Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KoRnish

Final Fantasy VIII

Polecane posty

Wy to macie szczęście. Wiecie, gdzie można znaleźć takie fajne gry, a ja swoją pierwszą grę FF znalazłem. Dokładnie ZNALAZŁEM i to przypadkowo. Dzień już się kończył, ja idę wyrzucić śmiecie do kontenera, a tam naglę widzę pudło z płytami i co wtedy znajduję: kilka pisemek komputerowych, trochę płyt z muzyką i kilka antycznych gierek, a wśród nich znajduję FFVIII. Jedyny problem, to to, że gra jest piracka, a to oznacza, że w mojej kolekcji znajdują się trzy piraty: jeden znaleziony i dwa sprezentowane na urodziny przez kolegę. Wtrącę jeszcze moje zdanie o piractwie i kończę. Piractwo jest niepraktyczne, bo nawet, jeśli kupisz sobie pirata, to jeśli ci coś nawala, to nie możesz się zwrócić do dystrybutora, bo albo już go zgarnęli, albo nie uzna reklamacji. Jeśli masz kulawe szczęście i na jednej płycie masz zapisaną zawartość kilku płyt (mam na jednej płycie z grą FF zapisane dyski I, II i III, a komputer nie czyta mi dysku II i III), to musisz marnować kilka płyt na zapis innych dysków osobno. Oryginały mają to do siebie, że zawsze możesz liczyć na pomoc techniczną, wymianę płyty (jeśli gwarancja to obejmuje) i mimo, że zakup gry cię drożej kosztował, to masz moralnie czujesz się lepiej, mimo iż twój portfel głoduje. Innymi słowy ORYGINAŁY rządzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie się zgłosić z tym pytaniem, a nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj.

Sprawa dotyczy Final Fantasy VII.

Po pokonaniu razem z Barretem pierwszego bossa, muszę wiać z reaktora. Jednak gdy jestem przy wyjściu jedna z postaci (nie pamiętam która) przewraca się. Cloud podchodzi, by jej pomóc i... zwis. Pomaga tylko twardy reset. Rozmawiałem z kolgą i w tym miejscu powinien być filmik, więc może mam coś z kodekami? Help?

PS Mam wersję na PC of course.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chodzi o kodeki - o ile pamiętam to w FF7 są zwyczajne avi-ki z którymi każdy Windows powinien sobie poradzić (ale możesz to sprawdzić - spróbuj oddtworzyć ten filmik poza grą, bezpośrednio z płyty). Bardziej podejrzewałbym napęd / płytkę - filmy są odtwarzane z CD. Spróbuj skopiowac płytę, zrzucić na dysk jako np. iso.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kodeki FF7 wymaga cholernie starego i dziwnego (bo japońskiego :D ) kodeka. Niestety można go spotkać tylko w jakichś większych packach a ja nie pamiętam jak się nazywał :( Ale powinien byc w : ACE Mega CoDecS Pack bo taki pack posiadam i FF7 odtwarzał filmiki poszukaj w google tego packa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... Możliwe, ale pragnę zauważyć że problemy z brakiem kodeków ujawniłyby się już w intrze do gry - w końcu początek to też jest filmik! A boromir_blitz jest już trochę dalej....

Jeszcze jedna sprawa - jaki masz system operacyjny? Bo z WinXP FF7 działa trochę.... hm... dziwnie (lub wogóle nie działa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie od razu bo nie wszystkie filmiki w ff7 wymagają tych samych kodeków :P Mnie do szukania kodeków zmusił dopiero filmik w kraterze na biegunie w połowie się zatrzymywał :twisted: A dla pewności boromir_blitz zobacz na płytce czy ci się ten filmik włączy bo są zwykłe avi w katalogu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kodeki wiele osób ma ten sam problem: nieodtwarzanie, do gory nogami, zwiechy filmików.

Po pierwsze czy podczas instalacji wybraleś instalowanie kodeków? Bo musisz! Jak nie to reinstal i dograj kodeki (zachowaj save!). Zainstaluj patche do XP -> http://www.k-ff.com/Final7/index.php?n=4

Zainstaluj kodek TM20 (Truemotion 2.0) codec z packa http://www.free-codecs.com/download/ACE_Mega_CoDecS_Pack.htm

I musi byc wsio ok :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chyba łatwiej jest załatwić sobie wersję na PSX i grac na emulatorze. Poza tym na EPSX w każdej chwili można zrobić save ;) inaczej ultimecii na końcu bym chyba nie pokonał... ;) Jedyny minus tego rozwiązania to że nie możesz zagrać w Chocobo World :(

Jako forumowicz z tak długim stażem zapewne z łatwością wytłumaczysz mi co oznacza "załatwić sobie wersję na PSX'a". - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak konczylem "Z BIEGU" FF8 na PSX'a. 1 jRPG ktory mi nie szedl. Ultimecie mimo banalnosci rozwalalem 6h(a jechalem na impreze...hehe) i ostatnim najslabszym gravitkiem ja rozwalilem...bo Guardiany szybko pafdly.

Dopiero pozniej na PC grajac w to , bez problemu mialem wszystko i finalowy bossowka w moze 10 minut....limitami dostala , ze chej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to od razu tutaj się podłączę z pytaniem.

Mam problem z Final Fantasy VII (od razu się przyznam, gra nie jest moja tylko wyszperana w starociach kumpla - z zamiarem odpalenia na laptopie, bo tylko takie starocie mogą chodzić...) Laptop ze zintegrowaną grafiką -Intel graphics media accelerator. Gra niby się instaluje ok. ale w czasie uruchomienia ekran jest czarny i tylko dźwięk słychać, po momencie wszystko się zawiesza. Odpaliłem tą grę na stacjonarnym, niby to samo ale po zmianie rozdzielczości na 800x600 i kolorów na 16 bitów, gra chodzi. Po dokonaniu tych samych zmian w grafice na laptopie gra nadal reguje tak samo(dźwięk, czarny ekran i koniec). Podczas uruchomienia na stacjonarnym na pasku pojawiła się ikonka jakiegoś kodeka, czy to możliwe, że na laptopie brak właśnie jakiegoś kodeka (bo o nim ktoś tu wspominał) i dlatego gra nie chce wystartować?

Trochę to zagmatwałem, ale mam nadzieję, że będzie to zrozumiałe.

Edit: kodek też nie pomaga:(

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny prblem jak kolega wyzej

/*moj komp to nowy laptopik win xp i karta nvidia a wersja ff7 jest odpowiednim patchem*/

najpierw animacja/filmik/logotyp eidosu bylo niewidoczne tzn sama muzyka i program sie wysypywal po chwili.

zgralem wszystkie flimy na dysk, zmienilem odpowiedni klucz w rejestrze. to samo. w koncu w przplywie desperacji ;P z mojego katalogu movies wywalilem wstep eidosu i udalo mi sie uruchomic glowne menu. jednak po wybraniu new game dzieje sie dokladnie to samo co w przpadku logotypu eidosu :/ usunieci filmu opening nic mi juz nie dalo jednak gra sie nie wysypala tzn menadzer zadan nie pokazuje stanu procesu jako "brak odpowiedzi" tylko jako "uruchimiony" wiec domyslnie jest lepiej :P ale dalej grac nie moge :/

co do kodekow ACE nic nie daly a nawet hmm.... spowodowaly ze jest jeszcze gorzej tzn wczesniej na kodekach k-lite bylem w stanie obejrzec filmy ff7 a z kodekami ACE juz nie

nie wiem co o tym myslec

jesli ktos ma/mial podobny problem prosze o wypowiedz :)

moze to troche pomoze:

http://www.ntcompatible.com/Final_Fantasy_...ved_t30131.html

naprowadzio mnie troche ale niedostatecznie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało w końcu uruchomić grę, przynajmniej do menu nowa gra bo jeszcze nie miałem czasu podpiąć pada do laptopa, żeby grę uruchomić (bo za potwierdzenie w domyślnej konfiguracji odpowiada enter z klawiatury numeryczne, której mój laptop nie posiada).

Na stacjonarnym się uruchamiało ponieważ mam tam okresowe problemy z kartą dźwiękową, tzn. co jakiś czas przy włączaniu kompa traci on kartę dźwiękową i nie ma głosu - wtedy gra się uruchamia...

Teraz na laptopie:

Spróbuj tak: wejdź w menadżer urządzeń, właściwości karty dźwiękowej, zakładka u góry właściwośći i w urządzeniach audio wejdź w kartę dźwiękową i zaznacz : nie używaj właściwości audio tego urządzenia. - reset kompa i próbuj wtedy włączyć grę - u mnie działa. Daj znać czy to pomogło.

Ps. gdyby nie pady dźwięku na stacjonarnym to bym w życiu nie wpadł na taką zależność...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

czy musze kupować wszystkie final fantasy żeby nie straciś fabuły itd???

czy to są jakieś osobne wątki?

Poszczególne części mają niezależne od siebie fabuły, inne światy, postacie itd. Wyjątek to FFX i FFX-2, ale to raczej nietrudno się domyślić.

Krótko: nie, nie musisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z ta grą.Oczywiście mam wersję na PC.

Otóż wszytsko ładnie i pieknie chodzi.Ale jak wejde na mape świata ,grafika na niej jest brzydka jak nie wiem.

Detale są zamamazane na budynkach miast ,oczywiście tylko na mapie świata.I mam pytanie czy u was też jest tak samo że detale na budynkach są zamazane ?Ja gram w trybie Hardware.Może tu jest broblemale nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra powstała w czasach, kiedy 3d w konsolach było silnie pamięciożerne i stąd trzeba było wymyślić sposoby na oszczędność pamięci. Tekstury niskiej rozdzielczości, wszędobylska mgła to najczęściej spotykane tricki. To, o czym piszesz nie jest błędem, a jedynie wynikiem ograniczeń sprzętowych w tamtych czasach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...