Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

HL 2 przywitam na AMD Athlon XP 1800+ .... hehehe , ale w porówaniu do was to wysiadam :P. Co nie znaczy , że nie jestem zadowolony. Far Cry chodzi na 800x600x32 , pełny antyaliasnig i wszystko na medium. Tnie się tylko czasami...

Aha i spróbuję potem na Pentium 450 Mhz , Ge Force 2 Mx i 128 RAm :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i spróbuję potem na Pentium 450 Mhz , Ge Force 2 Mx i 128 RAm :P

No jak wszyscy cytują, to też sobie zacytuję :D

Ale tak na serio, o nie prowokujcie mnie, bo jeszcze zainstaluje na moim 166MMX z kartą 4MB i 64MB RAM :twisted: (heheh - co z tego, że instalacja max payne'a 1 skakała :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaa..... oto minimalne wymagania HL 2 -------- > Riva TNT , P 700 MHz i 128 MB Ramu :D . Mam lepszą kartę , lecz gorszy procek. Powinno pójść , więc spróbuję spokojnie na starym komputerze.

A oto starszy news z CDA:

" Gra czy engine - ciekawi was , co było pierwsze ? Proste : engine zaczął powstawać , gdy było już wiadomo ,co ma zrealizować".

Heh i oto chodzi :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chwalą się sprzętem to ja też:

Ja bozia pozwoli to odpalę go na XP1700, 256DDR, GF2Ti - może pójdzie w 640x480 i low (albo nawet medium :wink: )

A jak bozia naprawdę mnie dofinansuje to będzie na XP2500@3200, 1GBDDR, GF6800 (12 potoków) 8) - ale to dopiero jak zbiorę kaske

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł_J dosadze sobie jeszcze 512ramu i będziemy mieli kompy-bliźniaki :D

Co do słabych sprzętów...ciekawe jakby HL2 chodził na moim ATARI 65XE...aż 16kb ramu!

Albo ja odejmę jedną kostkę 512 :wink:

Ale masz chyba wszystko bliźniacze - Atari też takie samo masz :D:P

Jeszcze muszę tylko ok. 1000 zł zebrać do nowego sprzętu (zresztą jak będe miał to zdam relację)

PS. Ja spróbuję odpalić H-L2 na kalkulatorze :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na swoim 486;]

a hl powitam moją kosianą rakietką;]

a 2000xp 4Ti128mb,512mb ddr.

jak dobrze pójdzie to zamiast 512 będę miał 768ddr.

i jak już pisałem będę grał w 1024 z wszystkim na full bez aa i anizo;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Ja tak teraz do moderatora, z prośbą, żeby mi ostrzeżenia nie dawał za offtopic :D . Mam pytanie, może ktoś z was wie, ile kosztuje nowy Pentuim 4 z HT? Bo ten mój celeron felerny jest strasznie i chce se nowy procesor kupić :/

Mówisz o awoim poście, czy tych postach powyżej :lol: A na przyszłość to zamiast zadawać takie pytania popatrz sobie na oferty kilu sklepów komputerowych. - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli HL2 pojawi się przed końcem września (taakkk.... pewnie :P) to będzie katować XP2200+, 512MB DDR, i GF4Ti4200 64MB@280/581.

Jeśli pomiędzy październikiem i sylwestrem (a już trochę bardziej prawdopodobne) to będzie testować R9800PRO@XT albo GF6800.

Pojawienie się tej gry w okolicach pomiędzy feriami i świetami Wielkanocnymi to sprawdzi dodatkowo XP-M2500@3200.

A jak będę miał trochę szczęścia to pod koniec nowego roku szkolnego (dlaczego do jego początku tylko 9 dni :cry:) będę miał okrągły Gb ramu.

A i spróbowałbym go odpalić na moim P75, 32MB EDO RAM, S3Virge 4MB, Voodoo 4MB, ale niedawno się posypał, więc nie będę mogł spróbować. :cry: A tyle lat się trzymał, nie mógł jeszcze poczekać na HL2 :( .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a teraz coś innego. Jak myślicie , czy w HL 2 , będzie można robić ( poprawiać) konfingi w celu uzyskania większej wydajnosći samej gry? Skoro w Doomie 3 dało się i nawet skutkuje , to możliwe , że znajdzie się kilku zapaleńców bawiących się w kodzie gry. Choć kilka Fps'ów więcej ^^.... no właśnie , a mojego Radeona nie ma w tych testach co dawaliście :P. Więc jestem ciekawy ile klatek będzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raven_88

Raczaj tak. Skoro dało się wyciągnąć trochę z Dooma to i halfa na pewno da się jeszcze bardziej zoptymalizować. Zresztą z tych wszystkich benchmarków wynika, że i tak Valve odwaliło dobrą robotę - na A 2000&512RAM&GF4 Ti można w miarę komfortowo grać w 1024x768 i high detale. Na tym samym sprzęcie i w tych samych detalach to w Doomie się robi nieciekawie (mówię tu o grze bez żadnego bawienia się plikami *.cfg itp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widze że wszyscy tu gadają o klatkach, ja na treinerach widziałem co najwyżej kilka schodowych i parę pirsiowych (u jednej laski nawet nieźle rozwinięta) :lol:

Czekam na jakieś przydatniejsze testy zrobione na jakimś ludzkim sprzęcie a nie na 3800+ tak czy owak liczę że do obejrzenia gry w pełnej krasie starczy mocny, lecz bez przesady kompiuter

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe filmy do ściągnięcia są na gamershell - właśnie ściągam ten pierwszy (200MB !!) i już się nie mogę doczekać :D

No więc już po ściągnięciu widzę, że ten 200MB się powtarza, a nowe jest w nim może jakieś 40 sec :D - ale za to jaka jakość :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście benchmarki oparte na silniku HL2? Widziałem na necie wyniki i co zapamiętałem:

grę testowali na jednym kompie (Athlon 64 3,8Gh 1GBram) tylko karty graficzne się zmieniały i na radeonie 9600XT wyciągała coś koło 70fps (a była to chyba najsłabsza z testowanych kart).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grumbellgast

Taaa... Co ja, biedny robaczek ma począć? :) Większość przywita HL2 z wypasionym sprzętem, a ja będę próbował wyciągnąć 5fps w 640x480, detalach na Very-low i z wyłączonymi cieniami na Celeronie 1,3Ghz, 256 RAMu i GeForce 2 MMX 400 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja póki co mam PIV 2,6 GhZ, 512 RAM i ten nieszczęsny GF FX 5200...ale jak wymienię kartę na coś pokroju Radka 9800Pro albo tego 12-potokowego GF-a 6800 czy co tam jeszcze do świąt będzie w cenie do 1300zł to będzie nieźle...aha, powtórzę pytanko, bo nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedzi: czy w HL2 będzie możliwość np. rozwalenia z wyrzutni rakiet dowolnej ściany itp.? Wątpię, ale gdyby...no, to by był już prawdziwy przełom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Takiej możliwości nie będzie, ale będzie możlwiość np rozwalenia zbitego stosu desek na mniejsze i używanie każdej z jego mniejszych części. To jest coś. A gdyby można było niszczyć ściany, faktycznie była by to rewolucja, tyle że moim zdaniem od razu podsoczyły by wymagania. I jeszcze gdyby można podnieść bronią antygrawitacyjną każdy jej większy element to już wogóle... Taka opcja mogła by się pojawić np w 3 części gry. Miejmy nadzieję, że będzie 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...szkoda...bo widziałem na trailerze jak Strider z działa plazmowego rozwala budynek jednym strzałem i sie napaliłem,że ja też będę to mógł robić :P A to widocznie był skrypt...szkoda...choć i tak zapowiada się świetnie. A jak byśmy mieli czekać kolejne 6 lat na 3 część, to byśmy wtedy już grali z podmuchami wiatru i smrodem z gęb potworów pewnie...za 6 lat możliwość rozwalenia całej planszy to zapewne będzie nic (o ile na trójkę będą nam kazali tak długo czekać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zobaczyłem Half-life to już się napaliłem na jego drugą część...:) Tak długo czekam, czekam i czekam - kurcze, ile jeszcze mam czekać??:)

PS. Jak zobaczyłem pierwsze próbne screeny z HL2 to aż coś mi w oczach strzeliło, bo później przez pół dnia miałem mgiełkę (może oczy też były spragnione??:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...