Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Jeszcze trzy godziny :D ale tak z godzinę będzie można pograć a potem trzeba się do szkoły wyspać... Nie mogli zrobić premiery z piątku na sobotę ? Mam nadzieję, że serwery nie padną jak wszyscy ruszymy po te 50 mb danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na forum tak że witam wszystkich.

To dzisiaj w nocy rusza cały świat czy tylko pl?? Ja jeszcze z tydzień muszę poczekać na swoją kopię gry :(( a dziś już z chęcią uraczyłbym się pierwszymi wrażeniami graczy co by zazdrość mnie zżarła :diabelek:

Ostatnimi czasy dużo czasu spędziłem na zagranicznych portalach o grach i naprawdę jestem pod wrażeniem tego co CDP osiągnął. Dużo ludzi wypowiada się bardzo przychylnie o naszym polskim developerze jako o solidnej firmie która naprawdę szanuje graczy, do tego preordery które zostały zamówione też są wyrazem tego szacunku. Ludzie nie tylko w Polsce wierzą w to że ich The Witcher 2 będzie grą wspaniałą, nadzieje są olbrzymie ale osobiście wierzę w to że CDP sprosta temu wyzwaniu. Kto w 2005 roku znał na zachodzie w ogóle tą markę?? Nikt. A teraz jest wymieniana na równi z największymi graczami na rynku, na równi, co ja za głupoty wypisuję, CDP ma nad nimi (bioware, bethesda itp) przewagę, CDP szanuje swoich klientów a zadowolony klient to inwestycja która się zwróci.

Bodajże na ign pojawił się pewien post który dużo mówi o tym jak teraz jest postrzegane te "malutkie studio gdzieś w Europie". Post ten w naszym języku brzmiałby mniej więcej tak (nie będę szukał teraz oryginalnego posta, zbyt długo by to trwało, posłużę się za to swoją pamięcią):

"jeśli królami są bioware i bethesda to CDP idealnie dobrał tytuł sequela, tak CDP jesteście Zabójcami Królów"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubię takich jak Ty. haters gonna hate i zawsze jakiś narzekacz na polską wersję się znajdzie.

Jeśli "nie lubisz takich jak ja, to cóż ja mogę na to odpisać? Haters gonna hate ;>

a mnie nie pasują ludzie, którzy nie lubią polskich dubbingów, 'bo to polski język jest, i on to w sumie fe, ale taam, oo taaam, taaaam to jest ameryka, taaaaam to jest inaczej'.

W moim poprzednim poście wspomniałem, że dla mnie angielskie głosy są "klimatyczne i pasujące do postaci". Tych dwóch cech w moim mniemaniu brakuje polskiej wersji, i uważam, że to argument na trochę wyższym poziomie niż "polski język fe".

Ja wybieram polskie głosy. Przede wszystkim dlatego, że z pewnością twórcy gry uraczyli nas świetnym słowiańskim humorem:)

Bo to polska gra, polskie dialogi i w żadnym innym języku lepiej nie wyjdą, nawet jeśli dubbing jest troszkę słabszy od angielskiego, a głos kojarzy się z proboszczem z Plebanii.

Oczywiście, rozumiem wasz punkt widzenia, ale tu z pomocą mogą przyjść np. napisy - w każdej grze z możliwością ich włączenia mam je na "ON", więc i w W2 nie będzie inaczej. Bo w sumie czemu nie miałbym cieszyć się dubbingiem, który mnie usatysfakcjonuje i polskimi napisami, które pomogą zrozumieć te smaczki i niuanse niewyczuwalne w wersjach obcojęzycznych? No chyba, że w przeciwieństwie do W1 nie ma możliwości "mieszania" dubbingu i napisów, co by mnie zdziwiło. [głowę dam że taka możliwość tam była, poprawcie jeśli się mylę]

Być może niedostatecznie sprecyzowałem powody, dla których wybór polskiego języka w Wiedźminie graniczy dla mnie z abstrakcją - jest to kwestia czysto estetyczna. W przeciwieństwie tego, co próbuje insynuować Spike217 wcale nie jestem hejterem polskiego języka. Po prostu mając w pamięci polonizację (a raczej oryginalną wersję) Wiedźmina 1 wiem, czego mniej więcej się spodziewać. Rozczarowany byłem głównie Triss (nie tyle aktorką, bo ta wykonała niezłą robotę, co niepasującym głosem - subiektywna ocena) no i Geraltem... słuchanie Rozenka w jego roli było równie przyjemne, co przeciąganie jeża przez jelita. Przez cały czas wybijał mnie z klimatu, co częściowo psuło zabawę. Z ulgą przyjmuję anglojęzycznego Geralta, bo ten ma głos szorstki, suchy i klimatyczny, całkiem podobny do tego, który wyobrażałem sobie czytając książki. Zatem możliwość połączenia dubbingu, którego słuchanie nie sprawia mi fizycznego bólu z polskimi napisami może być w moim przypadku całkiem sympatycznym wyborem. Aczkolwiek podkreślam - jest to rzecz czysto estetyczna i subiektywna, nikt nie musi się ze mną zgadzać, po prostu dzielę się swoją opinią na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały dzień grzeje się płyta z muzyka z gry :) Sądze że Wiedźmin przebije wiele gier i wdrapię się na sam szczyt z którego cieszko go będzie ściągnąć. Ahh byle przejśc tylko epilog i reszte zostawić na poźniej :D Oj to będzie najcudowniejsza noc jak spędzę przbić to może tylko cudowna kobieta u mego boku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sucharro:

Nie przesadzaj. Że wydali jedną zakomitą grę, a teraz zapowiada się na to, że dostaniemy jeszcze lepszą, to nie znaczy, że góruje nad BioWare, które wydało kilka świetnych, bardzo dobrze sprzedających się RPGów, czyli seria Mass Effect i Dragon Age. A nasze rodzime studio CDProjekt jedynie Wiedźmina "pierwszego", a teraz "drugiego". Owszem, te gry mogą być nie wiadomo jak dobre, ale i tak do studia BioWare jeszcze im daleko. Muszą wydać naprawdę kilka bardzo dobrych gier, aby dorównać takiej firmie.

Edytowano przez Dayux
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boobr

co do głosu geralta to rozenek pięknie ironizuje, a głównie to mi się z geraltem kojarzy. co do samego dubbing vs. napisy 2 - wielka kontra - przekleństw jest sporo, a te nigdy nie będą brzmiały na napisach tak jak w dubbingu. no i typowo sapkowskie słowa - 'chędożyć' dajmy na to. tego w eng nie uświadczysz. co do triss, może nie pasować, bo głos brzmi stosunkowo staro, ale trzeba pamiętać, że czarodziejka jest mniej więcej rówieśniczką wiedźmina.

ale cóż tu więcej można poradzić - haters gonna hate

btw, jak pan andrzej pisał książkę, to daję 200, że nie uważał angielskich głosów za te pasujące bardziej i tworzące lepszy klimat. chociaż skoro aktorzy są źli, to można zrobić własny dubbing.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak juz sie nie moge doczekac by we wtorek rano pojechac smignac autkiem do najblizszego Tesco, kupić Wieśka, pójść do roboty i wrócić z utęsknieniem by odpalić gre i cisnąć przez pół nocy :wub: Cały weekend chodzę jakoś tak bez sensu, marzy mi się by zagrać w coś epickiego :) Co jak co ale nigdy nie było takiego hypu na żadną grę, myśle nawet że mój pies będzie chciał grać w Wiedźmina :P

@Mysza, nie ale za to będą wyścigi resoraków i strzelanie z karabinów.

Edytowano przez Dariusxq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże na ign pojawił się pewien post który dużo mówi o tym jak teraz jest postrzegane te "malutkie studio gdzieś w Europie". Post ten w naszym języku brzmiałby mniej więcej tak (nie będę szukał teraz oryginalnego posta, zbyt długo by to trwało, posłużę się za to swoją pamięcią):

"jeśli królami są bioware i bethesda to CDP idealnie dobrał tytuł sequela, tak CDP jesteście Zabójcami Królów"

Wiesz... dałeś mi tym wpisem do myślenia. Może rzeczywiście ten podtytuł ma swoje drugie dno i CD Projekt RED od początku o tym wiedziało i z premedytacją to zaplanowało.

Gdyby, te przypuszczenia okazały się prawdziwe, a nie byłby to tylko zbieg okoliczności, to według mnie byśmy mieli do czynienia z "największym smaczkiem w historii gier RPG" :cool: .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prosze was o porade: nie gralem w wiedzmina 1 i nie zanosi sie zebym go z kads mial. A dwojke dostane wiec czy wedlug was granie w 2 bez znajomosci 1 to bedzie cos nieodpowiedniego (tak jak w przypadku Mass effektow)? Chodzi mi o to, ze to kontynuacja itd.

Pewnie. Sami autorzy pisali i mówili, że mimo ciągłości w fabule zaczynając ciąć w dwójkę bez grania w pierwszego wieśka będzie wiadomo o co chodzi.

Choć ofkoz ci co grali w pierwszą część mają łatwiej trochę ;)

Ludzie, Wy macie lub będziecie mieć grę na dniach. A ja muszę najpierw w godny sprzęt zainwestować, wiecie jak cierpię? :D

Edytowano przez ShingenNolaan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam,jak wychodził pierwszy Wiedźmin to mój komp nawet instalatora by nie dźwignął i nawet mnie nie bolało że nie pogram;p jak wiesz że ci nie pójdzie to się tym oswajasz,nie to co mieć już grę i nie móc jej włączyć przez zabezpieczenia antyzłodziejskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ PREMIERY "THE WITCHERA 2"! Z samego rana w niedzielę pojadę około 22:30 do najbliższego empiku po własny egzemplarz. Uwielbiam moment kiedy zdzieram tą śmierdzącą folię z opakowania i kiedy wcieram ją w ciało. takie chwile pamięta się do końca życia.

Hahaaa rozśmieszył mnie ten post uuuu xD LOL

Ja na Wieśka czekam tak o, żeby tylko czekać i szczerze mówiąc żałuję, że już wychodzi, bo miałem nadzieję że albo:

a) zdążę zupgrejdować kompa przed premierą

albo

b) premiera na konsole będzie zapowiedziana wcześniej i zagram sobie już np. w czerwcu albo w lipcu.

No niestety, kompa nowego nie ma (prawko trza zrobić), premiera na ps3 będzie zapowiedziana na E3. Cholera, muszę przejść jeszcze raz W1.

Może napiszę petycję do CDP, że nie mam na czym grać w Wiedźmina 2 i zrobią konwersję na PS3 specjalnie dla mnie? Co o tym sądzicie? Bo oglądanie gejmplejów i słuchanie podnieconych głosów kumpli (chociaż podniecone głosy kumpeli... hmm) mi się nie uśmiecha.

Z drugiej strony zawsze mogę spróbować ukraść jakiegoś kompa, może ktoś się nie pokapuje. Jakby co to zrzucę winę na CDP i CDA, że tak dużo naobiecywali i się nie mogłem oprzeć.

A może znajdę gdzieś pudełkową wersję Wiedźmina 2 z bonusowym komputerem jako bonus w komplecie. TAK! Idę szukać po Allegro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja mam straszliwie źle w głowie i postanowiłem, że dzisiaj nie śpię. Chędożyć jutrzejszą szkołę. Zanim tak postanowiłem przeanalizowałem dokładnie jutrzejszy plan i stwierdzam, że jutro mam tylko takie przedmioty, na których nie muszę być przytomny.

Dzisiejsza noc jest moja!

Wgl to im bliżej północy tym gorzej znoszę upływający tak opieszale czas. Na szczęście już tylko ok. 45 minut.

Jak u was wygląda sprawa z DLC? Z tego co wyczytałem to można aktywować tylko jedno z nich(możliwe, że to jednak nieprawda). Jeśli jednak ta wiadomość okaże się prawdziwa, to które wybierzecie? Ja chyba "Kupca". Importuję sejw z jedynki. To sprawia, że jako-taką zbroję już będę miał. Kurtka Niebieskich Pasów raczej przyda mi się bardziej przy przechodzeniu gry bez importu z jedynki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ PREMIERY "THE WITCHERA 2"! Z samego rana w niedzielę pojadę około 22:30 do najbliższego empiku po własny egzemplarz. Uwielbiam moment kiedy zdzieram tą śmierdzącą folię z opakowania i kiedy wcieram ją w ciało. takie chwile pamięta się do końca życia.

Kolego pół domu obudziłem śmiechem xD. Ja wziąłem kąpiel, ogoliłem się, wyperfumowałem i czekam do północy żeby zagrać ;) dobrze wiedzieć że nie jestem jedyny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie jesteś jedyny. :D Trochę nas będzie ;) Ja podobnie jak latas, po analizie planu, doszedłem do wniosku, że moja obecność jest raczej zbędna, a że nie mam problemów z nauką, to mogę sobie raz pozwolić. A co do DLC... skąd ta wiadomość, że można jedno aktywować? To trochę mija się z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: ups... Poszperałem szybko w googlach i widzę, że gram.pl zrobiło nawet specjalnie o tym newsa. http://www.gram.pl/news_8AvjGu62_Edycja_Ko...alnych_DLC.html

Jednakże - nie ma tam mowy, że będzie można też zainstalować DLC z CDA czy jeszcze jakieś inne zdobyte z różnych źródeł. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie jesteś jedyny. :D Trochę nas będzie ;) Ja podobnie jak latas, po analizie planu, doszedłem do wniosku, że moja obecność jest raczej zbędna, a że nie mam problemów z nauką, to mogę sobie raz pozwolić. A co do DLC... skąd ta wiadomość, że można jedno aktywować? To trochę mija się z celem.

Ja jutro o 8.15 mam egzamin ustny z rozszerzonego angielskiego :P na szczęście nie potrzebuje duzo snu

Co do DLC to był taki pomysł ale się z niego wycofali. Będzie można mieć ich kilka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy będą mogli odpalić grę już za 40 minut, a mi dopiero przyjdzie ona we wtorek rano, a zagram wieczorem to mnie to za bardzo nie martwi i nie "nosi" mnie, a weekend przeżyłem jak co tydzień - po prostu nic nowego, dzień jak co dzień. Faktycznie, premiera Wiedźmina "drugiego" zbliża się nieubłaganie - mimo tego na grę miałem większą ochotę miesiąc temu niż teraz, gdy pojutrze rano do moich drzwi zapuka kurier właśnie z nią.

Wiedźmina "drugiego" dwa razy na pewno przejdę - po raz pierwszy w najbliższym czasie, a za drugim w połowie czerwca, gdy będzie już luźniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dayux: Mam podobnie. Zresztą w dzisiejszych czasach z reguły jestem przy premierze tak zmęczony wrzawą wokół gry, że w dniu premiery wcale nie mam na nią ciśnienia. I dopiero odpalam i nagle znikam w świecie gry na długie godziny. I uświadamiam sobie jak bardzo na nią czekałem.

Ja pewnie odbiorę swój preorder dopiero pojutrze popołudniu, ale nie narzekam; mam już wakacje i jak już położę na nowych przygodach Geralta łapy, to będę mógł w grę ciąć ile wlezie. :)

Tylko, ludzie, jako że niektórzy Zabójców Królów odkrywać zaczną już za pół godziny, apeluję: ostrożnie ze spoilerami. Fajnie by było poczytać ogólne opinie, ale w pierwszym tygodniu-dwóch powinno się stosować podwyższony rygor pod tym względem, co do nawet niewielkich szczegółów.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie wydaję mi się abyś musiał o tym przypominać. Nikt nie lubi poznawać szczegółów gry przed jej ukończeniem. Ja oczywiście podzielę się swoją opinią jutro pewnie, bo dzisiaj czasu będzie brakło :D Bez żadnych spoilerów oczywiście. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dzisiaj skontaktowałem z szefem i spytałem, czy nie będzie problemu, jeśli jutro wpadnę do pracy cztery godziny później.

Nie będzie. :>

Teraz tylko kolacja, szybka drzemka, żeby za szybko nie wysiąść i... Jakoś to będzie. ; )

@Fristron - na Twoim miejscu po prostu bym nie wchodził do tego wątku do zakończenia gry. Dwa razy, minimum. : ) Ja do wątku o Mass Effect już praktycznie nie zaglądam, bo tyle spoilerów tam lata, a to jeszcze przed premierą jest! : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy jest możliwość uruchomienia gry w polonizacji kinowej?

Gdzieś czytałem że możliwa jest dowolna kombinacja napisów i głosów

Bodajże na ign pojawił się pewien post który dużo mówi o tym jak teraz jest postrzegane te "malutkie studio gdzieś w Europie". Post ten w naszym języku brzmiałby mniej więcej tak (nie będę szukał teraz oryginalnego posta, zbyt długo by to trwało, posłużę się za to swoją pamięcią):

"jeśli królami są bioware i bethesda to CDP idealnie dobrał tytuł sequela, tak CDP jesteście Zabójcami Królów"

Te zdanie pojawiło się w eurogamerze http://www.eurogamer.net/articles/2011-04-...f-kings-preview

w oryginale brzmi ono

A huge step upwards in terms of presentation, writing and roleplaying complexity, The Witcher 2 takes the RPG fight right to the big boys. Assassins of Kings? If the kings are BioWare and Bethesda, that sounds about right.

Śmieszy mnie dzisiejsze demonizowanie systemu walki z pierwszego Wiedźmina. Pamiętam jak po jego premierze same "achy i ochy" z zachwytu. Nawet sam Tomasz Gop to robi.

Edytowano przez karolduch1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jeszcze niecałe 15 minut... sekundy mijają jak godziny :D.

btw. DLC z EK do mnie nie doszło , czy kurtkę będę mógł sobie dokupić czy doda mi się ona automatycznie do EQ? Tak samo z kupcem , będzie on cały czas dostępny? Jeżeli ktoś zna odpowiedzi , albo pozna to prosiłbym o odpisanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...