Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Kraven, chyba sobie żartujesz? Kto Ci da za to pół tysiąca? Ja obstawiam max. 400 zł za wersję PC, inaczej nie wróżę tej kolekcjonerce świetnej sprzedaży, nawet, jeśli mocno limitowana. Nawet Skyrim tyle nie kosztował...

Pażyjom uwidzim. Ja obstawiam ponad 400, bliżej 500zł - zwłaszcza po tym co się teraz dzieje z DIII dystrybutorzy zyskają kolejny argument na podniesienie cen. Jak będzie taniej to super...bo sam chcę to mieć! Ale niestety nie będzie...

Ps. Chyba, że ten kuferek to będzie zwykły karton/pudełko. Wtedy tak, będzie to ok. 300zł.

Edytowano przez kraven2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością tak jest jak piszesz, jednak nie musi to być regułą. Przecież edycja kolekcjonerska Skyrim'a była droższa od Diablo III a przecież ten pierwszy to, skądinąd mega wypasiona nakładka na Fallouta New Vegas, z kolekcjonerką relatywnie uboższą (kwestia względna) od konkurencji z Blizzarda. Oczywiście ta "nakładka" to żart, jednak sądzę, że każdy producent / dystrybutor ma swoją propozycję cenową i to raczej bez względu na analogiczne poczynania innego studia. Przecież pamiętamy kolekcjonerkę Modern Warfare 2 z jakimś noktowizorem czy podobnym sprzętem. Cena była zaporowa a przecież sama gra raczej do wybitnych i ponadczasowych produkcji nie należy (obiektywnie rzecz biorąc).

Edytowano przez Ferrou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@repta2

masz racje

ale za Skyrima nie dałbym premierowej ceny (i dlatego już jej mieć chyba nie będę)

a za Diablo dałem :)

to też kwestia gustu i zgadzam się z Tobą że smok kasuje czaszkę (IMHO przy okazji też resztę tej kolekcjonerki) ale "dla mnie" Diablo to Diablo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no kraven bez żartów

dystrybutorzy też już tak całkiem głupi nie są i chyba kumają różnicę między KULTOWYM diablo a gierką która jest w najlepszym razie bardzo dobrą pozycją

Wszystko zależy od kuferka. Jak to karton to tak...300zł. Jak to będzie jednak skrzyneczka to będzie drożej moim zdaniem. Zwłaszcza, jak mówię, aktualnie idą ciężkie pieniądze w wypromowanie Borderlands.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę EK Diablo. Dlaczego? Bo ma wszystko, a EK Skyrima brakuje podstawowych elementów takich jak choćby soundtrack (niby jest parę utworów z gry, ale to nie cały soundtrack) czy making of. Figurka smoka jest spoko, ale nie miałbym nawet gdzie jej postawić, poza tym nie jestem wielkim fanem figurek. Czaszka jest ładna, mała i mogę ustawić ją wszędzie. Poza tym pudło i zawartość ma świetny, klimatyczny design. Wszystko składa się na niemal idealną całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie kolekcjonerek 'Skyrima' i 'Diablo 3' to bardzo niewdzięczne zajęcie, bo do każdej opinii wkrada się spora dawka osobistych, subiektywnych emocji. Każda z powyższych EK nie jest idealna i ma swoje grzeszki oraz braki.

Figurka w 'Skyrimie' jest imponująca, chociaż bardzo lekka i wrażliwa na uszkodzenia. Artbook to prawdziwe mistrzostwo świata - IMO najlepszy artbook, z jakim miałem do czynienia. Brakuje mi tam właśnie soundtracku z prawdziwego zdarzenia - gra posiada niesamowitą ścieżkę dźwiękową, którą można nabyć oddzielnie - umieszczenie jej w EK byłoby strzałem w dziesiątkę. Wiem, że producenci tną wszędzie po kosztach, ale gdyby całość tej EK opakowano w drewniane, bądź plastikowe pudło to byłaby kolekcjonerka wszechczasów (no, może do tego jeszcze koszulka z tym kapitalnym logo gry!).

Z kolei 'Diablo 3' wpisuje się w utarty standard kolekcjonerek spod znaku Blizzarda i mi taki stan rzeczy odpowiada, bo wiem, czego się spodziewać. Nie ma tutaj niczego spektakularnego, ale każdy element cieszy. Pudło być może nie jest tak cudne jak te z WoW'ów, ale i tak robi wrażenie i stanowi jeden z najmocniejszych elementów zestawu. Artbook? Dla mnie główne danie i kolejna perła do kolekcji bogatych albumów z gier. Czaszka wykonana została z dbałością o detale, ale mogłbaby być większa. Brak tu przysłowiowej kropki nad 'i', ale wysmakowania temu zestawowi odmówić nie można (z figurką Tyraela, 'Book of Cainem' i poradnikiem byłby to zestaw marzeń).

Pokuszę się o swoją subiektywną opinię i napiszę, że do mnie bardziej przemawia pakiet ze 'Skyrima'. Premierowa cena PC taka sama, choć ja kupowałem edycję konsolową, która była tylko 50 zł droższa, bo blaszakowe wyprzedały się w dwa dni. Dlaczego tak? Elementów mniej, ale bardziej mnie rajcują. O artbooku już napisałem stosowne słowa, co powinno sowicie wytłumaczyć. Poza tym smok robi kapitalne wrażenie estetyczne i budzi respekt swoim wyglądem. Co więcej, jestem wielkim fanem smoków :trollface: Na szczęście nie musiałem wybierać i cieszę się oboma EK w kolekcji :)

PS: Jestem trochę opóźniony i dopiero dzisiaj wyczytałem, że premiera 'Bioshocka: Infinite' została przesunięta na koniec lutego. No to trochę poczekamy na grę i owianą tajemnicą kolekcjonerkę. Plus tego taki, że chyba znajdę środki na EK 'Guild Wars 2', do której z dnia na dzień się przekonuję i cena 500 zł mi nie straszna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, ja ciągle poszukuję swojej zwykłej wersji pudełkowej Diablo III. Dzwoniłem na infolinię sieci Media Markt i miła pani powiedziała mi, że w żadnym z ich sklepów nie ma już tej gry, a telefony się po prostu urywają. Były dwie dostawy, ale zeszły na pniu. Ponoć kolejna ma być w przyszłym tygodniu. Auchan nie ma, Empik nie ma. Innych sklepów nie sprawdzam, bo i tak nie będą miały :trollface: .

No, cóż - zawsze pozostaje The Elder Scrolls V: Skyrim ;) .

A, tutaj, jakiego mamy pomysłowego gościa. Sprzedaje samego digipacka z oryginalną ścieżką dźwiękową z Diablo III - Edycja Kolekcjonerska. Cena? Atrakcyjna :trollface: :

http://allegro.pl/diablo-iii-3-kolekcjoner...2352597619.html .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uboższa" kolekcjonerka Borderlands rzeczywiście przypomina edycję Jaja ze Stali. Boję się jednak, że oba wydania (tak, jak w przypadku Duke'a właśnie) zostaną zrobione budżetowo i dostaniemy drugie Balls of Steel. Obym się mylił, ale naklejki, bobble head czy niewielkiego formatu artbook szału nie robią i jedzie Duke'm na kilometr. Zważając na fakt że Jaja ze Stali kosztowały w dniu premiery 260zł, obstawiałbym mniej więcej 250zł za edycję uboższą i 350zł za "Ultimate Loot Chest" pomimo faktu, że ta pierwsza nie jest warta więcej niż 200zł, ta druga natomiast 270-300 PLNów. W związku z tym że cena będzie spora jest szansa, że cały nakład nie zostanie od razu wyprzedany i możemy liczyć na ewentualne obniżki. Na plusik dla limitowanej edycji jest na pewno mapa wydrukowana na tkaninie (tego mi w kolekcjonerkach baaardzo brakuje), steelbooka i świetnie wyglądającego pudła zbiorczego (zobaczymy, jak będzie prezentować się w realu). Jestem niezmiernie ciekaw oficjalnej ceny tego zestawu w PL - jeśli nie przekroczy 300zł to można zainteresować się preorderem, w końcu odpada nam w tym roku Bioshock Infinite (ale na horyzoncie GTA V w kolekcjonerce :>).

Co do wydania kolekcjonerskiego Snipera 2 - bida, trzeba przyznać. Muve pewnie wyskoczy z ceną 250zł :trollface:

@adzan

Ja tego komiksu nawet nie biorę pod uwagę, taki bonus do ściągnięcia będzie na torrentach dzień po premierze więc co to za ekskluzywny dodatek, którym cieszyć się będą wszyscy piraci? W przypadku edycji kolekcjonerskich liczą się imho dodatki fizyczne, namacalne. Dlatego też duużym śmiechem witam limitki, których dodatkowa zawartość to same cyfrowe DLC (hi ME3 EK).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zadam pytanie ogólne, nie dotyczące konkretnej kolekcjonerki. Takie do ,,przegadania'' :)

Mianowicie: jaka jest Wasza najbardziej pożądana i nakazująca wchodzić na serwisy aukcyjne kilka razy dziennie, przegapiona kolekcjonerka?

W moim przypadku jest to kolekcjonerskie wydanie pierwszego Wiedźmina, na które pre - ordery można było składać od 27.10.2008 (data z pamięci, nie guglałem :ninja:). Byłem już w tedy graczem, lecz na tyle ,,kiepskim'', że gry kupowałem kilka razy w roku z rzutów biedronkowych (wyrzucałem big - boxy, bo zajmowały zbyt dużo miejsca :pokerface:), to też nie mogłem mieć pojęcia o Wiedźminie, a nawet jeśli - nie zainwestowałbym w EK, bo jeszcze w tedy ważne było tylko granie, nie fizyczne ,,przeżywanie gry'', że się tak wyrażę :P. Teraz poszukuję jej, z marnym ofc skutkiem :(

Jaka jest Wasza historia?

Na allegro EK Mass Effect za 250 zł w ,,Kup Teraz''. Nie dam linka z wiadomych względów, kto chce niech szuka. Myślę, że to świetna okazja.

Raz jeszcze ja: https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphoto...823844182_n.jpg

Nie wiem, skąd Polygamia ma pudło, ale wiem, że wygląda na wykonane z plastiku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie: jaka jest Wasza najbardziej pożądana i nakazująca wchodzić na serwisy aukcyjne kilka razy dziennie, przegapiona kolekcjonerka?

Taką była EK Call of Juarez Więzy Krwi ale zakupiłem ją na allegro w marcu, więc raczej jest to nie aktualne.Dowidziałem się o niej z zeszłym roku w lutym. Zapłaciłem za nią 255zł i nie żałuje pieniędzy i pomimo iż ktoś tu mówił o naśmiewaniu się,czy raczej ironizował(@jacekw123) ze względu na przepłacanie.Wszystko w stanie idealny i nie naruszonym,wyłącznie kartonik od zapalniczki mocno jest wgnieciony,ale reszta bez szwanku(od manierki nie było czuć od alko,jak u właściciela wyżej). Zakupiłem praktycznie każdą EK jaką chciałem,pozostały mi wyłącznie kilka pomniejszych tytułów nad którymi się zastanawiam. Mam ich 10 nie licząc specjalnej Edycji Wiedźmina z Empiku.

[offtop]I czasami mam wrażenie iż większość z tutejszych forumowiczów zakupiła by każdą jakąkolwiek grę po niezwykle okazyjnej cenie,zamiast zbierać na jedną przez kilka miesięcy i później biadolić iż przegapiło się niezwykle oryginalną, rzadko spotykaną, trudną do zdobycia edycje kolekcjonerską ulubionej serii nie wliczając w to ciebie Matrix312,kierujesz się tymi samymi zasadami kolekcjonowania co ja.Lecz ja miałem tyle szczęścia że zakupiłem to co chciałem. Rozumiem iż każdy z kolekcjoner kieruje się własnym "zmysłem kolekcjonerskim" , ale mnie serce się kraja jak widzę posty :"polećcie mi coś za 100zł". Najbardziej wytrwali nie liczą kosztów pieniężnych,lecz pozytywnych emocji związanych z zakupem i otrzymaniem przedmiotu. Notabene Diablo 3 i "jaramy się" na wszystkie możliwe sposoby. Puki co ceny zaporowe i nie będę rozpaczać nad zakupieniem jej później lub wcale.Świat się nie skończy(w 2012r.,kalendarz majów jest po prostu niedokończony, w chwili obecnej praktycznie został rozpisany na kolejne tysiąclecia przez dzisiejszych potomków majów) na nie posiadaniu EK D3 we własnej kolekcji.[offtop]

A propos twojej EK znalazłem aukcje z ową, na Priwa zarzucam ci namiary do niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Informujemy, że otrzymaliśmy wpłatę za zamówienie o numerze 748:

Homefront (PC) PL - Edycja Specjalna: 1 szt. Status: Dostępność: 3-5 dni roboczych

Forma dostawy: Kurier DPD - płatność z góry

Płatność poprzez: Płać z ING

Data złożenia 2012-04-30 17:15:00

Kwota: 69.89 złotych

Status Twojego zamowienia został zmieniony na "Potwierdzone"

Witam serdecznie,

Bardzo nam przykro, ale po złożeniu zamówienia u dystrybutora gry okazało się że Homefront (PC) PL - Edycja Specjalna - 1 szt (59.90 PLN) jest już niedostępny z powodu wyczerpania zapasów.

Próbowaliśmy jeszcze zamawiać tą grę z innych źródeł. Produkt niestety jest w tym momencie nieosiągalny u wszystkich naszych dostawców.

Proszę o informację czy chciałby Pan zamienić grę na inny produkt?

Bardzo przepraszamy za kłopot.

porażka ten sklep, dodam że ten Homefront widniał jako dostępny jeszcze z tydzień albo i dłużej po moim zamówieniu

wtopa z dostarczeniem przesyłki

aatwf3tT.jpg

no i zonk z brakiem metalowego pudełka z FEAR 3 Kolekcjonerska, fakt kupione za 50 zł ale na maila z reklamacja nawet nie raczyli odpisać

Edytowano przez robart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robart

Wątpię żebyś doczekał się na tego steelbooka. Pisałem do nich w tej sprawie i taką oto odpowiedź otrzymałem :

Dziękujemy za kontakt i przepraszamy za zaistniały problem. Niestety nie posiadamy już tej gry w magazynach, nie dysponujemy także żadnym egzemplarzem Steelbooka do tej gry, przez co nie mamy możliwości przesłania brakującego elementu. Jeżeli wyraża Pan takie życzenie, możemy oczywiście przyjąć zwrot tej gry i zwrócić Panu pieniądze za zakup.

Co do Homefronta - muve ostro dało plamę, muszę przyznać, że temu sklepowi coraz częściej zdarzają się wpadki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matrix312 @SasWickas

Ja nie mam zadnej kolekcjonerki, ktorej bym regularnie szukal na serwisach aukcyjnych. Jesli gra jest dobra, to ja kupie, ale musze sie dlugo zastanawiac, czy naprawde warto placic wiecej za edycje kolekcjonerska. Naprawde podobal mi sie ME3 (przeszedlem 2 razy), ale na zakup kolekcjonerki sie nie skusilem, chociaz fundusze nie stanowily akurat zadnego problemu. Tak samo bylo z innymi kolekcjonerkami - Deus Ex HR, Wiedzmin 2, Skyrim, AC Revelations, Diablo... Na premiere kazdej z tych gier czekalem z niecierpliwoscia, ale nie mialem najmniejszego parcia na kupno ich EK. Najblizej przekonania mnie do kolekcjonerki byl Skyrim, jednak stwierdzilem, ze i tak mam juz malo wolnego miejsca na biurku, a postawienie tam smoka jeszcze bardziej zmniejszyloby wolna przestrzen. :P Jesli kiedys uda mi sie spotkac po naprawde bardzo atrakcyjnej cenie kolekcjonerke ME3, to mozliwe ze ja kupie, ale nie bedzie to zakup dla oferowanych przez nia bajerow, a raczej powodowany sentymentem do tego tytulu/calej serii. Kupowanie kolekcjonerek (czy nawet wydan podstawowych gier) jak leci, tylko po to, by miec ich coraz wiecej moim zdaniem mija sie z celem. Wole miec jedna gre/kolekcjonerke, do ktorej jestem przywiazany i ktora milo wspominam, niz 10 czy 20 innych tytulow w wydaniach podstawowych/specjalnych/limitowanych/kolekcjonerskich, z ktorymi nie wiaze mnie jakikolwiek sentyment i ktore nie bylyby dla mnie niczym innym niz ladnie wygladajacymi zbieraczami kurzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze ja: https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphoto...823844182_n.jpg

Nie wiem, skąd Polygamia ma pudło, ale wiem, że wygląda na wykonane z plastiku.

Na tym zdjęciu nie prezentuje się rewelacyjnie. Małe trochę (albo moja wybujała wyobraźnia liczyła na coś większego). Choć fajnie żę będzie z plastiku a nie kartonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO pudło prezentuje się dobrze, aczkolwiek nie rewelacyjnie. Uspokoiłem się, bo wietrzyłem tekturowe badziewie niczym z niemieckiej kolekcjonerki 'Risena 2' i jej kuferka pirackiego :trollface: BTW, przespałem się dzisiaj z myślami krążącymi wokół wydania kolekcjonerskiego 'Borderlands 2' - oczywiście chodzi mi o to najbogatsze. Wstępnie założyłem sobie, że do 300 złotych biorę na pewno, do 350 zł mocno się zastanowię, bo za tą cenę to trochę nędznie (mało ciekawych gadżetów, a te które są nie powalają - trzeba przyznać bez lukrowania, Gearbox ma nędzne te kolekcjonerki: nędzny był DNF, Aliens: Colonial Marines zapowiada się równie budżetowo), za cenę wyższą pasuję bez wyrzutów sumienia i czekam na epickie obniżki na muve.pl, które, znając polskie realia, na pewno się pojawią po roku od premiery. Do tego czasu zadowolę się podstawką.

EDIT: Obejrzałem sobie unboxing EK 'Max Payne 3' i jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że nie warto. Już na renderach figurka mi się nie podobała, ale przynajmniej miała sensownie odwzorowaną twarz. W realu prezentuje się to kieprawo, a odbijający światło plastik przelewa czarę goryczy. W takim obrocie spraw nawet spory rozmiar nie rekompensuje tych wad. Gdyby to była figura klasycznego maxa w długim czarnym płaszczu lub skórzanej kurtce to pewnie brałbym w ciemno, bo jestem wielkim fanem pierwszych dwóch odsłon. A tak daruję sobie wydanie tych 400 zł. Tak, 400 zł, bo wersja PC będzie pewnie tak fatalnie zoptymalizowana, że na moim kompie uświadczę pokaz slajdów. W grę na pewno zagram na konsoli, ale nie od razu (napalony jestem na ten sycący system walki, cała brazylijska otoczka mi lata, a może się spodoba).

Edytowano przez Yaper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie szukam żadnych kolekcjonerek na serwisach aukcyjnych, bo mnie zwyczajnie na nie nie stać. Zamawiam albo pre-ordery wyczekiwanych przeze mnie EK i zbieram kasę lub po prostu korzystam z promocji. Myślę, że z wreszcie zdobytą pracą to się zmieni i będę mógł nadrobić takie pozycje jak Fallout: New Vegas, Mass Effect, Diablo II Battlechest i STALKERy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szukam :)

mam całą litanię kolekcjonerek które w NISKIEJ cenie wezmę, plus kilka tytułów na których naprawdę mi zależy i dam za nie DOBRĄ ofertę

wkrótce (może w tym tygodniu) opublikuję listę tego co chcę kupić w odpowiednim dziale (wtedy dam tu linka może ktoś by coś miał)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudło od EK Borderlands 2 bardzo mi się podoba - nie spodziewałem się cudów, więc i jestem mile zaskoczony tym, że wpasowuje się ono w komiksowy styl graficzny gry.

@Shortyy

Dzisiejsza aukcja z Battle Chestem D2 uwzględniła mnie w przekonaniu że najlepiej rozejrzeć się za premierówkami podstawki i dodatku (o ile takowych jeszcze nie masz) lub zwyczajnego dokupienia sobie poradnika - 180zł za Battle Chesta to stanowczo za dużo, nawet uwzględniając fakt unikatowości tego wydania.

Unboxing najnowszego Maxa w EK widziałem wczoraj na filmiku od finngamera i ta edycja rzeczywiście nie powala. Figurka wygląda na plastikową, soundtrack w wersji cyfrowej a litografie zaledwie cztery i też szału nie robią. Terę natomiast sobie odpuszczę, Czarodziejka czeka na expienie :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...