Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

UchiaKaike

Gra na instrumentach muzycznych

Polecane posty

Dziękuję za porady zakupiłem właśnie Ernie Ball 10- 52 i brzmią dużo lepiej od d 'addario. Tak na marginesie. Próbował ktoś z was podchodzić do sola Tiptona z Touch of Evil, jak na jednym z filmików grał on je sam to ciary niesamowite.

Sami sprawdźcie

. Zaczyna się od 1: 13.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że ten Fender Fat Strat brzmi duuużo lepiej niż Blacktop, i to na niego odkładam(w święta najprawdopodobniej już będzie majn). Czy ktoś z Was kiedyś sprowadzał może gitarkę z Usa, albo innej zagranicy? Jeżeli tak to czy jest to mocno skomplikowane? Bo tak się zastanawiam nad taką możliwością.

tyan swojego Fenderka chyba, c'nie? Nie wiem jak to jest w przypadku krajów z poza UE, ale ja moją gitarę sprowadzałem z Wielkiej Brytanii i jedyną komplikacją był dość wysoki koszt transportu (100zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując za granicą, radzę doinformować się o wszystkim. Jak niektórzy z was wiedzą, tyle to napisałem się o nowej gitarze, takiej zawodowej, Made in USA i tak dalej. No cóż, napaliłem się bo mój ojciec akurat jechał do Stanów, i po okazyjnej cenie można było coś wyrwać. Ale ceny np. na amerykańskiej Guitar Center są podane w netto.

Cena nowego Fender American Standard wynosiła na stronie równe 1000$, a po doinformowaniu się w samym sklepie, okazało się że cena jest netto, a brutto wynosi 1250$ czyli jak by nie było około ~700zł+, a tego nagle się nie wyczaruje, i koniec, okazja na spełnienie marzeń przepadła ( póki co ).

Radzę więc uważać, i doinformować się do bólu, jeżeli oczywiście będziesz zamawiał z zagranicy.

*Offtopic* - na film o Ozzym, o ile będzie w naszych rodzimych kinach, napewno się wybiorę, ale nie sądzę by klimatem pokonał jego Autobiografię, która na równi z Claptonem i Zappą króluje wśród czytanych przeze mnie książek autobiograficznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam Gitary akustycznej w cenie do 550 zł. Czy ten

model jest ok?

Wydaje mi się, że jak najbardziej tak, aczkolwiek radziłbym wziąć inny kolor niż czarny. Czarnym bardzo łatwo jest zamaskować pewnego rodzaju usterki drewna. Choć w sumie tu są 24 miesiące gwarancji, więc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej kupować w innym kolorze niż czarny. Trochę szkoda, bo czarny to mój ulubiony kolor, i chciałbym grac na takiej gitarce :).

Choć w sumie tu są 24 miesiące gwarancji, więc...

Gwarancja obowiązuje wszystkie wypadki związane z gitarą? Czy pewne uszkodzenia do gwarancji nie są brane pod uwagę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej kupować w innym kolorze niż czarny. Trochę szkoda, bo czarny to mój ulubiony kolor, i chciałbym grac na takiej gitarce :).

Jeśli to będzie Twoje pierwsza gitara, to lepiej może weź inny kolor, bo możesz nie wychwycić jakiejś usterki. Z drugiej strony po takiej firmie jak T.Burton nie spodziewałbym się machlojek i przekrętów. W sumie chyba możesz ze spokojem w duszy wziąć czarny egzemplarz.

Gwarancja obowiązuje wszystkie wypadki związane z gitarą? Czy pewne uszkodzenia do gwarancji nie są brane pod uwagę?

Gwarancja obejmuje wszystkie usterki, które wynikają z normalnego użytkowania gitary, czyli jest ważna gdyby np. obluzowały Ci się klucze. Jeśli w nocy idąc do toalety nadepniesz na gitarę i zrobisz dziurę w pudle albo przewrócisz się na nią łamiąc gryf, to oczywiście możesz gwarancji użyć w formie papieru toaletowego jeśli Ci takowego zabraknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitarka taka naturalna chyba jest ładniejsza, a?

To już sprawa subiektywna. Ja wolę akustyki w kolorze naturalnego drewna, ale jeżeli RaxusV lubi kolor czarny...czemu by nie brać takowej? Jak już Iskier pisał, gitarka jest na gwarancji ( świetny przykład z toaletą! :ok: ) więc wszelkie wady na luzie załatwi się gwarancją, a kolor - niby nic, a jednak ważne jest, by gitarka na której grasz podobała Ci się wizualnie.

No i jeżeli o mnie chodzi, gdybym brał akustyka wolałbym Jumbo, bo sam mam Dreadnough ( czy jak im tam ) i są nieco niewygodne w grze na siedząco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić coś nowego w cenie około 1000 zł, to polecam akustyki marki Dowina. Ja kupiłem, nie żałuję. Nie ogrywałem wszystkich możliwych gitar w tym przedziale cenowym, bo mi się po prostu nie chciało, ale pomacałem większość gitar w sklepie i ta była zdecydowanie najlepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja pisałem że szukam w gitary w cenie do 550 zł :). I była to wartość bezwzględna. No, ale skoro piszecie, że istnieją lepsze firmy, to te kilka zł mogę do gitarki dopłacić.

I czy istnieje inny kolor Takamine g220? Wiem, że to zabrzmi jak herezja, ale nie lubię koloru naturalnego drewna :).

przejdź do sklepu, weź kilka gitar w rękę, poproś sprzedającego, żeby coś ci zagrał i wybierz.

No cóż, najbliższy (i dobry) sklep muzyczny znajduje się w Szczecinie. Musiałbym załatwić kogoś, kto pomógłby mi w kupnie.

EDIT : BTW czy w tej cenie znajdą się dobre gitary elektryczne?

I jeżeli istniałaby taka możliwość, to szukałbym gitary do solówek, bo w zespole na razie grać nie zamierzam :).

EDIT 2 : znalazłem model Takamine G 321. Czy różni się od wspomnianego 220 (chyba to ten)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale mam jeszcze jedno ostatnie pytanie :

Mam 600 zł do wydania na gitarę. Bez możliwości podniesienia ceny. Która z gitar Akustycznych w tym przedziale cenowym będzie najlepsza? Fajnie, jakby miała cięcie w pudle .

I ogólnie dzięki wszystkim za porady i pomoc :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał styczność z gitarą Fender Squier? Zastanawiam się jakiego elektryka kupić na początek. Mam klasyka (struny akustyczne wymieniane), i myślałem nad kupnem taniego elektryka. Squier to dobry pomysł?

A tak przy okazji, jakie piecyki nadały by się na początek? Jakiś Everplay?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłajery nie są złe, ale nie są to jakieś rewelacyjne gitary. Grałem na nich, i o ile wygoda jest przyzwoita, a wygląd nie odstrasza(jeżeli ktoś lubi kolory tęczy i cukierkó), tak brzmienie jest równie plastikowe co lakier. Podaj może kwotę i gatunek jaki chcesz grać. Jest to tak oczywiste, a mimo tego są osoby które tego nie piszą....

Magnet opanuj się i nie gadaj bzdur. Nie wszystkie squiery są złe, nie wszystkie są dobre - jak każda marka. Są znakomite i są bardzo kiepskie. Tego o tęczy to nie rozumiem. @_@

Wszystko zależy od gatunku, i tego, ile na tą gitarę możesz przeznaczyć. Ja bym polecił Corta, na którym po wymienieniu paru rzeczy od lat z dnia na dzień gra mi się coraz bardziej bajecznie. I nawet jak już będę miał tego Fat Strata będę go używał.

Tego samego corta, z którego powodu nie możesz pograć na skejpie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiemy, że line6 spider to chłam, a dokupywania do niego jeszcze osobnego przesteru nie rozumiem w ogóle. Za 1000 zł IMO lepiej poszukać peaveya valvekinga, który - nie powiem - całkiem daje radę, jak na swój tani rodowód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...