Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

UchiaKaike

Gra na instrumentach muzycznych

Polecane posty

@Iskier

W takiej cenie jak ten BC Rich miałbyś pięknego Jacksona :smile: Bo ja nie jestem przekonany akurat do tej firmy, ale nie wiem dlaczego...

Co to EMG?

Przetworniki aktywne, charakteryzują się przede wszsytkim tym, że do gitary trzeba wkładać baterie... :tongue: oraz tym, że mają większy sygnal wyjściowy i generuja odrobinkę mniej szumów. A jesli chodzi o brzmienie to posłuchaj nowej Mety i Wylde'a :wink:

Dopałka -

Sorki. Niektóre wzmacniacze mają zbyt mała ilość gainu, czyli poziomu przesterowania. Wpinasz coś takiego między gitarę, a wzmacniacz i tadam~! Masz więcej gainu. Innymi słowy, więcej szatana.

- yup, that's true

No i niektórzy wierzą w rozgrywanie instrumentu, że po jakimś czasie lepiej brzmi. :x

Troszkę lepiej :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to EMG?

Przetworniki aktywne, charakteryzują się przede wszsytkim tym, że do gitary trzeba wkładać baterie...

Jak już coś komuś tłumaczysz, to zrób to dobrze. EMG to PRODUCENT przetworników. Różnych - i aktywnych (np. model EMG-81), i pasywnych (np. model EMG H1-B).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że za tydzień jedziemy z mamą do Krakowa, by odwiedzić studiującą tam siostrę, mam zamiar pobuszować po sklepach muzycznych. Od jakich polecacie zacząć? Jakie są najbardziej godne polecenia? Chodzi mi tu głównie o duży asortyment, by było na czym grać ;) Najlepiej taki, by np. Dean Vendetta 4.0 był tam codziennością ;) Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riff na Floriańskiej :pokerface: :pokerface: hahaha e he he ha hi heeee...

A tak na poważnie to w polsce klienta traktuje się jak psie wydzieliny przyklejone do buta (przynajmniej z mojego doświadczenia tak wynika), z resztą i tak nigdzie nie ma porządnego sprzętu więc mały żal... natomiast co do vendetty 4.0 to nie wiem, w riffie prawie na pewno jej nie ma z resztą to już porządna gitara więc nie robiłbym sobie wielkich nadziei, chociaż może gdzieś jest akurat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kiedyś pisałem tu post w sprawie nagrywania gitary na kompa i wtedy mi doradziliście, tylko są problemy, że komputer spowalnia mi gitare. Znaczy gram, a ją słychać po przerwie, co mnie strasznie denerwuje i dlatego gram na wyłączonych głośnikach. To chyba przez kartę dźwiękową, bo mam zintegrowaną, możecie mi powiedzieć czy przykładowo taki Xonar ds rozwiązałby problem. Jak zawsze z góry dzięki.

EDIT

Dzięki popróbuje z tym sterownikiem, ale dopiero w następnym tygodniu, bo mam wyjazd. Pamiętam, że już go chyba kiedyś instalowałem i były błędy, ale zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić w jaki sposób uzyskuje się flażolety wyciskane? Znalazłem kilka lakonicznych opisów tej techniki, które nic mi nie mówią... I tak przy okazji - co za idiota wymyśla te wszystkie nazwy...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wielkie dzięki! Właśnie nie wiedziałem o jakie miejsce kciuka chodzi, tzn którą jego częścią musnąć tą strunę. Teraz wszystko jasne. Trochę to trudne, ale już zaczyna mi wychodzić i dźwięk rzeczywiście brzmi trochę wyżej. Odrobina wprawy i będzie supcio : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę: szukam używanej gitary elektrycznej za ok. 500 złotych (+/- 100 złotych, ale wolałbym bez dopłacania). Co prawda sam szukam, ale przyda się też ogólna pomoc ludzi na forum ;) Będzie ona służyć przede wszystkim do grania muzyki punk/pop rockowej - np. Green Day, The Offspring. Warto, by miała ona chociaż jednego w miarę dobrego humbuckera i nie miała żadnych pierdół typu ruchome mostki, etc. Wzmak Fender Mustang I. Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squier Tele? Washburn jakiś? Możesz też poszukać jakiegoś epi G400 np.

Właśnie znalazłem fajnego Tele Customa na allegro, ale cena jest już w okolicach 550,-, a jeszcze 8 dni do końca. Ale będę tą aukcję obserwował do końca. Epi G400 nie do wyciągnięcia w cenie 600,-

@Iskier - no, ciekawa sprawa. Tylko niestety za szybko one się kończą - zakup będzie najszybciej w poniedziałek, a jeszcze muszę przedstawić propozycję i czas na przemyślenie zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wziąć gitarę do ręki. Sprawdź przede wszystkim, czy menzura jest właściwie ustawiona (czyli czy na 12 progu masz ton dokładnie o oktawę wyższy niż na pustej strunie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam czy możliwe jest przy tym uszkodzenie gitary ?

Uszkodzenie? Nie, możesz co najwyżej tak spaprać gitarkę, że nie będzie stroić, ale możesz z powrotem to nakręcić ;)

Kiedy struna się zrywa to możliwe jest na przykład wybicie nią oka, bo tak słyszałem ?

Z tym nie ma żartów. Zawsze jest taka możliwość, ale przy normalnej grze nie trafi Cię struna w oko. Uważaj przy nakładaniu strun - żeby nie przesadzić. Poza tym jeżeli nie ucinasz strun przy kluczach to rób "węzełki", aby Cie taka struna nie dziabnęła w oko w trakcie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to moze cover calej piosenki, ale solowka tutaj tak bardzo mi sie spodobala, ze chcialem sie jej nauczyc.

Wyszlo jak wyszlo, moze troche to przypomina oryginalny utwor, nie mam takich szybkich palcow:)

Powiedzmy 30 % oryginal, a reszta to improwizacja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...