Skocz do zawartości
RoZy

Resident Evil (seria)

Polecane posty

Otóż na GameSpot pojawił się patch do wersji Europejskiej, którego możecie zassać ze stronki podanej w newsie. Patch w znacznym stopniu poprawia grafikę gry.

Bez patcha:

http://img113.imageshack.us/img113/5741/re45ai4.jpg

http://img231.imageshack.us/img231/8417/re46bx7.jpg

http://img230.imageshack.us/img230/5640/re44kp5.jpg

Z patchem:

http://img116.imageshack....644/re41ph2.jpg

http://img337.imageshack.us/img337/944/re43na8.jpg

http://img401.imageshack....583/re42vh0.jpg

A noc w koncu wyglada jak noc :D

http://i148.photobucket.c...e4withpatch.jpg

news z www.mwrc.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pięknie, ale mógłbyś poprawić Linki bo z tego co widzę to tylko 1 jest wpisany poprawnie i da się wyświetlić :) (albo to moja przeglądarka coś szwankuje).

No ale fajnie, że w końcu dodali normalne oświetlenie. Jeszcze bardziej będzie się można wczuć w klimacik. Chociaż nawet z tą grafiką bez patcha gierka jest całkiem interesująca. Aczkooooolwiek w tego typu produkcji gra światła odgrywa sporą rolę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny dystrybutor RE4 na PC w Polsce, firma Cenega, podała, iż najnowsza odsłona serii w wersji na komputery PC pojawi się w sklepach już 25 maja. Poza dodatkiem, jakim będzie opowiadanie, gra będzie wydana w polskiej wersji językowej (napisy), a także będzie miała poprawioną w stosunku do oryginalnej konwersji grafikę (zaimplementowany patch). Warto również zwrócić uwagę na opcję zakupu w sklepie Cenegi gry z padem (inne sklepy online na razie nie oferują takiej opcji).

Miejmy nadzieję, że premiera już się nie przesunie i gra faktycznie będzie do kupienia we wskazanym terminie...

www.mwrc.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze niespełna tydzień czekamy na premierę Resident Evil 4 na Naszym rynku. Dzięki Bogu, że w ogóle wychodzi (naprawdę poważnie bałem się o ten tytuł w Polsce). Jeszcze z patchem - jak miło. Prawdopodobnie w piątek dostaniemy smaczną przesyłkę (dla tych, którzy złożyli zamówienie w sklepie Cenegi /bądź gdzie indziej/)

Ja na razie się z Residentem wstrzymam :wink: . Przeglądałem zagraniczne fora i tak:

- przed patchem gra wygląda biednie, przestarzale, wstrętnie, po patchu zaś wygląda lepiej, ale: wymagania są znaaaaaacznie wyższe, a żeby było jeszcze śmieszniej nie ma wszystkich shaderów - nawet z patchem :!: , wieć o grafice na poziomie GameCuba możemy pomarzyć.... owszem tekstury są lepsze ale ogólnie wygląda to jednak gorzej...

- przed patchem w "komunikatorze - podobno - zwalniała, trochę, animacja, po patchu nie ma szans żeby przekroczyła 10 maks 15 fpsów :!: i to na mocarnych kompach :!:

- filmiki, na GameCubie (i na ps2 chyba też) są na programie gry a na PC są prerenderowane czyli wyglądają tak samo wstrętnie jak gra (przed patchem), a co po spatchowaniu :?: gra wygląda lepiej ale fimy już nie :!:

Dlatego z kupnem Residenta poczekam kilka miesięcy (do wyjścia kolejnego patcha), jeśli ten jednak się nie pojawi to wtedy RE 4 kupię :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dla tej gry kupiłbym PS2 (albo GC), oczywiście gdybym nie miał peesdwójki i też Wam tak radzę, bo warto. To najlepsza gra akcji ostatnich powiedzmy 10 lat ;-), ale już to pisałem tutaj z tysiąc razy!

filmiki, na GameCubie (i na ps2 chyba też) są na programie gry a na PC są prerenderowane czyli wyglądają tak samo wstrętnie jak gra (przed patchem), a co po spatchowaniu Question gra wygląda lepiej ale fimy już nie Exclamation

filmiki na PC są w formacie .avi (albo .mpeg nie pamiętam) i wyglądają tak jak na PS2, więc o to się nie martwcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj psioczycie na Rez4, i macie rację.

Ale wystarczy zainstalować patcha 1.1.0, który poprawia tekstury, oświetlenie, dodaje szadery, mgłę, lepsze efekty dźwiękowe i naprawia różne bugi a gra nawet staje się przyjemna :)

I mouse fix 2.0 też działa...w miarę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, że nie grałem w wersję na konsole, a jedynie pecetową, i muszę przyznać też że nie czepiałem się za bardzo grafiki w "czwórce". Oczywiście, nie jest to "stary dobry Resident" ze znanym nam systemem walki i przedmiotów, ale przyznajcie sami, że czasami miło jest poczuć powiew świeżości, prawda? Osobiście uważam, że zmiany poszły w dobrą stronę, chociaż faktycznie bez pada ani rusz (ja na szczęście takowy posiadam, może dlatego lepiej odebrałem tę część) a scenki QTE nawet przypadły mi do gustu (po raz kolejny być może dlatego, że mam pada) a do odblokowania po pierwszym przejściu gry jest nawet więcej niż w poprzednich częściach Residenta. Mimo wszystko ulubioną częścią z tej serii zawsze będzie dla mnie "trójeczka". Głownie za Nemesisa - w czwartej części brakowało "tego czegoś", co czaiło się w mroku nocy, czegoś co Cię prześladuje i jest naprawdę trudne do zatłuczenia. Ale to tylko moja opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...filmiki na PC są w formacie .avi (albo .mpeg nie pamiętam) i wyglądają tak jak na PS2, więc o to się nie martwcie

no nie wiem, na necie znalazłem "poprawione" filmiki do ściągnięcia bo podobno te pierwotne są wstrętne.

Gra od początku była konwersją wersji z PS2, więc nie wiem, skąd pomysł, że grafika miała prezentować poziom wersji z GC.

Bo powinna prezentować - przynajmniej - poziom wersji GC, to że jest to konwersja wersji PS2 wcale autorów portu nie usprawiedliwia, mamy 2007 rok a RE 4 na PC wygląda jak gra z 2003/2004, no bez przesady, jak np. miałby na PC wyjść Driver 2 (remake, port z ps one) to grafiki też by nie poprawili :?: bez jaj, mnie nie interesuje czego jest to port, ważne żeby dobrze wyglądał :wink: a jeśli jest to port z ps2 to nie znaczy to że nie może wyglądać lepiej niż wersja na GC, przecież można dodać shadery, tekstury poprawić etc.

Aj psioczycie na Rez4, i macie rację.

Ale wystarczy zainstalować patcha 1.1.0, który poprawia tekstury, oświetlenie, dodaje szadery, mgłę, lepsze efekty dźwiękowe i naprawia różne bugi a gra nawet staje się przyjemna :)

I mouse fix 2.0 też działa...w miarę :)

No niby dodaje ale i tak nie wszystkie efekty :wink: nadal wygląda to - dużo - gorzej niż na GC i trochę lepiej niż na ps2 - ze względu na lepsze tekstury (które super i tak nie są).

Osobiście uważam, że zmiany poszły w dobrą stronę, chociaż faktycznie bez pada ani rusz (ja na szczęście takowy posiadam, może dlatego lepiej odebrałem tę część)

Nikt nie uważa że zmiany poszły w złą stronę, nie chodzi o sterowanie... (chociaż rzeczywiście, brak obsługi myszki to marny żart)

Wszystkie moje narzekania opieram na różnych forach, sam w wersję PC nie grałem, więc zobaczymy... może wcale nie jest taka zła (technicznie) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo powinna prezentować - przynajmniej - poziom wersji GC, to że jest to konwersja wersji PS2 wcale autorów portu nie usprawiedliwia

Bredzisz. Od początku było mówione, że będzie to prosty port wersji z PS2, co związane jest chociażby właśnie ze wstawkami filmowymi - tu proste aviki (jak na ps2), na GC generowane na żywca przez silnik gry, czy bonusami, które występują jedynie w wersji PC i PS2. Inna sprawa, że port spierniczyli, ale jeśli masz pretensje, że gierka nie wygląda jak premierowa edycja na GC, to miej je do siebie, bo nikt i nigdy nie obiecywał, że będzie inaczej. Można było co najwyżej oczekiwać, że będzie to poziom z PS2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz.

Ahaaa :lol: . Mówię, że nie grałem. :wink:

Od początku było mówione, że będzie to prosty port wersji z PS2...

Tak, zaiste, i jeśli jest to prosty port z ps2, to nie mogli dać porządnych tekstur, poprawić shaderów, nawet nie mówię o nowych efektach, po prostu mogliby podrasować istniejące, żeby prezentowały się lepiej (niż na ps2) :wink: Przecież GTA:SA to też port z ps2 a dynamiczne cienie (całkiem niezłe) dodali :wink:

...co związane jest chociażby właśnie ze wstawkami filmowymi - tu proste aviki (jak na ps2), na GC generowane na żywca przez silnik gry...

Nie mam nic przeciwko prerenderowanym filmom, ale one wyglądają po prostu marnie - tak jak gra przed spatchowaniem :!:, po patchu gra wygląda lepiej, ale filmy nadal straszą...

Inna sprawa, że port spierniczyli, ale jeśli masz pretensje, że gierka nie wygląda jak premierowa edycja na GC, to miej je do siebie, bo nikt i nigdy nie obiecywał, że będzie inaczej. Można było co najwyżej oczekiwać, że będzie to poziom z PS2.

Spierniczyli...dokumentnie, bez dwóch zdań. Pretensje... do siebie... że co? nie modliłem się, żeby pajace portu nie spier...... Można było oczekiwać, że będzie to poziom z ps2 :?: :lol: :lol: , to posiadacze ps2 powinni się modlić żeby wersja PC wyglądała jak na ps2... :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby chociaż tej matmy nie było -

"5 + 6 = jump"

kuję się matmy i po jej zaliczeniu chcę od niej odpocząć. Toleruję jedynie liczbę naboi xD Bo giera jest wspaniała i tylko jeden wieli żal że tak grę spierniczyli. Patch tu niewiele poprawi. Ciekawe jak wypadnie polonizacja bo ta ma być...jeśli już jej nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piterko ->

żeby chociaż tej matmy nie było -

"5 + 6 = jump"

Przynajmniej nabierzemy trochę doświadczenia w algebrze. ;)

Ciekawe jak wypadnie polonizacja bo ta ma być...jeśli już jej nie ma.

Pewnie tak jak polonizacja Onimushy 3 - fatalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby chociaż tej matmy nie było -

"5 + 6 = jump"

kuję się matmy i po jej zaliczeniu chcę od niej odpocząć. Toleruję jedynie liczbę naboi xD Bo giera jest wspaniała i tylko jeden wieli żal że tak grę spierniczyli (...)

Czemu spierniczyli. Owe 5+6=jump występuje tylko wtedy kiedy jest jakaś cut-scenka, w której gracz może uczestniczyć. Np toczący się kamień... jest scenka, że leon przed nim ucieka i w pewnym momencie trzeba wcisnąć np to 5+6 żeby odskoczyć w bok. Jak się uda to super, a jak nie to reload planszy :)

Grafika jak widać na screenach uległa znacznemu poprawieniu dlatego też nie ma co marudzić, a sterowanie? W internecie dostępny jest MouseAim, który współdziała z najnowszym patchem i można sobie sterować myszą. Dlatego co to za marudzenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika jak widać na screenach uległa znacznemu poprawieniu dlatego też nie ma co marudzić, a sterowanie? W internecie dostępny jest MouseAim, który współdziała z najnowszym patchem i można sobie sterować myszą. Dlatego co to za marudzenie?

Dokładnie. Zresztą olać mouseaima. Moim zdaniem i tak był niewygodny (grałem tylko na klawiaturze i grać się dało). Cenega poszła na rękę graczom i można zamówić wysyłkowo Resa z padem (10 zeta więcej zdaje się). Cały komplecik i tak wychodzi taniej, niż w sklepie, więc ględzenie o niewygodnym sterowaniu nieco traci na znaczeniu. No chyba, że ktoś gra tu na piracie, ale wtedy kij mu w oko, niech cierpi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko naprawdę stwierdzić, czy patch 1.1.0 jest już zaimplementowany (tak jak to opisuje Cenega). W zasadzie nie wiadomo za bardzo jak to sprawdzić

Bardzo prosto - wystarczy pograć 5 minut w jedną i drugą wersję. Testowałem premierowe wydanie Resa i to rodzime od Cenegi - różnica jest PRZE-GI-GAN-TY-CZNA. Więc nie ściągaj żadnych łatek, bo łatka już jest i sprawuje się lepiej niż dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić RE4. Nastawiam się na KLIMATYCZNĄ, nowatorską i straszną grę. Jestem przygotowany że grafika nie będzie mnie zachwycać, ale jeżeli gra jest dobra to mi tam nie przeszkadza (np. Devil May Cry 3 - nie zawiodłem się). Mam tylko pytanko natury technicznej: czy na komputerze Athlon 1800, 512 RAM, GeForce 5600 XT gra realnie pójdzie. Czy będę czerpał prawdziwą przyjemność z zabawy? Proszę o radę, nie chcę się rozczarować dopiero po kupnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zakupiłem sobie GameCube i RE4. W sumie zakupiłem GC tylko dla Residentów i Mario Brossów. Mam pytanie:

- Długi jest RE4 ? I czy potem jest potem trudny (gram na easy)

- Czy RE4 wyglada najlepiej na GC?

- Co możecie powiedzieć o remake RE1 na GC?

- Fajny jest RE0?

Z góry thx za wyczerpującą odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Długi jest RE4 ?

Nawet bardzo. Najdłuższy i chyba najbardziej rozbudowany Res.

I czy potem jest potem trudny (gram na easy)

Rzecz względna. Na normalu czasami jest już gorąco. Na easy nie graj, bo jest okrojona o niektóre miejsca względem wersji normalnej (np. ogród-labirynt w zamku).

Czy RE4 wyglada najlepiej na GC?

Tak. Choć wersja PC z patchem w wysokiej rozdziałce wygląda też świetnie.

Co możecie powiedzieć o remake RE1 na GC?

Kwintesencja udanego remake'u.

ajny jest RE0?

Nawet bardzo fajny. GC warto kupić chociażby dla tych resów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...