Skocz do zawartości
RoZy

Resident Evil (seria)

Polecane posty

http://www.hardestboss.com/the-scarier-res...-evil-4-version

Polecam ze swej strony ten oto (nie)króki filmik. Jest to wersja, która nie znalazła się w finalnej wersji...zresztą...przeczytajcie i zobaczcie sami :)

Tak pierwotnie miał wyglądać RE 4 a ten filmik to owa beta gry - filmików z tj gry jest jeszcze kilka. anyway szkoda ze z 4 resa zrobione pozbawiona sensu strzelanke a nie klimatyczny horror...seria podupada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy RE trafi do sprzedaży już w kwietniu:

Jako partner firmy Ubisoft w Polsce, mamy przyjemność poinformować, że czwarta odsłona bestsellerowej serii Resident Evil i konsolowa gra roku już w kwietniu trafi do sprzedaży w wersji na komputery PC! Najbardziej przerażająca gra wideo wszech czasów, stworzona przez kultowe studio Capcom, wydana zostanie w polskiej wersji językowej z napisami.

Specjalnie go nie oczekuje, ale jeżeli oceny wersji PC będą w granicach 80% to się pewnie skuszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, ma się ukazać w polskiej wersji językowej (napisy) a na ULTIMIE jest napisane, że w angielskiej...poczekamy-zobaczymy :wink:

Wiesz, co do lokalizacji to wydaje mi się, że informacja ze strony Cenegi jest pewniejsza. Mam nadzieję, że grę mimo wszystko dostaniemy w kwietniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ocenami w granicach 80% to bym nie przesadzał. Wprawdzie gra kopie nieźle zady ale konwersja jest zrobiona na odwal się...na forum MwRC już pojawiły się pierwsze recenzje i nie są zbyt zadowalające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie - premiera RE 4 miała odbyć sie juz dawno temu, byla kilkakrotnie przekladana, a tu prosze - Cenega oswiadcza nam, ze w czwarta odslone Resident'a zagramy juz w kwietnu, br. 8) Oby premiera tym razem nie zmienila sie na kwiecien 2008. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rezident evil 3 1 raz zagrałem na playstation 1 miałem w tedy 7 lat[sic!]

bałem sie jak chojrak tchurzliwy pies:Dnawet 1 misji nie pszeszedłem[myślałem do czego służy ta zapalniczka...[hehe]ale od kiedy cda dało re3 te wspomnienia ożyły i teraz całego re 3 mam za sobom:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że już wydali... Megazapowiedź Eugeniusza Siekiery przypominała recenzję bez oceny.

Gra istnieje już od dawna, tyle że na konsolach. Nie przyszło ci na myśl, że "megazapowiedź" jak sama nazwa wskazuje, jest taką wielką ZAPOWIEDZIĄ właśnie? Widziałeś kiedyś w CDA recenzję bez oceny?

anyway szkoda ze z 4 resa zrobione pozbawiona sensu strzelanke a nie klimatyczny horror...seria podupada...

Hę? A poprzednie to niby miały jakiś głębszy sens? :D LOL, uwielbiam Resa, grałem w większość odsłon, ale po mojemu to od zawsze była debilna strzelanka. I w którym miejscu seria podupada? w RE4? Bo zrezygnowano z debilnych logicznych wstawek w stylu - wyjmij medalion w jednym miejscu i wsadź go w inne? Bo odświeżono (w końcu!!!) po tylu latach serię? Nie miałeś już dość kolejnych residentów odwalanych na jedno kopyto? Chciałbym, żeby wszystkie serie w ten sposób podupadały. W końcu masakrująca średnia ocen rzędu 95-96% najlepiej o tym upadku świadczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że już wydali... Megazapowiedź Eugeniusza Siekiery przypominała recenzję bez oceny.

Gra istnieje już od dawna, tyle że na konsolach. Nie przyszło ci na myśl, że "megazapowiedź" jak sama nazwa wskazuje, jest taką wielką ZAPOWIEDZIĄ właśnie? Widziałeś kiedyś w CDA recenzję bez oceny?

anyway szkoda ze z 4 resa zrobione pozbawiona sensu strzelanke a nie klimatyczny horror...seria podupada...

Hę? A poprzednie to niby miały jakiś głębszy sens? :D LOL, uwielbiam Resa, grałem w większość odsłon, ale po mojemu to od zawsze była debilna strzelanka. I w którym miejscu seria podupada? w RE4? Bo zrezygnowano z debilnych logicznych wstawek w stylu - wyjmij medalion w jednym miejscu i wsadź go w inne? Bo odświeżono (w końcu!!!) po tylu latach serię? Nie miałeś już dość kolejnych residentów odwalanych na jedno kopyto? Chciałbym, żeby wszystkie serie w ten sposób podupadały. W końcu masakrująca średnia ocen rzędu 95-96% najlepiej o tym upadku świadczy.

Wolałem już gre zrobiona na zasadzie tych zagadek ,,wyjmij tu włóż tam'' niż grę na zasadzie Idź do przodu naparzaj we wszystko....

W którym podupadła:

- klimat, Resident Evil (w jap. Biohazard) przede wszystkim kojarzyła sie ż eksperymentami które w wyniku różnych komplikacji jakos wymknęły się z pod kontroli. W RE 4 mamy jakichs wieśniaków, czy chocby trele z władcy pierścieni...A postać dr.Salvadora mimo że dosc ciekawa i starająca się tworzyć jako taki klimat wg. mnie nie wypaliła. Czemu ? Może gdybyśmy spiepszali przed nim mając 2 naboje w magazynku to wtedy wprowadzony by był klimat survivalu ale w praktyce t tymi kolesiami (i nie tylko z nimi) walczy się majac w ekwipunku tonę broni, amunicji granatów i zioła :P

Z resztą w każdym resie wprowadzano jakieś zmiany: w Zero sterowanie dwoma postaciami, w możliwość rozegrania gry z punktu widzenia dwóch postaci, w 3 wprowadzono nieliniowosc rozgrywki czy tez uniki. w CV dano nam ruchome kamery. OutBreak to świetna sieciówka ...

W re 5 spodziewam sie smoków, Uruk Hai i nazistów...

Z resztą każdy lubi to co lubi, ja to grę oceniam pod względem ile w niej klimatu RE a tego nie ma wcale. jeśli uważasz ze każdy res to debilna strzelanka to z pewnością za taka tez uznasz RE4 no chyba że tez nagle staniesz sie wielkim fanem residenta jakich sie namnożyło po ukazaniu się czwartej częsci (Przykładów możesz poszukać choćby na Forum RCS- z pownoscią szybko ich znajdziesz...).

To tyle jeśli chodzi o mnie, pewno ktoś mnie uzna za starego zgreda który marudzi ze w 4 czesci nie rozwiązano jakichś decydujących dla serii wątków. Nie mówie że RE 4 to beznadzieja ale uważam że gra która dostaje ,,numerek'' powinna rozwijać watki z poprzednich czesciach a tu tego nie ma....

Peace m/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą w każdym resie wprowadzano jakieś zmiany: w Zero sterowanie dwoma postaciami, w możliwość rozegrania gry z punktu widzenia dwóch postaci, w 3 wprowadzono nieliniowosc rozgrywki czy tez uniki. w CV dano nam ruchome kamery.

Czysta kosmetyka.

jeśli uważasz ze każdy res to debilna strzelanka to z pewnością za taka tez uznasz RE4

Oczywiście. Od ambitnych opowieści z podtekstami mam Silenta. RE zawsze był dla mnie bezmyślną nawalanką z zombiakami i niczym więcej, w tej konwencji sprawdzał się wybornie, zarówno stare części, jak i najnowsza.

no chyba że tez nagle staniesz sie wielkim fanem residenta jakich sie namnożyło po ukazaniu się czwartej częsci

Nie kumam, o co ci chodzi. Masz mnie za świeżaka, czy innego leszcza w temacie RE? No to zły adres. Rozpoczynałem przygodę z serią, jak jeszcze większość fanów 4 waliła w pieluchy. Grałem w niemal wszystkie RE zaraz po premierze i uważam (jak zresztą 98% recenzentów), że 4 to doskonały krok do przodu i diametralne odświeżenie skostniałej serii. Zmiany nie zawsze wychodzą na dobre (vide SH4), tu jednak były moim zdaniem strzałem w 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam, o co ci chodzi. Masz mnie za świeżaka, czy innego leszcza w temacie RE? No to zły adres. Rozpoczynałem przygodę z serią, jak jeszcze większość fanów 4 waliła w pieluchy. Grałem w niemal wszystkie RE zaraz po premierze i uważam (jak zresztą 98% recenzentów), że 4 to doskonały krok do przodu i diametralne odświeżenie skostniałej serii. Zmiany nie zawsze wychodzą na dobre (vide SH4), tu jednak były moim zdaniem strzałem w 10.

Nie nie źle mnie zrozumiałeś, chodzi mi o to że po ukazaniu się RE 4 namnożyło sie nagle mnóstwo wielkich fanów serii mających w profilu 11 lat...(znów krew mnie zalewa jak przypomnę sobie wypowiedzi tych wielkich fanów na jednym z for poświęcone RE)

A reszta twojej wypowiedzi,Ty masz swoje zdanie, Ja mam swoje zdanie i jakoś żyć będziemy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że już wydali... Megazapowiedź Eugeniusza Siekiery przypominała recenzję bez oceny.

Gra istnieje już od dawna, tyle że na konsolach. Nie przyszło ci na myśl, że "megazapowiedź" jak sama nazwa wskazuje, jest taką wielką ZAPOWIEDZIĄ właśnie? Widziałeś kiedyś w CDA recenzję bez oceny?

Ja widziałem i to wiele takich. Kiedyś nie wystawialiście ocen xD

sry za oftopa, ale nie mogłem się powstrzymać.

A zapowiedź o której mowa była o ile mnie pamięć nie myli spisaniem wrażeń, jakie gra wywarła na Tobie w wersji konsolowej??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapowiedź o której mowa była o ile mnie pamięć nie myli spisaniem wrażeń, jakie gra wywarła na Tobie w wersji konsolowej??

Poniekąd tak. Głupotą byłoby pisać zapowiedź na podstawie przechwałek twórców i materiałów prasowych, skoro gra już zaistniała na innych platformach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z tych nie grajacych jeszcze w BIO4 PC zniechęcony screenami,jakie tu padają chciałby trochę dokładniej zobaczyć (tzn. w wysokiej roździelczości screeny i filmy) i poczytać o tym czy o tamtym zapraszamy na bierząco na www.revideos.net . No i końcu gra jest takim killerem (pomimo średniej konwersji),że znajduje zainteresowanie na forach o tematyce komputerowej (zawsze to quake - i ,doom - y ,far cry - je i inne) , gra ma się czym poszczycić i brawo - oby jak najwięcej graczy zakochało się w tej niesamowicie klimatycznej,grywalnej i wyjątkowej serii gier...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy poprzednie części 1-3 działają pod XP ? i na ilu płytach wyszły ?

RE4 już mam i wstepnie napiszę, że grafika jest gorsza niż na PS2. Na klawiaturze da się grać, ale jak dojdzie do konfrontacji z więcej niż jednym przeciwnikiem to będzie sporo kłopotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi bracie, w jaki sposób zdobyłeś Resident Evil 4? Chodzi o angielską wersję językową? I w ogóle da się w to grać na klawiaturze i myszce? Poprzednie Residenty działają spokojnie pod XP i przy żadnej z części (konwersji) wydanej na PC nie uświadczyłem problemów pod tym systemem operacyjnym. Re1 na 1cd Re2 na 2cd Re3 na 1cd...

Na VII zlocie fanów resident evil (2-4 marca) prezentowana RE 4 na PC. Grać sie da choć bardzo ciężko (gra w koncu robiona jest pod pada). Tak wiec przy ostrej strzelaninie mogą byc problemy ale ogólnie to ujdzie choć konwersja pozostawia wiele do życzenia...

btw re4 można dostać już a allegro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać sie da choć bardzo ciężko (gra w koncu robiona jest pod pada).

I tam, bez przesady. Ile grałeś? 5 minut? Wtedy może faktycznie było ciężko. Góra godzina i można się przyzwyczaić, wygodniej oczywiście na padzie ale i na klawiszach można sobie bezstresowo pograć (w przeciwieństwie np do DMC3).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeszukując internet trafiłem na ciekawą wersję RE2 na PSX. Różni się od RE2 trochę inną drogą na komisariat, innym rozmieszczeniem przedmiotów i innymi rzeczami. Niestety nie można zapisywać ;/ i można grać jedynie Leonem. Ja doszłem do komisariatu i dalej nie chciało mi się grać, ale dla wyjadaczy to może być nie lada gratka pograć w trochę innego Residenta 2 :] podaję link

http://www.biohazard2.com/BH2_trialedition.part1.exe

http://www.biohazard2.com/BH2_trialedition.part2.rar

Po wypakowaniu zajmuje 311 mb

Należy wypalić i odpalić na psx albo ps2 zależy kto co ma , nie mam możliwości sprawdzenia , albo odpalić na kompie na ePSXe.

Beta Konczy sie w Pomieszczeniu Stars Na Posterunku policji

News Wziety z forum MWRC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać sie da choć bardzo ciężko (gra w koncu robiona jest pod pada).

I tam, bez przesady. Ile grałeś? 5 minut?

Przeszedłem całą :roll:

Wobec tego nie rozumiem, co sprawiło tak ogromne problemy, że grało ci się bardzo ciężko. Nawet QTE po kilkunastu próbach można trzaskać bezbłędnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...