Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Nie wydaje Ci się. Sam nieco, ale podkreślam raz jeszcze: nieco, ochłonąłem, gdy zobaczyłem powyższy niemiecki unboxing. Pudło zbiorcze jest dużo mniejsze od moich dotychczasowych wyobrażeń, na szczęście jego design wynagradza mi to, choć i tak narzekam na to, że nie jest on utrzymany w czarno-czerownych barwach. Artbook mógłby mieć papierową nakładkę, ale to szczegół. Obawiam się, że ma on mniej stron od analogicznych albumów z poprzednich kolekcjonerek Blizza, ale o tym przekonam się dopiero we wtorek. Reszta dodatków to typowy standard i dochodzimy do czaszki, która wykonana jest świetnie, ale również mogła być nieco okazalsza. Razi brak podkładki pod mysz, byłaby do kolekcji z tą z Diablo 2. Ogółem bardzo dobra kolekcjonerka, must have dla fanów Diablo, jak i Blizzarda. Cena 350 zł jest idealna w stosunku do zaprezentowanej tu zawartości zakładając, że gra kosztuje niecałe 200 zł. Każda inna cena jest mimo wszystko nieopłacalna, tym bardziej dziwi wielkie zdzierstwo Allegro i osoby, które na to lecą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to szczególnie nie dziwi. 'Prawdziwi kolekcjonerzy z powołania' sprzedają swoje gry widząc jakie stawki mogą na tym zyskać. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, nie jest to edycja warta 500+ złotych, zatem hype nią jest nieuzasadniony i niepojęty dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co działa najnormalniejsza zasada popytu/podaży i końcowe kwoty za kolekcjonerki D3 oscylują w granicach 500-600zł. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że po premierze przy odrobinie wysiłku będzie się dało bez większych problemów wynaleźć egzemplarze w Empikach/MM. Z drugiej strony - niektórym zależy, być mieć EK jak najszybciej i stówka w tą czy w tamtą nie robi dla nich różnicy.

Jeszcze co do artbooka - wygląda na tradycyjne 176 stron. Oby nie mniej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artbook ma 208 stron, przynajmniej według strony battle.net :

Poznaj wspaniałą oprawę graficzną Diablo III dzięki albumowi, w którym na 208 stronach przedstawiono grafiki z gry, od wczesnych szkiców koncepcyjnych po finalne grafiki trójwymiarowe.

Dla mnie EK Diablo III nie jest jakoś specjalnie biedniejsza od innych Blizzardowych kolekcjonerek. Brak podkładki czy kart wynagradza nam pendrive z drugą częścią gry i czaszka. A artbook, choć nie ma okładki papierowej, ma więcej niż te 176 stron. Tak więc nie narzekajmy i cieszmy się, że załapaliśmy się na optymalną cenę 350 zł w sklepach internetowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yaper

zwykłe prawa rynku, mało towaru dużo chętnych inaczej być nie może i bardzo dobrze

ja tam swoją zamówiłem na wirtusie i raczej z niej nie zrezygnuje (jak z Risena), a sprzedać tez nie sprzedam bo patrząc na hype i na ME3 to mogę mieć potem problem z zakupem w dobrej cenie

@Rafi

ale jakby były to by źle nie było :) trochę szkoda bo mówiąc szczerze czegoś mi w tym zestawie brak właśnie

@bleub

pewnie po premierze lekko spadną ale myślę że mniej niż 450 przez długi czas będzie trzeba traktować jak dobrą okazję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym wcześniej pisałem, kolekcjonerkom Blizzarda brakuje ostatecznego szlifu, przysłowiowej kropki nad "I". Niemniej i na moim zamówieniu ed. kol. Diablo III widnieje status "przygotowane do wysyłki" :) Już nie mogę się doczekać. Cholerna BETA... narobiła mi smaka, że hej ;) Na zło czekam z otwartymi rękami :tongue: :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie tu nie bylo, wiec na poczatek witam wszystkich. :D

Co do kolekcjonerki Diablo III - odpuscilem ja sobie. Nie jestem wielkim fanem kolekcjonerek Blizzarda, tym bardziej, ze od premiery World of Warcraft wszystkie sa robione wlasciwie na jedno kopyto. Oczywiscie artbooki sa ladnie wydane, a wirtualne pety stanowia spora atrakcje dla graczy w WoWa i daja im +50 do lansu na serwerze, ale poza tym nie ma w nich w sumie nic ciekawego. Co prawda w EK Diablo III Blizz zamiast podkladki dal czache/pendrive z kopia Diablo II, ale ten gadzet jest dla mnie raczej ciekawostka niz czyms, przez co nie moglbym w nocy spac. Pendrive'y juz mam i czwartego nie potrzebuje, tak samo zreszta jak nie czuje potrzeby by w kolekcji gier miec trzeci egzemplarz Diablo II. Tak jak napisal wczesniej Ferrou, takze wedlug mnie kolekcjonerkom gier Blizzarda brakuje czegos, co sprawiloby, ze bylyby prawdziwym ?must have?. Zamiast tego sa wydawane wedlug jednego schematu i atrakcyjne glownie dla ludzi, ktorzy spedzaja sporo czasu w WoWie i na blizzardowym battle.net.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie inne pytanie odmienne od tematu Diablo III. Czy w EK batman Arkham City jest ten film co ponoć ma być w zestawie? Jak ta sprawa wygląda?

Edit//

No to nie fajnie. szkoda. dzięki

Edytowano przez DjAndzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bleub, ja po prostu jestem takim wielkim fanem serii Diablo. :P Pierwszy raz skorzystałem z battle.neta żeby zagrać w otwartą betę Diablo III, a w WoWa grałem jakieś 3-4 godziny i muszę stwierdzić, że jest... strasznie nudny. Więc peta najprawdopodobniej odsprzedam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shortyy

WoW nudny? E tam, pleciesz "czypoczyparaszesnascie". ;) W ciagu pierwszych kilku godzin ta gra nie jest w stanie rozwinac nawet ulamka swoich skrzydel. WoW byl moim pierwszym MMORPG, pierwszego dnia zabawy z nim stwierdzilem, ze jest tylko ok, drugiego dnia to samo, ale juz trzeciego dnia, kiedy przez kilka godzin robilem questy wspolnie z jakimis przypadkowo spotkanymi graczami, bawilem sie swietnie. A dwa dni pozniej wstapilem do gildii i gra mnie wciagnela do tego stopnia, ze stalem sie mieszkancem Azeroth na ponad piec lat. To wlasnie we wspolpracy z innymi graczami i graniu z kumatymi ludzmi ukryta jest jej najwieksza sila. Troche zaluje, ze nie zainwestowalem kiedys w kolekcjonerke (a najlepiej we dwie) podstawki do WoWa. Dzis "chodza" na aukcjach za duzo wieksze pieniadze niz kolekcjonerki Diablo III... Nie wspominajac juz nawet o kolekcjonerce, ktora ktos wygral na BlizzConie, egzemplarz podpisany przez kilkanascie osob z Blizza - wystawiona na ebay zostala sprzedana za grubo ponad 8 tysiecy euro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie zakupiona na gram.pl Edycja Kolekcjonerska drugiego Risena. Wszystko piko-belo, beczka wykonana po mistrzowsku, bardzo fajnie wydrukowane i zapakowane arty a i sama figurka gnoma na bardziej niż dobrym poziomie. W całej tej historii znajduje się jednak jeden mankament, znajdujący się w całości po stronie samego sklepu, niż wydania. Otóż pudło zbiorcze, z którego wydobyłem moją beczkę (numer 223, pozdrawiam :smile: ) pozbawione jest tekturowej obwoluty, ozdobionej standardowymi artami z gry jak i prezentującej zawartość samej kolekcjonerki. Wszystko, co do mnie dotarło, to biały karton znajdujący się pod spodem. Nie bardzo rozumiem, jak to takiej sytuacji mogło dojść, ale mail do gram.pl już wysłany i czekam na odzew.

W sumie to nieco się zawiodłem- nigdy nie miałem problemów z tym serwisem, chociaż długo też u nich samych zakupów nie robiłem. Normalnie złożyłbym zamówienie na Ultimie, która od 6 lat nie zawiodła mnie ani razu, ale zależało mi troszkę na czasie - a właśnie wtedy wspomniana Ultima cierpiała na bliżej nieokreślone usterki techniczne, uniemożliwiające składanie zamówień na ich stronie internetowej. Co zrobić.

Pozostaje mieć nadzieję, że zaginiona obwoluta zostanie jakoś na mój adres dosłana - jakim cudem została oddzielona od pudła z grą- pojęcia nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu, może jak będę kiedyś na siebie zarabiał to stać mnie będzie na regularne wydawanie takiej sumy na jedną grę, na dzień dzisiejszy w wersji "startowej" WoW jest dla mnie nudny, a inni gracze tylko przebiegają obok mnie i na tym kończyło się moje socjalne podejście do MMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kolekcjonerka Diablo 3 jest w sam raz. Nie za dużo, nie za mało. Elementy na pewno nie są "kiczowate" i widać ich bardzo dużą jakość. Jednak czegoś tu brakuje. Myślę, że pomysłowości, kolekcjonerka niczym nie zaskakuje. Kolejne bardzo ładne pudełko częściowo w "3D", ładny artbook i ładne dodatki. Nie ma jednak niczego, czego już nie widzieliśmy w kolekcjonerkach blizzarda. Osobiście spodobał mi się artbook. Spodziewałem się go dosyć małego, lecz w twardej oprawie, a tu "dostałem" tak duży format.

Jaki macie status zamówienia na gram.pl?

Status Twojego zamówienia: zamówienie oczekuje na dostępność towaru (zostanie wysłane 14.5.2012)

To "oczekuje na dostępność towaru" jak dla mnie brzmi co najmniej niepokojąco. Chociaż, może to tylko mi się tak wydaję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka odnośnie kolekcjonerki Batmana, film jest nie tylko w amerykańskiej wersji, ale i brytyjskiej. Nie mam pojęcia, czy w innych krajach europejskich był dodawany, czy to sprawka Cenegi, że w Polsce go nie dodali.

EDIT: Sprawdziłem pierwszy, lepszy niemiecki unboxing i film (a dokładniej animacja) był - wynika z tego, że to raczej sprawka Cenegi.

Edytowano przez podgoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden film z cyklu odpakowywanie kolekcjonerki Diablo 3, tym razem po angielsku :)

Nie mogę wytrzymać by samemu rozpakować moją kolekcjonerkę! Niby tylko 4 dni ale to są najdłuższe 4 dni w moim życiu. Kolekcjonerkę kupiłem głównie dla satysfakcji z jej posiadania, jako fan Diablo czułbym się dziwnie, by po tylu latach czekania zadowolić się zwykła edycją która jaj nie urywa ;) No i skrzydła Tyrraela :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hellspawn

Ja też nie miałem tej obwoluty. A zamawiałem, można powiedzieć, że u głównego źródła, bo na muve.

Nie wiem, czy widzieliście, ale na głównej recenzja ES Alana Wake'a.

@Dedexus

Nie panikuj. Przecież jest napisane, że wyślą 14.05. A to "oczekuje na dostępność towaru" zmieni się właśnie w momencie wysyłki.

PS EK Darksiders II ma trafić do Europy, ale jeszcze nie wiadomo czy do Polski.

Edytowano przez Rafi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shortyy

WoW jest w wielu aspektach bardzo podobne do Diablo - przez 90% czasu to nudny grind, zbieranie lootu i polepszanie ekwipunku wraz z odblokowywaniem nowych zdolności. Tyle że oferuje tak naprawdę duuuużo więcej - spory endgame, areny, gildie, dungeony, ogromna ilość aczików itp. itd. Oczywiście Diablo w tym zestawieniu nie wypada gorzej, ni słabo, w końcu mimo wielu podobieństw gameplay obu tytułów jest zupełnie inny. Pierwsze godziny przy WoW mogą być nudne, ale wystarczy znaleźć kompanów do gry lub zacząć przygodę z przyjaciółmi by wsiąknąć na dobre.

To jak w końcu z tym filmem w BACEK'u? Z żadnego unboxingu takowego nie pamiętam.

@Hellspawn

Osobiście nie robiłbym rabanu o brakującą tekturową obwolutę. Rozumiem jednak, że ortodoksyjny kolekcjoner nie może bez takiej wytrzymać :>

Co do kolejnego unboxingu D3 (podziękowania dla Dariusxq za podrzucenie linka) - ładnie pokazali czachę i wygląda ona po prostu epicko. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów świetnie się prezentuje i będzie ładnie wyglądała obok popiersia Duke'a ;) Szkoda tylko, że autorzy otwarcia nie pokazali dokładniej artbooka (jakość filmiku jest dobra i sporo można by zobaczyć). Niestety, Blizz założył embargo na znajdujące się w książce arty. Choć z drugiej strony - mocno obawiam się oglądania ww. artbooka przed przejściem kampanii, gdyż może on zawierać potęęęęęężne spojlery. Chyba na razie tylko go przekartkuję, a z dokładniejszym zagłębieniem się w księgę poczekam do czasu ukończenia "normala".

@Dariusxq

Co racja to racja, mnie też rączki świerzbią by postawić czaszkę na półkę, odtworzyć soundtrack, usiąść wygodnie w fotelu i poczytać instrukcję ;)

I jeszcze ES Alana Wake - czekam na pojawienie się na allegro pierwszych używek :trollface: Na książkę mam wielką ochotę ale nie będę wydawać 100zł dla samego czytadła, skoro grę mam już za sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że autorzy otwarcia nie pokazali dokładniej artbooka (jakość filmiku jest dobra i sporo można by zobaczyć). Niestety, Blizz założył embargo na znajdujące się w książce arty.

jeśli to prawda, to słabiutko jest respektowane to embargo, bo dziś już widziałem unboxing z niemal wszystkimi stronami tego artbooka i bardzo ładnie to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić linka :>? Sam nie obejrzę, ale innym może się przyda. Informacja ta była przeca podana w samym filmiku - prowadzący powiedział że bardzo chcieliby pokazać artbooka od środka ale znajduje się tam sporo spojlerów i Blizz zakazał ich ukazania. Wiadomo że nie każdy może to prawo respektować bo i nie wydaje mi się by ktokolwiek kogokolwiek za to ścigał ale widać że unboxing podesłany przez Dariusxq zrobiony został profesjonalnie więc trzymali się ścisłych zasad. Pojedyncze egzemplarze kolekcjonerek mogły też trafić w ręce magazynierów czy innych spryciarzy i stąd może amatorowe otwarcia na Youtube.

Jestem niezmiernie ciekaw, jak wygląda środek tego soundtracka ale jak dotąd nikt na żadnym unboxingu go nie pokazał :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a choćby tu:

Filmik co prawda nie jest cudnej jakości, bo dziewczyna najwyraźniej nagrywa z kamery w laptopie, ale ładnie wertuje stronę po stronie, dając solidne wyobrażenie tego, jak artbook wygląda. Czy wszystkie strony są pokazane, nie wiem, bo ten element średnio mnie obchodzi i po kilkunastu stronach przewinąłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka

piątek, przed weekendem

przed 22:00

4 dni przed premierą D3

a na stronie tylko 3 osoby

:)

@down

no patrz 15 minut jaką robi różnicę :)

coś dla Ciebie może bo mówiłeś że czekasz na tanią

http://allegro.pl/call-of-juarez-the-carte...2339497274.html

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...