ile pamiętam). Później się dziwić że team przegrywa przed 30 minutą, jak nawet nie ma kto obrażeń zadawać :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest, że należy poznać umiejętności wszystkich herosów, aby grać w miarę rozsądnie, a najlepszym sposobem na to jest pogranie każdym bohaterem. Upatruję sobie jakichś ciekawych i będę grał nimi aż zacznę kojarzyć, jaki jest właściwy sposób gry, po snajpie jest Dazzle, potem może Siren.

randomowali wszyscy prócz mnie, przez co team składał się z DK (ja), Zeusa, i trzech supportów (Dazzle, Doctor i chyba Enchantress o ile pamiętam)

Jeżeli masz na myśli to spotkanie: http://stats.dota2.be/match/27506097 to ja do randomowania się nie przyznaję ok.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po statach gry widzę gdzie leży wasz problem, ssiecie w last hitach na creepy, dobre carry powinno mieć minimum 3 creepy na minute (ciężka linia), a najlepiej 5. U was mało kto ma 2 na minute, poćwiczcie to bo inaczej nigdy nie będziecie dobrzy. I najważniejsze jak gracie supportem to nie dobijać creepów na linii tylko dać się farmić swojemu carry i wardować, jak tego nie robisz grając supportem to jesteś słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Lepiej spójrz na przeciwników, dziw bierze że mając takich hero kończą z 24 cs. W 30 minut.

przez co team składał się z DK (ja), Zeusa, i trzech supportów (Dazzle, Doctor i chyba Enchantress o ile pamiętam). Później się dziwić że team przegrywa przed 30 minutą, jak nawet nie ma kto obrażeń zadawać

No w to nie jestem w stanie uwierzyć bo akurat dmgu wam nie brakowało (szczególnie jeśli chodziło o early game). DK solo, Enchantress do lasu, Zeus mid, a WD wysłać z Dazzlem i można spokojnie grać. Więc powodów przegranej upatrywałbym gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up DK solo?? Jedyny carry solo, a dwóch suportów razem?? Dobre żarty, zeus solo, wd mid a dazzle z DK easy lane i łatwy win. Oczywiście dazzle daje się farmić DK. Jedyny carry w teamie nie może być solo, bo jak przeciwny team ogarnia to nawet jednego creepa nie dobije.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mimo wszystko DK dałby radę na solo, po Soul Ringu ma wystarczająco hp reg i może farmić/harrasować skillami. Oczywiście ma też ewentualne wsparcie z lasu czy mida. Dodatkowego golda ma ze stackowania ancientow. Pewnie, możemy gdybać co z wardami, a jeszcze trafi na trilane itd. ale nawet nie wiemy jaki setup mieli przeciwnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio rozwalają ludzie którzy praktycznie zawsze idą sami na coś w middle i end game, co oczywiście kończy się żałosną śmiercią w męczarniach. Praktycznie nigdy nie wygra się 1vs5, nie ma szans, ale nie wpoi się tego niedorozwojom którzy grają, niestety. Ostatnie 5 gier skończyło się źle przez takie zachowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no no, jakiś kick vote musi być wciśnięty do tej gry (a jeszcze lepiej auto kick dla każdego kto przekroczy 0/10 przed 20 minutą). Gdy w 15 minucie 3 Rosjan ma już 0/8 0/6 0/8 i nie wyjdą, robi się po prostu przykro.

Na forum nie używa się obraźliwych określeń innych nacji. - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień minął, bohaterowie dodani, więc może ktoś się wypowie ?

Osobiście zagrałem tylko 2 razy KOTLem i koleś wydaje się niesamowity. Sam jest w stanie utrzymać manę drużyny, illuminate zadaje kosmiczny dmg i ściąga całą falę creepów, a mana burn ze stunem jest świetny przy chasowaniu albo po prostu zbiciu nieco many na lane (tak czy tak można sobie odnowić po tym mane). Zastanawiam się czy gość nie jest aż za silny, 500 dmg na 7 lv z wielkim i szerokim rangem, do tego możliwość spamowania nie obawiając się o manę. Towery i przeciwnicy w early padają od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grałem trzy spotkania, nikt nie grał Visage. Jeden czy dwa razy grano Nyxem, ale kolesie nie ogarniali zbytnio i ciężko mi coś powiedzieć. Jeden koleś grał "Gandalfem" i generalnie gdyby nie błędy, do których sam się przyznawał (!!!), to byłoby naprawdę super. Użyteczna postać, zbiera kille, czyści teren.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...