Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Oj teraz to mi się zrobiło niefajnie. Powinni o tym poinformować na samym początku, zaraz przy składaniu zamówień. To oczywiste, że jedni będą się teraz cieszyć z darmowego bonusu, jednak zdecydowana większość osób będzie niezadowolona. Jaki był nakład tych kolekcjonerek na XBONE'a? W Polsce stanowił pewnie coś w okolicach 1/10 całego nakładu. Już widzę te ekskluzywne aukcje na allegro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 chyba będzie gwoździem do trumny CDPROjekt

Jaaasne. CD Projekt RED już ogłasza upadłość...

Co do tych nieszczęsnych kart w wersji na konsolę Xbox One, to w Internecie zrobił się taki shitstorm, że chyba każdy serwis branżowy o tym trąbi (z Facebookiem włącznie).

W poniedziałek liczę na jakieś oficjalne sprostowanie od Iwińskiego. Być może ten cały "Gwint" będzie dorzucony do edycji na każdą platformę...?

Edytowano przez Wuwu1978
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zamowilem bogata EK na PC wiec az tak sie nie denerwuje, ale niesmak pozostaje.

Boli mnie to, ze jedna platforma dostanie cos ekstra za ta sama cene, reszta ma prawo czuc sie poszkodowana. Tym bardziej, ze CDP mowilo, ze kazdego bedzie traktowac rowno (choc nie wiem, czy to nie odnosilo sie tylko do DLC).

Tego Gwinta jakos przeboleje, ale plociennej mapy troszke szkoda..

Edytowano przez seba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu

Shitstorm się leje bo to oczywiście "Microsoft" przekupił Redów. Wszyscy wylewają wiadra pomyj na nich zapominając, że to decyzja wydawcy światowego. Rozumiem, że można mieć żal za samą decyzję, ale to w jaki sposób wyrażają się gracze, a także same serwisy można określić zwyczajnie prostactwem. Studio, z którego wszyscy polscy gracze powinni być dumni nagle stało się wrogiem numer 1, brak słów. Sam jestem ciekaw reakcji ze strony Redów, bo na razie widać podejście "hejtujcie, to się ugną".

  • Upvote 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchi- postaw w się w sytuacji osób, które zamówiły EK na PC/PS4. To samo by było, gdyby te karty i mapę dostało tylko PC* lub PS4.

*wtedy ta durna wojenka PC vs. konsole tylko by się pogłębiła.

No nic, ja ze swojej EK na PC nie zrezygnuje, choć bardziej szkoda mi tej mapy niż kart.

Edytowano przez TomcioM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orchi

Mnie osobiście to nie obchodzi, ale zawsze śmieszyło mnie to mityzowanie ,,ekstra studio które szanuje graczy". Trzeba zrozumieć że cdpred to biznes, a nie żaden powód do dumy.

Jasne, że biznes, ale jak dotąd był to biznes któremu gracze nic nie mogli zarzucić. Nie rzucam hejtem na redów za ten ruch (ostatnia afera z Tomb Raiderem wkurzyła mnie bardziej) ale trochę strzelili sobie w stopę. Gdyby taki ruch zrobił Ubisoft nikt by się specjalnie nie zdziwił, ale redzi faktycznie dotąd traktowali graczy z szacunkiem a nie jak krowy do wydojenia - i nie ma tu żadnego specjalnego mityzowania, traktowanie klienta redzi mieli takie jak niektóre firmy X lat temu, tylko jak coś się straci to bardziej się to docenia. Pozostaje liczyć na to, że czegoś się nauczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę podniósł się tak wielki raban o mapę i karty? Wow. To dosłownie powtórka frustracji o fryzurę Geralta z W2. To tylko fizyczne bonusy. CDPRed nie tnie gry pod bonusy tylko na X1. To jest moim zdaniem powód do pochwał, a nie do życzenia studiu zbierania biznesu.

/śmiech

PS Jedyna rzecz, do której można mieć żal to fakt, że poinformowano o tym tak późno.

Edytowano przez lubro
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podkreślam, że tu chodzi o prawdomówność. Redzi sami deklarowali, że NIKOGO inaczej traktować nie będą. Jak widać skończyło się tylko na obietnicach. Ludzi boli to, że studio kłamało i jednak będzie kogoś faworyzować.

Sprawa rozejdzie się po kościach niedługo, ale to CD Red wyjdzie z tego z przestrzeloną stopą a gracze im tego nie zapomną. Każdy wie, że biznes to biznes. ALE - nie mów jednego, a rób drugie bo inaczej nikt cie nie będzie traktować poważnie... Oni sami się kreowali na wielkich przyjaciół graczy, traktujących jednakowo wszystkich. Jak teraz będą ich gracze traktować? Przy następnej sprawie będzie - "kłamią jak zawsze", "nie są lepsi od innych" itp. Nadszarpnij raz swoją reputację, a zobaczysz, że ludzie ci tego nie zapomną...

Mówicie, że np. Ubi jak powie jedno, a zrobi drugie to nikt nie będzie zdziwiony. A czy to właśnie dobrze? Dobrze, że mają taką złą opinię? No raczej nie, prawda?

Edytowano przez Lucciver
  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borys 333 nie ten dział napisz na Targowisku w "kupię"

dodatki do W3

lipa lipa lipa

i tak bym nie kupił X1 bo po co ale o takich rzeczach należy informować wcześniej bo jak ktoś ma PC i X1 to by miał lepszy przegląd sytuacji i zamiast na PC wziąłby na X1 a tak to wg mnie ta grupa (posiadacze obu platform) jest najbardziej poszkodowana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to CD Red wyjdzie z tego z przestrzeloną stopą a gracze im tego nie zapomną

Przeceniasz fizyczną dystrybucję. Damn. Limitowane wydania w fizycznej dystrybucji to jeszcze mniejszy procent. Przeglądając fora, obserwując Witcherowe trendy na twitterze i wypowiedzi w innych kanałach widzę raczej standardową idealizację CDPRed, które dzielnie postawiło na swoim i nie pocięło gry pod Microsoft dając im tylko fizyczne ochłapy. W sumie sam chciałbym, żeby wszystkie bonusy na wyłączność poszczególnych platform były tylko fizyczne. Niezadowoleni dostaną po premierze "boob physics eye candy" i zapomną o kartach.

Do tego niby jest "późno", ale również w przypadku cyfrowych bonusów nie zawsze dowiadujemy się od razu o rzeczach na wyłączność dla poszczególnych platform.

Ostatnia sprawa. Czy CDPR wprost przyznało, że zawartość wszystkich kolekcjonerek nie ulegnie zmianie do premiery i nie będzie międzyplatformowych różnic? Studio jest znane z wykorzystywania poszczególnych platform w 100% i może karty oraz mapa były możliwe tylko na X1 dzięki mocy chmury? lol

Nie wierzę, że bronię CDPRed, którzy zrobili do tej pory dwie gry, z których jedna była imo kiepska, a druga ledwo wyskoczyła ponad przeciętność, ale to całe oburzenie wydaje mi się tak wielkim szukaniem dziury w całym, że zaczyna mnie boleć głowa od wywracania oczami.

Edytowano przez lubro
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że bronię CDPRed, którzy zrobili do tej pory dwie gry, z których jedna była imo kiepska, a druga ledwo wyskoczyła ponad przeciętność, ale to całe oburzenie wydaje mi się tak wielkim szukaniem dziury w całym, że zaczyna mnie boleć głowa od wywracania oczami.

This! Ale nie byłoby całego tego shitstorma gdyby nie robiło się z CDP ostatniego sprawiedliwego i obrońcy uciśnionych graczy przez wielkie korporacje. Dobra, dla mnie eot.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej myślicie tylko o dodatkach.

1. CDP Red samo siebie kreowało na "tych sprawiedliwych". Obiecywali, że wszyscy dostaną to samo. Ludziom to się podobało i dlatego ich chwalili.

2. CDP Red obiecywało, że NIKT nie będzie faworyzowany i że KAŻDA EK będzie jednakowa. Jak widać na obietnicach się skończyło.

3. @UP - CDP Red przy W2 z tego co pamiętam, nie składało ŻADNYCH obietnic, że edycje i dodatki bedą wszędzie takie same. Przy W3 takie obietnice już były.

4. @UP - dlaczego ktoś miałby się pluć o steelbooki. Ludziom właśnie bardziej to odpowiada, że EK będzie miała unikatowy steelbook, a edycja podstawowa swój. Dzięki temu zabiegowi mamy 2 cenne steelbooki zamiast jednego "pospolitego".

5. @UP - proszę, oto cytaty:

"We are treating all gamers equally," Iwinski answered me.

"We'll not deliver exclusive content to any of the platforms, nor will we artificially delay release of the game on any of the platforms because somebody's paying us money for that. It's definitely against our values. We are not doing that.

Tak jak mówiłem - na obietnicach się skończyło.

Shitstorm jest bardziej o obietnice niż o dodatki.

Edytowano przez Lucciver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. CDP Red samo siebie kreowało na "tych sprawiedliwych". Obiecywali, że wszyscy dostaną to samo. Ludziom to się podobało i dlatego ich chwalili.

2. CDP Red obiecywało, że NIKT nie będzie faworyzowany i że KAŻDA EK będzie jednakowa. Jak widać na obietnicach się skończyło.

Pokaż mi cytat, gdzie Iwański mówił o jednakowych EK dla wszystkich platform. Przeczytałeś ze zrozumieniem ten niezwykle długi, drugi cytat i masz tam coś napisane o EK czy o ekskluzywnej zawartości gry lub/i opóźniania gry na jakiejś platformie ? W tamtej wypowiedzi jak i dzisiejszej wiadomości od CDP Red była i jest mowa o samej grze. Zdecydowali się na dołożenie kart i mapy bo to zwykłe popierdółki, nie wycieli 2-3 godzinnego fragmentu gry i nie dali go jako ekskluzywnego DLC tak jak robi to Activision, Ubi i EA z największymi produkcjami. Wszyscy cały czas powtarzają jak mantrę słowa o równości graczy, wyciętymi z całej wypowiedzi. Zgodzę się, że powinna być o tym mowa od początku, ale jak lubro podkreślił, o dodatkowych DLC też dowiadujemy się często grubo po otworzeniu pre - orderów. Tak więc, o co ten hałas ? Na prawdę tak niektórych boli ta "ZDRADA", odstąpcie kolekcjonerki, ktoś inny będzie szczęśliwy. MS zły, Redzi źli bo dokładają śmieszne karty i mapę. Sony, Ubi, Acti dokładają 2-3h dodatkowej gry w AC Unity i Destiny i jest okey.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchi- przestań się wywyższać, ze masz EK na XOne i dostaniesz dodatkowy content. Gdybyś był po drugiej stronie, też byś narzekał. A nie zgrywasz cwaniaczka, bo akurat ci się tak trafiło.

Tesu: Tylko on twierdzi, ze się to krytykuje, bo trafiło to na XOne, który jest Microsoftu. Dodaje, ze nie hejtujemy takich ruchów kiedy idzie o PS3/4. Czyli, gdyby te karty i mapa trafiła na PS4 to według niego nie było by wtedy problemu, bo to nie Microsoft.

Jak sam pisze:

"Sony, Ubi, Acti dokładają 2-3h dodatkowej gry w AC Unity i Destiny i jest okey."

Edytowano przez TomcioM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomcioM

Czlowieku, czyzbys mial jakies kompleksy, ze tak na Orchiego jedziesz? Orchi kupil sobie XOne, zamowil kolekcjonerke i tyle, to ze CDP Red do kolekcjonerki w wersji na te platforme dorzuca jeszcze karty i mape to nie jego wina i jakos nie zauwazylem, zeby sie z tym obnosil czy nabijal z ludzi, ktorzy zamowili EK na inne platformy. A tak przy okazji, ja takze jestem po wspomnianej przez Ciebie drugiej stronie i jakos nie narzekam. Edycja Kolekcjonerska Wiedzmina 3 jest bogata, a jej cena w porownaniu do cen kolekcjonerek innych gier AAA byla bardzo atrakcyjna. Dostaniemy duza figurke z Wieskiem i duza gre bez powycinanego miedzy platformami contentu i bez season passa, na pierdolkowatych kartach czy mapie naprawde mi w tym przypadku nie zalezy.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchi- przestań się wywyższać, ze masz EK na XOne i dostaniesz dodatkowy content. Gdybyś był po drugiej stronie, też byś narzekał. A nie zgrywasz cwaniaczka, bo akurat ci się tak trafiło.

Człowieku, Ty jakieś kompleksy masz czy co ? Gdzie ja się "wywyższałem" niby ? Czytając Twoją wypowiedź przychodzi mi do głowy tylko jedno słowo - frustracja.

Tesu: Tylko on twierdzi, ze się to krytykuje, bo trafiło to na XOne, który jest Microsoftu. Dodaje, ze nie hejtujemy takich ruchów kiedy idzie o PS3/4. Czyli, gdyby te karty i mapa trafiła na PS4 to według niego nie było by wtedy problemu, bo to nie Microsoft.

A może nie ? Powiedzmy sobie szczerze, gdyby to choćby PC lub Playstation dostało coś więcej, to wszędzie CDP Red byłby wychwalany pod niebiosa, jak to polscy gracze są świetnie traktowani. Po 2 nie napisałem, że to jest główna przyczyna, ale bez wątpienia na tą śmieszną i prostacką falę krytyki ma wpływ, że to X1 dostanie te śmieszne karty. W kolejce po kolekcjonerki czekają setki jak nie tysiące, nikt Ci nie każe kupować tej "biednej edycji bez kart", bo z niektórych wypowiedzi można wnioskować, że te karty i mapa stały się najważniejszym elementem tej EK.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam pisze:

"Sony, Ubi, Acti dokładają 2-3h dodatkowej gry w AC Unity i Destiny i jest okey."

No bo tak jest. Malo to razy jakas multiplatformowa gra dostawala dodatkowa zawartosc dostepna tylko i wylacznie na jednej platformie? Najczesciej sa to dodatkowe misje, postacie, ubrania, etc., ktore stworzono jeszcze przed premiera gry, ale ktore zostaly wyciete/permanentnie zablokowane w wersjach na inne platformy. Czasem nawet mamy do czynienia z ekskluzywna zawartoscia dostepna tylko dla tych, ktorzy kupia gre u okreslonego sprzedawcy (Gamestop, Amazon) lub w okreslonym kraju. To co napisal Orchi nie mija sie wcale z prawda, Unity i Destiny roznia sie zawartoscia w zaleznosci od platformy i nikt z tego powodu nie placze. Tak samo bylo w przypadku Watch_Dogs czy nawet swietnego Red Dead Redemption. Czasem nawet wydawca zupelnie olewa jakas platforme i wcale nie wypuszcza na nia swojej kolekcjonerki (tradycyjnie seria CoD na PC). Mimo to ludzie nie lamentuja i nie zachowuja sie jak smarkacze, ktorym ktos nagle zabral lizaka. A faktem jest, ze CDP RED lizaka nikomu nie zabral - zawartosc EK Wiedzmina 3 bez kart i mapy byla ujawniona w czerwcu i wlasnie na taka kolekcjonerke ludzie skladali zamowienia. To ze teraz w wersji na X1 pojawi sie dodatkowy, pierdolkowaty content nie oznacza, ze tworcy W3 cos skomukolwiek zabrali, ale ze komus cos dolozyli. Czy ma to jakies znaczenie? Dla mnie nie. Zreszta niewiele jest osob, ktore juz na poczatku czerwca, kiedy kolekcjonerki byly jeszcze dostepne, mialy w domu jednoczesnie PC lub PS4 oraz Xboxa One, ale poniewaz nie wiedzialy o dodatkowej zawartosci EK na Xboxa, to zamowily sobie kolekcjonerke na PC/PS4. Oczywiscie gdyby wiedzialy, ze w EK Wiedzmina 3 na X1 pojawia sie jeszcze karty i mapa, to specjalnie dla nich kupilyby sobie nowa konsole Microsoftu, prawda? ;) Dla mnie caly ten shitstorm jest na zasadzie psa ogrodnika: "ja nie mam, to dlaczego ktos inny ma miec?", co w wolnym tlumaczeniu znaczy "przeciez mnie sie to nalezy bardziej niz komus innemu, to ja tez to chce".

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oburzenie rozczarowanych zainteresowanych to marginalny procent ogólnej puli odbiorców Wiedźmina 3? To gra się liczy, a kolekcjonerki to kuriozum dla niestabilnych świrów modlących się do strzępów kartonu i plastiku? Może. Naprawdę może to jest prawda. Larum podniosło się TYLKO w środowisku kolekcjonerów i larum to jest uzasadnione. Zauważcie, że w przypadku ekskluzywnych DLC w naszym środowisku nie ma w ogóle dyskusji, bo kogo obchodzą jakieś cyfrowe śmieci? Napiszę więcej, kogo obchodzi sama gra, jak dobra by ona nie była? (kolekcjoner zaopatruje się przede wszystkim ze względu na wypasione wydanie, grę można kupić osobno, albo po jakimś czasie, to nie priorytet) Zauważcie również, że chodzi tutaj o Edycję Kolekcjonerską W3, produkt z założenia uniwersalny. Rzucacie przykładem Ubi i ich różnorodnością inwentarza, ale oni przynajmniej rozgraniczają wydania na np. Vigilante, Limited i Dedsec i od samego początku wiadomo, co w nich będzie. Przez lata to okrzepło i stało się normą. W przypadku W3 przy ruszeniu preorderów założenie było jasne, fizyczny content jest taki sam. Założę się, że jeśli wtedy byłoby wiadomo o pewnych różnicach to niektórzy by inaczej zamawiali. Jasne, że umowa z MS mogła zostać podpisana nawet po E3, ale niesmak pozostał, może śladowy niesmak, bo gadżety są drobne, ale jednak.

Edytowano przez Yaper
  • Upvote 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...