Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dota 2

Polecane posty

Takie pytanie posiadam. Wchodząc w steamie na "stronę" DOTY 2, na dole mam napisane "Posiadasz już Dota 2". To tylko client i trzeba czekać na kluczyk, czy po prostu można ściągnąć i bez problemu grać? Bo jestem lekko zmieszany, nigdy nie dostawałem żadnego klucza w formie gifta czy do inventory, a tu takie... coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nowy halloweenowy modzik podoba taka fajna odskocznia od zwykłych wymagających meczy, na rzecz czystej zabawy. No i oczywiście można nazbierać masę itemków. A animacja rosha jak pada na sam koniec jest wyrąbista, kciuk do góry mnie rozbraja za każdym razem. Ogólnie Valve rozwaliło system tym eventem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Agree. :)

Odnośnie Dota 2 - jest zdecydowanie trudniejsza. Ale czy wolniejsza? Tutaj dosłownie chwila nieuwagi sprawi, że cię pojedynczy wróg "rozpuści" na linii. Dodatkowym problemem jest także to, że wszyscy mają "wszystkich" od początku, więc przydałoby się dowiedzieć, jak kto może atakować itp.

"Wolniej" za to niszczy się budynki i kończy grę. Chyba, że przeciwnik dominuję grę od początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dota 2 może byc postrzegana za "wolniejszą" od LoL'a, w LoL'u jak giniesz to odradzasz się dość szybko i znów grasz. W Docie jest dłuższy czas odradzania. W LoL'u masz spam skillami od 1lvl w Docie nie możesz sobie na to pozwolić z powodu braku many, przez co LoL wydaje się "szybszy" od Doty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ten Halloweenowy event jest genialy. Masa itemów zarobiona, jeszcze w dodatku ludzie trade'ują za naprawdę ciekawe rzeczy, np. Portal 2 w gifcie :) Wiecie coś więcej na temat tych kurierów z jajek? Bo uzbierałem już białe jajko, wiem tylko tyle, że będzie to biała... żaba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta gra już wyszła ? Nie jest już w beta teście itp ? Ta ankieta co dawała klucze od Valve już nie hula ?

Hmm...tak sobie ostatnio myślałem że może bym pyknął w jakąś grę tego typu...zawsze miałem je na marginesie, ale zawsze trzeba czegoś nowego spróbować :P

Powiedzcie mi czy Dota jest przystępna dla graczy którzy chcą pograć z "dosiadu" ? W sensie kilka partyjek dziennie/dwudziennie. Czy może jednak trzea poświęcić trochę czasu ?

No i w ogóle - fajnie się w toto gra ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dota jest nadal w bata tescie, ale teraz zdecydowanie łatwiej o kluczyk jest (sam mam jeden w zapasie), więc problemów nie powinno być z dostaniem sie do bety.

Nic nie przeszkadza w grze z "dosiadu", nic nie musisz odblokowywać czy wbijać lvl by coś mieć, wszystko masz dostępne od samego początku (w takim LoL'u jest inaczej) więc jak najbardziej można grać okazjonalnie.

A czy się fajnie gra?? Oczywiście, mam przegrane w to ponad 1000h i ciągle mi mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to w takim razie czas zacząć rozglądać się za kluczykiem. Jak już pisałem ta ankieta Valve'a nie działa (error 20 unavaliable przy "zatwierdzaniu" ankiety), to zapytuję - gdzie owy kluczyk można dostać ? I jak jest z instalacją ? Na steamie każdy ma tą grę ale z tego co się zorientowałem to jest to tylko klient spectator.

Aha - dużo postaci jest ? Różnorodne w miarę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja mogę dać ci kluczyk, mi jest całkowicie zbędny. Ten klient spectator pozwala tez grać, tylko trzeba mieć kluczyk tak mi się zdaje. Postaci jest MASĘ i są bardzo różnorodne, taka rada graj najpierw jakimś łatwym bohaterem jak np. Lina, crystal maiden.

btw jak chcesz kluczyk odezwij sie na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięx za info. Sama gra trochę waży, te 4 giga to będę z kilka dni pobierać....mam nadzieję że Steam daje opcje stopowania ściągania tongue_prosty.gif (dawno nic przez niego nie pobierałem i nie pamiętam)

EDIT:

Pobrałem, odpaliłem, obejrzałem kilka meczyków...fajna giera, myślałem że będzie jakoś zabójczo dynamiczna przy walce ale widzę że da się ogarnąć.

Problem przyszedł jak zobaczyłem keybindy...w życiu się nie nauczę grać w to poprawnie :|. Wygląda na to że trzeba w tego typu gry grać trzymając obie łapy na klawierce, co mi wybitnie nie pasuje bo przesuwanie kamery myszką to dla mnie standard :|

No a niestety przekładanie ręki z mychy na klawierkę co chwila nie jest wygodne. A jeszcze to całe bindowanie kuriera :|

Jakieś sugestie na dobre keybindy dla newbie ? (zaznaczę iż mam trzy bonusowe przyciski na myszce, dwa pod kciukiem i jeden obok LPM)

Obczaiłem też shopa i także lekki szok. Podstawy spoko, ale nie za bardzo ogarniam tą zakładkę z ulepszaniem. Niby to taki jakby "craft" przedmiotów lepszych z gorszych, ale jakoś dziwnie się to prezentuje

Cóż, po porozglądaniu się tu i tam ale nie rozegraniu ani jednej gry stwierdzam iż trzeba mieć trzy ręce i sporo uwagi aby w toto w miarę dobrze grać tongue_prosty.gif Przydałyby się jakieś sesje treningowe z całkowitymi newbami jak ja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam do rozdania 2 gifty do Doty2. Jeśli ktoś chce to zapraszam na PW smile_prosty.gif

Co do samej gry. Rozegrałem już jakoś ponad 250 partii. Gra mi się świetnie, dużo lepiej niż w LoLa, w którym denerwują mnie skille, runy czy inne takie summonera. W Docie wszystko zależy od Twojego teamu, umiejętności i postaci. Jeśli ktoś umie grać, to naprawdę partia bywa bardzo przyjemna.

Co do keybindów, fakt domyślne są trochę niewygodne (numpady, gdzie skille to QWER), ale jak ktoś ma myszkę z dodatkowymi przyciskami to jest na prawdę bardzo fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaiłem się do bindów

Na QWER mam skille (jak na razie nie grałem postacią która ma ich więcej, czyli pod DF), pod A mam atak do deny'owania, S - stop, 1-6 itemki. W bindowanie kuriera się nie bawię. Mam trzy przyciski na myszce (dodatkowe) ale na razie tak na odwal się je przypisałem, bo do MMB mam sklep - czyli bez sensu bo i tak używam przycisku sklepu a pod jednym bocznym szybkie kupno scrolla. Zamienię środkowy i jeden boczny na użycie itemów czy coś.

Jak na razie grałem czteroma postaciami. Polecanymi Liną i Crystal Maiden i oprócz nich - Tinkerem i Miraną

Lina jest idealna dla początkujących, aczkolwiek żeby móc cokolwiek zrobić w endgame to trzeba dobrze zarządzać kasą. Sam niestety się na to łapałem i gdy miałem sporo kasy i dobrze ją rozdysponowałem to wyszedłem na końcu z największą ilością zabójstw. Natomiast ostatnio coś mi nie szło to zarządzanie i kończyłem z 0-2 zabójstwami, 8+ śmierciami i 8+ asystami.

Crystal Maiden grałem chwilę, też łatwa w ogarnięciu ale w walce nie specjalnie mi się podoba.

Tinker - tak sobie pograłem...jedną bitwę XD. Za trudna postać, popatrzyłem na wiki i trzeba być ogarniętym żeby nim grać.

Natomiast najlepiej z tej czwórki grało mi się Miraną. Mimo iż rozegrałem może 3 mecze nią, to po prostu jest to postać cud miód orzeszki.

Przy dobrej farmie (jak jesteśmy sami na lanie to wgl jest miazga) pod koniec jest to zabójcza postać pod względem autoataku (chociaż i tak zawsze pod Carry był kto inny w pt, nawet jak zająłem mida to ziomek grający Svenem się wyrobił na carry). Wali z łuku jak z kaemu, dmg 150+.

Trzeba się przyzwyczaić że stunująca strzała nie jest celowana (czyli leci po prostu tam gdzie się klepnie, bohaterka nie celuje w konkretnego przeciwnika) ale to przychodzi dość szybko. IMO ulti ma trochę bez sensu...ale to w sumie dlatego że nie bawiłem się w gank z ukrycia.

Łatwo też jest ogarnąć których przedmiotów potrzebuje - w zasadzie jechałem na polecanych.

Generalnie na początku pakuję kasę w Yashę która następnie idzie do Manta Style. Do tego jak się uda to biorę Butterfly

No a za standardowe to Power Treads do zręczności i Ring of Aquila który mimo tego iż jest proponowany do wczesnego etapu, zostaje u mnie do samego końca (aczkolwiek chyba go będę wymieniać na coś lepszego z boostem do many czy lepszą regeneracją). Do tego albo Wraith Band, albo standardowe Slippers of Agility

Po rozegraniu z +/- 15 meczów mogę już śmiało powiedzieć iż gra jest bardzo przyjemna :)

Aczkolwiek na mecze przeciwko innymi człekokształtnymi jeszcze się nie wybieram, na razie non stop boty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Docie boty są lepsze od ludzi, przynajmniej na początku. Długo nie grałem, a jak już to odrazu hardcorowo - Invoker. Liczyłem na to, że doświadczenie z LoLa mi pomoże. Cóż - normalne gry luzik (4/0, 6/0), na botach strasznie ciężko. Mówie o customach z botami na Hard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na początku pakuję kasę w Yashę która następnie idzie do Manta Style. Do tego jak się uda to biorę Butterfly

Jako pierwszego polecam złożyć Diffusala, jest tańszy, a daje dobre staty+active+mana burn. Razem z tym klony z Manty też będą spalać manę. Sama Manta jako pierwszy item na Mirane jest średnia, bo twoje iluzje i tak nie będą mieć na starcie dmgu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HaXiiTL

Na początku tak, bo nie wiedzą, jak się gra, ale to nie zmienia faktu, że lepiej jest się przyzwyczajać do ludzi i ich zachowań. Przynajmniej ja tak uważam.

Plus... tak jak w LoLu matchmaking potrafi robić niezłe cyrki, więc całkiem możliwe że "przypadkiem" się trafi na kogoś stanowczo za silnego i taka osoba prawdopodobnie pociągnie swojej drużynie grę (chyba, że reszta teamu będzie tak durna, że skarmi wszystkich wrogów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabiję do końca lvl to zacznę grać z człekami...ale już widzę tą masę "noob" :P

No chyba że zacznę grać z ludźmi dopiero jak będę ogrywał boty na najwyższym poziomie trudności

@Nekter, @Cors

Często brałem Diffusala ale zauważyłem że oprócz tego agility to nie jest on jakiś specjalny. Za to Butterfly daje primo więcej agi, duo dmg a trio prędkość ataku. I bądź co bądź użytkowanie go sprawdza się znakomicie.

Jak daje rade to oprócz Manta Style i Butterfly łykam jeszcze Desolatora. 3 sloty zapełnione. Do tego Power Treads i ten nieszczęsny ring. Zastanawiam się czy nie warto go na Point Boostera albo i nawet Energy Boostera zamienić.

Zostaje jeden slot. Chyba będę w niego pakował Daedalus'a o ile sytuacja i kasa pozwoią. Jak nie to jakaś popierdółka do zręczności

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...