Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dota 2

Polecane posty

To czekaj człowieku, czekaj, nikt Ci NIE DA klucza, za chiny, musisz czekać i tyle. Nikt nie jest na tyle głupi, by dać klucz obcemu człowiekowi.

Wyszedł update, nowy heros anc_hero_10_death_small.jpg

Do tego wiele fixów i nowy wybuch głównego budynku Świetlistych, yay!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matER

Omg, rzeczywiście, Riot zmasakrowany. Szkoda że widocznie nie grałeś w LoLa, bo tam gra nie wystartuje jeśli jakiś gracz jest nie połączony.

U Valve jest to już po załadowaniu się gry ale przed wyborem postaci, a u Riotu podczas wyboru postaci, zanim wczyta się właściwa gra. I to by była jedyna różnica. Jak ktoś wyjdzie już podczas rozgrywki

w obu wypadkach jest nieciekawie choć możliwość sterowania porzuconym bohaterem jest całkiem fajnym pomysłem. Z wyjątkowo żałośnie prostymi postaciami jak Drow Ranger i Lina chodziłem i facerollowałem przeciwników.

Jeśli chodzi o postacie to imo Riot wygrywa, większość postaci oferuje coś ciekawego. Nawet najprostsi right-clickerzy jak Trynda czy Yi oferują oferują jakieś urozmaicenia i nie ma czegoś takiego jak wspomniany Drow który w połączeniu z powolnym tempem gry(bullet time? ocb?) powoduje jedynie senność.

Mam nadzieję że Valve przemyśli jeszcze swoją sprawę bo coś tak hardcorowego jak to co prezentuje w tym momencie beta w tych czasach nie ma szans konkurować z przystępnym dla praktycznie każdego League of Legends.

@down:

Epicki? Co to właściwie znaczy? o.O

Co do LoLa to przyznam że balans jest tam dosyć nieudany. Najbardziej efektywne postacie to te imo najprostsze i najnudniejsze. Bardzo nie podoba mi się fakt że ciekawsi herosi nie nadają się do poważniejszych gier ale mimo wszystko w każdej z nich można znaleźć jakieś wyjątkowe zdolności urozmaicające gameplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tiloren, Tyle opinii co do bohaterów ile graczy. Mi akurat się podobają herosi, są różne urozmaicenia itp. Skoro sądzisz, że Drow jest nudny, to widocznie wybierasz złe itemy, itemy też mogą dodać różne umiejętności. A po drugie, bohater nie ma być ciągle EPICKI, tylko użyteczny, Drow jest bardzo użyteczną postacią, mimo, że nie ma super umiejętności. KAŻDY bohater ma swoje miejsce w grze, nie mogę tego powiedzieć z 100% pewnością co do LoLa, zwłaszcza po poprzednich postach innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do hardcorowych graczy Doty (pierwszej części). Jak z przejściem z jedynki do dwójki? Nie jestem może i super uber pro graczem doty ale uwielbiam jedynkę i boję się syndromu "jedynka była lepsza bo powstała jako pierwsza" i tego, że jakoś nie przekonam się do nowej części. Z gampley'ów można wywnioskować i z informacji na necie, że to ta sama gra w lepszej oprawie. Chciałbym się dowiedzieć czy naprawdę tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskusji DOTA 2 vs LoL. Gram w Lola od maja, no i od poprzedniego tygodnia mam szczęście testować betę nowej gry Valve, więc myślę, że mogę się dość obiektywnie wypowiedzieć w tym temacie. Co do balansu postaci to jest trochę lepiej niż w Lolu, gracze pickują różnych champów i nie ma tak że są jacyś bezużyteczni. Co do liczby map to w Lolu na początku też była tylko 1 i nikt nie narzekał. Map na pewno będzię więcej w późniejszym czasie. Jest trochę zmian w porównaniu do LoLa, np. niszczenie drzew, kupcy rozmieszczeni na mapie, runy dające buffy a nie miniony, odniosłem też wrażenie że miniony w jungli bardzo szybko się respią. Stawiam te gry na równi, bo obie są ciekawe, bardzo grywalne i warte sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś narzeka na to, że jest tylko jedna mapka :)? Dota powstała w 2003 roku i ludziska nadal grają i nikt nie narzeka, że jedna i ta sama mapka(modyfikowana z upływem lat, wygląda inaczej niż na początku ale jednak).

PS: Mała ciekawostka, o której pewnie wszyscy już wiedzą, pierwowzór doty to "Aeon of Strife", który powstał jako mapka w SrarCrafcie :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to w ogóle nie dziwi. Gracze LoLa przyjdą do Doty i od razu zostają stompowani, więc wychodzą. Co jak co - obydwie gry to MOBA, podobna mechanika, ale rozgrywka już ma trochę inny charakter. Bez znajomości Doty, pozostaje tylko nauka na botach itp. zanim człowiek zabierze się za normale. Inaczej leaverzy będą wszędzie - chociaż nie wierze, że Dota pobiła rekord LoLa, choćby z uwagi na liczbę graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy, jestem bardzo zdziwiony tym jak Valve podchodzi do premiery tej gry. Z tego co rozmawiałem ze znajomymi którzy dostali klucze (bo ja oczywiście nie dostałem :/) to gra jest już w 100% grywalna. Są jeszcze jakieś nieduże problemy z balansem postaci, ale pod względem technicznym jest bardzo dobrze. A Zawór zamiast wypuścić grę i pomniejsze błędy naprawiać w kolejnych patchach (jak to robią twórcy chociażby LoL), wypuszcza... wersję testową na Steam. Niech mi ktoś wytłumaczy, po jaką cholerę wersja testowa do wersji testowej, którą przecież jest zamknięta beta? Będą testować nowe rozwiązania, które zostaną wysłane do wersji beta, i dalej testowane, IMO za grosz logiki. Takie coś może sprawdzić się w przypadku TF2 gdzie gra oficjalnie wyszła i gra w nią dużo ludzi, ale nie w Dota 2. A może Valve przez ilość wysłanych kluczy zapomniało że gry jeszcze nie wydali :P. To by się nawet zgadzało, bo twórcy wypuszczają patche, piszą o grze na blogu, wprowadzają nowe postacie i ficzery (dumnie pisząc o tym w newsach), a nie zwracają uwagi że przecież gry oficjalnie jeszcze nie ma. Takie niekończące się przeciąganie premiery to trochę strzał w stopę, podczas gdy zirytowani (i napaleni :P) gracze przechodzą do LoL i HoN. Żeby się na tym nie przejechali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mówić, że dota2 nie ma balansu. Z moich informacji nie zmieniali nic w kwestii umiejętności, przedmiotów, statystyk z 1 części. A dota1 jest wyrównana, pod warunkiem że ma się drużynę, która ma pojęcie o grze. Też bym chciał klucz (tak jak i do diablo3), żeby tylko spróbować jak to wygląda, jak z wymaganiami itp...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba klucze nadal są, albo to jest nowy rzut, bo właśnie otrzymałem swój klucz do Dota2. Nigdy wcześniej w pierwszą nie grałem i jestem ciekaw czy przekona mnie ona do siebie czy jednak LoL tak bardzo wpłynął, że trudno mi będzie przestawić się na trochę inną rozgrywkę.

@edit

Jak narazie po 2 meczach nie ogarniam xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, są. Właściwie może o to właśnie chodzi? To jest sposób na "dystrybucję" gry - falami rozdawać klucze (ale, oczywiście, nie "tym co trzeba" :P). Stwierdzenie b3rta odnośnie "zapomnienia" o udostępnienia gry było śmieszne, ale co raz częściej się zastanawiam, czy rzeczywiście tak nie myślą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia po trzech partiach. 2 Winy(jeden stomp 16/3/x) i 1 Lose.

Jak dla mnie gra jest zbyt mało czytelna. Małe czcionki, obrazki. Sam interfejs, a w szczególności sklep - to przy czym spędza się zbyt dużo czasu na szukaniu kolejnych przedmiotów. Może to tylko ze względu na długi staż w Lidze i z czasem zrozumiem o co chodzi.

Ale jak narazie LoL>Dota2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak nigdy nie grałeś w Dote to się nie dziw ;), bo wszystko to dokładnie to samo co w jedynce.

Co do sklepu - fakt, powinni to przeprojektować, bo nowi gracze w ogóle nie wiedzą co z tym zrobić. A szukanie przedmiotu pół minuty to tylko utrudnianie życia.

Dla mnie Dota>LoL, jeśli się już Dote pozna i nauczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kruzd

To zależy od czego zaczynałeś przygodę z MOBA. Jeśli zaczynałeś od LoLa to wiele rzeczy może być dla ciebie dziwnych, niezrozumiałych itd. Podobnie było ze mną, bo swego czasu sporo grałem w pierwszą Dote, i jak przerzuciłem się na LoL to na początku też gra wydawała mi się strasznie ograniczona. Brak denyingu, tak jakoś mało itemów, dziwne buildy itd. Z czasem można się przyzwyczaić do wszystkiego, sama zmiana rzeczywistości jest bolesna. Mi do teraz system z doty bardziej się podoba, ale sama dota mi się znudziła, w HoN nie gram ze względu na straszne community a do Doty 2 nie dostałem klucza, więc na razie zostaje LoL. Przynajmniej do wczoraj, bo miałem tak beznadziejny team trzeci mecz z rzędu, że po stracie turreta w 7 minucie zrobiłem rq i odinstalowałem grę. Może kiedyś wrócę. Ale to już do innego tematu.

tl;dr. Dla mnie też Dota>LoL, chociaż są to gry trochę różne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba klucze nadal są, albo to jest nowy rzut, bo właśnie otrzymałem swój klucz do Dota2. Nigdy wcześniej w pierwszą nie grałem i jestem ciekaw czy przekona mnie ona do siebie czy jednak LoL tak bardzo wpłynął, że trudno mi będzie przestawić się na trochę inną rozgrywkę.

@edit

Jak narazie po 2 meczach nie ogarniam xD

A możesz mi powiedzieć jak otrzymałeś ten klucz ? Brałeś udział w konkursach czy coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...