Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Freespace (seria)

Polecane posty

FS1 działa pod XP, trzeba tylko doinstalować łatkę, do której link został podany na wcześniejszych stronach. FS2 i TBP działają na nim bezproblemowo. :wink:

Poza tym chciałem się poprawić, pasuje dodać jeszcze jedną flagę: -ambient_factor 65. Teraz flagi powinny wyglądać tak: -spec -glow -jpgtga -nomotiondebris -2d_poof -dualscanlines -targetinfo -orbradar -nobeampierce -ship_choice_3d -3dwarp -tbp -snd_preload -ambient_factor 65 (bez -spec jeżeli obraz skacze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cele misji wielokrotnie zmieniaja sie w trakcie walki wiec potrzebny ci jest kompletny poradnik. A o takim czyms nie slyszalem (przynajmniej do Derelicta). A tak wogole to mam pytanie czy ktos z was nie umie przypadkiem robic modeli 3D (tekstury tez sa mile widziane :wink: ). Potrzebujemy z Qwerem dwoch ludzi do robienia modeli statkow do Feniksa bo niestety Inferno R2 ma baaaardzo duzy poslizg a nam zalezy na czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Form podziękowań jest wiele, a najbardziej szanowaną jest rejestracja na naszym forum. :P Chwilowo jest niedysponowane, gdyż administracja robi pewne modyfikacje, lecz wkrótce powinno powrócić. :wink: Wszystkich FS-maniaków zapraszam do rejestracji, naprawdę warto. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misja z Marami to jest to tygrysy lubja naibardziei

Zwłaszcza poczontek , na samo wspomienie dostaie gesiej skurki

No właśnie, jeszcze teksty Snipsa są świetne.

Ta misja jest jak u Hitchcocka, najpierw trzęsienie ziemi, później napięcie ciągle rośnie.

A i tymi potrasoiwanymi Marami fajnie się latało.

A jaka jest wasza ulubiona muzyka ? ( z FSa oczywiście)

Bo moja to:

- FS1 utwór pojawiający się w misji "Czarna Omega" lub "Puszka Pandory"

- FS2 utwór pojawiający się w misji "Kochać zdradę..." lub "Exodus"

- a najlepszy utwór to ten który pojawia się w obu częściach ( trochę zmieniony) pojawiający się w misji "Starcie Tytanów" (FS1) lub "Agronautica"

Wg mnie muzyka z FS to najlepsza muzyka z gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór Deutornomy stał się jednym ze znaków rozpoznawczych FSa. :) Zresztą zdecydowaną większość utworów FSowych (za równo z jedynki jak i dwójki) uważam za doskonałą i nie mam spośród nich swojego faworytu. Bardzo lubię również drugi nowy utwór z Inferno R1, doskonały pod bitwy typu BoE (takie jak misja, w której się pojawia :P ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór Deutornomy stał się jednym ze znaków rozpoznawczych FSa.

Deutronomi to jego nazwa z FS2, wersja z FS1 to chyba Hauted, i wolę wersję z FS1.

Też uważam że to jeden ze znaków FreeSpace.

Zresztą zdecydowaną większość utworów FSowych (za równo z jedynki jak i dwójki) uważam za doskonałą i nie mam spośród nich swojego faworytu.

Ja mam swoich faworytów, choć uważam że wszystkie utwory są genialne, wyżej cenię jednak muzykę z FS1, która dodatkowo ma takie dodfatki jak muzyka oznajmniająca przybycie swoich lub tamtych, a do muzyki z FS2 to musiałem się do niej przyzwyczaić, mimo iż troche gorsza od tej z jedynki to jest wśród niej zdecydowany faworyt Revelation który jest mmoim drugim ulubionym utworem, doskonale pasuje misji jako podwójny agent lub misji Exodus gdzie z niewielkimi siłami trzeba było się przeciwstawić sporym siłom Shivan i w której często dochodziło do dużych strat.

A z muzyki nie lecącej w czasie misji to najbardziej lubię :

Z FS1 któryś briefów, ten który był przed misją "Torując Drogę", idealny do przedstawiania postępów Nieznanych

Z FS2 Cinema, która była przed misją "Niszcząc Ravanę", przechodziłem ją po angielsku i ta odprawa z tą muzyką to cudo.

Za najlepszą uważam muzykę z Menu FS1, porostu czuć klimat FSa, długo siedziałem w techroomie tylko po to żeby jej słuchać.

Dawno nie grałem w FSa, obecnie pożyczyłem płytki, muzykę ściągnąłem z Internetu i sobie teraz słucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktosi ma chwilke, niech postnie jak zainstalowaci opena.

Na forum była instrukcia (www.freespace.pl/forum), ale forum jest zawieszone. Mam słabego kompa (procek 600, nividia riva tnt2) wiec raczei nie będe korzstał z ulepszeni grafiki :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego forumowego plebiscytu na najlepszą grę gdzie Freespace nie znalazł sie w pierwszej setce.

Redakcja CDA lepiej docenia tę serię.

Tip100maniak (nie pamiętam numeru) - Freespace 2 znalazło się w nim, gry były ułożone alfabetycznie więc nie można stwierdzić które miejsce gra zajeła, obecność w tym tip100maniaku była ukoronowaniem całej serii.

100 najlepszych gier ze 100 numerów CDA (Setny numer) - Freespace 2 na miejscu 35.

TiXoMANIAK (Jubileuszowy - 10 lat CDA) Conflikt Freespace na 89 miejscu.

Te wyniki są jednak zadowalające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadawalające? :? Defetysta :D

A poważnie FS jest grą która wymaga pewnego wysiłku, trzeba poukładaci sobie całe uniwersum. Poszperaci w sieci, słowem odrobina zaangażowania i samo zaparcia jest niezbędna. A to nie każdemu pasuje. Dlatego ma takie wysokie noty w redakcji (profesjonały jak by nie było), a ciut gorsze w necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Ja gram we FreeSpace'a od 2-3 lat, a dopiero parę miesięcy temu zacząłem szukać o nim w internecie. Na początku wystarczyła mi tzw. baza danych (teksty o Shivanach, Wielkiej Wojnie, podprzestrzeni, itd.).

A tak w ogóle, to kiedy rusza fs.pl?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Ja gram we FreeSpace'a od 2-3 lat, a dopiero parę miesięcy temu zacząłem szukać o nim w internecie. Na początku wystarczyła mi tzw. baza danych (teksty o Shivanach, Wielkiej Wojnie, podprzestrzeni, itd.).

Heh, to co dopiero ja. :P W FS1 zacząłem grać prawie 5 lat temu, FS2 4 lata temu, a na scenie jestem niecały rok. :P

FS.pl ruszy najpóźniej pod koniec września z tego co mi Foxer mówił, chociaż sami wiemy jak to jest z release date. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad otworzeniem forum na czas remontu fs.pl. Prawdopodobnie będzie to forum poświęcone głównie The 3rd Shivan Invasion, może jutro bym się tym zajął. Skoro jeszcze miesiąc do otwarcia fs.pl...

To może podam wam coś na temat kampanii The 3rd Shivan Invasion: Zwiększy się na pewno siła AF niszczycieli poprzez dodanie podwójnych i potrójnych wieżyczek i AAAfów, a także ciężkich wieżyczek zdolnych za paroma strzałami zniszczyć myśliwiec. Zniszczenie niszczyciela będzie możliwe tylko bombowcami lub ze wsparciem większych okrętów. Lecąc myśliwcem nie będzie zatem dużych szans na zniszczenie krążownika, przy odrobinie szczęścia skrzydło ciężkich myśliwców może zniszczyć następce Aeolusa, Alcyone'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam społeczność freespace.pl, ciekawiło mnie gdzie się znajdujecie na czas zawieszenia forum, no i w końcu znalałem.

Za co kocham freespace 1 i 2? Przede wszystkim za wciągające kampanie, świetne modele, niezgorsze filmiki, mroczną muzykę i atmosferę, grywalność oraz za bardzo ciekawą, jak na space combat, fabułę. Kocham ją za postać głównych 'złych', czyli Shivan. Śą oni, obok SHODAN z system shocka moimi ulubionymi czarnymi charakterami z gier komputerowych. Wszystkim graczom znudzonym w walce ze stereotypowymi kosmitami serdecznie polecam zagrać i poznać największych pakerów od czasów Obcego.

I jeszcze pytanie, które powinno być raczej w pomocnej dłoni. Zainstalowałem mod Inferno jedynka i teraz niektóre ze starych modeli nie chcą się załadować, przez co np. nie mogę grać w kampanię. Czy to jest normalne i czy jedynym sposobem jest reinstalka gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petarch sila okretu nie zalezy od liczby dzial w wierzyczce, tylko od ich lacznej liczby i sily :wink: .

Pasuje zapuscic jakiegos nowego newsa dotyczacego Feniksa. Po dlugich poszukiwaniach udalo sie Qwerowi sciagnac do teamu Vengenca - jednego z najlepszych modelerow sceny FS (przynajmniej wedlug mnie :wink: ). Teraz projektujemy moda oraz dopracowujemy uniwersum. Nie wiadomo kiedy rusza prace nad misjami, ale prawdopodbnie juz w niedlugim czasie (trzeba tylko lekko przerobic tabelki). Z uwagi na to, ze sami musimy stworzyc kilkanscie nowych modeli i zmodyfikowac drugie tyle premiera opozni sie przynajmniej o pol roku, moze nawet o rok. Jest to tez zwiazane ze znacznym rozbudowaniem MODa jaki ma wejsc w sklad Feniksa (nie mowie tu tylko o modelach).

A wracajac do fs.pl to moze dlatego go nie ma tak dlugo, bo Fox byc moze konczy prace nad portalem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petarch sila okretu nie zalezy od liczby dzial w wierzyczce, tylko od ich lacznej liczby i sily

Wiem o tym. Dlatego staram się zwiększyć tą siłę. W przeciwnym razie musiałbym umieć zwiększyć liczbę wieżyczek, a nie zwiększe, bo nie umiem i nie chcę.

Forum gotowe!

www.3rdshivaninvasion.fora.pl - zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eglab - rozwiązanie zależy od tego co masz. Jeżeli grasz na Retailu bez Opena to wystarczy wpakować vpka do folderu z grą i tyle. Jeżeli zaś masz Opena to trzeba postępować wg. następujących kroków:

1. http://www.fileplanet.com/dl.aspx?/3dactio...infr1scpv10.exe - ściągasz stąd patcha do Opena.

2. http://www.hard-light.net/forums/index.php...ic,34852.0.html - ściągasz stąd build Inferno (P4 jeżeli masz 64-bitowy procesor, w innym wypadku zwykły).

3. Robisz w głównym folderu FSa folder o dowolnej nazwie (powiedzmy INFR1), do którego instalujesz główny plik vp R1 oraz patcha SCP (uwaga, instalatory mogą zrobić jeszcze dodatkowe podfoldery w tym katalogu, upewnij się, że w katalogu powiedzmy C:/Games/Freespace/INFR1 nie będzie żadnych katalogów poza Data, jeżeli tak będzie to przenieś ich zawartość do C:/Games/Freespace/INFR1).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos sie syplo wiec pasuje napisac kolejnego posta :P

Petarch zrobienie nowego turretingu to bardzo prosta sprawa. Wystarczy ze poprosisz Rolanda a on powinien ci to zrobic (co to dla niego kilka nowych wierzyczek). Zreszta ja uwazam ze nie warto isc w liczbe dzial, lecz w jakosc :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petarch zrobienie nowego turretingu to bardzo prosta sprawa. Wystarczy ze poprosisz Rolanda a on powinien ci to zrobic (co to dla niego kilka nowych wierzyczek). Zreszta ja uwazam ze nie warto isc w liczbe dzial, lecz w jakosc

Przecież napisałem, że idę też w jakość dodając m.in. podwójne aaafy i anti-bomber turrety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petarch zrobienie nowego turretingu to bardzo prosta sprawa. Wystarczy ze poprosisz Rolanda a on powinien ci to zrobic (co to dla niego kilka nowych wierzyczek). Zreszta ja uwazam ze nie warto isc w liczbe dzial, lecz w jakosc

Przecież napisałem, że idę też w jakość dodając m.in. podwójne aaafy i anti-bomber turrety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to było już powiedziane w poprzednich postach www.freespace.pl przechodzi przegląd i będzie pod koniec miesiąca.

aha, dzieki.

Tylko dlaczego domena freespace.pl znikla z dnsow ? kTos moze ja sobie teraz wykupic do wlasnych potrzeb.

Strona bedzie pod innym adresem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...