Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Sport II

Polecane posty

Tego nawet szkoda komentować. Piłkarze do znudzenia grali do Janczyka, a on bez wsparcia nie mógł wiele zrobić. Szykują się nam chyba sytuacja z mundialu, kibice okażą się wspaniali, nasi młodzi piłkarze do niczego. Nawet grali tym samym systemem, co Janas z dorosłą reprezentacją na munduialu, czyli 4-5-1, czyli słynny diament Janasa :lol: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o przywiązanie do barw, to jest ono ważniejsze od prestiżu... Dla mnie Cannavaro może sobie odchodzić gdzie chce, ale potem niech nie wraca, bo się tylko ośmieszy.

Czy ty aby nie przesadzasz? Sorry, ale mowa o tym, że ci wszyscy co odeszli już niech nie wracają itp. to już lekka przesada... na tym polega rynek transferowy. Pozatym, lojalny to był Paulo Maldini, który nigdy nie zmienił barw klubowych. Przecież Ani Cannavaro, ani Thuram nie zaczynali gry w Juve, więc wcale nie przyszli do Turynu z zasadą "za Juve damy się zabić". Więc czemu teraz mieliby się bawić w bycie "lojalnym" Obaj i tak są juz nielojalni, bo przecież obaj grali już w Parmie (i co za skład oni mieli: Buffon, Cannavaro, Thuram, Di Vaio, Crespo, Veron, i wielu innych... to było coś). Thuram to może być nielojalny dla AS Monaco, a Cannavaro dla Napoli bo obaj stamtąd poszli do Parmy. Skoro byli nielojalni dla swych pierwszych klubów, to czemu mieliby być lojalni dla Juve? Bo to większy klub? Bo grali w nim nieco dłużej (co zresztą w przypadku C jest nieprawdą)? IMO to nie sensu...

O w życiu, Glasgow Rangers rocks Twisted Evil

Bwachachacha... Celtowie zmiotą was z powierzchni Ziemi :twisted:

A co sądzicie o "pięknym" meczu naszej drużyny do lat 19 z Austrią? I o beznadziejnej grze "polskiego Rooney'ego" Dawida Janczyka?

No comments please...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jedynie przypomnieć słowa trenera polskich młodzików i ich ogólne komentarze że celem minimalnym na ten turniej jest ćwiercfinał.

Zgadzam sie z Tobą Goliat że Polacy grali na prawdę słabo.

Dobrze natomiast zagrali zachwalani przez wszystkich trenerów Belgowie. Pokonali 4:2 Czechy. Do strzelenia tych 4 bramek podobno potrzebowali jedynie 5 strzałów na czeską bramke

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B.B. napisał:

Heh widać wyraźnie że przemawia przez ciebie chora fascynacja Juventusem.

Nie znasz szczegółów śledztwa więc nie wiesz dokładnie co udowodniono Juventusowi a co Milanowi. Może były jakieś okoliczności łagodzące? Tego nie wiem ani ja ani ty i się pewnie nie dowiemy. I jaki jest związek pomiędzy karierą prokuratora a degradacją Juventusu i pozostawieniem Milanu w Serie A?

-Okoliczności łagodzące??? :lol: Nie ma czegoś takiego w takich sprawach. Nie znamy szczegółów, ale przecieki poszły i było jasne, że dowody na Juve są, ale jest ich mało. A związek jest taki- prokurator nie zaprzątał sobie głowy czymś takim jak sprawiedliwość. Zaczęło się od Juve, to Juve bez względu na nic dostało atomówkę w łeb. Dwa Scudetto( które i tak pozostaną nasze na zawsze ;] ), kilkaset milionów, Serie B i 30 punktów na starcie? To ma być obiektywna kara??? :lol:

A w kogo miał być wymierzony jak nie w skorumpowany klub ? Rolling Eyes

-To nie klub był skorumpowany, tylko działacze. Klub swoje, działacze swoje. Mafia typowa, działająca pod przykrywką. No i mafii się dostało potężnie- Moggi- dyskwalifikacja na pięć lat :lol: A sędzia Gianluca Paparesta dostał 3-miesięczne zawieszenie :lol: Jedyny pożądnie ukarany sędzia, to De Santis- 4.5 roku zawieszenia, czyli do końca kariery pewnie.

Czy ty aby nie przesadzasz?

-Ani trochę. Jeśli przychodzi się do klubu, który może zagwarantować ci tyle co Juventus, to potem trzeba być lojalnym, a nie uciekać tam gdzie ci więcej kasy dają...

Ale na koniec najlepsze:

BUFFON I NEDVED CHCĄ ZOSTAĆ W JUVE!!! :jupi: :jupi: :jupi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas gadacie o piłce nożnej. Przecież wiemy, że Polacy nie umią grać w piłkę-pokazał to mundial. Chociaż mamy głupią nadzieję, że wyjdzie im na EURO 2007 z nowym trenerem-też mam tą głupią nadzieję. Włosi moim zdaniem, albo nie nie bedę o tym gadał, ale myślę że powinni większość polskich drużyn zdegradować do niższych lig:) Za niedługo mecz Polskich siatkarzy, może im coś się uda wreście osiągnąć [-o<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy szczegółów, ale przecieki poszły i było jasne, że dowody na Juve są, ale jest ich mało.

To ma być obiektywna kara???

Obiektywne to są wskazania termometru :roll: Kara może być sprawiedliwa lub nie. Najwyraźniej miał powody żeby tak wysoko ukarać Juventus. I skąd niby są te przecieki, z brukowców?

Zaczęło się od Juve, to Juve bez względu na nic dostało atomówkę w łeb. Dwa Scudetto( które i tak pozostaną nasze na zawsze ;] ), kilkaset milionów, Serie B i 30 punktów na starcie?

Czyli twoim zdaniem Juventus nic złego nie zrobił tak?

To nie klub był skorumpowany, tylko działacze.

Kare ponieśli wszyscy którzy odnieśli z tego korzyść. Oczywiście klub który wygrywał ustawione mecze nie zrobił nic złego? :roll:

Ani trochę. Jeśli przychodzi się do klubu, który może zagwarantować ci tyle co Juventus, to potem trzeba być lojalnym, a nie uciekać tam gdzie ci więcej kasy dają...

A co więcej daje Juventus od każdej innej dobrej europejskiej drużyny? Poza tym może piłkarzom nie uśmiechało się spędzić 2 lata w 2 lidze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas gadacie o piłce nożnej. Przecież wiemy, że Polacy nie umią grać w piłkę-pokazał to mundial.

Jedni nie umieją grać w piłkę inni nie potarfią czegoś innego. :twisted: Choć nie powiedziałbym, że polska reprezentacja nie umie grać. Potrafi, czego świadectwem były eliminacje do MŚ. Rywale nie byli zbyt wymagający, ale jednak awansowaliśmy do czołowej 32 na świecie. To się liczy. Wiele jest dziedzin życia, w których nie mieścimy się w pierwszej 32. Beenhakker podobno jest zadowolony z polskiej gry i powiedział, że potrafimy wygrywać nawet z najlepszymi drużynami Europy. Czyli co najmniej półfinał na ME mamy zagwarantowany. ;] Żeby słowa mogły zamieniać się w czyny, a co do trenera, to ja bym jednak dał mu szansę. Po tylu latach wreszcie straci złudzenia, a w Polsce będziemy mogli pokazać, że nawet światowej klasy trenerzy nie potrafią poprowadzić nas do medali. Pogoń Szczecin udowodniła, że Brazylijczycy nie potrafią grać w polskiej lizde, to teraz czas na Beenhakkera. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pereł, widać, że nie jesteś fanatykiem żadnego klubu, bo inaczej byś wiedział, że lojalność jest podstawą :)
Choć ostatnio przywiązanie do barw klubowych wśród kopaczy nie było w cenie teraz mamy przykłady prawdziwego oddania klubowi. No nie mów, że jesteś fanem Juve :)
-Bullshit. To jest niemal nieistotne, bo z tego co mi wiadomo, Juventusowi UDOWODNIONO przekręty przy tylko kilku meczach. Był oskarżony o kilkadziesiąt, ale dowodów nie było zbyt wiele. No to sądzi się na podstawie dowodów czy oskarżeń? I dziwi mnie też co innego- 30 punktów, to można interpretować jako 10 ustawionych spotkań w ostatnim sezonie. 40 punktów to można interpretować jako 13-14 ustawionych spotkań w ostatnim sezonie. Zaraz, zaraz. Czyli Milanowi też chyba coś udowodniono, nie? To jakim prawem ten klub wogóle jeszcze jest w Serie A??? Każdy przypadek udowodnionego kupienia meczu był karany we Włoszech degradacją do niższej ligi, a Milan to co??? Święte krowy??? Jestem tylko wściekły 30 punktami w plecy na starcie, bo to już cios wymierzony w klub, a nie w korupcję. No i jestem wściekły o to, że Milan nie został zdegradowany, mimo, że utracił 40 punktów- czyli coś było na rzeczy... To ma być walka z korupcją??? :mad:
Generalnie mam takie same odczucia. Pogodziłem sie już z degradacją, choć dalej uważam, że to cios w strone kibiców i piłkarzy, a nie ostrzeżenie przed korupcja. Nie rozumiem tylko tych -30 pkt. To jest taka nieformalna degradacja do Serie C, tylko może sędziowie bali się podjąc aż takiej surowej kary. W przekroju całego sezonu najlepsi zdobywają ok 60-70 pkt. Więc 30 to ok połowy. Juve będzie się musiało pomęczyć, żeby wogóle sie utrzymać. O awansie nie ma mowy.Wokól Milanu i kary dla tego klubu dyskusje będą się toczyć jeszcze długo, a kto wie, może w tym też jest jakiś przekręt??

>>> co do lojalności wobec klubów, to dodam, że inaczej patrzy się na to z punktu widzenia fana danego klubu(w tym wypadku Juve) Fani, ja też, chcieli by żeby wszyscy piłkarze zostali i pomogli klubowi podnieść się, czym okazaliby szacunek dla klubu i kibiców. A z punktu widzenia neutralnego kibica, wygląda to tak, że przecież nikt by nie chciał marnować 2 lat w 2 lidze (no może oprócz Frankowskiego :) )

BUFFON I NEDVED CHCĄ ZOSTAĆ W JUVE!!!
Wiadomośc wywołała u mnie uśmiech zadowolenia i ulgi, ale prawdziwie szczęśliwy będe gdy ci panowie wybiegną w pierwszym składzie w nowym 2-ligowym sezonie Juve.
Oczywiście klub który wygrywał ustawione mecze nie zrobił nic złego?
Wszystkie ukarane kluby tak robiły. Wydaje mi się że zastosowano skalę-- "ci wygrali 6 ustawionych meczów, a to damy im - 7 pkt".
Obiektywne to są wskazania termometru Kara może być sprawiedliwa lub nie
W demokratycznym państwie sędziowie muszą być obiektywni i wydawać w miarę możliwości obiektywne wyroki.
Bwachachacha... Celtowie zmiotą was z powierzchni Ziemi
Pożyjemy zobaczymy.......
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullshit. To jest niemal nieistotne, bo z tego co mi wiadomo, Juventusowi UDOWODNIONO przekręty przy tylko kilku meczach. Był oskarżony o kilkadziesiąt, ale dowodów nie było zbyt wiele

To w takim razie masz złe informacje, bo nie od dzis wiadomo, że Moggi stworzył cała siatkę i ustawiał sędzió na mase meczów. Przechwycono całe rozmowy telefoniczne, a zarzuty liczą 300 stron.

Gradacja kary musi być. Juve dostanie najwiecej, bo jest najbardziej winne, a całe twierdzenie, że wszystkim się upiekło jest nie na miejscu.

-A myślisz, że po co się do Realu idzie w wieku przed-emerytalnym??? :lol: Walczyć o prestiż??? :lol:

O ile mi wiadomo Madryt nie leży w Katarze i ma prawo do udziału w LM.

A czemu on tam przeszedł? Gośc ma 30 pare lat i naprawde woli sobie pograć w LM i powalczyc o mistrzostwo Hiszpanii, niż biegać po drugoligowych boiskach. On jest świeżym graczem w Juve i raczej sobie nie bedzie marnował kariery by zapłacic za przekupstwa.

Co do piłkarskiej emerytury, to od roku 2003 Perez prowadził błędna politykę tansferową (pod katem sukcesów, bo jeżeli chodzi o marketnig to był majstersztyk) i co tu gadac. A, że niby tam każdy idzie dla kasy, to moge skwitowac uśmiechem, bo drużyna walczy o wysokie cele, czego dowodem jest chocby wicemistrzostwo Hiszpanii. Jakoś nikt nie pamieta, ze w tyle pozostawili uznane marki.

Wiec proponuje przestac sie podneicac tym, jak to w Realu kazdy piłkarz sie szmaci, bo jakos malo kto wypomina Barcy, ze pare lat temu nawet do LM się nie zakwalifikowali. Normalne jest, ze nie mozna byc caly czas na szczycie. Teraz Real byl w dolku, ale najlepiej o sile klubu swiadczy to, że wszyscy wypominaja wicemistrzostwo. Hehe, jakos o ManU, Milanie, Arsenalu, Liverpoolu nikt nie pisze, ze sie szmaca.

Pereł, widać, że nie jesteś fanatykiem żadnego klubu, bo inaczej byś wiedział, że lojalność jest podstawą

Gdyby Perez oszukiwał to jakoś bym nie miał za złe, zawodnikom, że nie chcą grać w drugiej lidze. Oni są profesjonalistami i powinni walczyc o wyzsze cele.

BUFFON I NEDVED CHCĄ ZOSTAĆ W JUVE!!! :jupi:

Proponuje poczekac do sierpnie, bo życie uczy, że deklaracje piłkarzy znaca naprawdę niewiele

BTW Szypie, Juve to Twój ulubiony zagraniczny klub? Hehe, o ile do Realu przylgneła etykietka emerytów, to Juve bedą zwać teraz złodziejami :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sporo się rozprawia o aferze korupcyjnej we Włoszech, więc też dorzucę swoje trzy grosze. Według mnie z tymi czterema klubami postąpiono zbyt ostro...owszem, kary się należały, ale degradacja takiej potęgi jak Juventus praktycznie na dwa lata do Serie B jest przesadą. O ile stanie się to co wszyscy zapowiadają - to znaczy odejdzie 1/4 zawodników (w tym największe gwiazdy) to przez najbliższe 5 lat Juventus może się nie podnieść. A to byłoby stratą dla całej piłki europejskiej. Poza gdyby w Polsce za każdą taką aferę karano po 4 najlepsze kluby, to w ekstraklasie nie miałby kto grać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kofin :arrow: Stratą dla całej Europy nie bedzie! Wszystkie potęgi z innych lig uważają kary na włoskich klubach jako błogosławienstwo. Nie dośc że nie bedzie silnych rywali dla nich w Pucharze UEFA i LM to można sobie "wpaśc" do supermarketu Juventusu, Fiorentiny czy Lazio i kupić sobie jakiegoś dobrego piłkarza.

A Juwentus może jeszcze długo nie stanąc na nogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie z tymi czterema klubami postąpiono zbyt ostro...owszem, kary się należały, ale degradacja takiej potęgi jak Juventus praktycznie na dwa lata do Serie B jest przesadą.

Ależ oczywiście. Wara od potęg europejskich w piłce nożnej. Juventus za samą nazwę nie powinien być o nic posądzany. Przecież to profanacja. ;]

O ile stanie się to co wszyscy zapowiadają - to znaczy odejdzie 1/4 zawodników (w tym największe gwiazdy) to przez najbliższe 5 lat Juventus może się nie podnieść. A to byłoby stratą dla całej piłki europejskiej

Toż to straszne. Stara Dama umiera, ale nie martw się. Teraz można mówić: nazywam się Juventus-milijon, bo za miliony zostałem zdegradowany do Serie B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Ani trochę. Jeśli przychodzi się do klubu, który może zagwarantować ci tyle co Juventus, to potem trzeba być lojalnym, a nie uciekać tam gdzie ci więcej kasy dają...

Szypie zrozum to... on grał w Juve ledwie DWA sezony... i przez te dwa sezony raczej nie znalazł powodów by się przywiązywac do tego klubu. Przywiązany to on mógł być do Napoli, bo to jego pierwszy klub. I Do Parmy też, bo zagrał w niej dużo sezonów. Ale nie w Interze i Juve, gdyż grał tam za mało... lojalność to nie jest coś co się wyrobi rok-dwa lata... IMO nie ma mowy o jakiejkolwiek lojalności, jeśli nie jest się wychowankiem czyjegoś klubu, lub po spędzeniu tam na tyle długiego czasu, by poczuć się kimś związanym z klubem... i tak samo reszta graczy... czemu mają być lojalni wobec klubu, który jest tylko krótkim epizodem w ich karierze? A jak chcą by ich pamiętano po jej skończeniu, to powinien pójść do klubu gdzie ma szanse osiągnąć coś wielkiego... a doprowadzenie Juve spowrotem do Serie A aż tak chwalebne nie jest...

zresztą pokaże ci to tak... jesteś piłkarzem Polonii... i dla niej jesteś lojalny... ale w wyniku bankructwa sprzedają wszytkich. I trafiłeś do dajmy na to Wisły Kraków. Czy po dwóch sezonach naprawde mógłbyś o sobie powiedzieć, że jesteś lojalny Wiśle? Bo ja nie... i miałbym gdzieś Wisłe i bez skrupułów wyjechałbym na zachód ew. wrócił do Polonii przy najbliższej możliwej okazji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koffin :arrow: moim zdaniem to dobrze że tak surowo ukarano te kluby, we Włoszech przynajmniej ostro obchodzą się z oszustami. PZPN też powinno zrobić coś takiego(oczywiscie najpierw trzeba znaleźć dowody do czego jakoś nikt sie u nas nie pali), może to wstrząsnęło by trochę polską ligą.

Wszystkie ukarane kluby tak robiły.

No to wszystkie zostały ukarane, ale Juventus na oszustwach zdobył 2 mistrzostwa Włoch, więc kara jest bardziej surowa. Także ze względu na to że działacze Juventusu opracowali całą sieć oszustw.

W demokratycznym państwie sędziowie muszą być obiektywni i wydawać w miarę możliwości obiektywne wyroki.

Obiektywny, czyli sprawiedliwy. A moim zdaniem wyrok w sprawie włoskich klubów był sprawiedliwy, nie jestem fanem żadnego z nich i patrze na to tak, że oszuści zostali ukarani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, kary się należały, ale degradacja takiej potęgi jak Juventus praktycznie na dwa lata do Serie B jest przesadą

Czyli według ciebie powinni Juventus zostawić, bo jest sławny? A gdzie tu sprawiedliwość i obiektywizm? Jakby Juventus nie maczał paluchów w jakieś brudne sprawy to by dalej grał w Serie A i zatrzymał najlepszych piłkarzy. Moim zdaniem z karami nie przesadzono ani trochę - mogli pomyśleć zanim sprzedali mecz. Przydałoby się takie coś i u nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według ciebie powinni Juventus zostawić, bo jest sławny? A gdzie tu sprawiedliwość i obiektywizm? Jakby Juventus nie maczał paluchów w jakieś brudne sprawy to by dalej grał w Serie A i zatrzymał najlepszych piłkarzy. Moim zdaniem z karami nie przesadzono ani trochę - mogli pomyśleć zanim sprzedali mecz. Przydałoby się takie coś i u nas.

Tyle, że to zabiłoby doszczętnie polski futbol - gdyby zdegradować Wisłę i Legię, to kto by grał w naszej lidze? (chociaż byłby to dobry pomysł, bo wtedy Widzew zostałby mistrzem... może...)

Ależ oczywiście. Wara od potęg europejskich w piłce nożnej. Juventus za samą nazwę nie powinien być o nic posądzany. Przecież to profanacja. ;]

Ciekawym, co byś powiedział, gdyby Twój ukochany Man U zdegradowali?

"To jest niesprawiedliwe! Wyrok nie jest obiektywny! Krwi!!!!!!!"

Swoją drogą nie wiem, czy tak wielka afera wybuchnie kiedykolwiek w Anglii. U nich chyba nie ma takiej mody. A są takie kraje, w których mieszkańcy mają korupcję we krwi - Polska i Włochy właśnie - to już niepierwsza afera w tym kraju.

-

Ani trochę. Jeśli przychodzi się do klubu, który może zagwarantować ci tyle co Juventus, to potem trzeba być lojalnym, a nie uciekać tam gdzie ci więcej kasy dają...

A po degradacji Juve może ci zagwarantować o wiele mniej. W tym wypadku Real (fujjjjjj) lub Barca (yeah) może zagwarantować ci więcej - walkę o wygranie Ligi Mistrzów np . A lojalnym wobec klubu, to może być wychowanek, albo piłkarz, który jest symbolem (jak np Alex) i gra w nim od wielu wielu lat. Pozostali przychodzą i odcodzą, gdy klub może im zaoferować walę o najwyższe trofea, anie o utrzymanie w Serie B

Ale nie łammy się Forza Juve :!: Zawsze będę im kibicował (a także Barcelonie, Ajaxowi i Widzewowi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jazda, po kolei- B.B. napisał:

Obiektywne to są wskazania termometru Rolling Eyes Kara może być sprawiedliwa lub nie. Najwyraźniej miał powody żeby tak wysoko ukarać Juventus. I skąd niby są te przecieki, z brukowców?

-Przecież wiadomo co miałem na myśli. Przejęzyczenie zwykłe. Według mnie sędzia nie miał powodów żeby tak ukarać Juventus. Bo to nie Juventus na tym zyskiwał, tylko Moggi i działacze. Giełda i te sprawy... A przecieki są z wszystkich agencji prasowych, którym udało się zobaczyć cokolwiek.

Czyli twoim zdaniem Juventus nic złego nie zrobił tak?

-Nie, napisałem, że Juve zostało słusznie zdegradowane. Jak każdy klub we Włoszech, któremu udowodniono korupcję. Ale teraz jest już wyjątek- Piękny Silvo i AC Milan.

Heh więc jest tak: prokurator nie był sprawiedliwy i to mu bardzo pomoże w karierze Laughing Nie ma to jak logiczne myślenie Wink

-Nie ma to jak zdolność myślenia wogóle ;) Nikt nie patrzy na to czy sędzia był sprawiedliwy- poza klubami. Tłum domagał się efektownej kary i taką dostał. Zagranie pod publiczkę.

Kare ponieśli wszyscy którzy odnieśli z tego korzyść. Oczywiście klub który wygrywał ustawione mecze nie zrobił nic złego? Rolling Eyes

-Niezła korzyść- degradacja, dwa Scudetto odebrane( jedno niesłusznie! ), kilkaset milonów w plecy... Jeśli zespół nie wiedział o nieprawidłowościach, to nie zrobił nic złego wygrywając. Jakby przegrywali, to nikt by pewnie nawet się nie zająknął o całej aferze...

A co więcej daje Juventus od każdej innej dobrej europejskiej drużyny? Poza tym może piłkarzom nie uśmiechało się spędzić 2 lata w 2 lidze?

-Dziś piłkarze powinni spłacić swój dług, jaki zaciągneli przychodząc do klubu, który był murowanym faworytem do mistrzostwa. Skoro przyszli do Juventusu zdobywać tytuły, to powinni pomóc klubowi odbić się od dna.

Master Raziel napisał:

>>> co do lojalności wobec klubów, to dodam, że inaczej patrzy się na to z punktu widzenia fana danego klubu(w tym wypadku Juve) Fani, ja też, chcieli by żeby wszyscy piłkarze zostali i pomogli klubowi podnieść się, czym okazaliby szacunek dla klubu i kibiców. A z punktu widzenia neutralnego kibica, wygląda to tak, że przecież nikt by nie chciał marnować 2 lat w 2 lidze (no może oprócz Frankowskiego Smile )

-Dokładnie. Przyszło się do klubu, który był na szczycie, to powinno się pomóc odbijać od dna.

A teraz Pereł :) :

To w takim razie masz złe informacje, bo nie od dzis wiadomo, że Moggi stworzył cała siatkę i ustawiał sędzió na mase meczów. Przechwycono całe rozmowy telefoniczne, a zarzuty liczą 300 stron.

-No właśnie- ZARZUTY. Zarzuty, to nie są DOWODY. Rozmowy telefoniczne nie dotyczyły ustawiania konkretnych spotkań. Dzisiaj przeczytałem, że jedyne dowody na ustawianie przez Juve meczów, dotyczą zeszłego sezonu. Na ten sezon mimo oskarżenia o ustawienie 29 spotkań, nie znaleziono dowodów na żaden mecz. I według mnie, niesłusznie odebrano Scudetto, chociaż jestem to w stanie zrozumieć, jeśli prokurator kierował się tym, że Juve powinno grać w Serie B, a nie w Serie A. A na potwierdzenie:

Juventus w tym sezonie będzie grać w Serie B. Rozgrywki rozpocznie z trzydziestoma ujemnymi punktami. To kara za ustawianie meczów w sezonie 2004/05.
Gradacja kary musi być. Juve dostanie najwiecej, bo jest najbardziej winne, a całe twierdzenie, że wszystkim się upiekło jest nie na miejscu.

-Juve jest najbardziej winne? Udowodnij!

O ile mi wiadomo Madryt nie leży w Katarze i ma prawo do udziału w LM.

A czemu on tam przeszedł? Gośc ma 30 pare lat i naprawde woli sobie pograć w LM i powalczyc o mistrzostwo Hiszpanii, niż biegać po drugoligowych boiskach. On jest świeżym graczem w Juve i raczej sobie nie bedzie marnował kariery by zapłacic za przekupstwa.

-Madryt to jak najbardziej europejski Katar. Jedynie wychowankowie klubu grają o prestiż, no i młodzi gracze ściągnięci do zespołu. A reszta? Cassano, Ronaldo, Beckham :lol: Można dalej wymieniać, ale przecież każdy zna skład Realu :) A z Cannavaro już skończmy, poszedł za kasą i nic tego nie zmieni. Podobno podpisał już kontrakt z Realem, tak przynajmniej utrzymują Los Kalafiorros.

Co do piłkarskiej emerytury, to od roku 2003 Perez prowadził błędna politykę tansferową (pod katem sukcesów, bo jeżeli chodzi o marketnig to był majstersztyk) i co tu gadac. A, że niby tam każdy idzie dla kasy, to moge skwitowac uśmiechem, bo drużyna walczy o wysokie cele, czego dowodem jest chocby wicemistrzostwo Hiszpanii. Jakoś nikt nie pamieta, ze w tyle pozostawili uznane marki.

Wiec proponuje przestac sie podneicac tym, jak to w Realu kazdy piłkarz sie szmaci, bo jakos malo kto wypomina Barcy, ze pare lat temu nawet do LM się nie zakwalifikowali. Normalne jest, ze nie mozna byc caly czas na szczycie. Teraz Real byl w dolku, ale najlepiej o sile klubu swiadczy to, że wszyscy wypominaja wicemistrzostwo. Hehe, jakos o ManU, Milanie, Arsenalu, Liverpoolu nikt nie pisze, ze sie szmaca.

-Większość piłkarzy się zeszmaciła. Bo Real to klub, który utrzymuje, że sama nazwa Real oznacza najlepszy z najlepszych. I że wogóle nie trzeba się niczym przejmować, a rywale powinni się schować. Los Galacticos czy jakoś tak. Galaktyczni w każdym razie, najlepszy zespół swiata :lol: Nie twierdzę, że szmacą się wychowankowie i młodzi piłkarze, jak to wyżej napisałem- Cicinho i Robinho dopiero zaczynają swoje kariery, ale już teraz są świetni i gdyby grali z Francją od początku ( zwłaszcza Cicinho ), to Brazylia by wygrała.

Co do klubów, które wymieniłeś- ManU się nie szmaci, to Ferguson się zeszmacił, bo rozmienił na drobne wielką potęgę. Milan się nie szmaci, Milan jest szmatą. Gdyby nie Piękny Silvo, to nie osiągneli by tak dużo w ostatnich latach. Ba, gdyby nie PS, to teraz byliby w Serie B... Liverpool- tutaj to nawet nie będę się specjalnie angażował, powiem tyle, że nienawidzę tego klubu za Beniteza i jego Hiszpańską Armię, którą zrobił z fajnego klubu... A o Arsenalu, to już nawet szkoda gadać- gdyby nie sędziowie, toby nigdy do finału nie doszli. Gdyby nie przekręty z Beveren, toby nigdy nie mieli takiego Eboue i innych graczy z WKS'u... Hmmm, nie podałeś najlepszych przykładów :lol:

Gdyby Perez oszukiwał to jakoś bym nie miał za złe, zawodnikom, że nie chcą grać w drugiej lidze. Oni są profesjonalistami i powinni walczyc o wyzsze cele.

-Gdybyś był fanatykiem jakiegoś klubu, tobyś tak nie twierdził. Masz tego pecha, że nie mieszkasz w okolicy stadionu znanego klubu i nie miałeś się jak przekonać o tym co znaczy oddanie dla klubu. A do tych "gwiazd" Realu, toby chyba nikt nie miał nic, jakby odeszli :lol:

Proponuje poczekac do sierpnie, bo życie uczy, że deklaracje piłkarzy znaca naprawdę niewiele

-Dlatego napisałem chcą, a nie zostają :)

BTW Szypie, Juve to Twój ulubiony zagraniczny klub? Hehe, o ile do Realu przylgneła etykietka emerytów, to Juve bedą zwać teraz złodziejami Twisted Evil

-Juve to był drugi klub, który poznałem w życiu. Pierwsze było PSG, ale oni są potwornie słabi- przegrali nawet wczoraj z Legią :) W klubie odchodzi taka sieczka, że szkoda pisać, a kibice nawalają się między sobą. A Juve pokochałem od finału LM z Borrusią Dortmund, a może i wcześniej. Moim pierwszym ulubionym piłkarzem był Gianluca Vialli, to jego koszulkę chciałem zawsze mieć. "Ulubiony klub", to mało powiedziane. Dla mnie Juventus mogą nawet nazywać śmieciami, faszystmi, dziwkami itp. Ja wiem, że Juve będę kochał na wieki i mi to nie przeszkadza. Biedacy po prostu zazdroszczą sukcesów...

Kofin napisał:

Poza gdyby w Polsce za każdą taką aferę karano po 4 najlepsze kluby, to w ekstraklasie nie miałby kto grać Smile

-Jak nie kluby, to sędziowie- nie wiadomo czy liga się rozpocznie, bo sędziowie są masowo zamykani :)

Niko palnął:

Stara Dama umiera, ale nie martw się.

-...Chyba w marzeniach zawistników :)

Yoss napisał:

Szypie zrozum to... on grał w Juve ledwie DWA sezony... i przez te dwa sezony raczej nie znalazł powodów by się przywiązywac do tego klubu.

-Dwa Scudetto i niezliczona kasa to nie jest za mało :lol:

zresztą pokaże ci to tak... jesteś piłkarzem Polonii... i dla niej jesteś lojalny... ale w wyniku bankructwa sprzedają wszytkich. I trafiłeś do dajmy na to Wisły Kraków. Czy po dwóch sezonach naprawde mógłbyś o sobie powiedzieć, że jesteś lojalny Wiśle? Bo ja nie... i miałbym gdzieś Wisłe i bez skrupułów wyjechałbym na zachód ew. wrócił do Polonii przy najbliższej możliwej okazji...

-Problem polega na tym, że ja bym został w Polonii nawet gdyby zbankrutowała i nawet gdyby zarząd chciał mnie sprzedać. Zgodziłbym się na minimalną pensję. Ale jeśli jednak klub potrzebowałby pieniędzy z mojego transferu, tobym odszedł( na pewno nie do Wisły- NIGDY!!! ) i podpisał kontrakt na rok. A po roku wróciłbym do Polonii z własnej woli. Może bym się przywiązał do nowego klubu, może nie. Zależy od wielu czynników.

Turambar napisał:

A po degradacji Juve może ci zagwarantować o wiele mniej.

-A mi chodzi o to, że przyszli po Scudetto, sławę i pieniądze. Teraz powinni spłacić dług.

(chociaż byłby to dobry pomysł, bo wtedy Widzew zostałby mistrzem... może...)

-Ty lepiej nie wspominaj przy mnie o Widzewie, bo to, że twój ukochany klub nie został zdegradowany do 3 ligi za ogromne długi, to jeszcze można przeżyć. Ale jeśli dzięki temu mieliby zdobyć mistrzostwo, to ja bym chyba zaczął chodzić na ustawki :twisted:

Ale nie łammy się Forza Juve Exclamation

-Dokładnie! Nawet w Serie F pozostanę z Juve! A także z Alkmaar, Barcą i Brann Bergen! A Polonia to temat na cały referat, więc teraz tylko o zagranicznych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szypie:

Nie, napisałem, że Juve zostało słusznie zdegradowane.

Ale Twoim zdaniem nie należało mu się odebranie 2 mistrzostw zdobytych dzięki oszustwom.

Bo to nie Juventus na tym zyskiwał, tylko Moggi i działacze.

Taa oczywiście Juventus dzięki ustawionym meczom nic nie zyskiwał tak?

Nie ma to jak zdolność myślenia wogóle.Nikt nie patrzy na to czy sędzia był sprawiedliwy- poza klubami. Tłum domagał się efektownej kary i taką dostał.

Tłum akurat po zdobyciu mistrzostwa świata przez Włochy chciał amnestii dla tych klubów. Poza tym myslisz że "tłum" miał jakikolwiek wpływ na decyzje prokuratora?

Niezła korzyść- degradacja, dwa Scudetto odebrane( jedno niesłusznie! ), kilkaset milonów w plecy... Jeśli zespół nie wiedział o nieprawidłowościach, to nie zrobił nic złego wygrywając. Jakby przegrywali, to nikt by pewnie nawet się nie zająknął o całej aferze...

No i kto tu nie myśli, mówie że klub zdobył 2 mistrzostwa i zarobił dużo kasy na ustawionych meczach wygrywając je. I to była ta korzyść. A to o czym ty napisałeś to jest kara. Gdyby klub przegrywał to znaczyłoby to chyba że Moggi za mało zapłacił sędziom :roll:

Dziś piłkarze powinni spłacić swój dług, jaki zaciągneli przychodząc do klubu, który był murowanym faworytem do mistrzostwa. Skoro przyszli do Juventusu zdobywać tytuły, to powinni pomóc klubowi odbić się od dna.

Nie zaciągneli żadnego długu, oni też walczyli o to mistrzostwo, a nie siedzieli i patrzyli jak Juventus sam z siebie wygrywa kolejne mecze. A w kontrakcie nie mieli napisane że "w razie katastrofy musicie pomóc klubowi odbić się od dna".

Dwa Scudetto i niezliczona kasa to nie jest za mało

Scudetto już nie ma ani jednego, a sam mówiłeś że nie dla kasy się gra w klubie.

Problem polega na tym, że ja bym został w Polonii nawet gdyby zbankrutowała i nawet gdyby zarząd chciał mnie sprzedać. Zgodziłbym się na minimalną pensję.

Tak w internecie i w teorii każdy może być takim idealistą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Dwa Scudetto i niezliczona kasa to nie jest za mało :lol:

Owszem za mało w porównaniu z tym, co osiągnął w Parmie (2x Puchar Włoch i raz Superpuchar Włoch oraz Puchar UEFA (i w zasadzie ten ostatni sukces przebija owe dwa [trefne zresztą] scudetta). A skoro nie był wobec niej lojalny, to czemu miałby być wobec Juve? A gra tam od sezonu 95-96 do 01-02 i w tym czasie, jako czołowy obrońca teamu przez te lata zarobił znacznie więcej niż przez te dwa marne sezonu z Juve... pozatym jak to Barely Breathing już wspomniał, dla kasy się nie gra ;]

-Problem polega na tym, że ja bym został w Polonii nawet gdyby zbankrutowała i nawet gdyby zarząd chciał mnie sprzedać. Zgodziłbym się na minimalną pensję. Ale jeśli jednak klub potrzebowałby pieniędzy z mojego transferu, tobym odszedł( na pewno nie do Wisły- NIGDY!!! ) i podpisał kontrakt na rok. A po roku wróciłbym do Polonii z własnej woli. Może bym się przywiązał do nowego klubu, może nie. Zależy od wielu czynników.

Już tutaj nawet nie mam zamiaru podważać twoich słów i mówić, że w prawdziwym świeie tego byś nie zrobił itp. ALe przyjmij, że zrobiłbyś tak, jak napisałeś. No i brawo, byłbyś wyjątkiem na miarę Maldiniego, gdybyś wytrzymał w jednym klubie te kilkanaście lat. Ale Cannavaro ma za sobą już 3 kluby i do jednego z nich na 100% był przywiązany (jego pierwszy klub... musiał być ;]) a do drugiego na 99% (7 lat gry w jednym klubie i to ze sporymi sukccesami)

No i ostatni aspekt. Cannavaro poszedł sobie z Parmy, kiedy ta wpadła w spore kłopoty związane z przekrętami ich sponsora - firmy Parmalat. Dlaczego teraz, kiedy atmosfera w zespole jest równie zła, miałby zostawać hmmm? Skoro 7 LAT gry w klubie z zdobyciem Europejskiego Pucharu na czele nie wystarczyło, to czemu miałyby starczyć 2 (i to już odebrane) scudetta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juve jest najbardziej winne? Udowodnij!

Gdybym znał włoski i miał dostęp do sądowych akt, to bym Ci to udowodnił. Oczywiste jest, że we Włoszech korupcja kwitnie, zresztą dwa kolejne kluby już wpadły, ale nie można porównywać przekrętów innych klubów z wręcz siatką jaką stworzył Moggi. Musisz się zdać na opinie sędziów i środowiska piłkarskiego, bo jakoś co do tego, że Moggi został szarą eminencją nie ma żadnych wątpliwości.

Szypie musi być rożna kara w przypadku gdy jeden kupuje pare meczów, a drugi ustawia cały sezon.

Telefony>>> Wiesz miałem przyjemnośc słyszeć jedną romowę. Moggi rozmawiał z człowiekiem odpowiedzialnym za sędziów w Calcio i twierdził, że jest bardzo zadowolony z wyboru sędziego i liczy, że w nastepnych kolejkach współpraca będzie się układała bardzo dobrze. Dowód ewidentny, zreszta nie ma co płakać, że sądy niepsrawiedliwe. Ostatnio jak udowodniono przekręt w jednym jedynym barażu to klub bez gadania zdegradowano do Serie C. Za jeden mecz.

Scudetto>> Tutaj sytuacja jest skomplikowana. Według mnie nawet lepiej jak tytułu zostałby w Turynie. Hstorii nie wypada zmieniać, a Moratti chce kleski przekuć w sukces, bo takich tytułów nie powinien przyjąć. Zwłaszcza, ze Inter grał tragicznie i miał kosmiczną stratę.

A z Cannavaro już skończmy, poszedł za kasą i nic tego nie zmieni. Podobno podpisał już kontrakt z Realem, tak przynajmniej utrzymują Los Kalafiorros.

Tak skończmy. Jak uważasz,że rezygnacja z Serie B na rzecz Ligi Mistrzów to pójscie za kasą to rzeczywiście skończmy.

Większość piłkarzy się zeszmaciła. Bo Real to klub, który utrzymuje, że sama nazwa Real oznacza najlepszy z najlepszych. I że wogóle nie trzeba się niczym przejmować, a rywale powinni się schować.

Wiesz, może i częśc piłkarzy nie gra na miarę ożliwości, ale twierdząc, ze się zeszmacili to chyba dajesz upust frustracji. Co w takim razie masz do powiedzenia na temat klubów takich jak Villareal, Valencia, A. Madryt? Spójrz na ich skłądy (zwłaszcza Atlethico, które ma naprawdę dobrych graczy) i co? Jakoś Real ich wyprzedziłw lidze. Więc jak uwaząsz, że tragiczna i zeszmacona drużyna zajmuje drugie miejsce w PD to zostawmy to bez komentarza.

ManU się nie szmaci, to Ferguson się zeszmacił, bo rozmienił na drobne wielką potęgę. Milan się nie szmaci, Milan jest szmatą. Gdyby nie Piękny Silvo, to nie osiągneli by tak dużo w ostatnich latach. Ba, gdyby nie PS, to teraz byliby w Serie B... Liverpool- tutaj to nawet nie będę się specjalnie angażował, powiem tyle, że nienawidzę tego klubu za Beniteza i jego Hiszpańską Armię, którą zrobił z fajnego klubu... A o Arsenalu, to już nawet szkoda gadać- gdyby nie sędziowie, toby nigdy do finału nie doszli

Po prostu poezja. Fragment jest poniżej poziomu i własiciwe z kimś to chce w ten sposób gadać o piłce nie powinno się nawet zaczynać rozmowy. Dodanie zbyt wielu inwektyw powoduje, że wszystko uogólniasz w sposób toporny.

Najbardziej rozbawił mmnie tekst o Milanie, klubie do którego Juve stylem nigdy się nie zbliżylo. Owszem Turyńczycy zdobywali tytuły, ale to jest Milan. Potrafi grać pięknie z najsliniejszymi by trafić na dołek ze słabeuszem i przegrać. Tymczasem Juve jest niezwykle konsekwentne jednak takiego stylu nie prezentuje. W lidze do drugie ma prawo bytu, stąd większa liczba tytułów.

Gdybyś był fanatykiem jakiegoś klubu, tobyś tak nie twierdził. Masz tego pecha, że nie mieszkasz w okolicy stadionu znanego klubu i nie miałeś się jak przekonać o tym co znaczy oddanie dla klubu.

Nie szypie, po prostu nie jestem ślepy w ocenie klubu. Gdy drużyna spada po słabym sezonie to owszem, jest coś takiego jak wiernosć. Gdy działacze kradną i zajmują się procederem przestępczym, a klub jest degradowany to nie mam nic przeciwko opuszczaniu go.

Okolica? Cóż mam Łazienkowską niedaleko i czasem tam bywam i nawet zamierzam wpaść na inaguracje ligi z Cracovią :>.

BTW A brak oddania w Twoim pojęciu nawet mnie cieszy, bo mam wrażenie, że jakoś ta wartośc powoduje skrajny subiektywizm. No i nie zapominajmy, że jest ona absurdalna w kontekśice Juve, bo mieszkasz setki kilometrów od ich obrzydliwego stadionu (nie, to nie jest wrzuta, Stadio del Alpi jest archietektoniczną porażką).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moim zdaniem Barcelona rządzi, a w ostatnich mistrzostwach Europy pokazała, ku mojej radości, co potrafi :) No i gra w niej Ronaldinho, a jego też lubię, mimo że nie popisał sie w ostatnich mistrzostwach, ale w walce o puchar UEFA na pewno pokaże, na co go stać :)

BTW Pozwólcie, że się wtrącę:

-Gdybyś był fanatykiem jakiegoś klubu, tobyś tak nie twierdził. Masz tego pecha, że nie mieszkasz w okolicy stadionu znanego klubu i nie miałeś się jak przekonać o tym co znaczy oddanie dla klubu. A do tych "gwiazd" Realu, toby chyba nikt nie miał nic, jakby odeszli

Tjaa, u mnie w Białymsotku są tacy "fanatycy". Jak dotąd było tylko kilka meczów bez zamieszek - bo Klub Kibica nie wpusczał tych "fanatyków" na stadion. Tylę, że próbowali się zemścić po meczu, rezultat - npier******* z siekierami parę kilometrów od stadionu. A Ci uczciwi kibice z Klubu Kibica są na tyle obiektywni, że potrafią obietkywnie spojrzeć na swoją drużynę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, od godziny próbuję wyjść po wodę :) B.B.:

Ale Twoim zdaniem nie należało mu się odebranie 2 mistrzostw zdobytych dzięki oszustwom.

-Jeśli udowodniono oszustwa tylko z poprzedniego sezonu, to chyba nie ma podstaw do odebrania Scudetto z tego sezonu.

Taa oczywiście Juventus dzięki ustawionym meczom nic nie zyskiwał tak?

-Jak widać Juve niespecjalnie coś zyskało :lol: Klub stracił nieporównywalnie więcej niż sam Mogii i reszta działaczy.

Tłum akurat po zdobyciu mistrzostwa świata przez Włochy chciał amnestii dla tych klubów. Poza tym myslisz że "tłum" miał jakikolwiek wpływ na decyzje prokuratora?

-Nie mówię o klubowych kibicach, tylko o przeciętnym człowieku, niezainteresowanym piłką klubową. I masz rację- uważam, że sędzia wyrokiem zagrał pod publiczkę a nie pod zniszczenie korupcji...

No i kto tu nie myśli, mówie że klub zdobył 2 mistrzostwa i zarobił dużo kasy na ustawionych meczach wygrywając je. I to była ta korzyść. A to o czym ty napisałeś to jest kara. Gdyby klub przegrywał to znaczyłoby to chyba że Moggi za mało zapłacił sędziom Rolling Eyes

-Jesteś nieco zbyt krótkowzroczny. Juve nie kończy się na rozgrywkach. Juve to potężna instytucja, także giełdowa. Kasa jaką się kręci na tym klubie jest niczym, w porównaniu z zyskami klubu po zdobyciu dwóch Scudetto. A można jeszcze śmiało szukać tych, którzy podwoili majątki u bukmaherów.

Nie zaciągneli żadnego długu, oni też walczyli o to mistrzostwo, a nie siedzieli i patrzyli jak Juventus sam z siebie wygrywa kolejne mecze. A w kontrakcie nie mieli napisane że "w razie katastrofy musicie pomóc klubowi odbić się od dna".

-O to już nie ma sensu się kłócić, bo i tak nie zrozumiesz mojej postawy.

Scudetto już nie ma ani jednego, a sam mówiłeś że nie dla kasy się gra w klubie.

-Ta, a on akurat swoim zachowaniem tylko potwierdza, że przyszedł dla kasy :?

Tak w internecie i w teorii każdy może być takim idealistą Smile

-Tak, w internecie i w teorii każdy może być takim kozaczkiem. Nie znasz mnie, to nie pisz o mnie opinii, zwłaszcza na temat mojego oddania. Polonii kibicuję od lat, chodzę na każdy mecz, wspieram dopingiem i chcę robić dla niej jeszcze więcej. Więc jeśli chcesz się wypowiadać na temat mojego oddania klubowi, to lepiej najpierw spróbuj ze mną pogadać w rzeczywistości.

Yoss napisał:

Owszem za mało w porównaniu z tym, co osiągnął w Parmie

-Dla każdego piłarza włoskiego Scudetto jest ważniejsze od pucharu UEFA.

No i ostatni aspekt. Cannavaro poszedł sobie z Parmy, kiedy ta wpadła w spore kłopoty związane z przekrętami ich sponsora - firmy Parmalat. Dlaczego teraz, kiedy atmosfera w zespole jest równie zła, miałby zostawać hmmm? Skoro 7 LAT gry w klubie z zdobyciem Europejskiego Pucharu na czele nie wystarczyło, to czemu miałyby starczyć 2 (i to już odebrane) scudetta?

-Jak wyżej :) Ale skończmy o nim, bo to nie ma sensu.

Pereł napisał:

Gdybym znał włoski i miał dostęp do sądowych akt, to bym Ci to udowodnił.

-No to skoro nie potrafisz tego udowodnić, to nie bądź taki pewien win Juventusu. Sama siatka jest niczym, ona musi funkcjonować, a na to dowodów jest zbyt mało.

Szypie musi być rożna kara w przypadku gdy jeden kupuje pare meczów, a drugi ustawia cały sezon.

-LOL! Nie masz na to żadnych dowodów, sąd też ich nie znalazł. Więc sprawy nie ma. Nie ma dowodów=nie ma sprawy. Jest kilka dowodów=jest degradacja. Jest kilka dowodów wcale nie równa się takiej karze.

Telefony>>> Wiesz miałem przyjemnośc słyszeć jedną romowę. Moggi rozmawiał z człowiekiem odpowiedzialnym za sędziów w Calcio i twierdził, że jest bardzo zadowolony z wyboru sędziego i liczy, że w nastepnych kolejkach współpraca będzie się układała bardzo dobrze. Dowód ewidentny

-Taki telefon może wyrażać wdzięczność za obiektywne sędziowanie ;) A czy w rozmowie padły KONKRETY??? Że Juventus ma wygrać mecz z Milanem, i czy rozmówca się zgodził???

Scudetto>> Tutaj sytuacja jest skomplikowana. Według mnie nawet lepiej jak tytułu zostałby w Turynie. Hstorii nie wypada zmieniać, a Moratti chce kleski przekuć w sukces, bo takich tytułów nie powinien przyjąć. Zwłaszcza, ze Inter grał tragicznie i miał kosmiczną stratę.

-Tutaj masz rację, ale Moratti sam chce jeszcze bardziej skomromitować Inter w oczach kibiców. Mistrzostwo przy zielonym stoliku... :)

Po prostu poezja. Fragment jest poniżej poziomu i własiciwe z kimś to chce w ten sposób gadać o piłce nie powinno się nawet zaczynać rozmowy. Dodanie zbyt wielu inwektyw powoduje, że wszystko uogólniasz w sposób toporny.

-Poniżej poziomu, bo ty się nie zgadzasz z tym zdaniem??? :lol: Podałem właściwie same fakty, poza wzmiankami o Pięknym Silvo, bo mafii żadko można coś udowodnić :?

Nie szypie, po prostu nie jestem ślepy w ocenie klubu. Gdy drużyna spada po słabym sezonie to owszem, jest coś takiego jak wiernosć. Gdy działacze kradną i zajmują się procederem przestępczym, a klub jest degradowany to nie mam nic przeciwko opuszczaniu go.

-Właśnie jesteś ślepy. Nie widzisz tego, że kibice i działacze najczęściej działają w niezgodzie, a to ciekawe, skoro twierdzisz, że chodzisz czasem na Legie. Tam kibice niemal zawsze są z czegoś niezadowoleni i dość głośno to wyrażają :)

Okolica? Cóż mam Łazienkowską niedaleko i czasem tam bywam i nawet zamierzam wpaść na inaguracje ligi z Cracovią Smile.

-Szkoda, że nie na trybunę gości... Ale cóż, chcesz kibicować Legii- twoja sprawa.

BTW A brak oddania w Twoim pojęciu nawet mnie cieszy, bo mam wrażenie, że jakoś ta wartośc powoduje skrajny subiektywizm. No i nie zapominajmy, że jest ona absurdalna w kontekśice Juve, bo mieszkasz setki kilometrów od ich obrzydliwego stadionu (nie, to nie jest wrzuta, Stadio del Alpi jest archietektoniczną porażką).

-Ech, to, że jestem subiektywny, to jest tylko twoja subiektywna opinia. A to, że jestem fanem Juve mimo tego, że nawet nie byłem na stadionie tego klubu, to chyba nie jest absurdalne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Juventusie potem, teraz o czymś, przez co zwariuję przed 18-tymi urodzinami:

Wydział Dyscypliny PZPN zajmował się dzisiaj sprawą wprowadzenia w błąd Komisji Licencyjnej I ligi przez członków Zarządu Polonii Warszawa Marka Ruszkiewicza i Romualda Pindelskiego, a tym samym wyłudzenie przez warszawski klub licencji na grę w Orange Ekstraklasie. Podjęta decyzja jest ostra - 50 tysięcy złotych kary i 6 miesięczne dyskwalifikacje dla obu działaczy.

-Nie no, to już jest farsa, to jest jakaś k* komedia. Ja już nie mam słów, od kilku minut właściwie tylko przeklinam i się śmieję na zmianę. Szkoda tylko, że to śmiech wariata, któremu już jest wszystko jedno, bo ile by pielęgnował roślinę, tyle razy ona usycha x((( Sprawa sprzed 11 lat. Dzisiaj została umożona. Nikt się nią nie interesował od czasu wprowadzenia licencji. Sąd rozstrzygnął ją na korzyść Polonii. I nagle PZPN odkrywa sprawę i ma okazję do kolejnego ośmieszania klubu, który już od dawna jest jechany przez kochany związek oraz sędziów. To naprawdę przekracza wszelkie granice, niech i działaczy i PZPN trafi szlag na wieki wieków amen!!!!!! :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raveno

A więc Thuram i Zambrotta w Barcie! Szczególnie ten drugi zakup mnie cieszy, bo Francuz to transfer zapewne jednosezonowy. Jak wszyscy wiedzą, Zambrotta miał także oferte z realu, ale wybrał nas!! I za to od razu zaskarbił sobie moją wielką miłość :). Tylko zastanawiam się czy Ryjek odważy się go wstawić do pierwszego składu, pomijając przy tym Belletiego i Oleguera? Cóż, pożyjemy, zobaczymy, może być też tak, że Gianluca zajmie miejsce Gio na lewej obronie, oby ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...