Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Honor

My Little Pony Friendship is Magic (2010-)

Polecane posty

Jestem w trakcie tłumaczenia, ale zejdzie się jeszcze z tydzień - dwa.

Czytaj po angielsku, tak cię po jakimś czasie wciągnie że już nie będziesz sobie zdawał sprawy czy dane słowo rozumiesz czy nie :) . Chociaż niektóre zdania mają naprawdę ogromną siłę wyrazu, to wystarczy zrozumieć ogólny sens danego fragmentu, by dotarło do ciebie to co chciał powiedzieć autor. A to ze względu na stosunkowo prosty styl jakiego używa nie powinno być trudne.

Swoją drogą to istny wyciskacz łez i dzieło ponadczasowe, jedno z tych, które poznać trzeba :) Wciąż tak uważam, mimo że efekt jaki wywarło na mnie czytanie tego w zacisznym pokoju o klimatycznej porze poprzedzającej sen z nastrojową muzyką już minął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Zły charakter z Gadżeta to była z kolei aluzja do Bonda

Pewnie masz rację, starych filmów Bonda nie znam tak dokładnie.

Nie zapomnijmy i Pinkie która pytała się doktora, czy Rainbow stanie się Spider-Man`em-kucem

Komiks z klimatów Squareowskich:

Pod definicją majestatycznej sceny powinno się umieszczać kadr, gdzie Apple Bloom stoi przed schodami z witraży. Świetny pomysł i mega wykonanie.

Co do odcinka to jeszcze

warczący kuc był niezły. Miał CM wkrętu/śruby. Zastanawiające... Nawiązanie do niegdyś tak popularnego drika

w USA - śrubokręt - wódka+sok? Chyba trochę się zagalopowałem.

Szkoda tylko, że Rainbow czytała tylko książki o Daring Doo.

Bo tak najłatwiej było zrobić pastisz Indiana Jones`a. Poza tym druga część jego przygód to Czara... Nawiązanie do kolejnej serii książek?

Swoją drogą to istny wyciskacz łez i dzieło ponadczasowe, jedno z tych, które poznać trzeba

W takim razie niech Ci (Wam?) się nie śpieszy z tłumaczeniem, by Polska wersja byla co najmniej tak dobra jak oryginał. Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na ten odcinek od dłuższego czasu i nie zawiodłem się. Odcinek zabawny, masa nawiązań (chociaż dopiero po przeczytaniu postów na forum skojarzyłem ,,piłkę House'a")

@Edit

@puszcza Co do

CM szczekającego kuca

to w angielskim występuje idiom ,,have a screw loose" co oznacza że dana osoba nie jest w zbyt dobrej kondycji psychicznej. Chyba o to chodziło w ,,śrubie".

A tak z innej beczki, przeglądaliście może listę achievementów/trofeów do gry NeverDead?

Jedno z osiągnięć nosi nazwę ,,Hop,skip and jump" :). Punkt dla twórców za nawiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stubbs

Głównym złym był niejaki Ahuizotl; stwór z azteckiej mitologii, z ogonem zakończonym chwytną łapą i lubujący sie w ludzkich oczach, paznokciach i zębach(za wiki i sferopedią :smile: )

BTW: Czy tylko ja chciałbym widzieć więcej takich mitologicznych wtrętów jak hydry, bazyliszki, feniksy i ww.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy odcinek nie był jakiś niezwykły ale fajnie się go oglądało, najlepsze były nawiązania do różnych filmów. A tak przy okazji nie mogę się doczekać odcinka z fluttershy :laugh: , szkoda że dopiero za cztery tygodnie.

W końcu też zacząłem czytać na poważnie Past Sins i po przeczytaniu 9 rozdziałów mogę powiedzieć że jest to jedno z najlepszych opowiadań jakie czytałem, a jeszcze tyle przede mną :happy: . Przy okazji znalazłem muzykę która dobrze oddaje klimat całego opowiadania -

.

Macie tu także dość śmiesne opowiadanie komediowe - A Perfectly Ordinary Day in Ponyville.

PS. Niejaki MW3Chyba wziął się teraz za tłumaczenie odcinków, tłumaczenie te może nie jest za dobre ale dopiero zaczyna więc w przyszłości może się poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy odcinek jest jednym z najlepszych. Może dlatego że sam czytam dużo książek. Dużo nawiązań.

Indiana Jones, Spiderman, dr. House, James Bond, mitologia. Szczekający kuc i końcowa scena ze Spikiem mnie rozwaliły. No i tekst o kradnięciu kapci.

:laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jaka ładna, kolorowa jest lista użytkowników przeglądających temat!

Nawiązania do mitologii? Chętnie, szczególnie, że to już następne z kolei(pamiętacie Wendigo?), do filmów tym bardziej.

Swoją drogą zabawnie wyglądałoby jakieś nawiązanie do Wiedźmina - nawiązania do książek bym nie oczekiwał, ale za to do gier owszem! :D Bo proszę, taki materiał aż prosi się o skucykowanie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o tych nawiązaniach: pamiętacie "Sąsiadów"? Taki serial, parę lat temu leciał na TVP. Otóż serial ten jest oparty na innym serialu: "I love Lucy". I... sami zobaczcie.

BTW: znacie tego pana? Wrzuca on co tydzień komiks, na którym Pinkie i jakaś inna postać z uniwersum życzą bronies dobranoc (przed sobotnim, kucykowym dniem). Wynikają z tego świetne sytuacje... zresztą sami zobaczcie.

Tylko ostatnio był wyjątek i zamiast Pinkie mieliśmy samą Celestię.

...

...

TO BED!

Oho, RoZy przegląda temat :D Jakiś czas temu Cormac... nasza popularność rośnie :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP- nie przesadzajmy z tą historią... :P Im więcej bronies tym lepiej- nie ważne czy piszą czy nie tylko czy promują love&tolerance w necie.

A komiksy z Pinkie są świetne- tyle razy powiedziała mi dziś dobranoc, że noc MUSI być dobra.

@Martin- Wiedźmin może i byłby ciekawym nawiązaniem, ale nie wierzę, by Hasbro interesowało się polskimi produktami. W każdym razie czekam na Ojca Chrzestnego w wykonaniu Luny albo Pinkie- to by było interesujące. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pietrek - nawiązania do Wieśka? Może to Cię usatysfakcjonuje :) :

http://www.youtube.com/watch?v=HedLjjlSy3Y - oryginał

http://www.youtube.com/watch?v=YNMBF5czSoA - zponifikowana przeróbka

Wyszło naprawdę zacnie.

A tak poza tym temat ten przebił kilkasetkrotnie w aspekcie aktywności wszelkie inne w dziale "Filmy i seriale animowane", patrzcie: http://www.forum.cdaction.pl/Filmy-i-seria...owane-f239.html

W takim razie niech Ci (Wam?) się nie śpieszy z tłumaczeniem, by Polska wersja byla co najmniej tak dobra jak oryginał. Powodzenia!

Dzięki, dopiero co się zabrałem za tłumaczenie, na razie działam sam, ale po zrobieniu wstępnego szkicu zwrócę się do adekwatnych osób o korektę i ewentualne przeredagowanie. Ktoś tam już chyba się bodaj podejmował tłumaczenia tego ficu, ale jak na razie o nim głucho.

@chuunin Wiedźmin to już produkcja uznana na całym świecie, stoi obok Dragon Agów czy serii TES. Powiedziałbym - "niestety," - ale znana głównie jako gra CDP a nie fantastyczny (w obu znaczeniach) świat pana Sapkowskiego. Swoją drogą to staruszek już chyba, 64-ka mu wybija ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chuunin Ciekawy pomysł. Pinkie składająca kucom w Ponyville ,,propozycję nie do odrzucenia" utrwaloną ,,pinkie promise"

Co do nawiązania do ,,Wiedźmina", gdyby się pojawiło wielbiłbym Hasbro :)

a tutaj coś kucykowo-wiedźmińskiego wykopanego z czeluści internetu: http://ozone48.deviantart.com/art/Ponified...eralt&qo=19

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno obejrzałem najnowszy odcinek i naprawdę mi się spodobał.Początek świetny(zwłaszcza ,,ajajajaj'' Pinkie-przypomniały mi się power rangers :tongue:)potem Rainbow w szpitalu,ok nie wiem co się stało,ale musiało być to coś poważnego choć złamane skrzydło było chyba najprostszym wyjściem z możliwych to całkiem nieźle wpisało się w klimat sceny szpitalnej ;-)Przygody DD były prowadzone w świetnym klimacie rodem z Indiana Jonesa a okładka przypominała mi jeden z artów,chyba twórcy zwracają większą na fanów niż myślałem z początku :laugh: Ninja Rainbow-awesome choć dziwi mnie fakt,że nie poleciała podczas tego ,,pościgu'' w końcu skrzydło miała sprawne..ostatnia scena piękne nawiązanie do Harry'ego Potter'a oraz sypialnia Dash(zawsze byłem ciekawy jak mieszka,dom miała spory od zewnątrz,a w wewnątrz jest równie ładny :dry: )Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to mało rozmów Rainbow/Twilight miałem na dzieje na jakąś szczerą rozmowę co do książek,ale nie można mieć wszystkiego,po za tym dlaczego Dashie czyta na głos?

Uroczy art :wub:

reading_rainbow_by_equestria_prevails-d4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc ma ktoś odcinki MLP z polskimi napisami tylko ? Najlepiej od Obssession Octopusa :P Oglądnąłem 20 i się wciągnąłem trochę xp Mogę w zasadzie oglądać po ang. ale wolę na dysku mieć także po polsku ^^

Byłbym wdzięczny za link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ fantastyczny odcinek!!! Pokuszę się nawet na stwierdzenie, że jeden z najlepszych w ogóle. Cała masa nawiązań (Sermaciej chyba wszystkie wymienił więc nie będę już powtarzał). Daring Do- znakomite połączenie Indiany Jonesa z Larą Croft :tongue:.

RD ninja? Mi tam od razu na myśl przyszedł Sam Fisher (gdy jeszcze miała gogle :smile:)

Jedyne co mi się osobiście nie podobało, to scena, gdy RD je obiad (ze względów estetycznych)

@Sttark

na początku pościgu, jeszcze w szpitalu, Rainbow próbowała, ale nie w pełni sprawne skrzydło dało o sobie znać. (17:32)

YEY, udało mi się zachęcić do oglądania MLP mojego brata... ale on ma nie całe 3 lata i wydaje mi się, że jest trochę za mały :laugh:. Ostatnio na przykład, prawie się rozpłakał jak Mała Niedźwiedzica dewastowała Ponyville. Z tego co wiem to najbardziej lubi Twilight :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ostatnia scena piękne nawiązanie do Harry'ego Potter'a

Oświeć mnie, jakież to nawiązanie bo nie wychwyciłem :)

zawsze byłem ciekawy jak mieszka,dom miała spory od zewnątrz,a w wewnątrz jest równie ładny

Właśnie! RD została ostatnią Mane6, która pokazała nam wnętrze swojej chaty :P Ale tak spartańsko urządzone deczko ;)

po za tym dlaczego Dashie czyta na głos?

Hurr durr, she's retarded (maybe) :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cezar

skoro przestraszył się Małej Niedźwiedzicy to lepiej mu jeszcze nie puszczaj odcinków z Discordem. Swoją drogę, zawsze byłem ciekawy jak na ten serial reaguje "potencjalny target". Ja póki co widziałem tylko w supermarkecie małą dziewczynkę zachwycającą się pidżamką z Pinkie Pie.

A propos porównań Gadżet/Bond - Dr Klauf był sam inspirowany jednym z wrogów Bonda tylko nie pamiętam którym, więc to Bond był pierwszy, jeśli chodzi o stereotyp "mistrz zła z kotem".

@Captain Poland parę postów temu był link do strony kolesia o nicku "GorzkiKwas" na Youtubie, gość powrzucał wszystkie odcinki zarówno OO jaki PhysiaQa. Jeśli chodzi o tego drugiego to założył drugie konto i przetłumaczył najnowszy odcinek (też patrz parę postów wcześniej). Wróciliśmy do gry, ha!

Aha i wiecie co zauważyłem: Fluttershy jest mniejszą beksą niż Pinkie Pie i Rainbow Dash! Ona płakała tylko 2 RAZY (w odcinku "Bird in the Hoove"i drugiej części "Return of Harmony") a RD i PP - co najmniej 3 razy. Pozostała trójka + Spike płakali również ze 2 razy o ile dobrze liczę. O ironio - twardzielka i wesołka są największymi beksami w grupie!

@Klekostan

Następna książka z Daring Do nazywała się "Goblet of cośtam" czyli nawiązanie do Czary Ognia. Trochę szkoda - myślałem, że powiedziała "goblins". Gobliny w Equestrii - to by było coś.

Serio, orientuje się ktoś może o co chodzi z tymi końmi podgryzającymi sobie tętnice? Bo ten gamoń Goethe tak płytko to wyjaśnił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sttark (pierwszy post) - widziałem już tego arta, ale jak poprzednio mną ruszył. :wub:

co do filmika z Wiedźkucem - geniusz! :D

Nawiżanie do Ojca Chrzestnego? Ewidentnie Pinkie... ALBO LEPIEJ! Akcja w Manehattanie, albo retrospekcja sprzed kilkudziesięciu lat(a najlepiej oba)! :D

Próbowałem przeczytać Past Sins, z przykrością stwierdzam, że nie dam rady tylu stronom... Wieeem, tracę dużo, ale jednak olbrzymie opowiadania, szczególnie fici nie są dla mnie. Poza tym, tutaj, mam do przeczytania jeszcze 3 tomy Wiedźmina. :)

Może do "grzechów" wrócę... kiedyś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CM szczekającego kuca to w angielskim występuje idiom ,,have a screw loose" co oznacza że dana osoba nie jest w zbyt dobrej kondycji psychicznej. Chyba o to chodziło w ,,śrubie".

Dzięki za wytłumaczenie. Tu właśnie wychodzi, że znajomość samego, "suchego" języka nie wystarczy żeby wyłapać smaczki nawet w bajeczce dla dziewczynek.

Wiedźmin to już produkcja uznana na całym świecie, stoi obok Dragon Agów czy serii TES. Powiedziałbym - "niestety," - ale znana głównie jako gra CDP a nie fantastyczny (w obu znaczeniach) świat pana Sapkowskiego.

Niby tak, jednak prędzej bym się spodziewał nawiązań do LotR. Same książki i gra to trochę za mało, dobry film robi swoje w kwestii popularności.

@Sttark, co do tego artu to jest niezły, jednak zawsze jak na niego patrzę to przerażają mnie zabandażowane oczy Twi. Pamiętam Oczy Julii, mam nadzieję, że nie jest to nawiązanie :)

Właśnie! RD została ostatnią Mane6, która pokazała nam wnętrze swojej chaty

Nope! Widziałeś w środku pokój Pinkie? Nie mówię o Sugar Corner a jej domu na farmie kamieni.

Fluttershy jest mniejszą beksą niż Pinkie Pie i Rainbow Dash!

Sam nie cierpię wszelakich rankingów, Top 10 itp jednak nie można zapomnieć jęczenia przez prawie cały odcinek w sprawie Smoka. W końcu się przemogła, jednak potrzebowała maaasę czasu.

Serio, orientuje się ktoś może o co chodzi z tymi końmi podgryzającymi sobie tętnice? Bo ten gamoń Goethe tak płytko to wyjaśnił...

Jakiś link by można prosić? Może cuś bym skojarzył.

Co do fandomu w sieci... Kto z Was się nudzi i pisze na Samosi takie głupoty, że wrzucili screena na #1 stronę Mistrzów? To drugi screen na głównej dzisiaj. Przyznać się!

Strona

1328114292_by_CorKalomPL.jpg

Jeszcze w kwestii tłumaczeń. Dan dzisiaj pojechał po bandzie (zobaczcie tą minę Twi - mówi jednocześnie wszystko i zarazem nic), jednak nie mogę wyłapać o co chodzi z "pet chris". W sensie takim, że jest to błąd i powinno być "Chris`es Pat" czy jest to jakiś slangowy związek frazeologiczny lub kolejne nawiązanie do czegoś?

tumblr_lyxichCOlu1r8uiq6o1_500.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam siedzą główni ludzie przed piętnastka..nie ma co się dziwić postawie niektórych:)Lecz najlepsze jest to,że zawsze na każdym portalu,forum,stronce na której się znalazłem zawsze ktoś jest bronies:)Uczucie nie powiem bardzo miłe :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...