Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

UchiaKaike

Gra na instrumentach muzycznych

Polecane posty

Niestety tego Mariss?a nie mogę nigdzie znaleźć. Moglibyście podać mi jakieś sklepy w Warszawie gdzie mógłbym pójść i sprawdzić jak dokładniej brzmią podane przez was firmy i czy dobrze mi w rękach leża?

edit: sklepy mogą też być w Lublinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Marris.... Jak kupowałem kiedyś akustyka, ile się naszukałem Marrisa, ale i tak nie znalazłem. Poszukaj może gdzieś na sklepach internetowych. Guitar Center, Bratpol. Może i jest w Lublinie, w Zamościu nie ma go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Was też ciekawi ile kosztuje gitara na zamówienie u lutnika? Niektórzy robią...

Zależy jaka gitara, o jakich parametrach, u jakiego lutnika, etc. A co, chciałbyś sobie taką zamówić? :P

Grał ktoś z Was na PRSie SE - replice gitary Sa(n)tan(a/y)? Ponoć brzmią gorzej od Gibsonów w tej samej cenie ale mają lepsze drewno...

Mało by mnie interesowała jakość drewna, jeżeli gitara sama w sobie brzmi źle. Chyba że zakładałbym kupno gitary, do której wsadziłbym wybrane przetworniki. Ale wtedy po co wchodzić w PRSy i Gibsony, jaki tego sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż i na złych gitarach można grać - vide koleżanka ma, gra na klasyku z tak wysoko ustawionymi strunami że na tym wielkim gryfie tych śliskich nylonów nie da rady złapać. Ja z trudem wydusiłem kawałek Sztajrweja, zaś ona po przystosowaniu całkiem przyzwoicie gra ogniskowe pieśni...jednakowoż tobie to odradzam :smile: .

Heh, to mi przypomina, jak byłem u kuzyna. Gadaliśmy trochę, przeszliśmy w tematy muzyczne i puściłem mu "Seven Nations Army" White Stripes. Kuzyn ma w domu starą gitarę: najprawdopodobniej Defil (!), klasyk, ze stalowymi strunami (!!), z masakrycznie wysoką akcją strun. Krótko mówiąc: resztę dnia spędziliśmy usiłująć (zwłaszcza, że choć dzień wcześniej kumpel mu nastroił gitarę, gryf był wygięty i strój uleciał pewnie po paru sekundach) choćby wybrzdąkać ten znany motyw. How rock'n'roll is that? :wink:

No dobra. Czitowałem trochę, poszukałem tabów w necie...

:rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że zakładałbym kupno gitary, do której wsadziłbym wybrane przetworniki. Ale wtedy po co wchodzić w PRSy i Gibsony, jaki tego sens

Może dlatego, że nie pasowałoby ci ich brzmienie lub po prostu będą słabe?

Grał ktoś z Was na PRSie SE - replice gitary Sa(n)tan(a/y)? Ponoć brzmią gorzej od Gibsonów w tej samej cenie ale mają lepsze drewno...

Podobno, podobno... Podobno co kto lubi.

Lutnik może ci zrobić gitarę jaką chcesz, za cenę jaką chcesz. Swoją drogą piękne ->http://v5.mensingerguitars.com/ . Ciekawe jest to, że nie ma ofert z 2 ręki na allegro dlatego, że są tak dobre, czy że nikt nie kupuje. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że nie pasowałoby ci ich brzmienie lub po prostu będą słabe?

Urak, na pewno zrozumiałeś co napisał tyan? Po co kupować akurat Gibsona skoro już na starcie chcemy coś zmieniać? Nie lepiej kupić ciut tańszą gitarę, gdzie nie będziemy płacić za napis na główce? Poza tym Gibsony są błee... :P

Ciekawe jest to, że nie ma ofert z 2 ręki na allegro dlatego, że są tak dobre, czy że nikt nie kupuje. :D

Trochę różnych gitar lutniczych na allgero jest i ciągle jakieś się przewijają, więc to nie jest do końca tak, że nikt ich nie kupuje... Rzecz leży chyba w tym, że w obrocie (tj. użytku) jest ich na pewno zdecydowanie mniej niż "standardowych" modeli (a i ludzie kupują customy od znanych firm) i jeżeli ktoś już decyduje się na gitarę lutniczą, to potem jej już raczej nie wymienia... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urak, na pewno zrozumiałeś co napisał tyan?

Tak, zrozumiałem. Chodzi o to, że może ktoś chce mieć super wygodnego (oczywiście przykład pierwszy lepszy z brzegu) Gibsona, która odpowiada mu manualnie, brzmieniowo, wizualnie, no ale np. mostek, siodełko, czy przetworniki mogłyby być lepsze. Przecież to normalne, że sprzęt się ulepsza. :)

Trochę różnych gitar lutniczych na allgero jest i ciągle jakieś się przewijają, więc to nie jest do końca tak, że nikt ich nie kupuje... Rzecz leży chyba w tym, że w obrocie (tj. użytku) jest ich na pewno zdecydowanie mniej niż "standardowych" modeli (a i ludzie kupują customy od znanych firm) i jeżeli ktoś już decyduje się na gitarę lutniczą, to potem jej już raczej nie wymienia... ;)

No jasna sprawa, tyle, że np. takich Martchów przewija się dosyć pokaźna liczba, a Mensingera rzadko kiedy widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o akcji strun (i klasykach!) bła mowa, to leciutko się wtrącę. Nie zawsze złą akcja strun jest taka zła - niektóre najlepsze gitary, jak np. Hofner HF-65-F, mają ją bardzo wyskoką. Oczywiście nie jest to zbyt wygodne dla bardziej początkujących gitarzystów, lub tych grających na elektrykach (na których to nie dość, że cieńszy gryf mamy, to i akcja bardzo niska, a i tolerancja błędów wyższa), bo żeby grać poprawnie trzeba mieć bardzo dobrze wyćwiczony aparat lewej ręki, jednak pozwala na wzmocnienie niektórych technik, jak legata czy tappng (tak to się zwało?) pianistyczny.

A przestawia się na wysoką akcję zazwyczaj w kilka minut. Czasem - fajna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Ja z kolei w innej sprawie... Otóż mam elektryka od ponad roku, na poczatku niby cos tam brzdekałem na nim ale odstawilem go z braku wolnego czasu... A teraz od jakiegos czasu na nowo sie w niej zakochalem no i gram juz jakies tam proste taby tybu Black Sabbath - Paranoid, Smoke on the water, pare utworow Rammsteina itp. No i zadaje Wam pytanie... Jakie taby/ćwiczenia polecacie dla nowicjuszy i jak wy zaczynaliscie wlasna przygode z gitarą....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@haragasatar ? [LINK] ? ta strona cieszy się tu dużą popularnością. W wyszukiwarce wpisujesz tytuł utworu/nazwę kapeli, wybierasz daną piosenkę i pojawia się okienko z czymś w rodzaju Guitar Pro, dla którego ten serwis można uznać za darmową alternatywę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie jakąś szkołkę, Lick Library (co ci się spodoba), Pentatonic Hardcore Zakka, Rock Discipline Petrucciego (ćwiczeń tyle, że miałbyś do końca życia) . Godzinka dziennie na coś takiego + przerobienie całej szkółki przez wakacje to fajna baza do dalszego rozwoju. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewne pytanie, bo na ruchomych mostkach akurat się nie znam w ogóle.

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...lock-satin-gray

Czy w gitarze za tą cenę rzeczywiście jest oryginalny Floyd Rose? Oraz jak Mahoń sprawuje się w roli korpusu? I jak w GC zadaje się pytania dotyczące produktu, bo nie widzę by było napisane z jakiego drewna wykonany jest gryf... :x

@ DOWN

Dla mnie miękkość gryfu ma duże znaczenie xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewne pytanie, bo na ruchomych mostkach akurat się nie znam w ogóle.

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...lock-satin-gray

  1. Czy w gitarze za tą cenę rzeczywiście jest oryginalny Floyd Rose?

    • Na oficjalnej stronie B.C.Rich również pisze, iż jest to oryginalny Floyd Rose, także nie obawiałbym się o to. Poza tym raczej można już jakiejś jakości oczekiwać po gitarze za 2800,-

  2. Oraz jak Mahoń sprawuje się w roli korpusu?

    • Ogółem? Daje bardziej mięsiste brzmienie, bo wybrzmiewają na nim lepiej niskie częstotliwości. Charakteryzuje się długim sustainem. Wskazany do muzyki typu rock/metal.

  3. I jak w GC zadaje się pytania dotyczące produktu, bo nie widzę by było napisane z jakiego drewna wykonany jest gryf...

    • Szczerze mówiąc... nie wiem. Zakładam, że raczej z tego co korpus, czyli z mahoniu. Swoją drogą to chyba nie ma większego znaczenia.
    • ? up no chyba że tak... Nigdy nie zwracałem na to szczególnej uwagi - wszystko i tak jest twarde, i tak. Pewnie to kwestia tego, że mało gitar mi się przez palce prześlizgnęło i nie czuję tych subtelnych różnic :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floyd może i oryginalny, ale klucze bc rich... No, cóż nie grałem. :/ Powinno stroić. IMO to kwestia regulacji mostka, jeśli jest oryginalny raczej będzie OK.

http://guitarsdeals.com/wp-content/uploads...rlock_skull.jpg <- Mahoń jest ciemny? (czy to jakaś zabaweczka na zdjęciu?)

No, a mahoń to do szatanów, nie? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Floyd może i oryginalny, ale klucze bc rich... No, cóż nie grałem. :/

    • Toć są blokady na siodełku :wub:

  2. http://guitarsdeals.com/wp-content/uploads...rlock_skull.jpg <- Mahoń jest ciemny?

    • Mahoń ma różne odmiany barw. Co do linka to gitara ta jest lakierowana.

  3. No, a mahoń to do szatanów, nie? :(

    • Nie tylko, mimo że w tych gatunkach też się nadaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem nudne pytanie, ale no cóż gdzieś trzeba się poradzić. Przed chwilą pisałem do Cormaca, on powiedział, że gitarka przyzwoita. Teraz czas na was: Warto może na początek LINK kupić taką gitarkę, ew. co polecilibyście w tej cenie? Byłbym wdzięczny za dobór dobrego piecyka.

@metal, rock- kurcze różnie to bywa, najpewniej Bucketheada, Soada, Nirvana, Metallica, AC/DC, głównie klasyki.

Wzmacniacz- 500- 700 zł, na chwilę obecną nie stać mnie na droższy.

Co do Strata, nah, nope - nie wiem dlaczego, ale nie lubię tej gitary, wygląd i przede wszystkim to, że bardzo dużo osób posiada tę gitarę przyczynia się do tego.

Aha i jeszcze jedna sprawa. Jakieś efekty, wahy itp. Na razie nie przydadzą się racja? W ogóle nie wiem do czego to służy, jeśli jednak będzie potrzebne to możecie coś polecić kaskę się uzbiera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gram od roku na akustyku, ale jutro jadę po elektryka do Kielc . Moja prośba jest taka abyście przejrzeli ofertę sklepu http://www.riff.net.pl/ i wybrali dla mnie najlepsze wiosło ( bądź cały zestaw = gitara + piec + pokrowiec ). Będę grał Heavy, Thrash Metal i Hard Rock. Na całość mam około 2000 zł (około, bardziej w górę :D)

P.S Co sądzicie o tej gitarce ; Ibanez GART60

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem o tym G400. Ogrywałem ją dosyć niedawno w muzycznym, no i byłem pod niezłym wrażeniem.

Odrazu gdy wszedłem do muzycznego, i zacząłem przeglądac gitarki zwróciłem uwagę na piękny, matowy kolor Worn Cherry. Wziąłem do ręki, zapiąłem pod Roland Cube 80 no i jazda :happy:

Jako że "wygodę" gitary uważam za rzecz subiektywną, bo jednemu odpowiadają C, drugiemu Soft V itd. to napiszę jedynie, że mnie grało się na niej wyśmienicie.

Przystawki mogłyby być lepsze, ale jakoś niesamowicie narzekać nie mogę.

Taki dokładnie kolor ogrywałem, który jest IMHO piękny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- dopałka? Oh man nie znam się za bardzo na tym, więc co to takiego, do czego służy?

Dopałka to takie "slangowe" określenie przesteru - Overdrive/ Distortion itd.

Są to efekty, które przekształcają brzmienie na przesterowane.

Overdrive - lekki przester

Distortion - szatan

To tak w skrócie.

I jeszcze jedno, wiem, że głupie: Co to EMG?

EMG to firma produkująca przetworniki gitarowe, jest to jedna z lepszych firm produkujących aktywne przystawki.

Przypomniało mi się: dlaczego tak polecacie używki? Są one lepsze?

Używane gitary są już rozegrane - drewno z czasem nabiera brzmienia. Są często tańsze, odpowiednio ustawione przez lutnika, czasami mają wymienione części - na lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- dopałka? Oh man nie znam się za bardzo na tym, więc co to takiego, do czego służy?

Sorki. :P Niektóre wzmacniacze mają zbyt mała ilość gainu, czyli poziomu przesterowania. Wpinasz coś takiego między gitarę, a wzmacniacz i tadam~! Masz więcej gainu. Innymi słowy, więcej szatana.

I jeszcze jedno, wiem, że głupie: Co to EMG?

EMG to przetwornik, zobacz na zdjęcie tego epiphone'a, przy mostku są przetworniki w puszkach. Odpowiadają za zbieranie sygnału z gitary i przekazują do wzmacniacza. Uff...

Przypomniało mi się: dlaczego tak polecacie używki? Są one lepsze?

Po prostu gitary używane są tańsze, powiedzmy gitara w sklepie kosztuje ~1000zł, a ty masz ją za powiedzmy 600zł. Dobre nie? Zostaje ci 400zł, które możesz dołożyć do gitary i kupić teoretycznie lepszą. No i niektórzy wierzą w rozgrywanie instrumentu, że po jakimś czasie lepiej brzmi. :x

@up,

Awww...

edit: Co do wojny ultexy>tortexy to

. :D I dodam, że Skład Muzyczny to obecnie najlepszy sklep w Krakowie z najlepszą obsługą. Jest też serwis gitar i wyciszone pomieszczenie. Miodzio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...