Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?  

2695 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

    • a) tak, czekam na to niecierpliwie
      171
    • b) może, zależy od zawartości
      290
    • c) nie, nie mam napędu BluRay
      2059
    • d) a po co komu takie wydanie?
      171


Polecane posty

Gdyby cena pozostała bez zmian to bym nadal kupował dla samego czasopisma, nie dla krążka... Napędu BlueRay nie posiadam i raczej w najbliższej przyszłości nie zamierzam mieć. W momencie, gdy cena poszłaby znacząco w góre (co jest pewne) prawdopodobnie musiałbym zrezygnować z kupna CDA :ohmy: ze względów finansowych.... Mam nadzieje, że do tego nie dojdzie :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, 3/4 biorących udział w ankiecie, a w tym i ja, opowiedziało się na 'nie'... Jeszcze chyba za wcześnie na wersję z BluRay. A jeśli już miałaby się taka pojawić, to chyba niezłym pomysłem byłoby wówczas wydawanie CDA w dwóch wersjach, jedna z DVD, jedna z BluRay. Taki okres przejściowy, podobny do tego z czasów przechodzenia z 4 CD na DVD. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd na allegro nowy z gwarancją to koszt 250-300 zl. Przy sprzedaży obecnej DVD-Writer za 50 zł za napęd płaci się trochę ponad 200 zł.

Czy to jest aż tak wiele?

Proof:

http://allegro.pl/samsung-sh-b123l-bsbp-na...1422925033.html

Nówka, gwara. 250 zeta z przesyłką.

http://allegro.pl/blu-ray-rom-sata-dvd-rw-...1422585815.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później napędy DVD pójdą w niepamięć (tak jak kiedyś CD). Pamiętam swoje rozczarowanie, kiedy wyskoczył komunikat, ze FIFA 06 wymaga napędu DVD! Niedługo podobnie może byc z Blu- Rayem. Ale jeszcze nie teraz, pozostańcie na DVD, bo jak na razie jest tak dobrze, że nie warto tego zmieniać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na nie. CDA straciłoby wielu klientów nie tylko ze względu na napęd ale też ze względu na gry. Na takiej płycie można w ciul gier zmieścic i po jakimś czasie nie mieliby co wstawiać, bo niektórzy kupują CDA tylko ze względu na pełniaki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wydaje mi się, żeby czasopismo wyszło dobrze na kreowaniu trendu używania nośników informacji. DVD zyskało popularność dzięki zamieszczaniu gier na dyskach DVD, czasopisma poszły za tym. Obecnie żaden wydawca nie wydaje gier na blueray. Zbyt duży koszt produkcji i zbyt mała popularność czytnika. A skoro nie opłaca się to wydawcom, to jakim cudem miałoby to się opłacać czasopismu? Poza tym DVD wyparło CD jako nośnik gier dopiero w momencie, gdy potrzeba było 3-4 CD do zamieszczenia gry. Obecnie nawet wydanie gry na 2 DVD jest rzadkością. Wniosek? Nie ma żadnego czynnika, który wymuszałby kogokolwiek do przejścia z DVD na blueray. I wybaczcie, ale wasze pełniaki mają zbyt małą siłę rażenia by aspirować do miana takiego czynnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real4game

AFAIK sony i ogolnie cale BD-alliance (czyli tworcy formatu) pobieraja dodatkowy haracz od kazdego nosnika, wiec cena jak najbardziej moze wzrosnac. no ale, kurna, po co komu BD? w okresie pendrive, kart pamieci, pojemnych dyskow twardych, szybkich lacz internetowych i streamingu/cloud computingu nie widze sensu wlazenia w kolejne rodzaje plyt, ktore sa powolne, podatne na zarysowania i zajmuja duzo miejsca.

nawet jesli standard BD sie przyjmie, to ja i tak mam zamiar go ominac. po prostu bede kupowac gry w wersjach cyfrowych na steamie, gogu czy w eastore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym się w taki numer zaopatrzył, o ile te 25gb byłoby naprawdę rozsądnie zagospodarowane. Ale z drugiej strony to chyba jeszcze na to za wcześnie. Ciekawi mnie czy dalibyście radę dodać jakiś film na BluRay'u jako dodatek. Bo w końcu od czasu do czasu dajecie filmy. I ile wtedy kosztowałby numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby do cda była dołączana płyta BluRay to liczba osób która kupuje to oto czasopismo ze względu na gry pomniejszyła by się. Po pierwsze dlatego, że niewiele osób na razie posiada ten napęd, a po drugie na płytce DVD jest te 8 Gb i zamieszczane są na niej po kilka pełniaków ale takich "porządniejszych", a jeśli mieli by dodawać na BluRay to pojemność takiego dysku jest kilkakrotnie większa więc i tak nie byłaby w pełni wykorzystana, a także dodawane by było pełno kiepskich pełniaków + jeden jakiś ekstra. Moim zdaniem by to było marnowanie pieniędzy na licencję na te słabsze gry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gry freeware?

Można by było zmieścić całe tony bez płacenia za licencję.

Mody, trailery, bla bla bla.

Można zapchać i BlueRay'a.

W końcu by te freeware i mody skończyły i potem by nie mieli co dawać. Ja mówię stanowcze NIE temu pomysłowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...