Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Freespace (seria)

Polecane posty

Większość z was już pewnie nas pogrzebała więc zacznę od najwazniejszych rzeczy z mianowicie polski projekt a właściwie projekt tworzony przez Polaka kampania Earth Defence zbliża się do 50% wykonania. Kolejnym ważnym punktem jest Blue Planet jedna z ciekawszych kampani która w najbliszym czasie otrzyma drugą cześć. No i oficjalnie rozpadł się projekt BSG : Beyond the red line na rzecz BSG: Diaspora.

dla zainteresowanych topic z screenami z najnowszych i najbardziej orginalnych cud które można wykręcić na silniku FS

http://www.freespace.pl/forum/viewtopic.ph...c&start=275

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja kontynuowana z Kącika Staruszka...

Dzięki wielkie za radę 1,2 GB Freespace'a 2 wędruje sobie internetem na mój dysk twardy, a w czasie tej wyprawy ja zadam Wam jedno jeszcze pytanie: co dokładnie i jak doinstalować do tej gry? Jakie kampanie/poprawki/cokolwiek innego polecacie?

To zależy od sprzętu jaki posiadasz. Przede wszystkim (i tu się powtórzę) - FSOpen jest podstawą. Poczynając od lepszej kompatybilności ze sprzętem, przez takie drobiazgi jak wskazane lufy dział po obsługę modów i MediaVPs (zapakowane fanowskie ulepszenia gry - w odróżnieniu od modów, które są opcjonalne, MVP działają zawsze i nie zmieniają rozgrywki). Instalacja jest prosta... według moich instrukcji ;) W linku, w którym podałem jest zakładka Freespace Open Installer. Idziesz tam, następnie download/download .exe installer. Ściągnięte archiwum rozpakowujesz i odpalasz instalator. Zapytany wybierasz katalog w którym zainstalowałeś FS2. W następnym oknie zaznaczasz wyłącznie drugą opcję (czyli podstawy i MVPs) i klikasz next. Tutaj możesz dobrać parę fanowskich kampanii. Polecam przede wszystkim Derelict (voice files też - będą głosy podczas misji), oraz Transcend i Blue Planet (uwaga: BP wykorzystuje modele bardzo wysokiej jakości). Aha - nie ruszaj niczego od FreeSpace port, to jest FS1 który nie jest doskonale przeniesiony i zwyczajnie gorszy (idzie się poważnie przyciąć w paru miejscach ze względu na buraki porta). Dalej zostaje czekać aż się wszystko ściągnie ;)

Konfiguracja FSO (krok po kroku; tak jak ja mam):

Odpalasz Lanucher.exe.

Idziesz do zakładki Features. W okienku zaznaczasz wszystko oprócz ostaniej opcji (oświetlenie na rakietach). List type przestawiasz na HUD, zaznaczasz opcję czwartą. List type na Gameplay, zaznaczasz pierwszą opcję.

Zakładka MOD pozwala na... wybieranie modów (najczęściej potrzebne do kampanii jak Derelict). Kiedy będziesz chciał, po prostu wybierasz podkatalog z modem.

Idziesz do zakładki Video. Tutaj wszystko jasne ;)

Wreszcie Audio/Joystick, jesli masz dżoja.

Jak już wszystko ustawione, kliknij Apply oraz Run. Najprościej FSO odpalać właśnie Run-em z Launchera.

I ostatnie: uwaga odnośnie MediaVPs Na moim starym 1.7GHz/512 RAM/Rad9550 działają gładko następujące MediaVP:

- core (w zasadzie podstawa!)

- textures (tekstury bardzo świetnej jakości oraz chromowania/błyski/detale)

- music (...)

- effects (lasery, pociski, silniki, smugi, mrugające lampy na myśliwcach...)

Models mocno spowalnia sprzęt, podobnie nieoficjalny adv_effects ale też mój PC jest staaaary ;o

Z ostatniej chwili: widziałem że Mortarion dał linki do wersji 3.6.10. Obecnie jest to wersja beta, 3.6.9 jest wersją oficjalnie stabilną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do wersji 3.6.10 wkleiłem specjalnie, bo z tego co tu piszą http://www.hard-light.net/forums/index.php...ic,58230.0.html jest to już wersja stabilna po długim czasie bety. Poza tym wersja 3.6.9 działa dobrze (przynajmniej u mnie) tylko na starym kompie Athlon 1700 i GeForce 4, a na nowszym pojawiają się dziwne błędy jak czarno biała szachownica zamiast tekstur prawie wszystkich statków.

Kolejny powód to właśnie FS1 Port. Starsze wersje rzeczywiście miały dużo błędów czasem uniemożliwiających przejście, ale ściągnąłem 3.1.1 i działa naprawdę dobrze jak na mod, da się przejść całą kampanię bez najmniejszych problemów i właściwie jest identyczna jak w normalnym FS1. Przynajmniej tą podstawową, bo Silent Threat ciągle był denny i szkoda na niego czasu. Ale podobno nowa wersja Silent Threat, co wyszła trochę przed nowym rokiem już jest solidnie poprawiona i nawet dostała Mod of the Year, ale sam jeszcze nie sprawdzałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, już nie pamiętam kiedy grałem we Freespace 2 :lol: Całe wieki temu. Ale chyba doszedłem do ostatniej misji (choć głowy nie dam. Tam było coś z supernową chyba...). Szkoda że płytkę zgubiłem :huh: Wie ktoś skąd mógłbym wytrzasnąć oryginała? :lol:

A gra... O ile sięgam pamięcią to przez nią prawie zawaliłem rok szkolny :P Jak usiądziesz to nie odejdziesz póki nie ukończysz misji. Gra jest R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-A!! Piekielnie grywalna, po dziś dzień można się zagrywać w nią do bólu. Miodności mogą jej pozazdrościć nawet nowsze produkcje. Dla mnie to symbol kosmicznych symulatorów, bo po dziś dzień mało który był w stanie zatrzymać mnie na dłużej. Kropka ;]

BTW. Po dziś dzień starszy ma ze mnie ubaw. W pewnej misji źle zrozumiałem rozkaz i przeniosłem się do bazy. Urywek z podsumowania: "Schanbiłeś mundur komandora" Bez komentarza proszę!! :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś skąd mógłbym wytrzasnąć oryginała?

GOG.com - po 6 dolców jest (czyli 20 złociszy), polak nie ma problemów zakupem (vide alton). Po uiszczeniu zapłaty grę ściągasz z ich strony lub przez specjalny downloader. Nie ma limitu ściągnięć ani DRMów, jest też parę dodatkowych drobiazgów dostępnych po zakupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam powyższy sklep. Bardzo solidny, ściąga się szybko, zero DRMów czy innych wkurzających badziewi. Po prostu cud miód. :) No i wcale nie potrzeba karty kredytowej by zapłacić, wystarczy PayPal, więc jeśli posiadasz konto bankowe to możesz sobie bez problemu na GoGu kupować.

Jeszcze jedno pytanie: joysticka co prawda nie mam, ale posiadam za to pada, który się X-wing Alliance całkeim nieźle sprawował, więc się zapytam: lepiej grać we Freespace'a nim, czy klawiaturą? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - pad nie za bardzo pasuje do FS2 - i tak byś musiał korzystać z klawiatury (już paru narzekało na forach GoG że padem się grać nie da). Ja na dżoju mam obstawione wszystkie 12 przycisków + HAT + przepustnica a i tak muszę korzystać z klawiatury - i to wcale nie to że źle sobie obłożyłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nikt nie neguje że da się (sam kiedyś grałem na klawiaturze bo myszka się zbyt ślamazarzyła). Ale frajda przy tym jest znikona w porównaniu z grą nawet na marnym joy'u.

Ja tą gre skonczyłem kilkadziesiąt razy,i to na najwyższym poziomie trudności.Oczywiście na klawiaturze.Szkoda że nie zrobili 3 części,zostawili niedokonczona fabułę.A Volition zamiast starac sie odzyskac prawa od trupa Interplaya ,robi jakies red faction.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nikt nie neguje że da się (sam kiedyś grałem na klawiaturze bo myszka się zbyt ślamazarzyła). Ale frajda przy tym jest znikona w porównaniu z grą nawet na marnym joy'u.

Ja tą gre skonczyłem kilkadziesiąt razy,i to na najwyższym poziomie trudności.Oczywiście na klawiaturze.Szkoda że nie zrobili 3 części,zostawili niedokonczona fabułę.A Volition zamiast starac sie odzyskac prawa od trupa Interplaya ,robi jakies red faction.

Już wspominałem o produkcji Earth Defense: www.game-warden.com/earthdefence .

FS3 to nie jest, ale porusza tematy, które z pewnością by się w nim znalazły. Co więcej, nie wymaga żadnej gry do działania. Gdy wyjdzie, to będzie starczyło pobrać i grać :)

Na zachętę trailer: http://www.moddb.com/games/earth-defence/v...railer#imagebox

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że najpewniej mój PC by tych modeli nie uciągnął, sądzę też, że gdyby nie rozwalony potencjometr w dżoju, natychmiast byłoby "brb, reinstallan" i rundka w głównej kampanii przy włączonych kilku mediavps i najnowszym buildzie FSO.

P. S. Dowolny vasudański myśliwiec + Mekhu FTW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie naszła mnie ponownie ochota na kosmiczne dogfighty, i to robione chronologicznie - jakiś czas temu w końcu wyszedł nowy zestaw MediaVPs, a i FSPort doczekał się nowego, bardzo obszernego (1 GB) release'u.

Muszę powiedzieć, że zostałem przyjemnie zaskoczony - ukończyłem FSPorta dawno temu, gdy był jeszcze gołą konwersją misji, i widać olbrzymie postępy - cała grafika i muzyka zostały wyraźnie polepszone, misje są doszlifowane, ba, są nawet cutscenki (chyba przeniesone bezpośrednio z FS1?). Co prawda, misja będąca swoistą próbą ognia (Playing Judas bodajże - ta, w której lecimy solo shivańskim myśliwcem) jest jeszcze przede mną, ale jestem dość optymistycznie nastawiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...