Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Każdemu się zdarzyła głupotka... To ta czarodziejka z... No, z tego samego kraju co zdobywcy Cintry...

Nie wydaje mi się, by tą czarodziejką była Assire var Anahid bądź Fringilla Vigo, bo te dwie damy z Nilfgaardu zasiadały w Loży (jeżeli chodzi o ścisłość to Assire była z Vicovaro, a to nie Nilfgaard, o czym dobitnie uświadamiał Geralta i resztę Cahir ;) ). A dlaczego nie? Bo fabuła gry skupia się wokół Temerii i Redanii, więc logicznym jest że tą czarodziejką najprawdopodobniej była Filippa.

Edytowano przez kettle18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Triss przypadkiem nie zwracała się w grze do tej za lustrem wprost per "Sabrino" ? Mogłem sobie coś ubzdurać, ale tak mi się wydaje...

A pięcioksiąg mam w miarę świeżo przeczytany (pół roku temu) więc może rozwieję trochę wątpliwości...

Yenna nie była w loży mimo, że proponowano jej członkostwo.

Milva i Angouleme nie żyją.

Filippa (chyba) nie była blondynką, ale tu głowy nie dam...

Regis też raczej poszedł do piachu.

Kurczę, niby tak niedawno czytałem, ale szczegółów pewny nie jestem... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mała prośba, oznaczajcie wypowiedzi mogące zdradzić, zawierać dość ważne wątki związane z główną fabułą gry, książek, nie każdy czytał, czy grał, a wchodząc do tematu może sobie zepsuć, bądź znacząco zmniejszyć przyjemność wywodzącą się właśnie z odkrywania, a nie przypadkowo nabytej wiedzy, o danych elementach fabularnych.

Edytowano przez r0l3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mała prośba, oznaczajcie wypowiedzi mogące zdradzić, zawierać dość ważne wątki związane z główną fabułą gry, książek, nie każdy czytał, czy grał, a wchodząc do tematu może sobie zepsuć, bądź znacząco zmniejszyć przyjemność wywodzącą się właśnie z odkrywania, a nie przypadkowo nabytej wiedzy, o danych elementach fabularnych.

W rzeczy samej. Wiekrotnie już opisaliście zdarzenia fabularne zachodzące w książce bez ujęcia tego jako "spoiler". To, że jest to temat poświecony grze nie upoważnia was do zdradzania fabuły tudzież losów konkretnych bohaterów zawartych w książkach o Wiedźminie.

Jako iż akurat jestem w trakcie czytania Pani Jeziora nie było to przyjemne jak dowiedziałem sie o losach postaci mimowolnie czytając wasze posty. Jestem wam niezmiernie wdzięczny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 ciężkich dniach doszłem do Wyzimy... A walka z bestią to po prostu masakra. Normalnie łapię 45fpsów a przy tej walce miałem 5-7

Więc ci współczuję, bo jeśli dobrniesz do V aktu, przed wydaniem edycji/patch'a, który powinien zmniejszyć wymagania, to będzie... kiepsko.

r0l3k:

Ok, od teraz będziemy się stosować do tego.

Qbekbear:

Niee, tego jestem akurat pewny, że nie powiedziała "Sabrino"... W ogóle nie zwracała się do Triss po imieniu. Ja również mam całość poświęconą wiedźminowi dość "świeżą".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest to temat poświecony grze nie upoważnia was do zdradzania fabuły tudzież losów konkretnych bohaterów zawartych w książkach o Wiedźminie

Popieram. I zgłaszam stanowczy sprzeciw przeciw takiemu zachowaniu. Ja jestem jeszcze przed lektura Pani Jeziora i jakoś nie uśmiecha mi sięczytanie tutaj o tym co stało sie z Yenefer czy kimkolwiek innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w demo i jakos średnio mi się podobalo, np. to że w ogóle nie wiedziałem o co chodzi- nmajpierw bronie jakiegoś zamku, nagle przenosi mnie do jakiejś krainy nie wiadomo poco, tam atakują pewną babkę trzy psy, trzeba zabic te psy... ogolnie to gra skakala tak, a na początku to wedlug mnie powinna powoli wprowadzic w fabule. I z tego co widziałem to znowu bohater traci pamięć- ile to jużrazy. Wedlug mnie lepiej by wyszlo grze gdyby zrobili nowego zupełnie bohatera wiedźmina ale kuzyna Geralta na przykład. Oczywiście móglby po drodze spotykać postacie znane z książek a nawet Wiedźmina (już widze scene, główny bohater i Geralt na łożu śmierci np.) a tak to trudno obczaić o co chodzi jeśli ktoś nie czytał tej sagi, ja tam czytalem troche ale i tak nie obczajałem tej gry, chyba że gra w pelenej wersji jest bardziej jasna niż te demo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w demo i jakos średnio mi się podobalo, np. to że w ogóle nie wiedziałem o co chodzi- nmajpierw bronie jakiegoś zamku, nagle przenosi mnie do jakiejś krainy nie wiadomo poco, tam atakują pewną babkę trzy psy, trzeba zabic te psy... ogolnie to gra skakala tak, a na początku to wedlug mnie powinna powoli wprowadzic w fabule. I z tego co widziałem to znowu bohater traci pamięć- ile to jużrazy. Wedlug mnie lepiej by wyszlo grze gdyby zrobili nowego zupełnie bohatera wiedźmina ale kuzyna Geralta na przykład. Oczywiście móglby po drodze spotykać postacie znane z książek a nawet Wiedźmina (już widze scene, główny bohater i Geralt na łożu śmierci np.) a tak to trudno obczaić o co chodzi jeśli ktoś nie czytał tej sagi, ja tam czytalem troche ale i tak nie obczajałem tej gry, chyba że gra w pelenej wersji jest bardziej jasna niż te demo...

W pełnej wersji nie ma takich skoków o których mówisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chłopaki... Czy Sabrina to przypadkiem nie ta, co groziła Gerciowi gwałtem na jeżu?

Sabrina chciała oddać mu się na kamieniu, tymczasem to niejaka Marti chciała mu się oddać na jeżu.

(Były prośby i groźby o nie ujawnianie fabuły książek, więc proszę bardzo. Mam nadzieję, że teraz lepiej.)

A co do Twojej wypowiedzi, bardzozlyczlowiek, to zgadzam się z tym, że nie znający sagi mogą się trochę zagubić i nie wiedzieć np. kim jest Vesemir, co dokładnie łączyło Triss z Geraltem i dlaczego bronią "najpierw jakiegoś zamku", jak to określiłeś. Natomiast z jednym muszę się nie zgodzić - z tym, że napawa Cię goryczą i zniesmaczeniem fakt, że Geralt stracił pamięć. Otóż, był to zabieg wymuszony przez potencjalnych odbiorców, którzy Sapka nie znają (co się tyczy pewnie 4/5 graczy w Wiedźmina, nie tylko z zza granicy, bo i mój kumpel, który mieszka w Polsce i w Wiedźmina grał, nie czytał Sagi i dopiero teraz się zabrał.)

Edytowano przez kettle18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję savów z wejścia do lochów w Wyzimie, lub po pokonaniu bestii. Rozwój postaci nie ma większego znaczenia.

Z takimi prośbami to nie do tego działu. Tu są komentarze, a nie pomoc. Poza tym... Można przecież to przejść. To nie jest ani daleko, ani długo.

kettle 18:

Również się zgadzam, że można się pogubić, no ale... Od czego jest "Glosariusz"? ;)

BTW:

Mała uwaga dla wszystkich. A raczej prośba- nie piszcie już, że to naprawę źle, że nie pisaliśmy ze spojlerami, ale cóż- stało i skończyło się. Nie ma już sprawy, więc pisanie "Popieram, bo czytam(...)" wygląda na statsiarstwo. Wszyscy już wiemy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że moge przejść do II aktu, ale przechodzenie w ciągu 5dni tego samego, troche męczy. A w dodatku bestię pokonałem jednym wielkim fartem. Jak ją trzeba właśnie przejść? Jak ktoś ma to proszę niech wrzuci sejw z Loszku z początku II aktu, wiem, że to nie za bardzo ten dział, ale napisałem gdzie indziej i odpowiedzi brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nałożyć na miecz olej na upiory i nawalać ze stylu grupowego, aż nie wybijesz Barghestów, potem skupić się na samej Bestii. Jaskółka też się przydaje.

Poza tym- używaj znaku Igni na przeciwnikach(Puszczyk mile widziany, bo Lasu Mariborskiego raczej nie będziesz w stanie stworzyć ;) ). Jeśli tracisz życia, masz mniej niż połowę- uciekaj po planszy! Nie za blisko ognia, ale dzięki temu nie będziesz obrywał po plecach. Dzięki temu też będziesz mógł używać Stylu Szybkiego do walki z pojedynczymi psami.

Mam takie pytanie odnośnie fragmentu fabuły, otóż:

Pod koniec aktu 2, w trakcie walki Azar może zdobyć księgę z zaklęciami z wieży... Tylko jak? Musze atakować Magistra zamiast niego? Bo na dobrą sprawę przeszedłem ten moment dwa razy(straciłem jeden zapis) i nie zdarzyło mi się, żeby wykradł tą księgę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo jakoś nigdy nie widziałem, żeby Magister w bodaj 3 akcie miał jakieś zaklęcia ochronne, a z tego co wiem- powinien mieć,

jeśli Azar zdobyłby księgę... Trzeba spełnić jakieś "wymagania", chyba, tylko nie wiem, jak...(pytam wiedziony zdrzożną ciekawością :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie: Czy jest możliwe, żeby Alvin był synem Jakuba?

Już o tym mówiono w tym temacie:

Alvin i Jakub De Aldersberg (czy jakoś tak), to jedna i ta sama osoba. Przypomnij sobie akt IV, w szczególności rozmowy Geralta z Alvinem i to, co się dziejez dzieciakiem na sam koniec aktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiemy to na pewno? ;)

To wie ktoś, jak Azar może zdobyć księgę z zaklęciami Alzura? Chociaż na marginesie... jak na sławnego i potężnego maga nigdy nie słyszałem o nim w żadnym opowiadaniu czy sadze... A skoro był tak silny, to coś powinniśmy o nim słyszeć... Chyba, że stał się sławny w ciągu tych lat, kiedy Geralt zabawiał się z Yenną w owym dziwnym miejscu

;)

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bethezer

Hm... Tego raczej nie trzeba rzucać w spoilery:

Albo Azar zajął swą pozycję, kiedy twórcy gry potrzebowali jakiegoś złego i silnego bad bossa, co jest imo najbardziej prawdopodobne. ;) Z resztą -> w trakcie gry, na samym początku, jest wyjaśnione jego pochodzenie. Nie przytoczę go jednak, bo pamięć już nie ta. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...