Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ja również sądzę iż klimat jedynki był o wiele lepszy niż ten w części drugiej. Mam wiele zastrzeżeń co do zabójców królów - Gra jest skandalicznie krótka, na prawdę byłem przygotowany na niedługi czas gry i nagłe zakończenie, ale i tak zostałem niemiło zaskoczony. Występowała tu bardzo mała liczba questów pobocznych, trzeci akt to praktycznie już epilog - jedno zlecenie, jedno zadanie i tyle, pamiętając że w ostatnim akcie pierwszej części mieliśmy na prawdę sporo do roboty. To co szczególnie mnie raziło to stroje Geralta - w prawie każdej kreacji wyglądał jak pajac lub wystrojona choinka, o wiele bardziej wolałem image z części pierwszej. Dwójka była też według mnie zbyt kolorowa, nie tak jak mroczna i klimatyczna jedynka, niezbyt spodobał mi się też pomysł z piciem eliksirów w czasie medytacji. To co wychodzi na plus to możliwość rzemieślnictwa, wiele rodzajów broni i pancerzy czy też ciekawa fabuła. Jako fan książkowej sagi byłem zmuszony wybaczyć niedociągnięcia i przy Zabójcach Królów bawiłem się świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1 ukończyłem jakieś 9 razy, co przy średnim czasie przejścia 40-50 h daje ładną liczbę h.

Jesteś moim bohaterem. Dla mnie system walki w pierwszym Wiedźminie był tak głupi i kompletnie bez sensu, że po pierwszym przejściu gry byłem na skraju szaleństwa z powodu cierpienia jakiego doświadczyłem. Parę miesięcy temu przy okazji przypomnienia sobie pierwszej części grałem na najniższym poziomie trudności, żeby tylko mieć jak najmniej wspólnego z tym chorym sposobem walki. W1 to naprawdę niezła gra, ale wszystkie dobre i oryginalne pomysły zostały przyćmione przez walkę.

Gra jest skandalicznie krótka, na prawdę byłem przygotowany na niedługi czas gry i nagłe zakończenie

Mówienie o jakimkolwiek zakończeniu w przypadku W2 jest moim zdaniem obrazą dla gier, które faktycznie w jakiś sposób się kończą. Dalej mam wrażenie, że scenarzysta Wiedźmina 2 nie miał pomysłu jak zakończyć grę. Postanowił nie robić nic i liczyć na cud. Udało mu się. Nikt nie zauważył. :rolleyes:

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż jestem zatwardziałym PC-towcem bardzo zależy mi na tym, aby Wiedźmin na X360 osiągnął sukces. Liczę na minimum 2x większą sprzedaż, niż na pc. Gra jest bardzo dobra, port też powinien być - teraz wszystko zależy od tego jak zostanie wypromowana. Okres kiedy wyjdzie także jest w porządku, gdyż Witcher nie będzie musiał konkurować raczej z żadnymi wielkimi tytułami. Na prawdę specjaliści od marketingu muszą wymyślić coś, aby ludzie (szczególnie za granicą) chcieli się z Wiesławem zapoznać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo istotne jest to, żeby ludzi zapoznać z historią uniwersum i pierwszą przygoda Geralta. Mam nadzieję, że RED-zi zdecydują się na coś w stylu komiksu a la BioWare przy premierze ME2 na PS3. Chociaż trudno w to wierzyć, bo tworcy W2 ani na jotę się nie zająknęli o takim czymś. A nei bagatelizowałbym tego, bo cóż to za przyjemność grać bez znajomości poprzedniej części, gdzie sporo się działo, to nie jest kolejna część TES, więc IMHO takie przypomnienie jest konieczne.

Ponadto ważne jest jak przyjmą grę gracze konsolowi - mozliwe przecie, że ktoś, kto wie, że wersja PC miała premierę w maju ubiegłego roku, pomyśli, że za taką cenę (na zachodzie cena W2 będzie wysoka) to próba wyłudzenia kasy/odcinania kuponów. Zwłaszcza, jeśli schrzanią kwestię powiązania z jedynką.

No i trza się modlić o to, by nie było żadnych problemów, bugów, zamętów jak podczas premiery na PC. A o to może być ciężko ;).

Co do intro to fajne, ale myślałem, że troszkę więcej pokaże, jednak jest git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stówa za nową grę konsolową? Mimo iż kupiłem wersję PC w dniu premiery, i mimo iż nie uważam W2 za wyjątkowo dobrą grę (ot, porządny produkt), mam ochotę toto kupić w wersji X360 - z przyczyn ideologicznych. Wydawcy zobaczą, że jak obniżą pułap cenowy za nówkę to ludzie i w Polsce gry konsolowe kupują, to może coś ruszy w kwestii obniżek, bo 200 zł za nową grę to paranoja. Mam X360 półtora roku i jeszcze żadnej gry ze sklepu nie kupiłem (może niedługo nabędę DXHR, bo też jest promocja i za 100 zł...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.To mój pierwszy post w tym temacie.Niedawno skończyłem czytać sagę i za niedługo zamierzam sobie sprawić Wiedźmińską Kolekcję.Słyszałem o tych grach dużo dobrego i ciesze się, że zapoznam się z nimi dopiero po przeczytaniu książek a nie odwrotnie, ponieważ pewnie uciekło by mi dużo smaczków z gry.Mam pewne pytanie: Jakie audiobooki są w tym zestawieniu? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.

BTW:Wywiad z Andrzejem Sapkowskim Widzieliście? Ponoć ma być kolejna książka o Wiedźminie.Ciekawy jestem o czym będzie opowiadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW:Wywiad z Andrzejem Sapkowskim Widzieliście? Ponoć ma być kolejna książka o Wiedźminie.Ciekawy jestem o czym będzie opowiadać.

Mnie tam zastanawia, jak pogodzą ciąg dalszy historii o wiedźminie opowiedziany w grach z tym co Sapkowski teraz wymyśli. Nie będzie mógł wykorzystać nie swoich pomysłów i napisać książek w oparciu o gry, więc albo opowie o wydarzeniach mających miejsce po zakończeniu gier, albo zrobi prequel do całej sagi. Największe jaja byłyby gdyby jednak zdecydował się na kontynuację i to sprzeczną z fabułą gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by zaiste był niewąski absurd. Osobiście mam nadzieję dowiedzieć się, co porabiał Jaskier, kiedy jego kumpel był w zaświatach, co porabiał Geralt przed Sagą, bądź też zobaczyć wydarzenia z Sagi z perspektywy kogoś innego - i nie mówię tu o kompanii i tych konkretnych wydarzeniach, tylko o tym konkretnym OKRESIE. Wojna w końcu daje szerokie pole do manewrów literackich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że napisze coś na kształt następnej części ale raczej w formie luźnych opowiadań (takich jak np. Ostatnie życzenie). Mam tylko nadzieję, że ma DOBRY pomysł na książkę. Szkoda by było popsuć tak fajną serię.

A ja poczytałbym o wydarzeniach gdy jeszcze Kael morhen (dobrze pamiętam nazwę?), "działało" pełną parą i przerabiało ludzi w wiedźminów. W trakcie czytania książki strzępki informacji o mutacjach, Próbach Traw były super.

Edytowano przez Svanar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko moje "odkrywcze" myślenie czy też może rzeczywiście tak jest, ale Zakon Płonącej Róży bardzo mocno przypomina mi Krzyżaków.

1. Okrzyki "W imię wiecznego ognia!" itp.

2 Wielki Mistrz Zakonu od razu kojarzy mi się z Ulrykiem

3. W V Akcie śpiewają coś "tamdaradeiiii" (w Krzyżakach też to było)

Jakoś tak mi się to mocno kojarzy właśnie z Krzyżakami. Na początku myślałem, że to aluzja do któregoś z kilku innych zakonów rycerskich (Joanici, Templariusze),ale później coraz bardziej sobie uświadamiałem, że to Krzyżacy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakon płonącej róży, powstał z resztek innego zakonu, a dokładniej zakonu białej róży.

I twoje "odkrycie"( ) jest prawdziwe, ponieważ jakby się na to nie patrząc nawet idee tych zakonów są podobne. Więc śmiało można stwierdzić że Redzi tworząc zakonników, wzorowali się na krzyżakach.

A tak z innej beczki, p

rzechodząc W2 przed premierą W3, będę miał spory problem z wyborem ścieżki którą wybiorę. Po jednej stronie mamy ratunek Temerii a po drugiej pomoc w wojnie domowej

-.- Niestety ścieżka Iorweta jest o wiele ciekawsze, co powoduję że bardziej zachęca do wybrania właśnie jej.

Ale moim zdaniem, to sprawa Temeri jest ważniejsza, bardziej wzniosła itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...