Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KoRnish

Final Fantasy VIII

Polecane posty

Naraie chłopak nie ma o czym gadać, bo dysk 3 jest najbardziej zakręcony, odlotowy i najlepszy :wink: Tak, CD 2 też było extra (szczególnie ta walka pomiędzy Balamb Garden a Galbadia Garden, coś wspaniałego :D) Poczekaj, aż dojdziesz pod koniec CD3 i zaczniesz 4 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo tej walki ogrodów, przy starciu z Edeą zapomniałem wykraść od niej GFa (czytałem na necie że go ma), czy będe miał jeszcze jakąś szansę żeby go zdobyć (a jeśli tak to gdzie) ?

GF Alexander ;o Potem zdobyć go będzie można dopiero na CD4 w zamku Ultimecji od stwora o nazwie Catoblepas :( Aby dotrzeć do Ultimecji trzeba będzie z nim walczyć i poza tym Catoblepas sam się przedstawi, więc go nie przegapisz ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że zdobycie go tam to już chyb tylko dla formalności, bo jest już trochę za późno, żeby go wytrenować i mieć z niego jakiś użytek... :?

Dlatego najlepiej zdobyć wszystkie GFy jak najszybciej, polecieć na Cactuar Island i koxać umiejętności na tych zielonych ludkach :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, GF Alexander to jeden z najlepszych GF w grze (ale i tak pozostanie nim dla mnie Quezacotl :D ) Pamiętaj, by w każdej walce użyć na przeciwniku Draw, wtedy będziesz wiedział, co możesz od niego zassać. Pamietaj o tym :wink: A teraz zabieraj się za 3 płytkę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, teraz już będe pamiętał ;). Swoją drogą, to już 2 drugi GF którego straciłem w tak głupi sposób (wcześniej nie wyssałem jeszcze GFa w trakcie walki z Fujin) :(. Za 3 dysk już się zabrałem i przeszedłem krótki, ale bardzo fajny epizodzik z Laguną :D (muzyczka w tle była świetna). A tak btw, czy ta gra ma otwarte zakończenie ? Bo chciałbym ją zaliczyć w 100% (zdobyć wszystkie GFy, karty, czasopisma, wykonać subquesty, spotkać UFO itp.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw, czy ta gra ma otwarte zakończenie ? Bo chciałbym ją zaliczyć w 100% (zdobyć wszystkie GFy, karty, czasopisma, wykonać subquesty, spotkać UFO itp.).

W grze będzie takie wydarzenie z udziałem maszyny stworzonej przez prof. Odine i Ellone - potem część lokacji będzie niedostępna, ale zyskasz możliwość dotarcia do zamku Ultimecji. IMHO to jest najlepszy moment na zdobycie wszystkiego. Potem w zamku Ultimecji możesz bawić się do woli i mimo to wrócić na mapę świata - przed jej komnatą jest sejw, ostatni sejw w grze. Potem już tylko walka z samą Ultimecją i zakończenie gry, po którym pozostaje wczytanie tylko poprzedniego sejwa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze takie pytanie, wiecie jak zdobyć pulse ammo ? To już ostatnia rzecz jakiej potrzebuje do zbudowania LionHearta.

Z Krypty FF:

Pulse Ammo - za pomocą Ammo-RF należy zmodyfikować: Energy Crystal lub Power Generator. Kryształy otrzymasz refine'ując karty Elnoyle (Card Mod) za pomocą Card Mod, natomiast Power Generator można ukraść od Blitza w korytarzach Galbadia Garden (bardzo trudno je ukraść).

Karta Elnoyle:

52%20elnoyle.jpg

Ammo-RF ma choćby Ifrit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę się namęczyłem z szukaniem. Czy ktoś wie czy istnieje jakiś patch lub sposób na granie w FF8 na nowszych kartach w trybie hardware? Stary patch powoduje że nie odtwarza mi się filmik po wciśnięciu New Game a jak włącze bez patcha to w trybie hardware pojawiaja się pasy i czarne kwadraty. czy ktoś wie co z takim fantemzrobić? A w konfiguration mam wszystko na pass oprócz 8-bit palette.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem - po zainstalowaniu patcha usuwającego linie dzielące ekran na pasy linie owe znikają, ale pozostają owe wspomniane przez sharp_one kwadraty - tj. czarne pola (kwadraty, prostokąty) pojawiające się wokół wielu obiektów - zwłaszcza ruchomych... podobnie w czasie walki fragment nieba - w okolicy widnokręgu zastąpiony jest czarnym pasem... jestem na razie na początku pierwszej płyty więc nie wiem jak to wygląda dalej... intro odtwarza mi się poprawnie... wcześniej (na starym sprzęcie - GeForce 2 mx400) problem nie występował - tj. "kwadratów" nie było, a linie usuwało się patchem...

moja karta graficzna to GeForce 6600, działa na sterownikach dołączonych do niej przy zakupie (maja już jakiś rok)...

Uuu, GF Alexander to jeden z najlepszych GF w grze

jego stratę mozna sobie zrekompensować za pomocą przedmiotów uczących GF umiejętności i odpowiedniego wyszkolenia z ich poomocą pozostałych GF... ale fakt faktem - lepiej wyłapać wszystkie GF póki jest okazja (jedna postać z podpiętym "Draw" w zupełności wystarczy, bo w dalszych częściach gry, umiejetność ta moim zdaniem przydaje się tylko do łapania GF)... a poza tym moim zdaniem Diablos i jego Darkside w połączeniu z leczeniem Leviathana wymiatają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem gdzie się z moim pytaniem dopisać więc dopiszę się tutaj.

Ostatnie dwie (single-playerowe) części Final Fantsy, jakie pojawiły się na PC-ta to części VII i VIII. Tak mi się przynajmiej wydaje.

A teraz pytanie: czy będą tworzone konwersje kolejnych części? A może twórcy tak zakochali się w swoich konsolach, że nie dostrzegają potencjału naszych maszyn :( ? Przeciesz na PC Final nie miałby praktycznie żadnej konkurencji, a jak widzę te trailery w na CD to aż mi ślinka cieknie. Więc, czy ktoś wie cokolwiek na temat konwersji kolejnych części?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie zadnej konwersji.Nie przewiduja ani 9 ani 10 na PC.Zreszta powiem wam ze wolalbym miec dobry emulator i grac na PC w wersje z konsoli...mniwj miala by bugow...bo te wersjie 7 i 8 na PC to zalosc programistyczna..ale wiadomo ze na razie nie ma jeszcze dobrego emu,ale juz sa tacy ktorzy plynnie graja w 10 na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie zadnej konwersji.Nie przewiduja ani 9 ani 10 na PC.Zreszta powiem wam ze wolalbym miec dobry emulator i grac na PC w wersje z konsoli...mniwj miala by bugow...bo te wersjie 7 i 8 na PC to zalosc programistyczna..ale wiadomo ze na razie nie ma jeszcze dobrego emu,ale juz sa tacy ktorzy plynnie graja w 10 na PC.

Czy ja wiem, żeby zaraz żałość ? Ja przeszedłem VII i VIII na PC, ponieważ nie miałem wtedy czasu, a wolałem, żeby wyświetlało mi się Press R, niż Press L2 i nie narzekałem, nie zauważyłem większych różnic pomiędzy wersjami PSX a PC (poza lepszą grafiką w tym drugim przypadku). Więc może wysuń jakieś konkretne argumenty. Aha i kto gra płynnie w FF X na PC ? ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra teraz z innej beczki:

Zna ktoś jakieś inne, niestarsze od FF VIII, Japońskie RPG na PC-ty?

Na PC nie, ale na PSX jest świetny Chrono Cross (wg. niektórych nawet lepszy niż FF, w internecie ma średnią ocen 92% !). Można ściągnąć pograć na emulatorze. Jeśli jesteś zainteresowany, pisz na priva.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...