Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Gość Royale_with_Chesse
a czemu tak cicho na temac cs'source'a??

czyżby nikt z forum actionum nie dokonał zakupu hl2 przez steama? :D

ja gram od wczoraj i moge powiedzieć tylko że jest ql :lol:

grafika jest piękna, żebyscie zobaczyli odbicia światła na nowym desercie eaglu :shock:

aha, i miałem racje do tego jak będę grał w hl2;]

cs:s chodzi w 1024 z wszystkim na full lajtowo;]

w stress teście 57fpsów :D

No ja też gram już w CS:S :D . Ściągnęłem przed dwiema godzinami (czyt. Środa wieczór) i gra się wydupanie. Grafika, fizyka, wszystko jest [beeep]iste. A sama gra po internecie, tylko palce lizać. Gra mi skacze na 1024x768 (bez aa, tex i cienie na medium) przy 18 osobach na serverze. Gdy gram sam, z wszystkim na max i aa x4 śmiga jak głupia. Mój sprzęt Celeron 2,7, Radeon 9600 Pro, 512ddr.

Ja chce Half-Life`a 2! I HL Source! I DoD Source! I wogle chce wszystko co na source :D

A propo, Leborg, jaka jest komenda w konsoli na wyświetlenie sięliczby FPS? Przy okazji napisze ile ja mam w stress teście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

net_graph 2

a stress testa robisz sobie inaczej.tzn w menu jest video stress test

trzeba kliknąc i będzie demko z hl2 liczone na bieżąco. tzn ten motyw z pierwszego filmiku[jaskinia, witraż z gordonem itd]

najbardziej podoba mi sie zakończenie tego testu, drzwi z logiem hl2.

czyżby drzwi prowadzące do rewolucji w grach? :D

po tym co widze u siebie w cs'ie moge powiedzieć śmiało że tak :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Tzn ja wiem gdzie jest stress test. Tyle, że nie wiedziałem, że na koniec podliczają mi średnią fps, i myślałem że będę musiał sam sobie ją wyliczyć. Do tego potrzebny był mi net graph. A tak po za tym to mam 31 fps. Widać definitywnie mniej niżty. To pewnie z uwagi na Celerona. Ta seria procesorów nigdy nie była wydajna. Nie mniej jednak gram i gra się przyjemnie i jestem zadowolony, że ta gra chodzi mi aż tak dobrze, bo spodziewałem siępokazu slidów. :D

Skasowałem tego posta co to go napisaleś oddzielnie, bo był nijaki i niepotrzebny. Równie dobrze mogłeś się tu dopisać - RoZy

EDIT: Ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rety, ten topic to jakiś fenomen... Gra się jeszcze nie ukazała, a ludzie już nabili o niej ponad 50 stron postów... Większość gier obecnych na rynku od paru lat nie może się poszczycić takim wynikiem... Już się boję myśleć, co tu się będzie działo po premierze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie przy 6 fazie preloadu zastopowało :evil: .

Jak naciskam przycisk continue w okienku preloadu, to Steam myśli przez chwilę, a jakprzstanie to znowu na przycisku jest "Continue" zamiast "Pause" :!: :?: :!: Na dodatek nie mogę przestawić opcji czy ma patchować automatycznie grę na tak, bo jak zamykam okienko tej opcji i otwieramje znowu to nadal ustawiona jest opcja by jej nie patchował!!!

BTW: Po premierze radzę zwiększyć przestrzeń dyskową serwera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

Łeeee przesadzacie. Pierwsze po premierowe posty to będą typowe "ochy" i "achy" a potem wszystko ucichnie bo każdy będzie grać :P. Dla upewnienia sytuacji powinni założyć osobne tematy np CS:S HL2 - wrażenia, HL2 - problemy techniczne, HL2 - Mody... Jeszcze jak by wrzucić jakieś HL:Source to wogle :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje , ze tak samo jak w podobieństwie Dooma część osób będzie mówiła . że"HL 2 wygląda tylko ładnie , a reszta wcale nie jest wciągajaca :P"... lub inne texty w stylu HL 2 wcale nie jest wyjątkowy ^^. No cóż trzeba czekać na premierę bo ja np. Staemowi nie ufam ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje , ze tak samo jak w podobieństwie Dooma część osób będzie mówiła . że"HL 2 wygląda tylko ładnie , a reszta wcale nie jest wciągajaca :P"... lub inne texty w stylu HL 2 wcale nie jest wyjątkowy ^^. No cóż trzeba czekać na premierę bo ja np. Staemowi nie ufam ^^.

Masz rację, tyle że jaki jest DOOM3 każdy widzi, chyba to pierwsza gra w której kombinowałem w konsoli by jakoś wyglądała, mimo prób zachowania idealnych warunków za Chiny ludowe nie chce mi się w to grać i na dodatek nie można w nim wymienić ani jednego elementu który nie pojawił by się w innych grach i to często w lepszym wykonaniu, zresztą skoro od dwóch lat trąbili że to będzie przełom, w grach komputerowych, a dzięki o rok spóźnionej premierze D3 okazał się tylko kolejną dobrą grą, nie można mieć do forumowiczów pretensji że piszą to co piszą. Jesli HL2 bedzie faktycznie godnym następcą HL1 (z miła chęcią zagram w wersję na silniku sorce :twisted: to mogę cię zapewnić że ochom i achom nie będzie końca, a jak nie to cóż po cholerę rozpentali tą wrzawę medialną wokół tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy to pewnie widzieli już, ale tak dla pewności (info z gry.wp.pl) dwa bardzo cielawe fakty:

a polskim dystrybutorem gry została dynamicznie rozwijająca się firma Nicolas Games.

Half-Life 2 to jedyna gra zasługująca na miano produktu XXI wieku, dystansuje konkurencję nie tylko jakością i grywalnością, ale także ceną: dzięki Nicolas Games na polskim rynku będzie ją można nabyć za 139,90zł.

Ciekawai jednocześnie trochę niepokojące, że wydawcą będzie "świerza: firma. Czy podoła odpowiedzialności jaka na nią spadła? Osobiście wolałbym jednak kogoś z większym doświadczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawai jednocześnie trochę niepokojące, że wydawcą będzie "świerza: firma. Czy podoła odpowiedzialności jaka na nią spadła? Osobiście wolałbym jednak kogoś z większym doświadczeniem.

RoZy... przecież w dalszej części newsa jest napisane:

Aha, i jeszcze jedno wyjaśnienie dla tych, którzy dziwią się,że to właśnie Nicolas Games zajmie się dystrybucją. Firma ta jest może młoda, ale przejęła schedę po Play-It, który był dystrybutorem pierwszego Half-Life i Counter-Strike w Polsce. Licencję na te tytuły nadal ma Nicolas Games, więc logicznym jest, że i "dwójkę" wydają ludzie, którzy się na tym najlepiej znają

Tak więc nie jest to tak całkiem na "świeżo"....

No i jednak bardzo żałuję, że nie będzie w zestawie Half-Life: Source... Wielkaaaaa szkoda. Trzeba bedzie chyba nabyć go inną droga. Ciekawe, czy w ogóle będzie dostępny w Polsce.

Ale to mówisz o następnym newsie - a ja pisałem na podstwie wcześniejszego (albo puźniejszego :-k). W tym co cytujesz jest też że nie będą gry spolszczać - tak więc podstawowa okazja by coś spie* ich omija :) - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak bardzo żałuję, że nie będzie w zestawie Half-Life: Source... Wielkaaaaa szkoda. Trzeba bedzie chyba nabyć go inną droga. Ciekawe, czy w ogóle będzie dostępny w Polsce.

Będzie, będzie. Na pewno w edycji kolekcjonerskiej, której cena mnie "lekko" zaszokowała. Proszę oto cytacik:

Miło nam poinformować, że Half-Life 2 ukaże się także w limitowanej Edycji Kolekcjonerskiej, zawierającej:

Half-Life 2 w wersji DVD

Counter-Strike: Source – Kolejna generacja najlepszej sieciowej gry akcji

Half-Life: Source – Cyfrowo poprawiona wersja pierwszej części gry

Darmową koszulkę z limitowanej edycji (rozmiar XL)

Przewodnik Primy po Half-Life 2 – Informacje o postaciach, tworzeniu gry i ponad 100 rysunków

To ekskluzywne wydanie gry kosztować będzie 329 złotych.

Nieźle nie? Ciekawe tylko czy będzie w tym metalowym pudełku, w którym miała wyjść edycja kolekcjonerska w Stanach. Bo jak tak, już wiem co chcę pod choinkę od dziadków^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Royale_with_Chesse

329 ZŁOTYCH!!??!?!?! Ich chyba poje***o! No sorry że się już tak wyrażam ale to przekracza wszelkie granice. Mogli by dać zupełnie inaczej i w zupełnie innej cenie. Gdzie jest Dod Source który jest w edycji kolekcjinerskiej w USA, gdzie jest soundtrack i postery?? Ja bym dał tak:

:arrow: Half-Life 2 w wersji DVD bądź Cd

:arrow: Counter-Strike: Source

:arrow: Half-Life: Source

:arrow: Dod: Source

:arrow: Soundtrack do gry

Byłbym w stanie zapłacić za to max 250zł. Trochę nie rozumiem tej ich polityki. Sam Hl2 kosztuje 139zł, Hl Source pewnie 79, do tego koszulka za 50, jakaś ksiązka nie wiadomo po co za 30-50. I się nazbierało. Może gdy będzie się posiadało podstawowego Hl2 będzie można poprzez steama ściągnąć Dod source albo Hl Source? Ja już tu specjalnie odkładam resztki ciężko uzbieranej kasy a oni wyskakują z taką ceną. Jak (bardzo) dobrze pójdzie może uproszę na prezent gwiazdkowy :P Narazie nie jestem w stanie wyłożyć takiej ilości pieniędzy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Dod Source który jest w edycji kolekcjinerskiej w USA, gdzie jest soundtrack i postery??

Ale edycja klolekcjonerska wszędzie wygląda podobnie i nawet w Stanach nie ma w niej soundtrack'u i DoD Source. Te dwa dodatki należą do złotej edycji, którą można nabyć za pośrednictwem Steam'a.

Przynajmniej tak było, jak ostatnio czytałem newsy o zawartości poszczególnych edycji, a to trochę dawno było ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupię tą edycję kolekcjonerską, choć przyznaję że cena jest z kosmosu i w sumie jest skandaliczna ! No bo jak można nazwać "edycją kolekcjonerską" coś w czym nie ma soundtracka, naklejek, czapeczki i pocztówek ? A a jak wiemy, wszystkie te bajery są w wersji "gold". Jedyne co mnie przyciąga do tej edycji kolekcjonerskiej (choć właściwą nazwą było by "edycja frajerska") to oczywiście Half-Life Source i koszulka. Podobno mają dorzucić jeszcze soundtrack ale obawiam się że to plotki. Szkoda że dystrybutor leci sobie z uczciwymi graczami w kulki, ale trudno. Edycja kolekcjonerska ma kosztować u nas te nieszczęsne 329 zł ale oficjalnie, natomiast już widziałem w sklepie internetowym cenę 299 zł i mogę się założyć że taka też będzie cena sklepowa, np. w Media Markt mogą zrobić tego typu "promocję". Teraz tylko pozostaje czekać na premierę, szkoda że nie zapowiedzieli tej edycji wcześniej bo gracze mieli by więcej czasu na ewentualne uzbieranie kaski, a tak pozostaje tylko szybka wyprzedaż swoich najcenniejszych rzeczy na Allegro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z serwisow czytalem ze jakis urzad o nazwie PEGI (Pan European Games Information). Dal HL2 znaczyek od 18 lat :P ktory bedzie sprzedawany z tym znaczkiem w takich krajach jak Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Włoch, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii

A w Australii Hl2 tarafil na czarna liste gier zakazanych czyli nie bedzie dostepny wogule w sklepach u nich :P

Dla mnie to glupota ale co poradzic wazne zeby unas nie bylo takich jaj. Zreszta nawet jesli od 18 lat by byl to i tak bym kupil :P wiele gier ktore niby od 18 lat sa dozwolone mozna legalnie nie letnim sprzedac w empikach lub mediamarktach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Australii Hl2 tarafil na czarna liste gier zakazanych czyli nie bedzie dostepny wogule w sklepach u nich :P

Australia i gry komputerowe... Fenomen. Pamiętam' date=' jak Mafii i GTA 3 wystawili ocenę RC. To skrót od "Refused Classication", czyli odmowa klasyfikacji. Rockstar Games nie mógł sprzedawać gry, reklamować jej, ani nawet informaować w prasie branżowej. Tak też będzie z HL2 .Biedni Australijczycy będą musieli się zaopatrywać w Nowej Zelandii. Zresztą, czy HL2 jest znow tak brutalne jak Mafia? Na jednym z filmików widziałem, jak obcy przebija swoją kończyną jakiegoś pechowca... No, ale bez przesady, żeby takie widoczki zobaczyć wystrczy włączyć Polsat o 20.45, a nie kupowac od razu grę. Tak więc - dajmy znaczki "Od lat 18" takim grom jak Manhunt, ale nie poczciwemu HL.

Dla mnie to glupota ale co poradzic wazne zeby unas nie bylo takich jaj. Zreszta nawet jesli od 18 lat by byl to i tak bym kupil :P wiele gier ktore niby od 18 lat sa dozwolone mozna legalnie nie letnim sprzedac w empikach lub mediamarktach

Tak. Na szczęście i niestety. Kupi taki ojciec ośmiletniemu synkowi GTA, a potem taki gówniarz wkurza mnie mówiąc do mnie coś w rodzaju "you're fucking to me?" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło nam poinformować, że Half-Life 2 ukaże się także w limitowanej Edycji Kolekcjonerskiej, zawierającej:

Half-Life 2 w wersji DVD

Counter-Strike: Source – Kolejna generacja najlepszej sieciowej gry akcji

Half-Life: Source – Cyfrowo poprawiona wersja pierwszej części gry

Darmową koszulkę z limitowanej edycji (rozmiar XL)

Przewodnik Primy po Half-Life 2 – Informacje o postaciach, tworzeniu gry i ponad 100 rysunków

To ekskluzywne wydanie gry kosztować będzie 329 złotych.

Świetnie, że zostanie wydane w Polsce , ale cena nie jest zadowalająca. Na 329 złotych na pewno mi się nie uda zdobyć. Najwyżej zakupie sobie zwykłą edycję z multiplayerem. A najbardziej to chyba , żal człowiekowi HL:source ... z nową grafiką ta gra znowu by byłą hitam. A tak to c0 najwyżej popatrzę sobie na obrazki i pogram w HL 2. Nicloas odniósł sukces i porażkę w jednym. Wiec sa na średnim poziomie. Poczekamy do Poslkiej promiery , a przekonamy się co takiego zrobili. Mając taką grę jak HL 2 w garści nie mogą jej zrąbać ^^ (Col pisałe chyba , że nie będa jej spolszczac...a co z ludźmi , którzy nie potrafią Angielskiego???)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Col pisałeś chyba , że nie będa jej spolszczac...a co z ludźmi , którzy nie potrafią Angielskiego???)

Cóz... Half-Life też nie był spolszczony, StarCraft również a popatrz ile osób się w to w Polsce zagrywa i jakoś nie narzekają na nieznajomość języka. Nie oszukujmy się... ludzie po prostu przyzwyczaili się do tego, że większość gier jest wydawana w naszym rodzimym języku i to ich rozleniwiło. Wiem na własnym przykładzie, bo niedawno zacząłem grać w gry na PS2, gdzie żadna nie jest spolszczona (poza jakimiś edukacyjnymi z CDCP dla dzieci). Okazuje się, ze przy odrobinie wysiłku jestem w stanie zrozumieć 90% wypowiedzi i sprawnie orientować się, o co w grze chodzi i co mówią bohaterowie. Wystarczy odrobina chęci i da sięt o zrozumieć. Poza tym - włącz sobie filmik z G-Manem reklamujący HL2 i sprawdź, jak dużo rozumiesz. Ja byłem mile zaskoczony gdy okazało się, że choć język angielski znam bardzo pobieżnie, dokładnie wiem, o co mu chodziło w przemowie do Gordona ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Col pisałeś chyba , że nie będa jej spolszczac...a co z ludźmi , którzy nie potrafią Angielskiego???)

Cóz... Half-Life też nie był spolszczony, StarCraft również a popatrz ile osób się w to w Polsce zagrywa i jakoś nie narzekają na nieznajomość języka. Nie oszukujmy się... ludzie po prostu przyzwyczaili się do tego, że większość gier jest wydawana w naszym rodzimym języku i to ich rozleniwiło. Wiem na własnym przykładzie, bo niedawno zacząłem grać w gry na PS2, gdzie żadna nie jest spolszczona (poza jakimiś edukacyjnymi z CDCP dla dzieci). Okazuje się, ze przy odrobinie wysiłku jestem w stanie zrozumieć 90% wypowiedzi i sprawnie orientować się, o co w grze chodzi i co mówią bohaterowie. Wystarczy odrobina chęci i da sięt o zrozumieć. Poza tym - włącz sobie filmik z G-Manem reklamujący HL2 i sprawdź, jak dużo rozumiesz. Ja byłem mile zaskoczony gdy okazało się, że choć język angielski znam bardzo pobieżnie, dokładnie wiem, o co mu chodziło w przemowie do Gordona ;)

Co prawda angielski zman głównie z gier i własnie im zawdzięczam to co teraz umiem , ale wiekszość osób , które znam wogóle nie uczą sie jego w szkołach. Głównie niemiecki panuje .... (no chyba , że kupią sobie niemiecką wersje gry). Jednak według mnie lepiej jest sobie pograć w HL 2 w rodzimnym języku. :wink:. Linia fabularna jest jedną z części klimatu , a pozbawienie jej zrozumiena naprawde rozczarowuje. Przynajmniej spolszczenie kinowe nie zaszkodziłoby ani trochę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...