Skocz do zawartości
RoZy

Resident Evil (seria)

Polecane posty

No co do tych dziadów, to czasami umieją wystraszyć, zwłaszcza ten z piłą mechaniczną, który chce zrobić naleśniki z mózgu :)... błędy błędami, dzięki za ocenę, a recenzja to nie jest... ale męczyłem się przy niej godzinkę to i tak nie jest tak źle, muszę przy okazji pokazać kiedyś mój okropny tekst o Far Cry..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aras, nie ma w sumie pewnosci ze screeny pochodza juz z wersji na Wii ale jesli dostaniemy cos ala RE4 Wii Edistion to ja jestem jak najbardziej za. Jak ktos ma ochote na starego RE0 z nowym sterowaniem to lyknie gre podobnie jak RE4 a jak nie to mozna olac i tyle. Bradzo dobry imo ruch Capcomu. Ja osobiscie nawet na ta gre nie spojrze ale na pewno jest wiele mlodych osob ktore z RE wczesniej nie mialy stycznosci a maja Wii. To bylaby gra dla nich.

No chyba ze Capcom zafunduje nam w RE0 jakies patenty jakie wypracowali przy okazji rewelacyjnego Zack & Wiki:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, mości Borxx, tylko, że jest jedno ale.

RE4 Wii było IMO najlepszą wersja tej gry, winszuję Capcomowi pomysłu.

Ale jak wiemy, RE4 było grą oparta na akcji w nie-statycznych tłach, więc sterowanie wiilotem miało sens i dawało radochę. Ale to jest RE4, a my mówimy o częsci 0 (którą notabene bardzo lubię z wersji GCN), która ma statyczne tła, mniejszy zakres akcji i ogółem jest mniej dynamiczna. Jesli jedyną różnica w wersji Wii będzie sterowanie, będzie to klapa. Wyobrażasz sobie, że gdzieś z przodu słyszysz jeki sunacego ku tobie zombie, ale ze względu na ustawienie kamery nawet go nie widzisz ?? W wersji normalnej to żaden problem, autocelowanie robi swoje. Ale jak to widzisz w celowaniu Wiilotem ?? W RE4 miało to sens, ale w "klasycznym" Zero to poprostu nie ma racji bytu. Capcom poprostu nie chce wydawać forsy na nowe projekty RE na Wii, wiec skleja gry z gotowych komponentów, opracowanych krocie lat temu, fani i tak kupią, jeśli doda się jakiś bajer i trzy nowe cutscenki. Bo nawet jeśli przebudują Zero na grę akcji a'la RE4, bedzie to porazka. Bo Zombi to nie Ganados, akcje, jakie wykonujemy w RE4 w Zero nie pozwoliłyby nawet im do nas podejsć.

BTW. Wspomniałem, że gra ma być wydana tylko na terenie Japonii ??

A co do tekstu Patryka (recenzją tego nie nazwę, przykro mi ;3). W tekscie jest "nieco" błędów merytorycznych (GameCube, nie Came Cube, wioska leżała w Hiszpanii, nie Włoszech, jak już piszesz skrót gry, to jest nim RE4...itd. :wink:) , ogółem po historii serii przejechałeś, jakbyś widział jedynie filmiki na youtube, ponadto pominałeś wiele części ;3

Zobacze, moze w najbliższym czasie postaram sie zamieścić opis wszytskich częsci RE, jakie wyszły (nie licząc konwersji, o tym też aczkolwiek wspomnę :wink:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka moja szersza ocena tego co sądze o RE:0 na Wii znajduje się tutaj:

http://peacegrenade.wordpress.com/2008/03/...rezydencji-zla/

w sumie projekt nie jest gotowy do końca, ale chyba już powolutku, mogę tu taki lineczek wstawić :wink:

zapraszam zwłaszcza Cię borxx do obejrzenia go :oops:

A co do tekstu Patryka (recenzją tego nie nazwę, przykro mi ;3). W tekscie jest "nieco" błędów merytorycznych

Magma mu wszystko wygarnęła jak najlepszy doktor :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga moderacjo zwracam się z grzeczną prośbą o przeniesienie tego topicku do działu konsole. Resident Evil jest typowo konsolową serią, tam miała swój debiut, tam wyszły wszystkie części. CP dostał jedynie kilka słabych konwersji a ludzie dyskutujący tutaj i tak mówią głownie o konsolowych wersjach. Z góry dziękuje za pozytywne rozpatrzenie prośby

Wasz Oddany

Pita Haja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż Capcom zrobił wysokiej klasy serię horrorów ale z RE4 zrobił grę akcji co niezbyt mi sie spodobało ale może to wpływ czasu obiektywna ocena będzie możliwa do wystawienia po wydaniu 5 części

a moja ulubiona cześć serii to kroniki umbrelli ponieważ dodają wiele wątków i prostują ogół historii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra...Dziś przeszedłem RE4...Powiem tak: Rzadko gram w gry tego typu (mam na myśli horrory), ale wszystkie te gry były rewelacyjne...SH 2 Sh3 i RE4...moje ulubione...No własnie "resident Ewil"...

Gierka od samego początku wydawała mi się boska. Bardzo...hmmm...egzotyczne sterowanie B), ładna grafika (oczywiście po spatchowaniu, ale w SS jest już to zrobione), muzyka, bronie, Ashley, Ada i Leon...

Włąśnie...Kiedy jeszcze nie miałem do czynienia z Leonem, jego wygląd mnie śmieszył- Oć kolejny przystojny amerykaniec, który jest głupi, przystojny i uratuje cały świat...)...jakby to powiedzieć:

Głupi nie jest, jak Kruscher...czy jak ten "komando" się nazywa pociął Leonowi twarz, to przestał być tak piękny, a i całeg świata nie uratował...

Nie ukrywam, pierwszy raz zdarzyło mi się, że mialem wątpliwości w to, że przejdę grę...Mam na myśli te mutanty ze szpikulcami...Ehhh...było ciężko, ale jakoś sobie poradziłem...

Co do Figurek:

1 Rząd: Zebrałem wszystkie

2 Rząd: zebrałem 5

3 rząd zebrałem 5

4 rząd zebrałem wszystkie :).

Co do samego handlarza...jego największą wadą jest to, że nie sprzedaje amunicji...fakt, w grze jest od groma pcisków, ale są momenty, w którym tracimy cały zapas amunicji, który normalnie starczyłby na kilkanaście minut gry...Cóż..trzeba rozsądnie użwyać pocisków...

Szkoda mi Luisa...Fajny chłopak był ;).

Ogólnie 9/10 i znak jakości Nicusia... (N)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Rzadko gram w gry tego typu (mam na myśli horrory), ale wszystkie te gry były rewelacyjne...SH 2 Sh3 i RE4...moje ulubione...No własnie "resident Evil"...

jak czwórkę uważasz za horror to zagraj w część trzecią i wierz mi zmienisz zdanie

Edytowano przez wiking011
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja tez wlasnie przeszlem resident evil 4. Doskonaly klimat budowany już od pierwszych minut gry.

W to poprostu trzeba zagrac...

Według mnie najlepsze motywy z gry to: (SPOILER)

- walka z krauserem na noże (QTE)

- obrona chaupy z Luisem prze armią zombich

- motyw z helikopterem

- unikanie laserów (pamiętacie film??)

Doskonale zaprojektowani przeciwnicy (szczególnie mutanty)

Emucjonujące walki z bossami

Według mnie najlepsza część residentow...

Pozostało jeszcze dużo do odkrycia (dodatkowy scenariusz)

Lece grac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja tez wlasnie przeszlem resident evil 4. Doskonaly klimat budowany już od pierwszych minut gry.

W to poprostu trzeba zagrac...

Według mnie najlepsze motywy z gry to: (SPOILER)

- walka z krauserem na noże (QTE)

Bardzo fajny element gry

- obrona chaupy z Luisem prze armią zombich

Phi...Nie był ani rewelacyjny, ani słaby...był dobry

- motyw z helikopterem

Jakoś wiedziałem(nie wiem skąd, jak Boga kocham), że zostanie zestrzelony

- unikanie laserów (pamiętacie film??)

Niby prosty element, a spędziłem przy nim dobre 5 minut.

Doskonale zaprojektowani przeciwnicy (szczególnie mutanty)

Najbardziej przypasił mi Ten z workiem i piłą mechaniczną oraz kapłan a'la Darth Maul (ten ze szlaczkiem na twarzy)Emucjonujące walki z bossami

Emocjonujące...raczej...aaa!! Uciekać, niech to obrzydlstwo mnie nie tyka :)

Według mnie najlepsza część residentow...

Pozostało jeszcze dużo do odkrycia (dodatkowy scenariusz)

Lece grac...

Edytowano przez Nicek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy i nie miałem styczności z serią (raz patrzyłem kumplowi przez ramię jak grał na PS 2). Chciałbym sobie kupić RE 4 lecz zbieram na X klocka i trochę szkoda kasy. Oglądałem gameplaye( niektóre po 30 minut) i mama wielką ochotę kupić tego Residenta. A tak na marinesie to chciałbym sie zapytać czy ten temat jest jeszce aktywny, tzw. "żywy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy i nie miałem styczności z serią (raz patrzyłem kumplowi przez ramię jak grał na PS 2). Chciałbym sobie kupić RE 4 lecz zbieram na X klocka i trochę szkoda kasy. Oglądałem gameplaye( niektóre po 30 minut) i mama wielką ochotę kupić tego Residenta. A tak na marinesie to chciałbym sie zapytać czy ten temat jest jeszce aktywny, tzw. "żywy".

Ostatni post w tym temacie był 19 maja więc dość niedawno :) generalnie każdy temat - jeśli tylko coś w nim napiszesz - odżyje, bo każdy doda coś od siebie.

Co do Residenta - gierka jest interesująca i jeżeli jesteś typem osoby, która lubi przejść wszystko co gra oferuje - to starczy na długo.

Co do Xboxa - nie martw się - pewnie GTA IV w końcu kiedyś wyjdzie na PC :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś rano spotkałą miłą niespodzianka.

3 tygodnie temu wysłałem do Cenegi informację, że nie mam opowiadania...liczyłem, że dostanę smycz z RE4.

Co otrzymałem? Dwie paczki na moje nazwisko, a w nich 2 smyczne i 2 opowiadania xD :)

Edytowano przez Nicek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc miałeś farta. Lecz jak wyglądają te smycze?? Mają logo Re 4 czy może Cenegi(fuj wolę Re 4).

Uspokoję cię- Smycz ma kolor czarny,ale ma czerwoną "ramkę".

Logo residenta evil 4.

W sklepie kupiłbym do hmmm...8 złotych. Nie jest jaką rewelacją, ale dla fana gry idealny prezent :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wyjdzie w wakacje, będzie dobrze

Mówcie mi Zofia, jeśli ta gra pojawi się w ciągu nabliższych 3 miesięcy.

prace się przeciągają , gra będzie porażką

Większej bzdury dawno nie słyszałem. Nie mam zielonego pojęcia, co ma jedno do drugiego. O tym czy będzie dobrze, czy będzie porażka, przekonamy się po premierze, a takie wróżenie z fusów do niczego sensownego nie prowadzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...