Skocz do zawartości

Gra na gitarze


Turambar

Polecane posty

Pewnie zostanę wyśmiany, ale dla mnie to są bajeczki opowiadane przez oszołomów. Wiadomo, że jak powietrze będzie tak gęste i wilgotne, że będziesz mógł niemal nożem ciachać to dobrze to na drewno nie podziała, ale w normalnych warunkach domowych nic się złego z gitarą nie stanie ^^ Uważaj , żeby nie trzymać jej przy kaloryferze, nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 607
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Parę postów wyżej:

http://www.thomann.de/pl/vht_special_6_combo_av_sp1_6.htm + http://www.thomann.de/pl/danelectro_cool_cat_metal.htm / http://www.thomann.de/pl/danelectro_cool_cat_distrotion.htm (albo inny przester). Albo Fender Mustang, ale jeden wzmak jest cyfrowy z mnostwem bajeranckich efektów (których potem użyjesz ze 3), no i lampa. Ale to sam musisz wybrać. Ja bym brał lampę, jeśli masz warunki, żeby grać trochę głośniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zostanę wyśmiany, ale dla mnie to są bajeczki opowiadane przez oszołomów. Wiadomo, że jak powietrze będzie tak gęste i wilgotne, że będziesz mógł niemal nożem ciachać to dobrze to na drewno nie podziała, ale w normalnych warunkach domowych nic się złego z gitarą nie stanie ^^

Nie tylko cię nie wyśmieję, ba, nawet powiem, że uważam tak samo.

Do gitar są stojaki, za ~50 zł kupisz już coś co spełnia wymogi, mogą być naścienne ( że gitarka wisi w powietrzu, ja tak

mam ), albo takie na podłoge, czyli zwykłe :D Na podłodze gitarki raczej bym nie kładł, to zawsze jakieś uszkodzenia mogą się pojawić ( mój akustyk od leżenia na podłodze jest troszeńkę poobijany ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój klasyk spędził kilka miesięcy w takim ciasnym dla niego miejscu, między ścianą, a szafą i nic mu nie jest. :< Jedynie ma parę obić, ale to tylko dodaje imidżu. :> A te stojaki za 50zł to nie wiem skąd wytrzasnąłeś. Ja mam swój za 15 zł(naścienny) i wszystko jest ok. Takie na ziemie kosztują też ok. 20zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Dobry piec do 600... Ja mam swojego Line 6 Spider IV 30 i dla mnie jest idealny nie pamiętam ile kosztował ale chyba coś 650... ma 7 efektów i 12 calowy głośnik. Nawet głośny, na koncercie rozkręciłem go na 5 i już zagłuszał perkusje więc wiesz :) <- jest to rozwiązanie pośrednie między mocą a brzmieniem. Jeśli stawiasz głównie na głośność i masz dobry przester (np. Metal Zone'a MT-2 BOSS'a) to polecam coś z frontmanów Fendera. A jeśli stawiasz na brzmienie to naturalnie Marshall. Tylko ostrzegam przed serią MG, mój kolega używa 15 i za nic nie mogę jej znieść za to od koleżanki pożyczyłem chyba 30 i brzmi świetnie, więc sobie ograj w sklepie zanim kupisz i sprawdź czy takie brzmienie ci odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tk2121

Wiesz, możemy Ci tu pisać "kupuj taką a taką gitarę, nic innego nie ma sensu", ale najważniejsze jest to, że kupujesz ją dla siebie i to właśnie Twoje wrażenia z grania, a nie opinie ekspertów, powinny decydować o zakupie. Jeśli na gitarze gra Ci się lepiej niż na podanym przez kogoś modelu, śmiało bierz tą wymarzoną i wyśnioną.

Jeśli chodzi zaś o konkretny model, o G200 trochę słyszałem. Wiesz, jest to Cort, a nie jakaś firma typu "Sklejka S.A." i z gitarą nie powinno być większych problemów. Decydując się na jej zakup najlepiej byłoby, gdybyś kupował już konkretny, ograny przez siebie model. Znałbyś wtedy wszystkie jego defekty i nie byłbyś niemiło zaskoczony kupując kot... Corta w worku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jestem posiadaczem Fendera Squier'a stratocoaster i chciałbym wymienić singla pod mostkiem na hambuckera. Orientuje się ktoś może jakie przetworniki będą najlepsze? Gram heavy metal.
Opcje jak zwykle są dwie. Możesz frezować pickguarda lub kupić gotowca pod SSH (nie kosztuje to jakichś kosmicznych pieniędzy). Drugą opcją (też ciekawą) jest zakup przetwornika typu mini-humbucker. Przykładem może być Seymour Duncan SHR-1b.

Teraz coś z zupełnie innej beczki. Jeżeli ktoś poszukuje niedrogiej gitary akustycznej to gorąco polecam gitarkę Gladius Commodus (D12-CNA). Dostałem ją w prezencie tydzień temu i stwierdzam, że jest mega wypaśna. Jasne, klarowne brzmienie, fajny gryf (chociaż to sprawa bardzo indywidualna), bardzo dobrze wykonana manualnie jak i wizualnie. No i cena baardzo przystępna.

Podobnie jak koledzy wyżej miałem w łapkach Corta z serii G. Dokładnie model G260 w dwóch egzemplarzach. Powiem co następuje - to bardzo sympatyczna gitarka. Dobra na początek jak i dla bardziej zaawansowanego gitarzysty. Dobrze wykonany gryf (poprawnie nabite progi), ładnie wykończona deska, nie najgorzej wykonana elektryczność. Wady? Nie najlepsze brzmienie fabrycznych picków. To znaczy, nie brzmią tragicznie czy nawet źle, ale szału nie ma. Wiadomo nie ta półka cenowa. Piszę, żeby nikt nie był rozczarowany.

Tani wzmak. Hmm powiedziałbym używka Line6 Spider II 212. Używam już od kilku lat. Tłuczony po próbach, koncertach, eventach i innych imprezach. Nie straszne mu przeciążenia rzędu kilku G (wypadł z samochodu na asfalt - pęknięty narożnik, wzmak działa bezawaryjnie), woda (podczas koncertu lał się na niego deszcz) ani wyładowania atmosferyczne (podczas koncertu grzmotnęło i poszło coś po linii - Warwrick basowy i Marshall poszły w niebyt "Pająk" po przywróceniu fazy działał dalej). Brzmieniowo bardzo uniwersalny. Można kręcić go w dowolną stronę. Przekrój brzmieniowy od jazzowego "mułu" poprzez "promieniujący" sound Lady Pank do mega 70-cio lampowej Messy z tłuszczem a'la Yngwie Malmsteen. Reszta jest w rękach. Używki na allegro chodzą od 650-900 PLN, kwestia sprzedającego. Podczas grania używam tylko fabrycznego footswitcha FBV-2 - reszta to wiosło->kabel->piec. Mam całe stado kostek podłogowych, ale zbieram je bardziej z myślą o kolejnym wzmaku, który mam w planach nabyć w przyszłym roku. Generalnie polecam.

Taka mała dygresja jeszcze na koniec. Byłem ostatnio w muzycznym zamówić w końcu X50Pro i oglądałem sobie różne różności. Pomacałem kilka egzemplarzy akustyków różnych producentów i stwierdzam, że wiosła teraz rzeźbią chyba w tych samych fabrykach z tych samych szablonów. Wszystkie, ale to wszystkie bez wyjątku gitary miały takie same kształty główek, identyczne klucze i tak dalej. Coś mi się zdaje, że chińskie fabryki produkują "bezmarkowce" które są potem brandowane. Nie wpływa to na nic, ale zabawnie wygląda w sklepie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stingray

To miał być mały wzmak do 6 stów... :tongue: Przyznam, że nie grałem na Spiderze II. Jaki jest w porównaniu do III?

Gratuluje zakupu gitarki :wink:

Ja natomiast postanowiłem sobie kupić PODa Studio, żeby się trochę ponagrywać i posłuchać samego siebie :wink: Do tego jeszcze dokupilem sobie szklany slide Dunlopa :smile::smile: Już czekam na dostawę :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:trollface: :trollface: A Google i własne chęci nie istnieją? Więc będę kierował się tym, która na prawdę będzie dla mnie dobra. Wiecie, spodoba mi się gitara X, kupię ją sobie, ale potem okaże się, że gitara Y w tej samej cenie była lepsza lub X ma jakąś ogromną wadę. Icemana 400 jakiś gościu kupił w Niemczech licząc na nasze jakieś 2-3 tysiące.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stingray

Grasz od kilku lat i uważasz że line6 brzmi dobrze? Nie wróżę Ci kariery muzyka (nawet przeciętnego). Zapewne twoim ulubionym mikrofonem jest shure sm57 bo można nim gwoździe wbijać (co tam że brzmi nie najlepiej). Nie żebym namawiał do kupowania bóg wie jakiego sprzętu ale słuch w naszej dziedzinie wypadało by mieć (pomijając już to co jest wypisywane na temat spajderów np. na forum sevenstring).

PS pisze się Mesa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam zapytanie: czy jeżeli chcę grać na gitarze elektrycznej to czy muszę zaczynać na akustyku czy mogę zaczynać już od elektryka? Wiem, że akustyk wyćwiczy palce itd., ale... No wiecie: czy to jest konieczne? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, od zawsze chciałem grać na elektryku no ale właśnie ten mój słomiany zapał do rzeczy na które muszę wydawać kasę :P Dostałem 2 tygodnie temu Guitar Hero i na gitarze potrafię zaliczyć pare piosenek na Expert (reszta na Hard) ale oczywiście wiem że to się nie umywa do prawdziwej gry na gitarze, a więc czy muszę zaczynać od czegoś innego żeby móc na spokojnie zacząć grać na elektryku ?? A no i jeszcze polecacie zapisać się na lekcje od razu czy najpierw nauczyć się samemu podstaw ?? Ileż to wszystko może kosztować ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od elektryka. Ale niech doradzi Ci ktoś bardziej doświadczony ;) No i np. CormaC uczył się samemu gry, sam zobacz jak mu idzie np. w kawałku No Escape. A kosztować może... Różnie. Zależnie od klasy gitary. Możesz kupić wytwór gitaropodobny za 100 zł, jak i Gibsona za 3000. Na początek kup Washburna za 5-6 stówek, albo Corta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś po tygodniu nauki będziesz na poziomie Claptona :D No i chyba najlepiej jest pójść do sklepu, obadać dany model i poszukać chociażby na allegro, na pewno znajdziesz tańsze. A używana gitara może być dużo lepsza od nowej, chociaż jest w tej samej cenie. Tylko z używkami jest zawsze związane niebezpieczeństwo defektów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do panów pytających się wyżej: jak chcecie grać na elektryku i możecie sobie pozwolić na jego zakup, kupujcie go od razu. Akustyk będzie pieniędzmi wyrzuconymi w błoto, a zamiast wyrzucać je w tą nieciekawą substancję, lepiej jest je dołożyć do wyśnionego wiosła w wersji electricity.

Na co mam zwracać uwagę kupując elektryka ?

Zakładając, że gitara jest instrumentem, najważniejsze jest brzmienie :trollface: Poza tym: wygoda gry- sprawdź jak podoba Ci się gryf, czy masz wygodny dostęp do wszystkich progów. Równie ważna jest jakość wykonania- nikt nie będzie chciał grać na "gitarze" rozsypującej się w rękach i rozstrajającej się po zagraniu jednego dźwięku. Dopiero potem możesz wziąć pod uwagę względy estetyczne.

Jeśli oczekujesz jakichś konkretnych propozycji, podaj nam swój budżet i jaki rodzaj muzyki masz zamiar grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...