Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Klopoty z dwuwarstwowym DVD9?

Polecane posty

A ja mam pytanie: gdzie kupić takie pudelka na DVD jakie dodajecie do czasopisma? Przeszukałem cale allegro, ale nic nie znalazłem, a bardzo mi sie spodobały, bo w przeciwieństwie do zwykłych slimow nie ma problemu z wsadzeniem czegoś na "grzbiet" pudelka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniuks

tych malych chyba nie mozna tak normalnie kupic...

zreszta nie wiem....

odpowiadajac na pytanie w teamcie samo dvd 9 jest ok, tylko to co na mim jest zazwyczaj jest skaszanione...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 9 GB, które ostatnimi czasy daliście, jakoś nie widzę różnicy między objętością dvd 4,5, a dvd 9. Nadal dajecie podobną liczbę pełnych wersji, dem, czy filmików, a więc co jest na tyczh 4,5 giga więcej, może stosujecie tylko taki quit marketingowy, a tak naprawdę te 4,5 giga zajmujecie tylko obrazami płyt z pełnych wersji. nie to żebym się czepiał, ale to tylo moje takie subiektywne odczucie.

A tak przy okazji mam pomysł na pełne wersje gier, jakie możecie dać w najbliższych miesiącach, m.in.: rewelacyjny planescape, larry 7, worms world party, prince of persia sands of time, heroes III, gothic 2 i starcraft (pewnie jeszcze nie w tym roku) i wiele innych, o których teraz nie pamiętam.

Siemqa :twisted:

Fantastyczne pomysły, już widzę jak w redakcji wszyscy pacnęli się w czoło krzycząc "dlaczego sami na to nie wpadliśmy?". Naród czuwa... I moderatorzy też, więc pozwolę sobie przypomnieć o istnieniu FAQ, które należałoby może przeczytać... - SolariS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - pomimo usilnych prób, nic nie mogę zrobić i mój czytnik jak płyty nie widział, tak nie widzi...

Nie wiem. Może działo ci się to samo co mi. Wtedy musisz "ręcznie" "otworzyć" płytę (prawy przycisk, a potem "otwórz") albo masz brudny czytnik (dysk DVD/CD wtedy najczęście wariuje - najczęstszy objaw: niektore płyty czyta, a niektóre nie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można także ściągnąć program :

Adaptec ASPI Installer , który aktualizuje te sterowniki w systemie . Ja miałem właśnie problem z odczytaniem tej płyty po zainstalowaniu tego programu i aktualizacji problem już się nie pojawił :)

Ten sposob zadzialal, dzienks

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam problem z odczytywaniem DVD9 na moim DVD-ROMie :( . Mój napęd DVD nie jest już pierwszej nowości , ale wszystko się zawsze na nim odczytywało :? . Mój problem polega na tym , że płyty DVD9 odczytują się na nim średnio jeden raz na dwadzieścia prób . Wersja mojego napędu to ASUS DVD-ROM Drive E976 . Zrobiłem wszystko co radziliście , tzn. ściągnąłem program ADAPTEC ASPI INSTALLER , ale nic to nie dało , a sterowników nie mogę znaleźć , bo na stronie producenta ich nie ma ! Proszę o wysłanie mi sterowników do mojego napędu lub inną pomoc w rozwiązaniu problemu . Z góry dziękuję za pomoc .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam problem z odczytywaniem DVD9 na moim DVD-ROMie :( . Mój napęd DVD nie jest już pierwszej nowości , ale wszystko się zawsze na nim odczytywało :? . Mój problem polega na tym , że płyty DVD9 odczytują się na nim średnio jeden raz na dwadzieścia prób .

Skoro naped czasem czyta te plyty, to moze po prostu warto skorzystac z plytki czyszczacej? Zwlaszcza jesli sprzet ma juz pare lat. Zwykłe czyszczenie moze bardzo poprawic odczyt plyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa OK. A raczej prawie OK. Mam dwa problemy.

1) Kiedy wkładam płytkę do napędu (ma 1,5 roku) to wszystko działa pięknie, ale kiedy zamknę okno i zapragnę po chwili znowu je otworzyć, to pojawia się komunikat o blędzie. Muszę wtedy:

a)znowu wlożyć płytkę do napędu

b)kliknąć prawym przeciskiem myszy na ikonie dysku -> Otwórz -> cda_menu

Błedzik drobny, ale wkurza

2) Niedawno chciałem zainstalować Bitwę o Śródziemie II demo (daliście ją chyba na jubileusz). A tu problem... Nie dość, że były problemy z instalacją, to gra dziwnym trafem padala dopiero przy ładowaniu mapy (i to przy ok. 98%). Odpuściłem więc sobie, ale ten sam problem zdarzył mi się przy demie HoM&MV. O dziwo wymagania sprzetowe mam właściwe.

Piszę to, bo może ktoś miał/ma podobny problem i rozwiązał go/probuje go rozwiązać.

Na tym konczę. Yo! :-]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo dziwny problem z DVD9 a mianowicie:

wkładam płytke do napędu i jest na razie wszystko ok

menu się otwiera klikam w "pełne wersje"

następnie wybieram grę którą chcę zainstalować i sie tnie menu

czekam

czekam

pojawia się błąd

"stream read error"

nie wiem co z tym zrobić bo nie mogę w residenta pograć :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego wyzej---> wejsć na płyte i ręcznie odpalic instalkę gry

Do tego jeszcze wyzej ----> Sprawdź czy demo się poprawnie przegrywa na dysk

co do mnie to tą opcję tez sprawdzałem i normalnie exploner się zawieszał kiedy kliknąłem w plik "pełne" niby pokazywał co jest w tym folderze ale niczego nie dało się kliknąć dopiero Ctrl+Alt+delete załatwił sprawę że mogłem wyłączyć explonera...

RATUNKU!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mój dvd nie czyta dvd9,zwykłe dvd odtwarza bez problemu.Mój model to : Lite-On DVD SOHD-167T.Ściągnołem firmware ale nie pomogło próbowałem także tym programem API... i tylko jedną płytkę mi przeczytało dvd9 ,a reszty dalej nie czyta.Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zazwyczaj ten problem... Szukałem firmware ale nie znalazłem :cry: wprawdzie pomaga zazwyczaj zresetowanie pc z płytką w napędzie ale nie zawsze :(

Ale dzisiaj wszystko się odmieniło:!: (wiem że to nie ważne ale nie mogę się powstrzymać od radości)

Kiedy wróciłem do domu (zmachany jak diabli :evil: 5 kilometrów do kiosku, z górki ale z powrotem to już nie. A kondycha już nie ta [16 lat mam to i się starzeję 8)]) Sceptycznie wkładam dvd do napędu klikam 2-krotnie na plik czytnika (nie wiem dlaczego ale od jakiegoś czasu nie pokazuje on ikonek płyt które są w środku. Jak znam życie to ma to związek z tymi %*&^%#* aktualizacjami XP ) patrzę na ilość zajętego miejsca (po tym odgaduję czy czytnik widzi płytę) i... ZASKOCZENIE!! On ją widzi :!::idea::!: radość ma była i jest wielka :D

Swoją drogą ten mój dvd jest strasznie uczciwy :twisted: co pożyczę od kogoś pirata (jestem chyba jedyną osobą kupującą oryginały w okolicy) bo oryginał jest za drogi albo od dawna nie dostępny (zazwyczaj jeżeli gra mi się na prawdę podoba to czekam trochę a potem kupuję oryginała. W końcu programiści też muszą jeść... Czasami...) zrobiłem tak bodajże w przypadku gta:sa i to draństwo jej nie czytało!! :/ ale co tam teraz mam oryginalne gta (120 posssszzzzłłłooo) i śliczne pudełeczko ^_^

Wiem że to był dość spory offtop ale chciałem się z wami podzielić moją radością ^_^

EDYT:Gyrrr wy gopie cdacytion wase gopie dwed nei diola (BOŻE!!! Tak się na prawdę ciężko pisze XD )

Awwww... Tak na serio to chodzi mi o to że KOLEJNE dvd jest... Teges... Znaczy się płyta jest czytna ok i w ogóle ale jakoś mi się "bad day LA" nie chce zainstalować :/. Z płytką jest wszystko ok ale instalacja trwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :cry: mówiąc dokładniej zacząłem o 11:20 i 3 godziny później (nie wgrało się nawet 25%) poddałem się :/ będę musiał sprawdzić jak się u innych instaluje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 9 GB, które ostatnimi czasy daliście, jakoś nie widzę różnicy między objętością dvd 4,5, a dvd 9. Nadal dajecie podobną liczbę pełnych wersji, dem, czy filmików, a więc co jest na tyczh 4,5 giga więcej, może stosujecie tylko taki quit marketingowy, a tak naprawdę te 4,5 giga zajmujecie tylko obrazami płyt z pełnych wersji. nie to żebym się czepiał, ale to tylo moje takie subiektywne odczucie.

Tak, ja też uważam że dwugigabajtowa pełna wersja zajmuje tyle samo miejsca co gigabajtowa, to spisek CDA !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam problem komp nie widzi plyt Dvd nagrywanych na mojej stacjonarnej nagrywarce dvd ,po zaistalowaniu ASPI 4.60 moge je kopiowac ale nie odtwarzac pojawia sie ze format jest nie obslugiwany przez Xp albo blad dysku . Co zrobic aby wkoncu zobaczyl plyte?Wszyskie dvd w domu mam 3 odwarzaja samochodowe tez a komputer nie.Prosze o pomoc :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam problem komp nie widzi plyt Dvd nagrywanych na mojej stacjonarnej nagrywarce dvd ,po zaistalowaniu ASPI 4.60 moge je kopiowac ale nie odtwarzac pojawia sie ze format jest nie obslugiwany przez Xp albo blad dysku . Co zrobic aby wkoncu zobaczyl plyte?Wszyskie dvd w domu mam 3 odwarzaja samochodowe tez a komputer nie.Prosze o pomoc :(

Jak byś nie zauważył temat jest w dziale "O CDA" czyli gadamy tu o kłopotach z DVD 9 ale z CDA. Radziłbym zajrzeć na www.forum.divx.pl tam chłopaki poradzą sobie z każdym problemem (a przynajmniej znają odpowiedź).

Ja tak odnośnie tematu chciałbym zauważyć, żę na moim Liteonie 16x najnowsze DVD strasznie często wywiesza aplikacje przy uruchamianiu większych instalatorów. Najgorzej było z instalatorem FEAR, który uruchomił się dopiero z HDD, ale też strasznie długo mulił. Nie ma to chyba aż tak wielkiego związku z jego wielkością bo Frater też strasznie przymulił przy starcie setupa i pare okienek musiałem "odwiesić".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...