Skocz do zawartości

World Cup 2k6


Cardinal

Jak wypadną biało-czerwoni na Mistrzostwach?  

258 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tragedia, nie zdob?d? punktu w eliminacjach.
      35
    • Nie wyjd? z grupy.
      104
    • Wyjd? z grupy! (oklaski!)
      75
    • 1/4 fina?u!
      7
    • 3
    • Zagraj? w finale!!!
      2
    • ...I ZWYCI???! (a Giertych b?dzie dobrym ministrem)
      32


Polecane posty

Cóż, mecz się jeszcze nie skończył, ale mogę to już powiedzieć: Bye, bye Czech Republic. Smutno mi trochę, bo nie lubię Włochów. Ghana awansowała do 2 rundy i wbrew przewidywaniom spisuje się najlepiej z afrykańskich drużyn.

Jeżeli Brazylia będzie grała tak jak wcześniej, to wieczorem czekają nas nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuudy przez duże u.

EDIT: Atakie w nich pokładałem nadzieje (tzn. w Czechach)

EDIT2: Mecze już się skończyły. Oby Ghana zaszła jak najdalej :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

I po ptakach. Czesi nie dali rady Włochom. Nici z mojego kibicowania Czechom. Pozostała już tylko Ukraina. Ostatnia nadzieja Słowian na tych mistrzostwach. No dobra wiem, że są jeszcze Słowianie Południowi, ale póki, co nie czuje jakiejś specjalnej więzi z nimi, więc o kibicowaniu nie ma mowy.

EDIT2: Mecze już się skończyły. Oby Ghana zaszła jak najdalej

Rozbiją się o Brazylie i tyle z tego będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ci dopiero. Takie nadzieje pokładałem w wystepie Czechów na tym Mundialu a tutaj zonk. Z jednej strony cieszę się, że awamsowała Ghana, ale naszych sąsiadów jest mi szkoda. Jednak rzeba spojrzeć prawdzie w oczyw - w meczu z Ghaną tak samo jak z Włochami grali dość przeciętnie i nie pokazli swojego potencjału. A szkoda. Za to Włosi konsekwentnie się trochę bronili, sukcesywnie atakowali i Pippo na końcu meczu zadał ostateczny cios Czechom. Szkoda, ale taki jest futbol. C'est la vie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ghana!

Jedna z największych sensacji tych mistrzów. Ghana - awansuje do 1/8 finałów MŚ z grupy śmierci. Wyelminowali w ten sposób reprezentacje Czech i USA. Nie lubię Włochów, wolałbym, aby przegrali dzisiaj z Czechami, ale jednak taki rozwój sytuacji ma swoje plusy. Tydzień temu (chyba Polityka) wskazywała na Francję, jako tych, którzy potarfili przeprowadzić reformy w krajowej piłce nożnej i osiągają sukcesy. Jeszcze wczoraj w "Polityce" stawiano nam za wzór Czechów, którzy potarfią grać w piłkę nożną i grają na światowym poziomie. Zakończyli rywalizację z taką samą pozycją w grupie jak my - 3, również zdobyli tylko 3 punkty. :D Jak odpadać to w doborowym towarzystwie, tak jak niedawno pisałem. Jeszcze tylko na odpadnięcie Francji liczę i będzie idealnie. :bigsmurf:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi mieli potężne problemy z zawodnikami, w pierwszym meczu już wypadł Koller, a zastępcy byli bez formy, sam Nedved wyniku nie zrobi :) Wygląda na to, że będą musieli budować drużynę od nowa, ciekawe, czy pokażą ją już za dwa lata na ME 8)

Ghanę wspierał światowy spisek sami-wiecie-kogo (flaga Izraela w poprzednim spotkaniu), dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby dokopali też i Brazylii :P :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie meczu naszych sąsiadów: kazdy polak coś psuje na tym mundialu... KAŻDY XD

a wczorajszy mecz Argentyny z Holendrami tylko potwierdził kto jest w tej chwili najbliżej złotej nike... nie było to spotkanie w szaleńczym tempie ale wystarczyło żeby pokazać siłę zespołu z amer. poł :!: messi&Tevez, oni chyba zrobią duet w ataku na kolejne dziesiąc lat :D

a holendzry szybko odpadną- teraz mają szczęście że trafili na portugalczyków, którzy nie potrafią sie do końca zgrac na boisku, być drużyną...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samym meczu napisali już inni, więc ja w innej sprawie. Jak niko napisał, Czesi wypadli tak samo jak my... wiecie jednak na czym polega problem? Ich tak nie zjadą jak naszych. A przyczyna jest prosta: Polacy już na samym starcie dali ciała a Czechy walczyły do końca. Idę o zakład, że gdyby najpier wbył mecz z Kostaryką, potem z Ekwadorem i na koniec Niemcy, to nikt by się nie czepiał Janasa i repry. Czemu? To proste: Najpierw zwycięstwo i podreperowanie nastrojów. Potem porażka z Ekwadorem, ale daelj nasz heroiczny bój z Niemcami. Pewnie wtedy prasa by się rozpisywała, jak to Polacy odpadają po dzielnej walce z faworytami całych mistrzostw ;) a tak mamy wielką falę krytyki :P

A ja osobiście żywię nadzieje, ze Ghana skopie głupim Brazylijczykom tyłki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niko napisał, Czesi wypadli tak samo jak my... wiecie jednak na czym polega problem? Ich tak nie zjadą jak naszych. A przyczyna jest prosta: Polacy już na samym starcie dali ciała a Czechy walczyły do końca. (...) a tak mamy wielką falę krytyki :P

Da liegt der Hund begraben. Przegrana z Ekwadorem rozpętała istną drugą falę krytyki. Po kontrowersyjnych powołanich, prasie potrzebny był ten przegrany mecz. Pożywli się nim doskonale. Nawet tak ceniona przeze nie "Polityka" pisała o autystycznym zachowaniu naszego selekcjonera, a felietonista Stomma - dość dosadnie napisał felieton o naszych Orłach. Zdobyliśmy tyle samo punktów co stawiany dla nas wzór - Czechy. Możliwe również, że odpadną Francuzi. Ciekawe co wtedy napisze prasa....

Dawno nei bawiłem się w typowanie wyników, a więc wracam do tej tradycji:

Japonia - Brazylia 0:1 - Brazylia po raz kolejny nie zachwyci, ale wygra.

Australia - Chorwacja 2:1 Zagrali dobrze z Brazylią i teraz również powinni rozegrać dobre spotkanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Makarony prześlizgnęły się do następnej rundy. Oby wyłysieli, oni i ich potomstwo. Teraz pozostaje kibicować Australii. Niech ich zajeżdżą w 1/8, bo mecz Włochów z Chorwacją będzie pewnie wyglądał jak ten dzisiejszy z Czechami.

Aras >>> Złotą Nike zdobyła na własność, po trzech zwycięstwach, Brazylia w 1970 r. Od 1974 r. nagrodą jest Puchar Świata FIFA, zaprojektowany przez Gazaznigę. Jest on własnością FIFA i żaden kraj nie może go zdobyć na zawsze (za dużo złota w niego wpakowali). A Złotą Nike skradli Brazylijczykom w 1983 r. i od tej pory ślad po niej zaginął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę typowania nie zaszkodzi.

Japonia - Brazylia 0-2

Brazylijczycy nawet grając jak na rozgrzewce bez problemu powinni pokonać Japonię. Chciałbym żeby bramki dla Canarhinios zdobył Adriano, bo z całej repry Brazyli właśnie jego najbardziej lubię. Choć reszta też jest dobra i znakomicie się na nich patrzy. Zapewne trener Canarinhos wypuści na ten mecz drugi skład albo przynajmniej nie bedzie kilku ważnych zawodników. Chciałbym żeby całe spotkanie zagrał Juninho i może walnął jaką brameczkę z wolnego przy okazji :). Tak czy siak Brazylia powinna wygrać, ale w futbolu wsyzstko jest możliwe.

Chorwacja - Australia 2-2

Chciałbym znowu zobaczyć w całości mecz, w którym jest duzo bramek i ogólnie jest ładnie. Oczywiscie wczoraj drugiej połowy meczu WKS z Serbią nie widziałem, bo na osiedlu wyłączyli prąd z powdu burzy :). Trudno się mówi. Marzeniem by było gdyby padły aż 4 bramki, ale skoro tak przewiduję to bedzie zupełnie na odwrót :). Czyli jeszcze drugi typ: 1-1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi mieli potężne problemy z zawodnikami, w pierwszym meczu już wypadł Koller, a zastępcy byli bez formy, sam Nedved wyniku nie zrobi :) Wygląda na to, że będą musieli budować drużynę od nowa, ciekawe, czy pokażą ją już za dwa lata na ME 8)

Ghanę wspierał światowy spisek sami-wiecie-kogo (flaga Izraela w poprzednim spotkaniu), dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby dokopali też i Brazylii :P :P

LOL, racja xD. No, Bild i inne tego pokroju twory (bo gazetą tego nie nazwę ;]) będą miały używanie w sezonie ogórkowym :P. Swoja droga - nie zdziwiłoby mnie aż tak zwycięstwo Ghany nad Brazylią, bo canarinhos nie zachwycają...

Czechów mi szkoda, ale cóż, nic się nie dzieje bez przyczyny. Trochę pecha mieli, fakt, ale przegrana z Ghaną przypadkiem nie była na pewno. Włosi zagrali po swojemu, nie efektownie, ale efektywnie. Tym niemniej - nie wierzę, że osiagną spektakularny sukces na tych mistrzostwach. A wieczorne mecze?

Hm, Brazylia pewnie wygra (acz wątpię, bym oglądał z wielkim zainteresowaniem, chyba to ten mecz będzie 'secondary' dzisiaj :P), typowałbym też wygraną i awans Australii - o ile zaczną 'socceroos' trafiać w bramkę wcześniej, niż w ostatnich 10 minutach :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japonia - Brazylia 2-0

Brazylijczycy nawet grając jak na rozgrzewce bez problemu powinni pokonać Japonię.

Coś tu się nie zgadza. Zamień cyfry.

Brazylia w dzisiejszym meczu zagra dobrze - wdłg mnie. Lepiej niż w 2 pozostałych meczach. Ale nawet jak zagrają słabiej to nic nie zaszkodzi. Japonia - no problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo Ghana! Szkoda nieco Czech, no ale trudno, życie jest brutalne... Brazylia nie gra na 100%, i to ewidentnie widać. Będziemy musieli poczekać aż obrońcy tytułu trafią na godnego rywala i będą zmuszeni do walki.

Wczoraj Argentina nieco mnie rozczarowała. Mimo ogromnej przewagi nie udało im się załamać "pomarańczowych", a szkoda. C. Tevez znowu szalał. Ten chłopak już nie długo znajdzie się w Europie i zrobi furore... (i kolejny talent z FM wyciągnięty =) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha! Czechy dostały po pupie i mamy Ghanę w 1/8 finału... W sumie to zasłużenie, bo Czesi grali bardzo słabo w porównaniu do zawodników z Afryki. Włochy zaś przebudziły się po fatalnym meczu z USA i dokopali naszym sąsiadom :D W sumie to brawa dla Amerykanów za podjęcie walki z trudnym przeciwnikiem... Oczywiście nie popieram aż tak brutalnej gry, ale widać, że dobrze chcieli :)

Brazylia 3:0 Japonia :P

Brazylijczycy wbrew pozorom grają dobry football i jak najbardziej należy im się ta wygrana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, no i Brazylia przegrywa 1:0 :D Zobaczymy, jak akcja rozwinie sie dalej, na razie jest ciekawie ;]

Szkoda mi Czechow... Nie wiem komu teraz bede kibicowal na tych Mistrzostwach, chyba Anglikom, a na pewno wszystkim, ktorzy beda grali vs Niemcom :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety "opona" Ronaldo wyrównał tuż przed przerwą, a moc Gola Do Szatni zaiste potężna jest :? Ale Japończycy biegają ostro po boisku, a Brazylii się nie chce - mogą jeszcze coś tutaj ugrać.

Chorwaci ostro zaatakowali, a potem powietrze zeszło - a Australia uderza i nawet przy korzystnym remisie będzie dalej atakować. Chciałbym, żeby oprócz Brazylii awansowali właśnie Australijczycy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Brazylia będzie grała tak jak wcześniej, to wieczorem czekają nas nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuudy przez duże u.

Pomyliłem się Brazylijczycy przypomnieli sobie jak grali na poprzednich mistrzostwach i elminacjach. Przestali grać taktycznie, a zaczęli ładnie. I chwała im za to. Odmłodzenie boków obrony im pomogło. Denerwuje mnie tylko, że Ronaldo wyrównał rekord Muellera.

Australia w 1/8 finału - historyczny moment dla ich piłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, Simunic dwie czerwone dostał :shock: Co tam się działo wogóle??? No pierwszy raz w życiu widzę coś takiego. Ktoś od raportu będzie miał nie lada zagwozdkę :o A sam mecz wspaniały- emocjonujący, zacięty, wspaniały. Taki mógłby być finał! No, takiego meczu to ja jeszcze nie widziałem. No coś nieprawdopodobnego, to Chorwaci kończyli w 8 czy w 9??? Co tu się stało? Sędzia zostanie chyba wycofany z mistrzostw, bo takie coś, to już chyba przesada :shock:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Czapki z głów :) Australia w 1/8 :D I całe szczęście, bo juz myślałem, ze Poll na dobre uwali kangury :) Ten karny, te czerwone kartki, te wszystkie dziwne decyzje pod koniec meczu. Ogólnie takiego dziwnego spotkania już dawno nie było. Ale nic to :) ważne, że Kewell uratował awans. BTW: Zauważyliście jak bardzo komentatorzy kibicowali Australii? Myślałem, że zaraz jakiegoś bluzga w stronę sedziego albo Chorwacji :)

Brazylia 4:1 Japonia: Nie widziałem meczu. I szczerze mówiąc nic mnie to nie obchodzi... byle by odpadli jak najszybciej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej emocjonujący mecz do tej pory :D Chorwaci trochę za dużo tych goli strzelili i sprawiedliwie się stało, że to jednak Australia przeszła dalej. Sędziowanie rzeczywiście dziwne, będę musiał obejrzeć noc kibica, może coś więcej powiedzą na ten temat czy puszczą powtórkę, bo samo zakończenie meczu i ta kartka dla Chorwata... ale i tak powiem, że choć sędziowanie do tej pory na mundialu trudno nazwać dokładnym, to jednak IMO nie było aż tak bezczelnych skandali, jak 4 lata temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazylia coś wolno się dzisiaj rozpędzała. Straciła bramkę w pierwszej połowie, ale za to druga należała już tylko do nich. Dwie bramki Ronaldo, czyli 61 w reprezentacji Brazylii i 14 w MŚ. Taki grubasek, a nadal strzela. Nic tylko pozazdrościć. :D Brazylia trafi na Ghanę i można spodziewać się ładnego meczu, a przede wszystkim ofensywnej gry. Australia tylko zremisowała. W kolnej rundzie zagra z Włochami i przewiduje, że niestety Italia przejdzie do 1/4 finału, choć może Australia się postara. Kto wie? :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity wieczor! Brazylia wreszcie jest Brazylia (ROOONAAALDOOO :D Nie lubie tlusciocha, ale dzisiaj gral jak za najlepszych czasow...) Cicinho jak dla mnie jeden z lepszych bocznych obroncow na tym mundialu. W 80 minucie nadal chcialo mu sie wracac na pozycje gdy atakowali Japonczycy i isc z kazdym atakiem wlasnej druzyny.

Drugi mecz... ogladalem fragmentarycznie, za to relacja doprawdy pasjonujaca. Graham Poll wyraznie mial dzis zly dzien. Simunić za to dolaczyl do panteonu bogow mundialu. Dostac w jednym meczu TRZY zolte kartki to osiagniecie na miare "boskiej reki" takiego jednego z Argentyny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazylia zagrala naprawde ladny mecz. Jak nie lubie tego sportu, to patrzylem z prawdziwa przyjemnoscia jak graja. Przepiekne widowisko.

Japonczycy, wiekszych szans nie mieli, ale brawa za walke do konca.

Chorwacja - Australia widzialem koncowke i musze stwierdzic, ze sedzia nie panowal nad tym co sie dzialo na boisku. Wogole odgwizdal koniec meczu :?: Totalny chaos.

Gratuluje Zib'owi celnosci. 2:2, ale Brazylii nie doceniles :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że nie oglądałem meczu Chrwacja - Australia. Musiał być pasjonujący. A jutro gra jeden z moich faworytów (lalalala) - Espania. Liczę na grad bramek z Arabami. Hiszpanie mają dobry skład i powinni powalczyć, chociaż z drugiej strony mogą zrobić to co zawsze - odpaść przed półfinałem. Oby tak się nie stało. Sprawa awansu z drugiego miejsca w tej grupie jest jeszcze otwarta - Ukraina powinna powalczyć z Tunezją i zadać kłam opiniom, że drużyna przegrywająca swój pierwszy mecz ma utrudniony awans.

Gra jeszcze jutro jedna z najsłabszych grup - ta z Francją. Do boju Togo :!:

Utrzyjcie nosa francuskim dziadkom i wygrajcie z nimi :!: Może powtóży się sytuacja z Korei.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...