Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

@up

Wychodzi ostatecznie taka sama cena, co te 600zł przy "klasycznej" sprzedaży, a dodatkowo gość nie musi się już przejmować w ogóle przesyłką ani zapłatą za EK, więc nawet parę minut uzupełnienia danych oszczędza :) Z jego punktu widzenia świetny deal, bo zarabia tyle samo, co inni, a robi mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale mnie to zaczyna już solidnie denerwować i na widok takich aukcji wręcz rzygam pazernością cwaniaczków. Od tego momentu zamierzam zgłaszać takich ludzi, którzy żerują na limitach w produkcji danej EK i ten osobnik leci jako pierwszy. Jeśli chcemy, żeby rynek kolekcjonerski funkcjonował normalnie to nie możemy na takie sytuacje pozwolić.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, ale pomysłowość co poniektórych dosłownie nie zna granic. Ale dla mnie największym frajerem będzie osoba, która kupi to konto na CDP.pl, ze złożonym pre-orderem. Aż ogarnia mnie pusty śmiech.

Mam nadzieję, że jakieś sygnały dotrą do CD Projekt RED i kolejnym razem jakoś się zabezpieczą przed podobnymi akcjami. Chociaż z drugiej strony dla nich i tak się liczy zysk, bo w biznesie nie mam miejsca na sentymenty i czy 1000 osób kupi po jednej edycji kolekcjonerskiej, czy całą pulę zgarnie jedna osoba - wszystko jedno, póki kasiorka będzie się zgadzała. Chciałbym się mylić...

A tak zmieniając trochę klimaty to ciekawe, co znajdzie się w kolekcjonerce Dead Island 2 :trollface: ?

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Socjalizmu ponoc nie ma a takie dzialania to piekny przejaw przedsiebiorczosci. Maja prawo kupic ile chca i odsprzedac za ile cca a Wam nic do tego. Chcieliscie kupic trzeba sie bylo zalogowac i powalczyc. Za gapowe sie placi i tyle. Sam kupilem dwie EK zeby odaprzedac za niewiele wiecej aby miec gre za darmo.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraven2000

Co innego jak ktos sie zagapi i zainteresuje sie kolekcjonerka np. miesiac po tym, jak rusza pre-ordery. A co innego jak ktos w danym dniu po prostu nie ma jak zlozyc zamowienia, bo akurat jest poza domem. Probowales zlozyc zamowienie korzystajac z komorki? Ja tak. Meczylem sie przez dluzszy czas korzystajac m.in. z Chrome i Safari i strona CDP po prostu nie chciala dzialac poprawnie. Nawet zoomowac sie jej nie dalo. Mialem szczescie, ze udalo mi sie wrocic do domu i zamowic moje egzemplarze zanim wszystkie sie rozeszly, chociaz malo brakowalo, a tez bym zostal na lodzie, bo gdy robilem pre-ordera licznik pokazywal juz okolice 7 tysiecy. Gnanie na leb, na szyje do domu, lamiac przepisy drogowe, jadac ponad 130 km/h na drodze gdzie jest ograniczenie do 60 km/h i ponad stowe w terenie zabudowanym, wyprzedzajac na trzeciego, spychajac rowerzyste do rowu i rozjezdzajac jakies niewielkie lesne zwierzatko z obawy, ze kierowcy-fanowi Wiedzmina i gier moze zabraknac edycji kolekcjonerskiej Wiedzmina 3 bo niektorzy ludzie zakladaja sobie kilka kont i zamawiaja po kilkanascie kolekcjonerek wylacznie po to, zeby je nastepnie po wyzszej cenie odsprzedac jest sytuacja chora i stwarza zagrozenie w ruchu drogowym. CDP zdaje sobie sprawe z hajpu jaki byl i jest na Wiedzmina, powienien wiec o tym pomyslec i odpowiednio sie przygotowac, tak aby wszyscy chetni na edycje kolekcjonerska W3 mogli ja sobie bez problemu kupic w ciagu chocby pierwszego tygodnia od ruszenia pre-orderow. A tak to przykladaja reke do wzrostu niebezpieczenstwa polskich drog.

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraven2000

Zrozum czlowieku, ze nie kazdy w momencie, kiedy ruszyly zamowienia na kolekcjonerki akurat mial ten komfort, ze siedzial sobie wygodnie w domu/w pracy, mial dostep do neta i mogl zlozyc zamowienie. I przestan pisac farmazony o braku umiejetnosci radzenia sobie, bo tak to tylko moze napisac osoba, ktora nie wie jak zycie wyglada i jakie czlowieka moga spotkac nieprzewidziane sytuacje. Sa fani Wieska, ktorzy pewnie siedzieli na posladach przed kompem i z niecierpliwoscia czekali, az ruszy przyjmowanie zamowien. Jednak jest sporo ludzi, ktorzy gry owszem, traktuja jako hobby, ale nie jest to ich mania wymuszajaca rzucenie wszystkiego byle kupic sobie gre. I pewna liczba takich osob zostala na lodzie, bo kolekcjonerka, ktora byli sklonni kupic, zostala im sprzatnieta sprzed nosa przez kupujacych po kilkanascie sztuk zachlannych handlarzy. I nie mowie tu o handlarzach, ktorzy kupili sobie 2 egzemplarze, ale o pazernych cwaniakach, ktorzy zakladali kilka kont i kupowali wiele sztuk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Tesu zrozum człowieku, że nie masz racji. Jak sobie umiesz radzić to sobie poradzisz. Tutaj mamy typowe komunistyczne podejście - mi jest źle to zrobię tak aby innym też było w imię równości.

Każdy z Was miał możliwość kupna i każdy z Was miał możliwość kupna wielu sztuk. A jak nie potrafisz wieczorem usiąść przed kompem i bez rzucania wszystkiego swój egzemplarz zaklepać to sorry. Jakoś z dzieckiem byłem sam w domu i kupiłem bez problemu (nie licząc padniętego serwera). Więc dało radę. Wystarczyło tylko pamiętać, że Redzi zawsze uruchamiają sprzedaż podczas konferencji ogłaszającej oficjalnie premierę. Zawsze.

Krzyki o zgłaszaniu na allegro nie wiadomo czego świadczy tylko o dziecinnym podejściu do życia. Co do samego życia właśnie to uwierz mi, że wiem jak wygląda. Z racji zawodu też musiałem obcym ludziom mówić, że ktoś z ich bliskich nie żyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karven2000 Problemem nie jest to ze ludzie sobie nie radza,(ponieważ to robia) a poprostu łaciaty system zamówień. CDP może i jest świetny w tworzeniu gier, ale nie w sprzedarzy. A takie argumenty ja twoj światczą o braku poszanowania dla czyjegoś czasu, i ślepego niedowierzania spowodowane zwykłą niezaradnością na stronie CDP.

Wramach ciekawostki: Zapytałem z 2 tygodnie temu dlaczego nie można jednocześnie zmówić edycji kolekcjonerskiej i zwykłej. A o to odpowiedz:

Opcję umożliwiającą dodanie egzemplarzy edycji w standardowej PC lub cyfrowej do złożonego już zamówienia na preorder Wiedźmina 3, planujemy dodać jeszcze w tym tygodniu. Poinformujemy oczywiście o tym fakcie wszystkich naszych klientów.

Pozdrawiam,

Robert Kuraś

Dział obsługi klienta CDP.pl

Odpowiedż z tego poniedziałku.

Więc, odpowiedż brzmi - Jesteśmy beta testerami strony, co źle świadczy o CDP.

Formalnei zajmują się tym Webmasterzy w ramach testów urzyteczności, niestety i na tym zaoszczedzono. Śmiem twierdzić że w Polsce być może to bedzie jedno z najwiekszych wydarzeń ale przez błędy popełnione przy preorderach mogą wyruwnać reputacje do równoważnego poziomu dzieląc zdania, albo ją jeszcze stracić. Dla mniezwyczajnie w swiecie nieśmiesznie zażartowali sobie z kupującychi. Nie ograniczyli sprzedarzy i teraz bedzie sie to odbijało na cały CDP. Pomimo iż zamwiłem EK jako jedna z pierwszych osób(około 3000 zmówienie, po 22 godzinie). Patrze na coraz dziwniejsze praktyki na allegro, co najgorsze samo alegro nic sobie z tego nie robi ponieważ " udostepnia przestrzeń sprzedarzy przedmiotów" i tak długo jak sprzedający płaci opłaty za wystaienie i prowizje ze sprzedarzy, tak wszystko jest regulaminowo w porzadku.

Tak samo CDP, w ich interesie stoi wyłącznie sprzedasz, niezależnie od wyniku końcowego i w jakij ilości. Zrobili najgorszy błąd wizerunkowy i teraz pomimo całej sytułacji nie robia nic. A reputacja to najgorsze co mogą stracić, jeszcze przez tak liche błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie Ty masz pretensje do CDP? Oni chcą sprzedać, najlepiej wszystko co mają na stanie i trudno aby dla Kowalskiego robili niepotrzebne limity itd. Błagam...miejcie Wy litość...

PS. Jej...straszna strata wizerunku. Kilka osób na forum CDA nie kupiło i płacze. Ogromna strata wizerunku, ogromna.

Edytowano przez kraven2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie potrafisz wieczorem usiąść przed kompem i bez rzucania wszystkiego swój egzemplarz zaklepać to sorry. Jakoś z dzieckiem byłem sam w domu i kupiłem bez problemu (nie licząc padniętego serwera).

Przeczytaj to co napisales. A teraz przeczytaj jeszcze raz to, co ja napisalem. Mozesz ograniczyc sie do zdania z nieprzewidzianymi okolicznosciami. Zakladam, ze gdybys siedzial sobie w domu sam z dzieckiem i (odpukac w niemalowane), rzeczone dziecko nagle zaczeloby sie dusic, to jeszcze przed wezwaniem karetki i/lub pojechaniem do szpitala na spokojnie zamowilbys sobie edycje kolekcjonerska gry? Albo jakby w calej okolicy internet diabli wzieli, to galopujac zapakowalbys dziecko do auta i pojechal np. do pracy, zamowic sobie gre? Nigdy nie jestes w stanie wszystkiego przewidziec, kazdy plan moze Ci nieoczekiwanie zweryfikowac zycie. Widzisz, tu wlasnie dochodzimy do tego, co napisalem - sa ludzie podchodzacy do grania hobbystycznie, ktorzy chetnie kupiliby sobie kolekcjonerke W3, ale z roznych przyczyn nie zdazyli tego zrobic i sa maniacy, ktorzy beda sie spinac i podporzadkuja wszystko temu, by o danej godzinie siedziec przy kompie i zamawiac. I nie ma to nic do rzeczy z radzeniem sobie w zyciu, tylko systemem wartosciowania i priorytetow. Nie dajmy sie zwariowac.

Tutaj mamy typowe komunistyczne podejście - mi jest źle to zrobię tak aby innym też było w imię równości.

A to to nie wiem do czego/kogo napisales...? Mnie tam zle nie jest, ja swoje egzemplarze W3 mam. Jedyne na co narzekam, to pazernosc, przekroczenie pewnej granicy, ale powtarzac sie nie bede.

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karven2000 Nie wiem dlaczego mialbyc ciebie uswiadamiać w taki sposób, ale robie to. Moderatorzy to również to oglądają. Poztym niektórzy sie nie udzielają tutaj, a na formum Gry-Online, Gram.pl i wielu mniejszych sewisów z identycznym "problemem". Wiec sumarycznie jest to nie tylko te forum, sporo osob z tym zdaniem. Linkować nie będe. Poczytaj przy newsach o preorderze, na bloku CDP, i własnych ulubionych serwisach. Staraj sie konstruktywnie i krytycznie napisać co masz na myśli, póki co piszesz strasznei chaotycznie i flustracyjnie.

Edytowano przez SasWickas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze deszcz meteorytów. Przeczytaj całą moją wypowiedź, zwłaszcza wzmiankę dot. pecha.

Nie zmienia to faktu, że każdy miał szansę kupić i albo wykorzystał albo nie. Co do komunizmu to nie do Ciebie, tylko do TTR, który aż na Allegro ma zamiar zgłaszać nie wiadomo co. To jest właśnie podejście "jest mi źle to innym ma być równie niefajnie".

Sama kolekcjonerka wygląda świetnie i szkoda, że ja przyjdzie mi sprzedać. Chyba zrobię pakiet, razem z częścią 2. Pierwsze zdjęcia wyglądały strasznie, potem to poprawili - ale pytanie ile w tym fotoszopa a ile zamieszczenia źle oświetlonej figurki.

PS. UP - i co w związku z tym? Obrażam kogoś? Łamię regulamin? Owszem, zrobił się off ale to już koniec z mojej strony.

PS2. Kraven a nie Karven.

Edytowano przez kraven2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraven

Ty tak na serio ? Sorry, ale czy na pewno zaklepywanie kilku egzemplarzy na kilku kontach jest takie w porządku ? Do premiery Wieśka daleko, kolekcjonerki wyprzedane, a na allegro chciwe mendy sprzedają je ze 100-150 % nadwyżką i to jest według Ciebie w porządku ? Za co mam im płacić taką nadwyżkę ? Za to że sępy zaklepały kilka-kilkanaście egzemplarzy ? Za to, że nie każdy się załapał na zakup przez te 3 dni, czy może za "czas poświęcony na złożenie pre-ordera" ? Teksty typu, "każdy miał możliwość zaklepania" w tym przypadku zalatują buractwem. Rozumiem, że ktoś zaklepał sobie 2 kolekcjonerki, sam tak zrobiłem. W swojej kolekcji nie mam żadnej kolekcjonerki w folii, dlatego egzemplarz na Xboxa pójdzie na odpakowanie, a jak mi starczy funduszy to zafoliowana kolekcjonerka na PC będzie dumnie stała na półce.

Sama kolekcjonerka wygląda świetnie i szkoda, że ja przyjdzie mi sprzedać. Chyba zrobię pakiet, razem z częścią 2.

Mam nadzieję, że dużo zarobisz na tym pakieciku. Wolę postawę TTTra niż Twoją śmieszną krucjatę i próby udowodnienia jakie to sprzedawanie kolekcjonerek po wyższych cenach jest "spoko"

EoT.

  • Upvote 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraven

Po pierwsze, nie 'TTR', a jak już chcesz skracać to pisz samo TTT.

Po drugie, za publiczne nazwanie mnie komunistą mógłbym się z Tobą sądzić ze sporymi szansami na wygranie sprawy.

Ale wracając do tematu. Ja nie jestem poszkodowany, mam zaklepany zarówno egzemplarz kolekcjonerki jak i podstawki ze steelbookiem. Wiesz tylko co mnie wyróżnia? Ja jestem świadom tego, że mogę ostatecznie nie zakupić W3EK, ale w życiu nie pomyślę o tym, żeby zrobić podobną ofertę na Allegro. Jeśli przed premierą uznam, że nie mam na to hajsu, lub seria Wiedźmin ciągle nie interesuje, to zwyczajnie napiszę gdzieś, że jeśli ktoś chce kolekcjonerkę najnowszych przygód Białego Wilka po cenie CDP, to wystarczy że mi napisze na priv i przeleje hajs, a ja podam dane tej osoby w celu dostarczenia przesyłki. Zero cwaniactwa, po prostu kolekcjonerska lojalność wobec przyjaciół w kolekcjonowaniu. A dlaczego bym tak zrobił? To Ci dobrze opisał Tesu, sam bym nie wpadł na niektóre przykłady, które świetnie obrazują jak skomplikowane jest życie.

Dlaczego natomiast zgłaszam takie przypadki? Bo jest to dla mnie brak kultury ze strony innych osób. Już widzę, jak ktoś mi zaraz napisze, że o swoje trzeba walczyć etc. Owszem, trzeba, ale moim zdaniem nie za wszelką cenę. Ja pomagam komuś zdobyć coś w dobrej cenie i jednocześnie liczę, że ta sama osoba kiedyś mi pomoże, jak będę tego potrzebować. Natomiast takie przypadki deklasują w moich oczach ludzi. Pierwszeństwo dostępu do kolekcjonerek powinny mieć osoby, które faktycznie się tym fascynują, może dlatego warto by, żeby przy zamówieniach takich EK były do wypełnienia ankiety, sprawdzanie IP ile się chce zamówić kolekcjonerek etc., a te egzemplarze, które by nie trafiły w ręce kolekcjonerów z pasją mogłyby trafić do handlarzy, którzy albo od razu się ich pozbędą za więcej, albo poczekają, aż nowa fala osób po kilku latach będzie chciała nabyć owy towar. Ale, w Twoich oczach jestem komunistą, tak więc niezależnie od tego co tu napisałem i tak nie mogę się spodziewać racjonalnej dyskusji, skoro zacząłeś od obrazy. :|

Edytowano przez TTTr96
  • Upvote 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP: Tak, TTTr przepraszam.

1. Nie nazwałem Ciebie komunistą ale podejście. Chcesz, podaj mnie do sądu już teraz. Nie widzę problemu - przygotuj się tylko na koszty sądowe bo min. 500zł pójdzie.

2. Zgłaszasz Allegro brak kultury bo ktoś wystawił aukcję? Proszę... Właśnie to jest przepiękne podejście komunistyczne o którym już pisałem. Wiesz - uprzejmie donoszę itd. Jeszcze bym zrozumiał jakby ktoś prawo złamał...ale Ty chcesz zgłaszać, bo ktoś wpadł na pomysł jak zgodnie z prawem zarobić. Super.

Orchi:

Jak chcą sprzedawać i za 500% więcej to mają takie prawo. Nie znajdą klienta, zejdą z ceny. Rzecz w tym, że znajdą. Bo będą narzekania, płacze i lamenty a na końcu i tak pobiegniecie kupić.

Po drugie - dlaczego kupiłeś dwie kolekcjonerki? Przecież dla innego nie wystarczy...

A prawda w oczy kole. Każdy miał możliwość zaklepania swojej EK. To nie buractwo, to realia. Zgodne z prawem. Nie na rękę spóźnialskim? Pech. Ostateczny EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie - dlaczego kupiłeś dwie kolekcjonerki? Przecież dla innego nie wystarczy...

Na pewno nie dlatego, żeby robić pakieciki z W2 smile_prosty.gif Przynajmniej jeśli zrezygnuje, to kolekcjonerka nie poleci na allegro, tylko jakiś szczęśliwiec z listy zapasowej będzie miał niespodziankę.

A prawda w oczy kole. Każdy miał możliwość zaklepania swojej EK. To nie buractwo, to realia. Zgodne z prawem. Nie na rękę spóźnialskim? Pech. Ostateczny EOT.

lol. Spóźnialscy ? Nakład 9k egzemplarzy rozszedł się w 3 dni, gdzie przeważnie kolekcjonerki leżą w sklepach kilka tygodni, a Ty nazywasz takich ludzi spóźnialskimi, ale typki, które mają na allegro wystawione 2,3,4 egzemplarze są wporzo, bo przecież legalnie zarabiają. Brak mi słów. Faktycznie dyskusja z Tobą nie ma sensu.

@Wuwu

Sam jestem ciekaw Dead Island 2. Techland już za tą grę nie odpowiada, więc żenującej kolekcjonerki raczej nie ma co się spodziewać, ale z tego co czytałem w sieci to w przeciwieństwie do dobrego trailera gra wygląda bardzo przeciętnie, więc jakoś mnie raczej ten tytuł, a zarazem jego kolekcjonerka nie interesują.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z CDP w sprawie handlu EK na allegro :

Robert Kuraś, 16 cze 12:57:

Witam,

Dziękujemy za skontaktowanie się z działem obsługi klienta CDP.pl

Zapewniam Pana, iż systematycznie weryfikujemy "nadmiarowe" czy rażąco niedopuszczalne praktyki do jakich doszło podczas składania zamówień, co pozwala mieć nieco większą nadzieję na dostęp do wolnych egzemplarzy na liście rezerwowej. Ustaliliśmy zasadę 2 egz. Edycji Kolekcjonerskiej, 5 egz. Edycji Standardowej oraz oczywiście 1 egz. cyfrowej i na tej podstawie wszelkie niezgodne z zasadami zamówienia są odpowiednio przez nas sprawdzane i modyfikowane.

Pozdrawiam,

Robert Kuraś

Dział obsługi klienta CDP.pl

To można było przeczytać na forum Redów.

Edytowano przez Lucciver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze faktycznie paru cwaniakow straci dzięki temu łatwą kasę, a gry trafią do fanów,z których wielu nie zdążyło z kupnem tylko dzięki takim "biznesmenom".

Z drugiej strony wynika z tego,ze CDP dało ciała i mimo niby ograniczenia można było z jednego konta zamawiać więcej niż te dwie EK.

Edytowano przez R1P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając całą tę polemikę muszę przyznać rację Kravenowi. Przy sprzedaży kolekcjonerki Wieśka 3 zadziałały proste zasady wolnego rynku - cena oferowana przez CDP była zdecydowanie niższa od ceny równowagi, co spowodowało duuuży popyt przyciągający spekulantów. Absolutnie nie ma w tym nic złego, jakiegoś braku kultury (LOLOLOL) czy niecnych praktyk. Tak działa rynek, i w tym wypadku korzystają Ci, którzy posiadali odpowiednią w temacie wiedzę i przygotowani byli na otwarcie zamówień przedpremierowych. Wiedza = $$$$, handlujta z tym dealwithit.gif.

Jeżeli natomiast ktoś oburza się na taki stan rzeczy, iż kolekcjonerki nie zdążył kupić w ciągu tych 3 dni, przez które były one dostępne - dlaczego nie zamówić z drugiej ręki? Jedni nazwą to gapiostwem, drudzy niewiedzą w temacie - to nie ma znaczenia, trzeba się z tym pogodzić i zapłacić odpowiednią cenę.

I nie ma w tym ani winy CDP (biznys i biznys - firma wyprzedała do cna 8k kolekcjonerek o łącznej wartości 2,4kk zł. Damn good imho), ani tym bardziej spekulantów, którzy zarabiają na hype mimo płaczu części fanów serii. Zabrzmi to brutalnie, ale bardzo prawdziwie: Wy nie kupicie po 400 czy 500 złotych - kupią inni. Często słyszę głosy iż ta czy inna kolekcjonerka warta jest tyle, ile jesteś w stanie za nią zapłacić. Jeżeli nie jest dla Ciebie warta 500 złotych - nie kupuj. Wszak nikt Cię do tego nie zmusza xD. Gdyby ceny spekulantów faktycznie byłyby zawyżone, to popyt zmalałby na tyle, że Ci byliby zmuszeni wołać mniej. Proste prawa rynku, których część nie rozumie, część natomiast próbuje się im przeciwstawić, wyruszając z przysłowiową motyką na słońce.

W dyskusji padają też często sformułowania w kontekście "mi się należy". Chciałoby się mieć dostęp do kolekcjonerek co najmniej tydzień po otwarciu preorderów, niziutkie ceny 2 stówek za pełne bogatości pudełko, jeszcze pocałowanie w rękę za zakup kolekcjonerki. Cytując Zbrojewicza: "bo życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po jajkach" - część może cieszyć się dobrym stuffem od CDP za naprawdę fajną cenę, część będzie jednak może być zmuszona zapłacić więcej na rynku wtórnym. Wybaczcie, bez urazy, ale radziłbym zejść nieco na ziemię, schylić głowę i rozejrzeć dookoła - nie jesteśmy (mam na myśli kolekcjonerów limitowanych wydań gier) collector's master race, której należą się specjalne prawa i przywileje.

Konkluzja, gdyby dla kogoś tl;dr - spekulanci pojawiają się wraz ze wzrostem popytu na kolekcjonerki i to powszechne zjawisko (w każdej gałęzi wolnego rynku), z którym trzeba się pogodzić. Dlatego popieram stanowisko kravena w tym temacie.

Nie wiem jak Wy, ale mnie to zaczyna już solidnie denerwować i na widok takich aukcji wręcz rzygam pazernością cwaniaczków. Od tego momentu zamierzam zgłaszać takich ludzi, którzy żerują na limitach w produkcji danej EK i ten osobnik leci jako pierwszy. Jeśli chcemy, żeby rynek kolekcjonerski funkcjonował normalnie to nie możemy na takie sytuacje pozwolić.

Gość sprzedaje usługę, i'm not even mad. Codziennie napotykam na tego typu warianty, np. odpłatne zajęcie kolejki do lekarza i gdybym potrzebował to zapewne bym skorzystał.

lol. Spóźnialscy ? Nakład 9k egzemplarzy rozszedł się w 3 dni, gdzie przeważnie kolekcjonerki leżą w sklepach kilka tygodni, a Ty nazywasz takich ludzi spóźnialskimi, ale typki, które mają na allegro wystawione 2,3,4 egzemplarze są wporzo, bo przecież legalnie zarabiają. Brak mi słów. Faktycznie dyskusja z Tobą nie ma sensu.

lol. Kraven logicznie argumentuje swoje wypowiedzi regułą praw rynkowych, po czym zostaje oskarżony o brak sensu w dalszej dyskusji z nim. Plz xd

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. do tego co napisał Bleub.

Było mówione sporo przed E3, że podczas imprezy zostanie ujawniona zawartość EK i ruszą pre-ordery. Każdy kto nie żyje pod kamieniem mógł się o tym łatwo dowiedzieć i się przygotować w ten czy inny sposób.

Tak więc jeśli ktoś był aż tak "spóźniony" to jest winien sam sobie. Co za problem było wcześniej poprosić kogoś, żeby zarezerwował ci EK jak tylko ruszy, w momencie gdy ty będziesz w pracy/wakacjach itp.

Pisane było też, że płatność przed premierą. Ludzie mimo to narzekali, że nie mają TERAZ kasy lub kupią później. Czyja to teraz wina, że muszą przepłacać?

Tego co się dzieje na Allegro nie pochwalam, ale mam to gdzieś skoro sobie zamówiłem. Czasu było sporo, nie było niedopowiedzeń a strona działa jeśli ktoś często odświeżał i akurat się wbił. Szukanie teraz usprawiedliwień na siłę mija się z celem.

Edytowano przez Lucciver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze gwoli wyjaśnienia - nie zaklepałem sobie kolekcjonerki W3. Stuff co prawda fajny, lecz nasycę się podstawowym wydaniem, a zaoszczędzone pieniążki przeznaczę zapewne do puli na upgrade PC związany z premierami końca tego roku i Wiedźminem w lutym 2015.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma w tym nic złego, jakiegoś braku kultury (LOLOLOL) czy niecnych praktyk. Tak działa rynek, i w tym wypadku korzystają Ci, którzy posiadali odpowiednią w temacie wiedzę i przygotowani byli na otwarcie zamówień przedpremierowych. Wiedza = $$$$, handlujta z tym

Ciekawe. Kiedyś wszyscy, na czele z Tobą krytykowali Crixa, że ten nabrał stuffu z Kompanii Graczy w wiadomym celu, ale teraz spekulanci, którzy zaklepali kolekcjonerki Wieśka w celu łatwego i szybkiego zarobku to prawo rynku.

Jeżeli natomiast ktoś oburza się na taki stan rzeczy, iż kolekcjonerki nie zdążył kupić w ciągu tych 3 dni, przez które były one dostępne - dlaczego nie zamówić z drugiej ręki? Jedni nazwą to gapiostwem, drudzy niewiedzą w temacie - to nie ma znaczenia, trzeba się z tym pogodzić i zapłacić odpowiednią cenę.

Gdybym jakimś cudem nie zamówił swojego egzemplarza, to wolałbym zapłacić Redom te 5 stów niż cwaniakowi, który zaklepał kilka-kilkanaście sztuk. Co on takiego zrobił, że należy mu tyle płacić ?

Wybaczcie, bez urazy, ale radziłbym zejść nieco na ziemię, schylić głowę i rozejrzeć dookoła - nie jesteśmy (mam na myśli kolekcjonerów limitowanych wydań gier) collector's master race, której należą się specjalne prawa i przywileje.

Od kiedy to normalne kupowanie, pre-orderowanie kolekcjonerek w sklepach to jakiś "specjalny przywilej" ? Niech w takim razie cwaniaczki wykupują całe nakłady a my potem bijmy się na allegro, ebayu, bo przecież nam taki przywilej w postaci zakupu po normalnej cenie w sklepie się nie należy. rozpacz.gif

Było mówione sporo przed E3, że podczas imprezy zostanie ujawniona zawartość EK i ruszą pre-ordery. Każdy kto nie żyje pod kamieniem mógł się o tym łatwo dowiedzieć i się przygotować w ten czy inny sposób.

Tak więc jeśli ktoś był aż tak "spóźniony" to jest winien sam sobie. .

Ogłoszenie pojawiło się w piątek, konferencja odbyła się w czwartek, to aż tak długo przed E3 ? Przypomnij sobie sytuację z kolekcjonerką Darksiders 2. Przyjemnie Ci było, kiedy cały ściśle limitowany nakład rozszedł się w kilka godzin, a jeden z użytkowników chwalił się swoim egzemplarzem wystawionym na allegro ? Było przecież wiadome, że kolekcjonerka pojawi się na dniach, mogłeś kogoś poprosić, żeby Ci zaklepał egzemplarz.

Dużo się tutaj zmieniło. Kiedyś takie zachowanie było tu ostro krytykowane, a teraz mamy to spokojnie akceptować, bo "prawa rynku", widać podejście niczym wiatr zawieje. Kraven mówi sobie o pakieciku na sprzedaż i co mam mu pogratulować kreatywności ? Niech sprzedaje, ale nie wmawiaj mi bleubie, że to jest w porządku. Sam się nabijałeś z takich spekulantów tu na forum i w podcastach, więc nie rozumiem tej zmienności w nastawieniu. Rynek i jego prawa się nie zmieniły, były takie same wczoraj i są takie same dziś, więc równie dobrze mogliśmy tak bronić wszystkich pojawiających się tu sprzedawczyków i cwaniaków.

Edytowano przez Orchi
  • Upvote 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam problemu z handlarzami, mierzi mnie tylko zachlannosc niektorych. CDP pozwalal zamawiac po 2 kolekcjonerki - ok, zamow sobie, wystaw na sprzedaz, chocby za 10000 zl za jedna. Irytuje mnie tylko pazernosc co niektorych, ktorzy zaczeli obchodzic limit dwoch sztuk tworzac multikonta i do pierwszych dwoch kolekcjonerek dokladali kolejne 2, a pozniej nastepne i nastepne. Jest to tym bardziej irytujace, ze ilosc kolekcjonerek wcale nie byla az tak wielka, zwlaszcza jak sie spojrzy jak szybko rozeszly sie wersje PC. Niektorzy powiedza, ze to prawa rynku - ok, sam wole kapitalizm od komuny, ale pazernosc niektorych przypomina mi zachowanie na poziomie dziecka w przedszkolu, ktore wsadzi palce do kilku kubkow z kompotem, tak by nikt inny sie juz nie napil. Po prostu dla mnie istnieje pewna granica miedzy checia zysku, a zwykla, ordynarna pazernoscia.

Sam nie narzekam, ze nie starczylo dla mnie EK W3. Zdarzylem zamowic dwa egzemplarze, czyli dokladnie tyle ile potrzebowalem. Za to moj kumpel nie zdarzyl, pre-ordery ruszyly w przeddzien jego slubu, kiedy nie mial czasu ani mozliwosci, by siedzac w domu sprawdzac maila i przegladac serwisy growe. A w poniedzialek, kiedy bylo juz po weselu, bylo i po pre-orderach. Owszem, mozna kupic sobie teraz pre-ordera na allegro za cene 2- i 3-krotnie wyzsza od tego, co zyczyl sobie CDP i pewnie niejeden los sie znajdzie, ktory tyle zaplaci. Nie moj portfel i nie moja kasa, wiec malo mnie to obchodzi. Jednak jesli o mnie chodzi, to gdyby CDP za kolekcjonerke W3 zawolal te 600-700 zl, to pewnie bym ja zamowil. Chlopaki (i dziewczyny - pozdro dla pewnej brunetki ;)) tworza solidne gry, maja przyjazne podejscie do graczy, napracowali sie nad W3, wiec czemu nie dac im zarobic? Jednak placic komus te 100-150% wartosci samej kolekcjonerki tylko za to, ze udalo mu sie na czas wbic na stronke CDP i zlozyc pre-order? Nic z tego - imho troche za duza ta marza za usluge, a nie za przedmiot kolekcjonerski. To juz wolalbym zlozyc pre-ordera na W3 w jakims zagranicznym sklepie za cene zblizona do tego, co wolaja na serwisie aukcyjnym, przynajmniej wtedy czesc moich pieniedzy dotarlaby taka droga do CDP. No ale to tylko ja i moja w pelni subiektywna opinia. Kazdy ma prawo dowolnie zarzadzac swoimi pieniedzmi i wydawac je na co tylko ma ochote, nawet jesli ktos inny nazwalby to wyrzucaniem pieniedzy w bloto. I do osob, ktore maja ochote podjac polemike z moja wypowiedzia, pozpisywac sie o prawach rynku, zwiazkach miedzy podaza i popytem, udowadniac mi, ze nie mam racji - zanim to zrobicie przeczytajcie ze zrozumieniem moje dwa wczesniejsze zdania.

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...