Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dota 2

Polecane posty

@DARKWOLF_PL, nie jest identyczna, zwłaszcza w takich rzeczach jak grafika i silnik gry, ma tylko tych samych bohaterów, tylko w tym jest identyczna... Reszta to same usprawnienia. A po drugie, czemu "zmartwić" go? Dota przecież jest pierwszą częścią tego gatunku i jest arcydziełem. To tak jakbyś chciał zmartwić kogoś, mówiąc, że kolejna część HoMM będzie podobna do trójki...

Bożę widzisz i nie grzmisz, odpowiedz na poziomie 15 latka, rozłożyłeś mnie tym stwierdzeniem, oczywiście że ma inną grafe, gra musi dorównywać obecnym standardom, ciekawe kto by zagrał w grę z grafiką z przed 10 lat, natomiast sama mechanika pozostaje bez zmian, oczywiście jest parę usprawnień ale to wciąż ta sama DoTA. DoTA nie jest żadnym arcydziełem jest prekursorem owszem (choć gdyby się zagłębić pierwszą MOBA był mod do SC), ale ma swoje wady i bolączki jak każda inna gra. Jeśli czytałbyś uważnie a nie na zasadzie "odpiszę coś by nabić post", zauważył byś iż przedmówca martwił się żę Dota 2 będzię podobna do DoTA i wybierze LoL'a, to tyle, więcej rozsądku na przyszłość życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz, ja widzę sporo różnic względem Doty i usprawnień, grałem i ciągle gram. Wiadomo, że dany gatunek ma podobną mechanikę, bohaterowie tacy sami, jednak odnowieni i zbalansowani, bardziej dopracowani. Tego jest sporo...

Co do LoLa, to tylko i wyłącznie sprawa gustu, Dota 2 jest inna. Zobaczymy co będzie jak Dota 2 wyjdzie :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dota przecież jest pierwszą częścią tego gatunku(...)

Nope, za protoplastę uznaje się mapę do pierwszego Starcrafta, Aeon of Strife, od którego Dota czerpie główne założenia.

(...)bohaterowie tacy sami, jednak odnowieni i zbalansowani, bardziej dopracowani.

Aż przejrzałem sobie patchnotes z bety i jakoś nie widzę w nich wzmianki o balansowaniu czy dodatkowym dopracowywaniu czegokolwiek, chyba, że mówisz o fixach błędów, których, z tego co pamiętam, w pierwszej części nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope, za protoplastę uznaje się mapę do pierwszego Starcrafta, Aeon of Strife, od którego Dota czerpie główne założenia.

Jakbym nie wiedział. Czepiasz się szczegółów, dopiero Dota 1 została porządnie dopracowana i zwróciła uwagę.

Aż przejrzałem sobie patchnotes z bety i jakoś nie widzę w nich wzmianki o balansowaniu czy dodatkowym dopracowywaniu czegokolwiek, chyba, że mówisz o fixach błędów, których, z tego co pamiętam, w pierwszej części nie było.

Są właśnie całe strony aktualizacji o naprawianiu niedociągnięć w bohaterach, czasami szczegóły, a czasami lekkie zmiany statystyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie wiedział. Czepiasz się szczegółów, dopiero Dota 1 została porządnie dopracowana i zwróciła uwagę.

Hehe, to dlaczego piszesz tak, jakbyś ISTOTNIE tego nie wiedział?

Jakbym miał się czepiać szczegółów to bym powiedział, że opisujesz nie DotA a DotA Allstars. :)

Są właśnie całe strony aktualizacji o naprawianiu niedociągnięć w bohaterach, czasami szczegóły, a czasami lekkie zmiany statystyk.

Przejrzałem changelog od 28.10.2011 i nie widziałem żadnej zmiany dotyczącej samego balansu gry. Ta i inne obserwacje trochę kłócą mi się z tym, co piszesz o 'balansowaniu' bohaterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego balansowania w ich patchach, jedynie wprowadzają do gry brakujący content, a bugfixy są tylko do błędów, którzy sami zrobili przy tworzeniu gry, patchy. Balansowanie i nowe patche będą, dopiero gdy wydadzą tę grę i będą mogli się zająć tym w pełni, bo na razie mają sporo roboty przy dodawaniu starych postaci. Oczywiście jak w międzyczasie wyjdzie jakiś patch do oryginalnej DotA to wprowadzą go do drugiej części. Ale na razie na żadne zmiany nie ma co liczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest w Dota 2 bohater podobny w gameplayu do Tristany z LoL? Sniper może? Ostatnio dostałem zaproszenie do Dota 2 i chcę pograć trochę i popróbować, ale nie za bardzo nawet wiem, od czego zacząć.

Jeśli chcesz ogarnąć ogólny gameplay, radzę ci zaczynać od supportów, na spokojnie poznasz sobie mechaniki gry, dając bardziej zaawansowanym graczom (w becie akurat i tak ze świecą szukać teraz) grać carry i jakoś wygrywać te gry.

Z supportów bym ci wtedy polecał najbardziej: Crystal Maiden, Shadow Priest, Lich, ewentualnie Windrunner pod supporta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest w Dota 2 bohater podobny w gameplayu do Tristany z LoL? Sniper może? Ostatnio dostałem zaproszenie do Dota 2 i chcę pograć trochę i popróbować, ale nie za bardzo nawet wiem, od czego zacząć.

Ja z kolei polecę ci łatwych bohaterów na start którzy nie wymagają dużej wprawy by być efektywnym dla teamu a są to: Lion, Skeleton King, Axe, Viper, Zeus, Lich, Tidehunter, Sniper, Razor. Odradzam ci natomiast dla początkującego postacie jak Dragon Knight, Shadow Fiend, Chen czy Admiral/kunkka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc od jakiegoś roku jestem dosyć aktywnym graczem lola ale teraz widząc poradniki do postaci czy ogólnie postacie w docie 2 (z 1 nie miałem styczności) to po prostu robi ogromne wrażenie. Tyle możliwości będzie stało otworem. Najchętniej już bym zagrał ale nie mam skąd wziąć zaproszenia do bety. Na allegro są ale za chorą cenę, tym bardziej że gra będzie darmowa. Czy wie ktoś jak inaczej mógłbym się dostać do bety? Zapisałem się już na stronie doty dosyć dawno ale nic nie dostałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Spróbuj dla wprawy w HoN'a gra jest bardzo podobna do doty, poznasz różnice, zasady itp, dobry trening przed Dotą. Niestety obydwa tytuły nie są przyjazne dla świeżaków, ale jeśli masz czas i chęci dasz radę.

UPDATE: nowa pratia kluczy właśnie została rozesłana na konta steam, jednym z nich jest pazerny moderator który bez przerwy mnie poprawia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, przecież wprowadzają system który nie będzie Ciebie dołączał do leaverów i złych graczy. Levele i takie sprawy, dobrzy gracze będą grali z dobrymi, na swoim poziomie.

No niestety, nie wiesz co mówisz, level nie jest wyznacznikiem ogara danego playera - wręcz przeciwnie, grając w Lol'a, im wyższy lv był danego gracza, tym bardziej się chamił. Mam nadzieje, że tu będzie inaczej.

Btw:

1553tjs.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...