Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

I jak z tym pre-orderem na amazonie, Yaper? Pieniądze są zamrożone czy jest to po prostu rodzaj rezerwacji?

Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, ze jest to tylko rodzaj rezerwacji, a kwota zostanie pobrana dopiero w dniu premiery artbooka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, zwracam się z pytaniem. Ogólnie (ze względu na studia oraz to, że dużo czasu spędzam poza domem) jestem zwolennikiem wersji elektronicznych gier. Jednak nowy komputer sprawia, że chcę nadrobić sobie wszystkie głośne tytuły, które mi uciekły. Zapewne dobrze wiecie, że obecnie edycja specjalna Saints Row The Third jest w śmiesznie niskiej cenie. Pytanie - czy ta koszulka bądź figurka to coś, co może jakoś się przydać? Czy lepiej po prostu inwestować w sam klucz Steam?

To jedno, druga sprawa - zwracam się raczej do Waszego doświadczenia. Jak myślicie, czy taki tytuł, jak Skyrim, może w tym roku liczyć na jakąś wakacyjną wyprzedaż? Nie ukrywam, że liczę na to, bo mimo już kilku ładnych miesięcy, a jednak cena wcale się jakoś specjalnie nie zmieniła. Wiem, że to drugie pytanie już nie podchodzi pod ten temat, za co przepraszam, ale nie chciałem pisać dwóch, krótkich postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Menez

Sądzę, że tutaj wiele zależy od twojego gustu. Jeśli uważasz, że kolekcjonerskie gadżety to 'śmieci' to możesz sobie odpuścić jakiekolwiek pudełkowe wydanie i brać śmiało sam klucz, jeśli natomiast lubisz czasem coś postawić na półce, co Ci przypomni o danej grze i godzinach z nią spędzonych, to możesz śmiało kupić edycję specjalną.

Co do Skyrima, to spodziewałbym się obniżki podczas Sammer Sale na Steamie, tyle że w Polsce jest blokada regionalna i Skyrima nie kupisz. Co do pudełkowej dystrybucji, to jeśli towar się sprzedaje, to mu się ceny nie obniża, jeśli więc gimbaza się nie rzuciła na Skyrima na dzień dobry<w sensie na początku wakacji>(w końcu w tej 'bajce' są smoki! tongue_prosty.gif) to wcale się nie zdziwię, jeśli na dniach się pojawi wyprzedaż, jeśli natomiast masa Skyrimów zeszła na początku wakacji, to wcale się nie zdziwię, jeśli dopiero w okolicach grudnia będzie obniżka.

Edytowano przez TTTr96
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Menez

Jeśli zamierzasz połazić w tej koszulce dołączonej do specjalki Saints Row The Third to wydaje mi się, że warto. Jeśli jednak ma ona leżeć w pudełko to lepiej zakupić klucz na steam i oszczędzić sporo kaski.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Menez

Tak jak to napisal wyzej TTTr96, to nie nam lecz Tobie jest oceniac, czy kupienie gry z figurka i koszulka bedzie lepszym wyborem niz sam klucz. Jesli zalezy Ci tylko na graniu w dany tytul, a cala otoczka malo Cie obchodzi, to mozesz wybrac wersje cyfrowa. Natomiast jesli tak jak wieksza czesc wypowiadajacych sie w tym temacie osob preferujesz oprocz samej gry miec tez cos ekstra, co bedzie z nia zwiazane, cos co bedzie Ci o niej przypominac nawet dlugo po tym jak juz dana gre przejdziesz, to zakup gry w wersji specjalnej/kolekcjonerskiej bedzie lepszym wyborem. Ze swojej strony moge Ci powiedziec tylko tyle, ze sam kupuje wiekszosc gier w pudelkowych wersjach podstawowych, przechodze je i tyle. Sa jednak wyjatki, gry nalezace do moich ulubionych serii, tytuly przy ktorych spedzilem mnostwo czasu i swietnie sie przy nich bawilem. W ich przypadku lubie miec jakies dodatkowe gadzety zwiazane z nimi, rzeczy ktore beda mi przypominaly o grze, fabule i emocjach zwiazanych z ich przechodzeniem. Jestem fanem serii Fallout i choc Fallout 3 przeszedlem ok. 3 lata temu, to figurka Vault Boya z edycji kolekcjonerskiej do dzis stoi na moim biurku w pracy i przypomina mi nie tylko o grze, ale o calej serii. Z seria Total War mam do czynienia juz od momentu premiery pierwszego Shoguna 12 lat temu, cenie kazda z odslon tej serii za bycie solidna, ciekawa strategia. Kiedy do sprzedazy trafil Shogun 2 bez wahania zainwestowalem w edycje kolekcjonerska, przez co na moje biurko trafila tez figurka samuraja, ktora codziennie przypomina mi o setkach stoczonych bitew i prowincjach podbitych w feudalnej Japonii, starozytnej, sredniowiecznej i nowozytej Europie. Reasumujac - jesli jestes fanem jakiejs serii/tytulu i stwierdzisz, ze ciekawie bedzie miec wlasnie tego typu pamiatki, kupuj edycje z bonusami. Jednak jesli nie zalezy Ci na tego typu rzeczach, to dystrybucja cyfrowa tez bedzie dobrym wyborem.

Co do samego Skyrima to mozliwe, ze pojawi sie w letniej wyprzedazy na Steam (chociaz pewnie ciekawsze znizki na ten tytul i nadchodzacy do niego dodatek beda dopiero zima). Jedyny problem jest taki, ze Cenega ma wylacznosc na dystrybucje tego tytulu w Polsce i steamowe znizki na Skyrim nie beda mialy zastosowania dla polskich graczy. W sklepach cena gry powinna niedlugo zaczac spadac, ale chyba wciaz sprzedaje sie ona dosc dobrze i wielkiej obnizki z dnia na dzien pewnie nie bedzie.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hitman-rozgrzeszenie-deluxe-professional-edition_4bay.jpg

Nowa wersja kolekcjonerki Hitmana. Jedyna różnica to obecność figurki - dość sporej (25,4 cm). Nie wiadomo czy EK będzie dostępna w Polsce. Dla mnie wiele zależy od ceny - figurka nie powala, więc myślę, że za 4-5 dyszek więcej od Edycji Zawodowca (czyli za ok 220 zł) byłoby w miarę sprawiedliwe. Ale nie zdziwiłbym się, jeśli będzie drożej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie drożej, w końcu musisz zapłacić również za "special window presentiation packaging" :trollface:

Figurka zapewne plastikowa więc cudów nie ma co oczekiwać. Jestem umiarkowanie zainteresowany grą więc jeśli demko mi podpasuje a sama kolekcjonerka nie będzie miała zbyt wygórowanej ceny - pomyśli się nad zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie - ale to też nie jest tak, że mam w całkowitym poważaniu kolekcjonerki czy różnorakie edycje sepcjalne, bo mam tego trochę. Zastanawia mnie, jak prezentuje się ta koszulka z Saints Row? Chętnie bym ją przywdział, ale czy po jednym praniu nie będzie nadawała się na szmatę do podłogi? Byłbym wdzięczny za jakąś informację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie miałem styczności z kolekcjonerką Saint's Row 3, zatem nie wiem, jak prezentują się koszulka, a zwłaszcza figurka (trzeba poszukać po YT stosownych unboxingów, choć może być ciężko, bo to prawdopodobnie edycja jedynie na polski rynek), zatem nie mogę niczego doradzić. Sam mam ochotę na ową edycję, sam kartonowy box robi dobre wrażenie i jest dla mnie ważnym elementem całości. Teraz, gdy cena tej ES spadła do 60 zł można śmiało zastanowić się nad zakupem, bo to jest tylko nieco drożej od edycji standardowej. Poluję na tą grę w edycji PS3, która niestety nie ma owej edycji specjalnej, szkoda.

Figurka w nowej EK Hitmana prezentuje się uroczo i jest utrzymana w humorystycznym tonie, co kontrastuje z poważnym usposobieniem samego Agenta 47. Na samą grę czekam ze zniecierpliwieniem, tym bardziej, że znowu przełożyli premierę o parę miesięcy. Jeśli cena tego typu edycji będzie rozsądna (max 100-120 zł więcej od gołej premierówki) to można rozważyć (jeśli tylko 50-70 zł to warto wziąć od razu), w końcu jest tam jeszcze nieźle zapowiadający się artbook (szkoda, że mały format). Z drugiej strony, czuję, że owa EK szybko stanieje, podobnie jak analogicznie wyglądające edycje DNF i Batmana: AC (tutaj już po połowie roku były epickie przeceny), więc może jest sens odpuścić na razie, bo sama edycja jaj nie urywa i nie jest żadnym must havem? Poczekajmy do listopada na ostateczne decyzje.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, czuję, że owa EK szybko stanieje, podobnie jak analogicznie wyglądające edycje DNF i Batmana: AC (tutaj już po połowie roku były epickie przeceny), więc może jest sens odpuścić na razie [...]

Masz na myśli zaczekanie na kolejną edycję wielkiej akcji wyprzedażowej organizowanej przez MUVE, o wdzięcznej nazwie "Kup kolekcjonerkę za 50 zł" :trollface: ? Czekamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu

też czekam smile_prosty.gif

co do Hitmana

z chęcią łyknę tą edycję smile_prosty.gif ale dopiero jak będzie w cenie do 100 PLN w innym wypadku mam ją w ... końcówce mojej listy zakupowej

SaintRow 3 też łykam za te 50 PLN ale muszę trochę kasiory złapać bo ostatnio znów budżet gierkowy wyzerowałem smile_prosty.gif

ma ktoś chęć? nówka w folii GTA 1 dziś się kończy

http://www.ebay.pl/itm/230817835292?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wskazówki. Zamówiłem, głównie za swoją słabość do różnej maści figurek. Tym bardziej, że cena jest naprawdę bardzo korzystna i warto się pośpieszyć, bo mam wrażenie, że edycja specjalna za 49,99 zbyt długo na wirtusie do wyjęcia nie będzie wink_prosty.gif

Edytowano przez Menez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint Row 3 EK i figurka? Pierwsze słyszę. Jedynie coś takiego widziałem: https://www.google.pl/search?q=saint+row+3+collectors+edition&hl=pl&rlz=1C1FDUM_enPL490PL490&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=kYv0T83KMoiVswab-u3EBQ&ved=0CEsQsAQ&biw=1680&bih=882

Co do EK Hitmana to całkiem fajna, jeśli za małe pieniądze. W innym wypadku szkoda przepłacać. Figurka winylowa to całkiem fajny pomysł i raczej rzadki u nas. Co do reszty to nie powala ani ilością ani jakością - DLC FTW? Do max 200 zł to może bym się zastanowił, bo wielkim fanem łysego pana nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki z Edycji Specjalanej Saint's Row 3, są z plastiku. Zaś do kinder niespodzianki by nie weszło raczej. confused.gif

Sama po złożeniu ( całość jest "spakowana" w głowie ), na oko ma wysokość 2/5 czy 2/4 DVD BOX'a, czyli około 8/9 cm... Jeszcze ta kiwająca głowa jezyk1.gif

Koszulka nie wydaje się być złej jakości. ES z pewnością warta tych 50 zł, aż sam bym się skusił.

Edytowano przez fredos2001
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie są papierowe figurki. Kiedyś były pokazane na gram.pl i z tego co pamiętam to były strasznie małe, typu bubble-head.

EDIT

Znalazłem ten filmik, jakby kogoś jeszcze interesował (bo widzę, że już zdjęcia są) -

Edytowano przez Rafi
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG. Ja za takie "figurki" podziękuję... Szkoda mi pieniędzy na takie brzydactwa. Wolę się nie zastanawiać ile ktoś może za nie żądać, bo moim zdaniem nie są warte więcej jak 10 zł. Pozostanę przy swoich, ładnych figurkach. Po za tym jutro postaram się dać zdjęcia swoich nowych kolekcjonerskich nabytków :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wiele się nie pomyliłem bo te "nibynóżki" jak schowamy do głowy to akurat ma wielkość kinder jaja

ergo to kinder jajo z nogami (taki nie do końca wykluty kurczak?) smile_prosty.gif

PS CriX idę o zakład że w swojej kolekcji nie masz figurek co im tak pięknie łebki wirują :) (2:02)

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...