Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Wypowiedzi wyzej mozna strzescic = S.T.A.L.K.E.R.:SoC będzie poprostu ORIGINALNY a HL2 WTÓRNY (taka jest smutna prawda)

Quake 4 będzie rewelacją, ale muzyka będzie trochę szwankowała. A, powiem wam, żebyście uważali na tego robota schowanego za kolumną na 23 planszy... Skąd ja to wiem, zapytasz? Wiem, bo wiem. Mówisz, że tego nie można przewidzieć dopóki się nie zagra w tą grę? A dlaczego ty wydajesz takie śmiałe proroctwa na temat Half-Life 2 i STALKERA? Tylko nie mów, że na podstawie kilku filmów, screenów i artykułów dziennikarzy. Prawda (ta smutna) jest taka, że nawet najwięksi fani powinni zaznaczyć pewną granicę w swoich przypuszczeniach.

EDIT. Przeczytałem z zaciekawieniem tekst, który polecił któryś z forumowiczów. Sprawa wymagań sprzętowych. Nie takie złe, ale chodzi mi o karty graficzne. Nie miałem do tej pory nic do programistów z Valve (ba, nawet ich trochę polubiłem za to, że nie mówili o Half-Life 2 nic dopóki nie uważali gry za ukończoną i nie robili graczom złudnych nadzieji), ale trochę mi się zrazili za hipokryzję. Piszą w tym teksicie, że niestety Half 2 nie będzie chodził tak dobrze na kartach GeForca (czyli np. na mojej) jak na firmy ATI (Radeonach). Prawda jest taka, że owa firma podpisała kontrakt z Valve zobowiązujący programistów do "odpowiedniego" (dla ATI) zoptymalizowania kodu. W zamian ATI będzie dodawało grę do pudełka z kartą. A tu piszą, że niby "przypadek" i wyszło tak podczas testów. Plują ci w twarz i mówią, że to deszcz pada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Nooo... prawda... To co oni robią to jest przesada, ale jak zawsze chodzi o kasę... Wyścigi technologiczne pomiędzy ATi i Nvidią - beznadzieja... Taka sama sytuacja jest z doomem3 - tam patronat objęła Nvidia... Najlepiej by było, gdyby ATi połączyło się z Nvidią, ale to już raczej sfera marzeń... A co wcześniejszej treści Twojego postu - nic dodać, nic ująć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi
http://home.comcast.net/~raptorfiercext/hl2.jpg

widzicie hl2 lada dzień :lol:

szkoda tylko że valve postępuje tak samo jak ID umieszczając gre tyklo na cdkach

http://doom3.planet-multiplayer.de/images/news/doom3cds2.jpg

Ehhhh....normalnie dzięki za screeny :D. To dopiero jest bajer , już drukuję i wywieszę sobie w pokoju. Kilka płyt jest , chociaż i tak Half 2 ma mniej płyt od Dooma 3 (12 ....gulp). Jednak przydała by sie edycja DVD , jedna płyta się zgubi i po graniu jest.

Co do wszystkich pewnych , że S.T.A.L.K.E.R będzie ORGINALNY - poczekamy , zobaczymy i się przekonamy :twisted: .

Tak Half 2 jest wtórny , przeciez Havok to w pierwszej części był , a o tekiej grafice nie zapominając , przecież to wszystko było . A twarz naukowca to nic ciekawego- wydaje mi się , że lepiej poruszali ustami w jedynce. :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Ściągnąłem sobie Nari-CS's South Korean CS: Source Movies Pt. 1 i muszę powiedzieć, że maxymalnie nie warto... Nie dość, że w tle denerwującym głosem "gadają" japończyki, to jeszcze nic nie widać na filmie.... Grrrr....

A sądzę, że forumowiczom stojącym murem za Stalkerem chodziło bardziej o wtórność fabularną, niż graficzno-fizyczną... Chociaż na moje oko to lekko za wcześnie na mówienie o fabule.

http://www.half-life2.pl/hl2/?PHPSESSID=96...a68a80c92c5cc7e

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S@dohi, nie trać tuszu i papieru do drukarki! :P

To jest jeden wielki Fake! Najpierw zrobili to z DooMem 3, początkowo było płyt 4, wszyscy sie zachwycali, ale potem jakis koles z forum PlanetDoom czy jakoś tak przyznał się do tego dzieła, potem na pclab zrobili z 4 płyt-12. Ten obrazek z HL2 to na 10000000% też fake, bo płyty są umieszczone dokładnie w tym samym miejscu co płyty D3, pudło z resztą też i są na tym samym tle :P Też chciałbym, żeby to nie był fake, ale taka jest prawda :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było, gdyby ATi połączyło się z Nvidią, ale to już raczej sfera marzeń...

Kolego nie wiesz co mówisz, to byłoby najgorsze co mogłoby się stać. Jako monopolista dowalaliby takie ceny, że mózg by się lasował!! Ludzie by kupowali to, bo co innego zrobić? Teraz jest przynajmniej konkurencja cenowa, bo ich ostatnie produkty GF6800 i Radziu x800 są na równi, tylko cena będzie się liczyć. Ja osobiście wolę NV, jako, że nowy engine Unreala jest zoptymalizowany pod GF :)

[hehe to tak trochę nie na temat :P]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek , co ty gadasz , jaki fake??

mooże to też jest fake

http://perso.wanadoo.fr/glen_runcinter/doom3.jpg

no myślałem że sie zorientujecie :wink:

buahahhahahah!!!!! no jasne, że to jest FAKE!! o jaaaa - jak te dyskietki są prawdziwe, to ja nigdy w życiu nie bawiłem sie PhotoShopem. Buhahahahhahah..... dobre dobre!!!!!!!!!

Leborg nawet klawiatura jest tak samo ustawiona :D:D:D:D

THINK!! THINK!!! To nie boli!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek , co ty gadasz , jaki fake??

mooże to też jest fake

http://perso.wanadoo.fr/glen_runcinter/doom3.jpg

no myślałem że sie zorientujecie :wink:

lool... tak poza tym, to ktoś się chyba troszke musiał namęczyć,aby to zrobić... heh...

a wiecie co? ja użyłem troszke mózgownicy ^^

patrzcie na to :

http://doom3.planet-multiplayer.de/images/news/doom3cds2.jpg

i co tam pisze?? doom3cds2.jpg wpadłem na coś, otoż cds2 zmieniłem na cds.jpg

http://doom3.planet-multiplayer.de/images/news/doom3cds.jpg

hie hie... i co tera widać?? 4 płytki... heh... a teraz propnuje zrobić szybki pokaz slajdów, tzn najpierw zobaczyć 12 płyt, potem 4... i tak 'wstecz', 'usuń' ... i można przyzauważyć, że te pierwsze 3 płyty na obydwu zdjęciach leżą tak samo... proste ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość laos(krzychu231)
wojtek , co ty gadasz , jaki fake??

mooże to też jest fake

http://perso.wanadoo.fr/glen_runcinter/doom3.jpg

no myślałem że sie zorientujecie :wink:

buahahhahahah!!!!! no jasne, że to jest FAKE!! o jaaaa - jak te dyskietki są prawdziwe, to ja nigdy w życiu nie bawiłem sie PhotoShopem. Buhahahahhahah..... dobre dobre!!!!!!!!!

Leborg nawet klawiatura jest tak samo ustawiona :D:D:D:D

THINK!! THINK!!! To nie boli!!!

To byl zart ze strony Leborga drogi Allanonie. Ty czasem tez troche think...

A co do HL2. Moim zdaniem zbyt dlugo czekają z wydaniem tej gry. Ciągle cos stoi na przeszkodzi, ciagle jakies wymówki...W zeszlym roku po E3 wszyscy chwalili Valve za to za ukrywali to ze robią HL2 i ze prace są w bardzo zaawansowanym toku i nedlugo premiera...a tu minąl ponad rok i nie wierze aby gra ukazala sie przed swiętami(Bożonarodzeniowymi ofkoz). Po prostu szczerze wątpie...Praktycznie za kazdym razem premiery gier mają spory obsów. A te teoretycznie gigahity często ogromny. Doom tez mial byc 100% w czerwcu i co..i nic.

Swoją drogą autorzy gry zapowiedzieli ze przed premierą STALKERa dema tej gry nie bedzie. Mysle ze tak samo poczynią Valve i ID...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg

spytałem sie kumpli z tego forum gdzie duke nukem forever.

odpowiedź jaką dostałem mnie rozbroiła.

za małe biurko :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ludzie tak długo czekają na te gry że powoli im odbija :roll:

ale podobno doom3 3 sierpnia.

zobaczymy :wink:

a hl2 pewnie we wrześniu, o ile znów im kod nie wycieknie :wink:

stalker koło 4 kwartału, czyli ja obstawiam raczej jesien :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do fabuły STALKERa i HL2. Wszyscy na forum oceniają je jakoś tak powierzchownie. Że w HL2 to tylko ufoludki w City 17? Przecież nadal do końca nie wiemy kim jest G-man (pracownik rządu? Chyba tak, ale...), no i Valve mówi, że akcja gry toczy się w kilka miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części. Co się wtedy działo z Gordonem? Gracz będzie musiał się tego dowiedzieć, i to będzie też jeden z celów gry.

Podobnie jest z STALKERem. Tu nie tylko chodzi o to, że wybuchł reaktor, ale także o to, że musimy się dowiedzieć cóż wywołało eksplozję.

Jeszcze jedna prośba do kierowników działu "Komentarze". Załóżcie wątek "STALKER" bo męczy mnie to odpowiadanie na porównania STALKERA i HL2. Zauważcie, że w jednym z CDA, w artykule o grach ze wschodu, napisane było: STALKER zapisze się w pamięci graczy nie jako FPP, ale jako jeden z najlepszych erpegów. Tak więc nie ma sensu porównywać strzelanki (HL2) z grą fabularną (STALKER), tak jak nie ma sensu rozwodzić się nad wyższością Syberii nad FIFĄ.

Może tak zasypiemy prośbami o wydanie drugiego Halfa na DVD skrzynkę mailową Valve? :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R
(...)Wszyscy na forum oceniają je jakoś tak powierzchownie. Że w HL2 to tylko ufoludki w City 17? (...)

Może tak zasypiemy prośbami o wydanie drugiego Halfa na DVD skrzynkę mailową Valve? :twisted:

Ooooo przepraszam, ale NIE wszyscy :D

A HL2 na DVD? Dla mnie bez różnicy, ważne, żeby się znalazł na tych nośnikach jak najszybciej...

A swoją drogą, to ciekawe, czy to NAPRAWDĘ DOOM3 ukaże się już (dopiero :D) w Sierpniu - pierwszy z wielkich... ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg
(...)Wszyscy na forum oceniają je jakoś tak powierzchownie. Że w HL2 to tylko ufoludki w City 17? (...)

Może tak zasypiemy prośbami o wydanie drugiego Halfa na DVD skrzynkę mailową Valve? :twisted:

Ooooo przepraszam, ale NIE wszyscy :D

A HL2 na DVD? Dla mnie bez różnicy, ważne, żeby się znalazł na tych nośnikach jak najszybciej...

A swoją drogą, to ciekawe, czy to NAPRAWDĘ DOOM3 ukaże się już (dopiero :D) w Sierpniu - pierwszy z wielkich... ??

podono ma być już na turnieju WCG więc może sierpien

zobaczymy. będzie to pogram :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to :

"Do komfortowego grania na średnich ustawieniach wystarczy procesor 1,2GHz, 256MB RAMu i karta graficzna w standardzie DirectX 7, czyli na przykład GeForce 2 (choć przydałaby się lepsza"

&

"Aby cieszyć się powrotem Gordona Freemana w najwyższej rozdzielczości i detalach ustawionych na maxa trzeba mieć proca 2.4GHz, pół giga RAMu i grafikę DirectX 9 - czyli GeForce'a FX lub co najmniej Radka 9500. "

Czyli powinienem zobaczyć niezłe fajerwerki ;] URAAA!! :wink:

Pełny tekst http://gry.wp.pl/core.html?filtr=1,0&x=nowinki,10,13870

Apropo ceny... ta jak wiadomo będzie zależeć od wersjii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Co do wymagań, to jest jedno zdanie, które wyjaśnia o co chodzi, otóż:

"Doug Lombardi: Having the best hardware is always going to be a plus. And we've designed the Source engine to take advantage of both today's leading components as well as those on the horizon. Having a fast processor and lots of RAM is always recommended for fast-paced 3D applications. However, in the case of Half-Life 2, the number 1 upgrade I can recommend is the latest GPU from ATI - that will result in more enhanced detail and superior framerate.

For reference, here are the system requirements - obviously the recommended does not represent the highest possible configuration, just one that should provide most if not all the detail at over 30 frames per second."

Czyli większość lub prawie wszystkie detale na maxa przy 30fps :D, ale to już pierdoły są... Dajcie premierę! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chester80

No właśnie , dajcie nam już Half-Life 2 !!! :)

Tak sobie myślę że gdyby oprócz Dooma 3 , wydali w sierpniu także HL2....chyba bym zawału dostał ! :) Zwłaszcza że zapowiadają że w pudełku z grą będzie także Counter-Strike Source i stary , poczciwy Half-Life równierz na silniku Source !!! Premiera tej gry to będzie wielki dzień !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Serwis www.half-life2.pl przkazał do użytku :D dwa linki z filmikami z nowego CSa... Kryją się one pod nazwą cssource-mec1 i cssource-mec2.. Ściągnąłem oba i muszę powiedzieć, że 1-szy wystarczy, bo w drugim mamy odbijającego się od monitora "gracza"... Jakość jest dobra, ale w tym drugim ten "gracz" jest co najmniej denerwujący :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , dajcie nam już Half-Life 2 !!! :)

Tak sobie myślę że gdyby oprócz Dooma 3 , wydali w sierpniu także HL2....chyba bym zawału dostał ! :) Zwłaszcza że zapowiadają że w pudełku z grą będzie także Counter-Strike Source i stary , poczciwy Half-Life równierz na silniku Source !!! Premiera tej gry to będzie wielki dzień !

To wszystko będzie do dwójeczki dodane? Jeśli tak, to będzie bardzo miodnie. :twisted: Niestety za jakość się płaci i to doooożo. Dodajmy do tego jeszcze koszt przebudowy kompa. Wielki dzień to może za jakieś osiem lat będzie kiedy se będe mógł w to pograć. Chyba że gniot wyjdzie i szybko stanieje, albo do gazety dadzą.

Poza tym, Chester- veetaj na forum!!!!! :)

Jeszcze raz prosze o wątek Spider-man 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi
Serwis www.half-life2.pl przkazał do użytku :D dwa linki z filmikami z nowego CSa... Kryją się one pod nazwą cssource-mec1 i cssource-mec2.. Ściągnąłem oba i muszę powiedzieć, że 1-szy wystarczy, bo w drugim mamy odbijającego się od monitora "gracza"... Jakość jest dobra, ale w tym drugim ten "gracz" jest co najmniej denerwujący :D

Tak czy siak oba filmiki były już na www.couter-strike.pl , a dopiero teraz zauwazył go załozyciel newsa :D. Jak na główną stronę halfa 2 w Polsce to są średnią stroną. Acz dowiedziałem się z niej , ze Half-Life 2 (jego edycja średnia) , będzie kosztować 129.90 zł. Możliwe , że sam Half 2 bedzie w cenie 99 zł :D.

Teraz początek sierpnia premiera DOOM 3 .............. premiera Half 2 w sierpniu. ( prawdopodobnie koniec) :?. Co jak co , ale strategią bym tego nie nazwał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Hehehe... Ciekawy news z half-life2.pl :

"Gabe Newell: (...)Zmusiliśmy projektantów poziomów do pracy na takim samym sprzęcie:

AMD Duron 2.0 GHz

Geforce 4 Ti 4600

Było to ciut drakońskie, ale za to miało zapewnić, że gra będzie dobrze działać na jak największej ilości dostępnych konfiguracji sprzętowych. HL2 miał na tym sprzęcie płynnie chodzić w rozdzielczości 1024x768 przy 30 Hz odświeżaniu i w trybie DX8.

Jak się któryś postarał to pozwalaliśmy im zobaczyć ich poziom w trybie DX9.

EDIT: Co do tego odświeżania 30 Hz... Chodzi tu o ramki-na-sekundę lub FPS'y."

Hehe - no widać, że starają się chłopaki z tymi wymaganiami... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...