Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Co do daty premiery to jest ona idealna, jak na mój gust. Nie ma praktycznie żadnej konkurencji (Fable III to nie jest żadna konkurencja, twórcy tej gry popełnili ogromny ogromny błąd dając datę premiery w ten sam dzień co Wiedźmin.

Poza Fable III, które faktycznie raczej wielkiej różnicy nie zrobi (seria popularna głównie na Zachodzie, a tam prawie każdy zainteresowany już sobie kupił wersję xboksową), w maju jest jeszcze Dungeon Siege III od weteranów z Obsidian Entertainment. Obsi dorobiło się już sporego fandomu wśród graczy cRPG, szczególnie po New Vegas, więc polemizowałbym, czy nie ma żadnej konkurencji.

Ale przede wszystkim, data premiery jest fatalna jeśli idzie o próbę przebicia się na Zachodzie, bo tydzień później premierę ma najnowsze opus giganta branży, jakim jest Rockstar - LA Noire. Czegokolwiek dotknie się R*, zamienia się w złoto (RDR - 8mln egzemplarzy w niecały rok) i jest głównym pretendentem do miana gry roku, więc chyba jest jasne, że na Zachodzie w maju uwaga będzie skoncentrowana na przygodach Cole'a Phelpsa. Geralt będzie się musiał dwoić i troić (czytaj: być co najmniej tak dobry jaki się wydaje teraz i mieć mniej XX-wieczną kampanię reklamową w okolicy premiery) żeby zgarnąć należytą uwagę.

Dużo lepiej datę premiery na przebijanie się ustawił sobie Eidos, który do cyberpunkowego świata w ramach Deus Ex: Human Revolution zabierze nas w sierpniu. W ostatnich latach dwie produkcje, których sukces przekroczył najśmielsze oczekiwania przedpremierowe - BioShock i Batman: Arkham Asylum - wylądowały na półkach właśnie w sierpniu.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamówioną Edycję Kolekcjonerską, która i tak będzie miała inną okładkę :) Cytuję z gram.pl: ,,Nowa twarz wyląduje tylko na opakowaniach wersji premium ? okładka edycji kolekcjonerskiej, którą kupić można tylko u nas, także będzie zmieniona, ale motyw na niej umieszczony będzie inny, zaprezentujemy go Wam w ciągu kilku najbliższych dni. "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do EK czy jest ktoś kto zamówił ją i już wie że nie będzie korzystał z tali kart? Sam zamówiłem EK ale jedna talia nie nadaje się do wielu gier karcianych w które lubię grywać i jeśli ktoś nie będzie potrzebował takowej talii bardzo chętnie bym się nią zaopiekował ;D. Prosiłbym o odpowiedzi tutaj lub na PW. Nie wiem czy ten temat nadaje się do takiego "ogłoszenia" jeśli nie proszę moderatorów o wyrozumiałość ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ale przede wszystkim, data premiery jest fatalna jeśli idzie o próbę przebicia się na Zachodzie, bo tydzień później premierę ma najnowsze opus giganta branży, jakim jest Rockstar - LA Noire. Czegokolwiek dotknie się R*, zamienia się w złoto (RDR - 8mln egzemplarzy w niecały rok) i jest głównym pretendentem do miana gry roku, więc chyba jest jasne, że na Zachodzie w maju uwaga będzie skoncentrowana na przygodach Cole'a Phelpsa.

Masz rację, ALE:

- Wiedźmin 2 wychodzi w tym okresie na tylko na PC, zatem LA Noire to konkurent pośredni - wątpię żeby RED liczyło na maksymalne zyski od razu na starcie, bardziej prawdopodobne jest to, że rozłożą się one na dłuższy okres czasu. Pozytywem jest to, o czym wspomniałem w poprzednim zdaniu - produkcja Rockstara wychodzi wyłącznie na konsolach, a Wiedźmin 2 (w tym okresie) wyłącznie na piece.

- Jestem praktycznie pewny, że wersja konsolowa powstanie, tyle że w bardziej dogodnym momencie. Jak już sam wspomniałeś, pod względem popularności RED sporo jeszcze brakuje do Rockstara, zatem uważam że opóźnienie wersji konsolowej to rozmyślna zagrywka firmy, ustalona po to, aby wpasować w Wieśka w jak najlepszy dla siebie czas (czytaj: w moment z jak najmniejszą konkurencją).

Ten rok jest tak bogaty w dobre gry dobrych firm, że ciężko jednak znaleźć lepszy moment na wydanie pecetowej wersji Wieśka niż maj. Głupcy przy Wiedźminie raczej nie pracują, zatem i wersja konsolowa będzie wydana wtedy, kiedy prognozy będą najlepsze. Taką przynajmniej ma nadzieję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ALE:

- Wiedźmin 2 wychodzi w tym okresie na tylko na PC, zatem LA Noire to konkurent pośredni - wątpię żeby RED liczyło na maksymalne zyski od razu na starcie, bardziej prawdopodobne jest to, że rozłożą się one na dłuższy okres czasu. Pozytywem jest to, o czym wspomniałem w poprzednim zdaniu - produkcja Rockstara wychodzi wyłącznie na konsolach, a Wiedźmin 2 (w tym okresie) wyłącznie na piece.

Jest to jakiś argument, ale come on - mamy drugą dekadę XXI wieku. Już nawet w Polsce posiadanie PC i konsoli robi się coraz popularniejsze, a co dopiero na Zachodzie. I potem są takie skoki, z jednej strony CoD: BO na PC sprzedaje się w śmiesznie małych ilościach w stosunku do wersji konsolowych (bo przynajmniej ta na x360 była lepsza), a z drugiej przy Dragon Age II okazuje się, że nagle PC może śmiało konkurować z PS3 pod względem sprzedaży (bo DA2 jest fajniejszy na PC - sam zresztą dołożyłem cegiełkę mimo posiadania konsoli).

Fakty są takie, że w zeszłym roku Red Dead Redemption po prostu zmiażdżył konkurencję, niezależnie od platform i gatunków.

- Jestem praktycznie pewny, że wersja konsolowa powstanie, tyle że w bardziej dogodnym momencie.

To oznacza albo do końca wakacji, albo 2012. Do i tak już wypchanego jesiennego kalendarza multiplatform dochodzą jeszcze takie potężne tytuły ekskluzywne jak Gears of War 3 czy Uncharted 3.

Jak już sam wspomniałeś, pod względem popularności RED sporo jeszcze brakuje do Rockstara, zatem uważam że opóźnienie wersji konsolowej to rozmyślna zagrywka firmy, ustalona po to, aby wpasować w Wieśka w jak najlepszy dla siebie czas (czytaj: w moment z jak najmniejszą konkurencją).

Nie sądzę - data premiery LA Noire została podana później niż miało to miejsce w wypadku W2.

Ten rok jest tak bogaty w dobre gry dobrych firm, że ciężko jednak znaleźć lepszy moment na wydanie pecetowej wersji Wieśka niż maj.

Eidosowi się udało znaleźć właściwie cały wolny miesiąc dla ich Deus Ex: Human Revolution.

PS. No i stało się. Złożyłem pre-order na W2. Sceptycyzm i takie sobie wrażenie z jedynki na bok, gra zapowiada się miodnie. OK, RED, masz jeszcze jedną szansę. Wahałem się nad LA Noire, no ale Geralt jest 2x tańszy na premierę.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eidosowi się udało znaleźć właściwie cały wolny miesiąc dla ich Deus Ex: Human Revolution.

Myślę, że lepszy Maj niż końcówka roku. W boju z ME 3 i Skyrim nie miałby Wiedźmin 2 większych szans (byłby raczej grą drugiego wyboru).

PS. No i stało się. Złożyłem pre-order na W2. Sceptycyzm i takie sobie wrażenie z jedynki na bok, gra zapowiada się miodnie. OK, RED, masz jeszcze jedną szansę. Wahałem się nad LA Noire, no ale Geralt jest 2x tańszy na premierę.

Łojej, Armagedon :) Już widzę posta na pół strony, opisującego wady i niedociągnięcia najnowszej produkcji RED-ów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepszy Maj niż końcówka roku. W boju z ME 3 i Skyrim nie miałby Wiedźmin 2 większych szans (byłby raczej grą drugiego wyboru).

Wszystko jest lepsze od końcówki roku i walki z kolejnym CoDem bijącym wszelkie rekordy popularności. Ale maj akurat nieszczególnie, bo parę dużych tytułów jest, więc nie rozumiem tych zachwytów nad doskonałą datą premiery.

Łojej, Armagedon :) Już widzę posta na pół strony, opisującego wady i niedociągnięcia najnowszej produkcji RED-ów :P

Jeśli będą w grze obecne, to obiecuję, że Cię nie zawiodę.

Tymczasem sobie wrócę może do jedynki. Swoją drogą, na jakiej zasadzie jest skonstruowane stopniowanie poziomów trudności w W1? Czy wybranie poziomu łatwego nie ma żadnego wpływu na scenariusz? A moby będą padać szybciej, jak rozumiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą w grze obecne, to obiecuję, że Cię nie zawiodę.

W to nie wątpię :)

Tymczasem sobie wrócę może do jedynki. Swoją drogą, na jakiej zasadzie jest skonstruowane stopniowanie poziomów trudności w W1? Czy wybranie poziomu łatwego nie ma żadnego wpływu na scenariusz? A moby będą padać szybciej, jak rozumiem?

Moby padają szybciej, nie trzeba korzystać z alchemii, a wskaźnik dłużej bodajże pozostaje podkreślony podczas walki (łatwiej kontynuować kombo). No i na scenariusz wpływu nie ma to żadnego.

Łatwego poziomu nie polecam. Grałem na średnim i jest w sam raz, trudny zresztą też nie jest taki ciężki, ale mieczyk się nie podświetla :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że jest ciężko, chodzi mi o to, żeby jak najszybciej przebiec sekwencje walki i czerpać radochę z dialogów. Walka nudzić mnie będzie zarówno na łatwym jak i na trudnym, bo system walki uważam za beznadziejny -- ergo, wolę, żeby walka trwała krócej.

Dzięki za odpowiedź.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości: zna ktoś dobrego moda zwiększającego poziom trudności i wywalającego tą całą masę bezsensownych mobów? Bo myśle tak jak Fristron by dać kolejną szanse repecie, ale nie widzi mi się przebijanie znów przez te zasmarkane akty 2 i 3 wypełnione grindem topielców po brzegi... Ogólnie byłbym wdzięczny za liste modów zmieniających niektóre aspekty rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron, idąc twoim tokiem myślenia, Wiedźmin nie powinien ukazać się nigdy. W każdym miesiącu jest konkurencja, zawsze trzeba starać się, aby się sprzedać. Dead Space 2 wychodzi w styczniu, styczeń już zaklepany, nic innego już nie ukazuje, bo wydawcy boją się konkurencji. Luty - bliźniacza sytuacja, bo wychodzi Killzone 3. W marcu Dragon Age. W kwietniu Mortal Kombat. W maju wspomniane już LA Noire. Duke Nukem Forever w czerwcu. Mało gier wychodzi jedynie w wakacje, ale nie bez powodu, mało ludzi je kupuje, ale już we wrześniu mamy Rage. I tak dalej, i tak dalej. Nie zależnie od daty premiery Wiedźmin będzie miał ogromną konkurencję, jeśli produkt będziemy dobry na pewno się sprzeda. (Ta Enslaved, ale chyba nie porównasz gry Ninja Theory, do uznanej marki, jaką jest już Wiedźmin)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie grając w Wiedzmina jest sens kupywać i grać w 2? :>

Jest sens, bo twórcy podkreślają, że Wiedźmin 2 jest głównie grą sama w sobie i nieznający pierwszej części gry gracze nie będą mieli problemów z odnalezieniem się w świecie gry.

Oczywiście dla fanów jedynki są ukryte smaczki, ale nic tak szczególnego, żeby musowo grać w ''jedynkę''.

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati - kupywać nie, bo jeszcze sprzedawca Cię oskarży o niszczenie mienia. Czy kupować jest sens? Ciężko powiedzieć. Jeśli bardzo ważna jest dla Ciebie fabuła, to nie. Lepiej jest zagrać najpierw w jedynkę i poznać wszystkie smaczki, a potem dopiero przejść do dwójki. Jeśli jednak chcesz po prostu dobrze się bawić i pomachać mieczem, możesz spróbować, bo jestem przekonany, że kluczowe fabularnie motywy z jedynki zostaną przypomniane w dwójce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam osobom które zamierzają grać w dwójkę bez skończonej jedynki najpierw przeczytać książkę...

Ona jest genialna... Nie przepadam za niemal żadnymi książkami z powodu braku czasu, nie czytałem ostatnio choćby Lalki i Pana Tadzia, ale dla Wiedźmina znalazłbym czas i przeczytał drugi raz ;)

Fabuła jest tam naprawde genialne przedstawiona, grając w Wiedźmina bez przeczytania książki, zupełnie inne odczucia miałem, niż przechodząc drugi raz po przeczytaniu... Jakby dwie zupełnie inne gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron, idąc twoim tokiem myślenia, Wiedźmin nie powinien ukazać się nigdy. W każdym miesiącu jest konkurencja, zawsze trzeba starać się, aby się sprzedać.

Ale nie w każdym miesiącu wychodzi gra Rockstara.

Come on, Dead Space 2, Killzone (który jest tylko na PS3, więc o czym mowa w ogóle) czy DA to waga piórkowa w porównaniu do LA Noire. Mówimy o twórcach jednej z najpopularniejszych serii gier, które nowe IP potrafią sprzedać w niecały rok w 8 mln egz (i to bez wersji PC) i reklamować DLC do gry intensywniej niż większość twórców robi to z pełnymi grami.

Mało gier wychodzi jedynie w wakacje, ale nie bez powodu, mało ludzi je kupuje

2007 - BioShock

2009 - Batman: Arkham Asylum

2010 - StarCraft II: Wings of Liberty

Ehe.

Nie zależnie od daty premiery Wiedźmin będzie miał ogromną konkurencję, jeśli produkt będziemy dobry na pewno się sprzeda. (Ta Enslaved, ale chyba nie porównasz gry Ninja Theory, do uznanej marki, jaką jest już Wiedźmin)

Ani wyrobiona marka (której w przypadku Wiedźmina bym nie przeceniał, szczególnie na Zachodzie), ani wysoka jakość wykonania nie gwarantują dobrej sprzedaży w starciu z Rockstarem. Spójrz na zeszły rok - w maju wyszedł Red Dead Redemption i wszelka konkurencja została starta w drobny mak. Zarówno ostatnia odsłona Prince of Persia, serii, która od Sands of Time cieszyła się dużą popularnością, a teraz jeszcze towarzyszył jej dobrze sobie radzący film, jak i zapowiadany szumnie od wielu lat Alan Wake, który zgarnął bardzo dobre recenzje i był świetnie reklamowany przez Microsoft sprzedały się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fristron Matko przecież LA Noire nie wychodzi na PC ! A wersja konsolowa wiedźmina wyjdzie zapewne po jakimś tam czasie.

Prince of Persia ? No proszę cię przecież to żadna konkurencja. Zresztą to ona towarzyszyła filmowi a nie film jej.

Czemu robisz z Wiedźmina biednego chłopca który dostanie od każdego łupnia? Bez przesady, zresztą wiedźmin zdominuję PC. Wystarczy popatrzeć na screeny i filmiki pokazujące grę, jak taki hit może stać się kompletną klapą ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu robisz z Wiedźmina biednego chłopca który dostanie od każdego łupnia? Bez przesady, zresztą wiedźmin zdominuję PC. Wystarczy popatrzeć na screeny i filmiki pokazujące grę, jak taki hit może stać się kompletną klapą ?

Na razie gra nie wyszła, więc jedyne na czym bazujesz to różnorakie gameplaye i materiały prasowe. W2 można będzie nazwać hitem dopiero po jego premierze, robienie tego wcześniej jest okazem nadgorliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fristron Matko przecież LA Noire nie wychodzi na PC !

Vetos Matko i co z tego?! Gry Rockstara mają taką siłe przebicia, że mogłyby wyjść tylko i wyłącznie na Amigę-500, a i tak pobiłyby rekordy popularności - część graczy kupiłaby odpowiednią konsolę. Poza tym ile trzeba wałkować, że teraz nie jest już rzadkością posiadanie zarówno Pieca i Xboxa/PSa3 (albo wszystkich trzech), zwłaszcza na zachodzie?

To, że Wiedźmin 2 wyjdzie tylko na PC nic nie zmienia.

Bez przesady, zresztą wiedźmin zdominuję PC. Wystarczy popatrzeć na screeny i filmiki pokazujące grę, jak taki hit może stać się kompletną klapą ?

Dla Ciebie wszystko co związane z Wiedźminem jest niesamowite, ale to nie znaczy że dla wszystkich również.

Zresztą, nie od dawna wiadomo że jakość gry nie ma tak dużo wspólnego z jej sprzedażą. Marketing i walka o klienta, to tutaj gra największą rolę. Nie oszukujmy się, recenzenci przychylniej spoglądają na tytuły, które mają na pudełku napis "Bioware", "Bethesda", "Rockstar" niż "CD-Project Red". Pierwszy Wiesiek w Stanach dostawał naprawdę różne oceny, często bezpodstawnie zarzucano mu różne wady - był o tym nawet felieton Smugglera w Gamewalkerze kilka lat temu. Jeśli założymy, że W2 będzie świetną, niesamowitą i w ogóle "imba" grą, nie gwarantuje mu to sukcesu. Nadal może zginąć przy tak dużej konkurencji.

Osobiście życzę jak najlepiej CDPR i Wieśkowi, jednak nie przesadzajmy z nadmiernym optymizmem i bądźmy realistami. RÓŻNIE BYWA.

Edytowano przez Dabu47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati: Jasne, że jest sens. Jak ktoś wyżej napisał - twórcy podkreślają, że nie będzie potrzebna znajomość Wiedźmina 1, aby zagrać w 2. Tylko niektóre wątki Ci umkną.

@Vetos: Nie oceniaj dnia przed zachodem słońca. Poza tym nikt tutaj nie nazwał Wiedźmina 2 klapą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince of Persia ? No proszę cię przecież to żadna konkurencja.

Jasne. Multiplatformowa seria z wieloletnią tradycją, której cztery ostatnie części miały średnią ocen powyżej 80%, a jedna z nich powyżej 90%, z wielomilionową sprzedażą, rozpoznawalna dość by nakręcić na jego podstawie wysokobudżetowy film to żadna konkurencja. Nie to co Wiedźmin, który sprzedał się "aż" w 1,5 mln egz, z czego większość zeszła na wschodzie.

Czemu robisz z Wiedźmina biednego chłopca który dostanie od każdego łupnia?

A robię? Polemizuję ze stwierdzeniem, że W2 nie ma w maju konkurencji i to idealny czas na premierę. Bo ma konkurencję, i to bardzo mocną (dobrze, że DNF przesunęli, bo już w ogóle w maju byłby ścisk).

Tak samo się zresztą martwię o losy Dungeon Siege III, bo znając Obsi pewnie będzie dobra gra, która ma spore szanse zostać niedocenioną. ;f

wiedźmin zdominuję PC.

Jeśli będzie tak dobry, jak się zapowiada, to tego mu życzę. Serio! I sam dokładam cegiełkę w postaci pre-ordera.

Pozwolę sobie jednak zachować sceptycyzm, tak w kwestii jakości, jak i sukcesu komercyjnego. W obu przypadkach raczej nie będzie źle, ale czy spełnią się hurraoptymistyczne prognozy... pożyjemy, zobaczymy, imho nie.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...