Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

UchiaKaike

Gra na instrumentach muzycznych

Polecane posty

Ja również mogę polecić X50, z tym że za tyle kasy ile masz to możesz szukać tylko używki. Gitarka bardzo fajna, wygodna, do wyboru, oprócz wspomnianych Seymorów, masz też wersję z pickupami EMG, jeśli lubisz aktywy. Naprawdę porządny sprzęcior ze średniej półki :wink:

O BC Richu się nie wypowiadam, bo nigdy nie miałem w rękach.

Natomiast Vintage V100... Cóż, jeśli popatrzyłeś po innych forach to na pewno zauważyłeś, że jest to gitarka polecana. I dobrze, bo jest to porządny LP, który wart jest chyba nawet wiecej niż liczą sobie sklepy :wink: Wprawdzie przetworniki moglyby być lepsze, ale jeśli zdecydowałbys się na wersję Lemon Drop, to już jest gyt malinka :smile: chociaż nie wiem, czy do wspomnianego thrashu by się nadawała, chyba lepszy byłby do tego Wash. Ale do wszystkich pozostałych "rocków" jest super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CormaC

Mockingbird

Nie ma żadnego opisu ("BK" oznacza tylko kolor - black), ale z wyglądu (kształt główki, stały mostek) wnioskuję, że to jakiś stary niski model (i to chyba najniższy - Bronze, bo od Platinum w górę były już normalne główki 3+3). Na stronie BC Richa nie ma już w ogóle żadnego Mockingbirda z taką główką. Dałbym sobie spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty mówisz o Washu X50 Pro czy po prostu X50? Bo X50 kosztuje ok. 1300 zł, a Pro 1800 zł. A która gitara ma najlepszą jakość wykonania? Bo w sumie to na tym mi najbardziej zależy, przetworniki można wymienić później.

O widzisz, zapomniałem o tym :tongue: Mialem na mysli wersję PROFE, bo takiego właśnie miałem kiedys w rękach. To ta najdroższa wersja, ale teraz widzę, że na GC jest przecena na niecałe 1,9k. Ale tak właściwie, to podstawowa wersja różni się tym, że nie ma klonowego topu i przetwornikami. Więc myślę, że spokojnie możesz ją sobie sprawić, jesli chcesz. Chociaż fajnie by było mieć od razu dobre przystawki :wink: Ja osobiście wziąłbym Vintage'a, ale to chyba z sentymentu do LP, bo jakościowo gitarki są bardzo porównywalne :wink: Twoja decyzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryf od x50 może nie każdemu spasować - jest strasznie gruby. Zwykła wersja to to samo co pro tylko ma inne przetworniki. Nie lepiej może poszukać jakichś używek? Gitara to nie samochód, jak się miało coś zepsuć to już dawno by to się stało. Chyba ciężko wybrać gitarę i do Beatlesów i Megadethu. :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej teorii? Jakby to się przyjęło w muzyce? Wyobrażacie sobie gitarę z czymś takim?

"Projektanci tego instrumentu podczas badań nad zależnością rozłożenia progów na gryfie a strojeniem gitary odkryli, iż by strojenie gitary było poprawniejsze, progi nie powinny być rozmieszczone równolegle względem siebie. Ponadto w innym eksperymencie wykazano, iż by uzyskać gitarę strojącą idealnie, progi (w postaci miniprogów) muszą być rozłożone dla każdej struny indywidualnie, gdyż w związku z różną grubością strun, ich naciągiem i amplitudą drgań progi nie utworzą linii prostej w żadnej pozycji, zatem rozłożenie progów znane z "klasycznej" gitary, jest kompromisem, takim by możliwości wykonawcze instrumentu były jak najszersze zaś strojenie instrumentu optymalne."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tk2121

Szczera prawda. Dorabiam sobie w sklepie muzycznym i ostatnio miałem okazję być na prezentacji (a nawet na niej pograć) gitary marki VIG, która miała samostrojący się mostek do wybranego przez użytkownika stroju. Tak jak piszesz progi nie były rozmieszczone równolegle, tylko były krzywe aby gitara mogła dokładnie sama się nastroić i trzymać strój w każdym miejscu. Problemy z tą gitarą są w zasadzie dwa (albo trzy):

1 - można zapomnieć o tremolo

2 - można zapomnieć o bendingu, nie ważne jak mocno podciągniemy strunę mostek cały czas będzie ją popuszczał i tym samym ciągle będziemy mieć ten sam dźwięk (istnieje możliwość zablokowania mostka, ale wtedy nie będzie się sam stroić)

3 (opcjonalny) - zaporowa cena 12k złotych.

W przypadku standardowego rozmieszczenia progów gitara nie stroi idealnie na najwyższych dźwiękach (powiedzmy od 16-17 progu w górę jest to wyczuwalne przez stroiki elektroniczne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tk2121 - ty zamiast szukać jakichś nowinek gitarowych, lepiej nastrój gitarkę. ( Gadałem na Skype, więc nie wyssałem sobie tego z palca. Gitarka rozstrojona w 3....no bardzo rozstrojona, a ten mi na to że "eee tam, w weekend nastroje", a to był wtorek. )

Ale jak już została poruszona kwestia tego typu gitar to punkt 2....

2 - można zapomnieć o bendingu, nie ważne jak mocno podciągniemy strunę mostek cały czas będzie ją popuszczał i tym samym ciągle będziemy mieć ten sam dźwięk (istnieje możliwość zablokowania mostka, ale wtedy nie będzie się sam stroić)

...eliminuje tą gitarę wśród wielu gitarzystów. Ja np. nie wyobrażam sobie grać bez bendów :(

Gibson swego czasu wypuścił gitarę z elektrycznymi kluczami, która sama się stroiła. Nawet niezły pomysł, szkoda tylko że wszystkim tym robotycznym gitarkom nadano taki futurystyczny wygląd, który moim zdaniem jest poprostu brzydki. #1|#2.

Myślicie że rozwiązania w takich gitarach, to przyszłość, czy bardziej traktować to jako nowinkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu o gitarach, a ja trochę z innej beczki: mam keyboard Casio CTK-900, ale szukam czegoś większego (min. 76 klawiszy), co nie kosztuje mocno dużo. Zastanawiałem się nad Rolandem G1000, ale nie powiem, żebym się na tych instrumentach znał. Więc jeśli ktoś się zna i byłby tak miły, mógłby mi podrzucić jakiś pomysł :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy wyższa szkoła jazdy.. Każde opanowanie instrumentu aby być w tym dobrym jest trudne : D

Nie warto się tylko poddawać. Ja zaczałem grać na pianinie lecz potem przesiadłem sie na gitarę a potem na bas i było bardzo dobrze. Zawsze umiejetność grania na jednym instrumencie przydaje się w grze na innym ;] a co do tego keybordu to tutaj wątpię by ktoś Ci pomógł natomiast poszukaj na jakichś forach tematycznych o keybordach, instrumentach klawiszowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FERONAS

Chyba faktycznie zawitam na jakieś forum dla klawiszowców, bo tu sami gitarzyści :happy:

@maciekX360

Casio WK-110 powiadasz... Słyszałem i czytałem już gdzieś, że Casio w swoich instrumentach ma kiepskiej jakości same klawisze. I faktycznie, w moim CTK-900 klawisze są czasami głośniejsze od tego, co gram... :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...