Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Książki ogólnie

Polecane posty

A ja przeczytałem książkę Stephena Kinga pt. Jasność . Świetna książka...zaczynam czytać "Desperacje" tegoż autora. Zapalonych fanów S.Kinga,proszę o odpowiedź . :] .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku nie wiedziałem czego się po Siewcy spodziewać... Nie czytałem nic pani Kossakowskiej. Książka zainteresowała mnie głównie ładną okładką i obrazkami w środku. :) Jednak po przeczytaniu pierwszych paru stron wiedziałem, że tę książkę trzeba po prostu mieć!

Świetni bohaterowie. Zwłaszcza główny bohater Abbadon - Anioł Zagłady. Wspaniała fabuła. Genialne opisy życia aniołów i demonów. Dynamiczne opisy walk. I świetny pomysł na książkę. Polecam każdemu kto nie czytał

Ha, niedawno po raz kolejny zakończyłam "Siewcę Wiatru" pani Mai Lidii Kossakowskiej i podobało mi się ogromnie, mimo, iż czytam to już któryś raz. A bohaterowie! Uwielbiam Gabrysia, i Razjela, i Lampkę, i Kamaela, i połowę całej reszty postaci! Daimona oczywiście też ^^

Hm, ale i tak moim zdecydowanym ulubieńcem w "Siewcy..." stał się Asmodeusz :rolleyes:

Jest to książka, do której na pewno będę wracać wiele razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, Siewcę czytałam już wiele razy. Ta książka jest niesamowita, sceny wpadają w pamięć...No i pomysł dość ciekawy.

Postacie? Samaeeel! Jak ja lubię chaos. I ten biedny młody anioł stróż, co tam był...I.. I Archanioły.

Ogólnie anioły i diabły przedstawione są bardzo ludzko,a chyba każdy z wątków pobocznych wciąga.

Holender, za dawno czytałam,za mało pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie do moderatorskiej braci. Otóż w regulaminie wyraźnie jest napisane, że nie wolno tworzyć tematów dla serii niekiedy jednak tworzenie tematów dla każdej książki z osobna może być problematyczne. Przykładem świecić może znakomita seria "Koło czasu". Do tej pory powstało 11 tomów. Czy jest sens zakładania tematu dla każdego z osobna? Tym bardziej, że od tej reguły są wyjątki, mianowicie mamy temat o całym cyklu "Pieśń lodu i ognia". Tak więc czy mógłbym założyć temat o całym cyklu "Koło czasu"? Byłby on z mojej strony jak najbardziej dopieszczony. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał ochotę się pośmiać, a i dowiedzieć się czegoś o miejscach na końcu świata, to polecam "Gringo wśród dzikich plemion" oraz "Rio Anaconda" Wojciecha Cejrowskiego. Sam autor, choć jest osobą, której wielu nie lubi i się z nim nie zgadza, tutaj jest kimś zupełnie innym. Podróżnikiem, przedstawiającym nam świat z całkowicie innej perspektywy. Świata bez pogoni za pieniądzem, luksusem itp. Obie książki przeczytałem prawie od ręki, bez żadnych przerw. Były to dwa popołudnia spędzone na głośnym rechocie, przeczytaniu fragmentu, który wzbudził rechot osobom będącym w pobliżu, kolejnej salwie rechotu... I tak co chwila. Warto!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów, którzy czytali którąś z wymienionych niżej książek. Czy któraś z nich jest warta przeczytania?

- Czarna ikona II

- Czarem i smokiem tom I

- Produkt uboczny

- Rock`n`roll, bejbi!

- Sturmvogel

- Ogień i woda

- Biała Wiedźma

- Taniec nad przepaścią

Pytam, bo te książki są w katalogu nagród Kompani Graczy, a nie wiem, czy warto którąś brać, czy zbierać punkty dalej. :turned:

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak dla mnie wakacje już się rozpoczęły także miałbym do was prośbę. Moglibyście mi polecić jakąś dobrą, naprawdę dobrą książkę. Teraz czytałem opowieści o Wiedźminie wydawnictwa Libros i bardzo mi się spodobały, ale za nim dorwię się do sagi Sapkowskiego to trochę wody w Wiśle upłynie :) Może napiszę co mnie interesuje. Albo na odwrót czego nie lubię. Nie jestem w stanie przebrnąć przez jakiekolwiek science-fiction od razu zaznaczam też, że nie przypadła mi do gustu twórczość Kinga którą wielu ubóstwia (swoją drogą nie wiem dlaczego). Czekam na jakieś propozycję i z góry thx za odpowiedź. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów, którzy czytali którąś z wymienionych niżej książek. Czy któraś z nich jest warta przeczytania?

- Czarna ikona II

- Czarem i smokiem tom I

- Produkt uboczny

- Rock`n`roll, bejbi!

- Sturmvogel

- Ogień i woda

- Biała Wiedźma

- Taniec nad przepaścią

Pytam, bo te książki są w katalogu nagród Kompani Graczy, a nie wiem, czy warto którąś brać, czy zbierać punkty dalej. :turned:

Z góry dzięki za pomoc.

Czytałem "Rock`n`roll, bejbi !" . Fajne zdarzenia (atak zombi, czy neonaziści) w małym miasteczku, przeplatane pijackim stylem licealistów, lekkie i przyjemne tyle że trochę krótkie. A o "produkcie" słyszałem że też trzyma poziom

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...