Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

A ja tak sobie przeglądam www.half-life2.pl w poszukiwaniu ciekawych fragmentów i oto co znalazłem. =]

(...)Zmusiliśmy projektantów poziomów do pracy na takim samym sprzęcie:

AMD Duron 2.0 GHz

Geforce 4 Ti 4600

Było to ciut drakońskie, ale za to miało zapewnić, że gra będzie dobrze działać na jak największej ilości dostępnych konfiguracji sprzętowych. HL2 miał na tym sprzęcie płynnie chodzić w rozdzielczości 1024x768 przy 30 Hz odświeżaniu i w trybie DX8.

Jak się któryś postarał to pozwalaliśmy im zobaczyć ich poziom w trybie DX9."

EDIT: Co do tego odświeżania 30 Hz... Chodzi tu o ramki-na-sekundę lub FPS'y.

Tryb DX8 i taka rozdzielczość =] .. no no no. Bardzo mi się tan fragment podoba bo Ge Force 4 jest 8)

Aktualnie walczymy z błędami. Każdego dnia naprawiasz kilka błędów i znajdujesz kilka nowych.

Przy aktualnym wskaźniku wykrywania/naprawiania błędów, dojdziemy do zera w 16 dni [ten list Gabe napisał 20 lipca - Cactoos]

Wyszukiwanie błędów w trybie natychmiastowym , dalej sądzę , że grze to może zaszkodzić :( . Bo ściąganie patch po premierze nie jest dobrym doświadczeniem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem w poście na temat Dooma 3 według mnie nie można tych gier porównać. A teraz już na temat: HL 2 może być kamieniem milowym FPS'ów. Według mnie będzie rządził na rozgrywkach online a co do singla to watpię żeby przebił Dooma 3, który ma połączenie 2 najbardziej lubianych przezemnie gatunków FPS i surnival horroru (przez ten ostatni musiałem sobie kupić konsołe bo ten gatunek prawie nie wychodzi na PC), a tak wogóle czy Doom 3 będzie miał rozgrywkę online??? Jeśli tak to będzie dla mnie cięzki wybór w co grać na necie. (A tak wogóle to ostanio kupiłem sobie wyd. specjalne CDA [seria nova gra] z grą the suffering!!! Jeśli Doom 3 będzie tak trzymałw napięciu [i strachu] to w sigle playerze zwycięzy!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grumbellgast

Ech, chłopie, siłą HL było zręczne poprowadzenie akcji... Jeśli tego nie zawalą w dwójce, to zdecydowanie przebije pod względem single nowego Dooma :)

HL2 raczej sukcesu w multi nie osiągnie, bardziej mody do niego. Doom 3 moim zdaniem będzie mieć nawet podczas rozgrywki w ósemkę w sieci klimat zagrożenia. Idziesz niepewnym krokiem przez korytarz i ściskasz BFG w łapie. Nagle wyskakuje inny gracz i celnie rozwala cię rakietą, a ty jesteś zbyt przerażony, żeby zareagować :) Albo przeciwnik idzie ZA TOBĄ i czeka na dogodny moment, żeby ci prosto w twarz wprasować pocisk z BFG ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

No i mamy już 13 Sierpnia i nic nowego o Hl2 nie słychać :(. Ale za to słychać dużo o CS:S. Tu jest link http://www.halflife2.org/index.php?section=css do screenów zribionych w którejś kafejce. Grano na de_dust`ie (a zrobili go! Mamo brak mi słów...). Byłem pełen podziwu gdy to oglądałem. Szkoda że nie mam CS:CZ to bym se bete ściągnął... :(:(:( Ale trudno, życie, czekamy z niecierpliwością na HL2. A propo mam nadzieję że nasz polski dystrybutor dorzuci do HL2 CS`a: Source. Było by miło. I tak samo jak inni wolałbym wersję kinową (gdyby polonizowano grę, bo ja tam moge grać 100% po angielskiu, wtedy było by najlepiej) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Grano na de_dust`ie (a zrobili go! Mamo brak mi słów...). Byłem pełen podziwu gdy to oglądałem.(...)

No nic dziwnego, że grali na de_dust, bo przecież tylko ta mapa jest dostępna w becie.

A co do samego HL2? - jest pewien cytat: "rozpoczyna się preload HL2 (audio, tekstury i generalnie wszystko co się już nie zmieni).

To się nazywa dobra wiadomość! :)"

No i jeszcze te wszystkie nagłówki np. na gry.wp.pl - Half Life 2 na pewno we wrześniu... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

No faktycznie screeny aż ślinka cieknie :/ A propo nie wiem czy słyszeliście że beta cs:s jest udostępniona kafejkom z którymi Valve podpisało umowę i wszystkim posiadaczom CS:CZ? Fajnie tylko mi się mój cs:cz zgubił i nie wiem gdzie jest. A tak bym w bete zagrał :( Chlip :(

A propo bo zapomniałem. Są także nowe Screeny z HL2.

:arrow: http://www.planethalflife.com/features/art...gg04/index.shtm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omg... omg..... OMFG!!! Właśnie looknąłem na najnowszy trailer z HL 2 - MASAKRA!!!!! Grafa, ostrość tekstur, dynamika!!!! To jest to!! Motyw broni jak podnosi granat i rzuca nim!! Tego jeszcze nie było!!!! Praise the king!!! Nadchodzi król, a Dooma 3 czeka.. hmm jak sam tytuł wskazuje -> zagłada!! :twisted: :twisted: :twisted:

Jeszcze troszkę, już za chwilę, już za parę tygodni, za kilkadziesiąt dni!! i mój piecyk na zawsze zasmakuje przynajmniej tej "połowy-życia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że nie wyskoczą znowu z takim czymś... I nie będzie to pretekst do przesunięcia premiery.

A co do tych co posiadają cały scenariusz?? - ich problem - ja tam wolę się dowiadywać wszystkiego z samej gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że właśnie nie będzie spory wysiłek za strony HL2 - już sama postać gordona, starzy znajomi (G-man :D) i na pewno jakaś głębsza fabuła sprawią, że hl2 będzie lepszy. Według mnie już na podstawie trailerów z obu gier widać plusy na korzyść hl2. Głównym atutem Far Cry'a była grafika i rozmach plansz. Zresztą co ja tu się rozwodzę na ten temat - pozyjemy zobaczymy - sam jednak wierzę w to, że HL2 okaże się o wiele lepszy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, Royale? Miasz rację. Choć już pisałem na forum, że to teraz Valve będzie pisać historię gatunku. Id odszedł na emeryturę. To koniec chwały Teksańczyków. A więc forumowicze, możemy ogłosić wszem i wobez, HALF LIFE 2 NIEKWESTIONOWANYM KRÓLEM FPS! On ci jest król, ledwo co Eld nominował Far Cry'a, teraz Half Life zagości na salonach! Cieszmy się i radujmy, bo oto brzmi przepowiednia do Half Life 2

z nadejściem króla, brat jego przybędzie

co dwa trony w jednym królestwie żądziły.

Poprzednie pokolenie wygrało walkę,

Obecne zaś wojnę wygra, co toczy się od pięciu lat.

Gdy król przybędzie, pojedynczymi jednostkami rządzić,

Tak brat jego skupi wszystkich i pogrąży,

Tak jak uczynił Ojciec jego przed laty,

Co zawsze króla charaktem był odwrotnością...

Księga proroctw Czarodziej Elven Blade'a.

Czy wiecie co to za gra? Tak, ci co grzebali już wiedzą. Zgadujcie, zgadujcie! Ha ha ha! (znikam w obłokach dymu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w FC jest tylko ładna grafika i fizyka (jest jeszcze znakomite AI, ogromne mapy, wiele dróg do osiągnięcia celu) to co jeszcze będzie w HL2 czego FC nie miał? Powtarzam Half Life 2 jeszcze NIE ma. Dla mnie na dzień disiejszy najlepszym FPS jest Far Cry! To jest bardzo możliwe że zmienię zdanie ale dopiero kiedy zagram w HL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka?! W obu grach fizyka opiera się na jednym silniku. Co do fabuły to się zgodzę, wyspa na której są prowadzone badania genetychne to juz bylo. System znieszczeń chyba ma polegać na tym ze elementy otoczenia będą odpadać itd. A w Red Faction można było robić dziury w ścianach np. granatami. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie. Muszę obejzec jeszcze raz trailery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ten trailer to zapodał wcześniej Sn1p3r :)

I muszę powiedzeć że gierka robi wrażenie :o

Fizyka i grafika są po prostu cudowne (już czekam na jej premierę 8) )

A ja już zbieram na nowy sprzęt żeby H-L2 godnie przyjąc :D

Chyba mu zrobię ołtarzyk :wink:

PS. Najbardziej mnie wkurzyło jak pokazałem koledze filmik H-L2 - po prostu powiedział "fajne - dawaj na net" :) - taka świetna gra a on tylko fajne :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ten trailer to zapodał wcześniej Sn1p3r :)

I muszę powiedzeć że gierka robi wrażenie :o

Fizyka i grafika są po prostu cudowne (już czekam na jej premierę 8) )

A ja już zbieram na nowy sprzęt żeby H-L2 godnie przyjąc :D

Chyba mu zrobię ołtarzyk :wink:

PS. Najbardziej mnie wkurzyło jak pokazałem koledze filmik H-L2 - po prostu powiedział "fajne - dawaj na net" :) - taka świetna gra a on tylko fajne :P )

"Fajne" ? - echhhh :D

No a data premiery się zbliża :D

A co do zbierania na nowy sprzęt?? Eeeeetam - chyba nie będzie jak w przypadku dooma3, chociaż tak w sumie to i z wymaganiami dooma nie było tak źle (oczywiście nie mówię tutaj o ultra high :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszaliście , że do bety CS:Sorce dawanej w pewnych kawiarenkach w Hameryce , odkryto wszystkie linie dialogowe HL 2 . Także jeżeli znajdzie się jeden pliczek to znasz całą fabułę nadchodzącej gry :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...