Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Przeglądając dziś oferty na Allegro, trafiłem na coś, co może zainteresować poniektórych: Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction - Edycja Kolekcjonerska:

http://allegro.pl/sp...2752699289.html .

Chyba 65 złotych za zestawik z figurką, steelbookiem i sountrackiem, to nie jest zbytnio wygórowana (dla fanów) cena? Sam bym łyknął, tylko problem jest w tym, że serii z Samem Fisherem nie znam i raczej nie chcę / nie mam czasu / chęci / whatever poznawać trollface.gif .

Gra nówka, w folii i na platformę PC.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałbym tego wcale. Nie dośc, że edycja niekompletna, to jeszcze box jest w TRAGICZNYM stanie! Lekko uszkodzone? W życiu bym tego nie postawił na półce, a gra też jakaś szczególna nie jest, więc lepiej odpóśc i dołóż do czegoś lepszego, bądź kup inny unikat mniej znanej gry w tej cenie i napewno lepszym stanie.

Nawet jeśli jesteś fanem, to i tak nie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy to nie wina światła. Może się źle odbijać przez co pudełko wygląda na porysowane. Jak na razie jedynym pewnym uszkodzeniem jest sklejona od środka folijka - okienko. Jak by to ładnie zrobić to za te pieniądze - bardzo opłacalne. EK bardzo rzadka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarthKoza

Widziałem jakiś czas temu nówkę w Media Expert w rodzinnym mieście za około 60 złotych, niestety tak cienko stałem wtedy z kasą że po prostu musiałem odpuścić i ktoś kupił. Wydaje mi się że za około 60-70 złotych można nowej szukać, może spróbuj się targować ze sprzedawcą żeby upuścił "trochę" z ceny wink_prosty.gif .

EDIT

Jakiś czas temu podesłałem linka do aukcji niekompletnej kolekcjonerki Batmana: AC, ktoś powiedział że kupowanie tego to strata pieniędzy. Jak widać TU ktoś lubi tracić pieniądze, zakładam również że zwycięzca nie zarabia w złotówkach. Oficjalnie dołączam do ruchu "Nie dla obcokrajowców na Allegro".

Edytowano przez Rainrir
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rainrir

no nie powiem cena atrakcyjna dość bo na tyle bym wyceniał mniej więcej samą figurkę i nie wiem co Cię dziwi mówiąc szczerze, choć ja też bym nie skorzystał bo i ja wolę komplety

a co do zwycięzcy, wg mnie zarabia w złotówkach smile_prosty.gif

parę razy ktoś o takim nicku (znaczy pierwszej i ostatniej literce) i podobnej ilości punktów mnie przelicytował smile_prosty.gif

i to nie tylko w EK ale też w starych polskich wydaniach gier może to ktoś "podobny" ale stawiam na to że to ten sam

a idea zamknięcia allegro na "stranierich" jest mi obca, równie dobrze angole mogliby się burzyć że im parę rzeczy podebrałem na ebay.co.uk trollface.gif

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

Nic mnie nie dziwi, bo widziałem figurki o gorszej jakości wykonania które szły za więcej, po prostu jak podesłałem linka do aukcji to ktoś powiedział że bardziej opłacałoby się ( piszę z pamięci, nie chce mi się szukać tej rozmowy ;) ) kupić edycję kolekcjonerską na konsole, opchnąć samą grę i kupić wersję pecetową niż kupić powyższy zestaw i szukać reszty kolekcjonerki. Gdybym miał dużo kasy na zbyciu to i sam bym się zastanawiał nad dołączeniem do tej licytacji.

A co do sprawy obcokrajowców na allegro, no cóż, jest to w pewnym sensie nieuczciwa konkurencja, ale nie jest jej znowu tak dużo, tak przynajmniej myślę. Dla Polaka edycja angielska czy niemiecka to nie problem, dla Anglika czy Niemca polska edycja może być już problemem. Chyba że ktoś wystawia obcojęzyczne wersje EK, wtedy tacy pewnie się zlatują jak sępy do padliny ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro dead island kolekcjonerka : http://allegro.pl/sh...item=2766667838 . Pisałem do niego i odda za 100zł w tym wliczona wysyłka. Myśle że za 90 zł by puścił . Opłaca się ? biggrin_prosty.gif

Tylko licz się z tym, że to jest zestaw bez gry. Dlatego też i taka niewygórowana cena.

...A już przez chwilę się bałem, że survivalówka tak straciła na wartości...:trollface:

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Archer

obserwowałem tą aukcję bo mam chrapkę na tą edycję ale niestety musialem odpuścić bo idzie AC3 FE :)

no i by się dwóch Polaków na angielskim ebayu przebijało:)

@TTTr96

wiem że siła nabywcza bez porównania, ale nie przesadzajmy z ich przełożeniem na allegro, podejrzewam że więcej dla swoich znajomych z zagranicy licytuje CriX niż jest wszystkich innych zagraniczniaków, czyli jednym słowem myślę że to margines

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kminienie o zamknięciu allegro dla obcokrajowców i rzeczach w tym guście jest równie dziecinne co przywłaszczanie sobie całej piaskownicy, "bo jest moja, byłem tu pierwszy i zburzysz mój zamek". Prawa rynku umożliwiają zakupy za granicą i tak samo jak my korzystamy na niektórych całkiem normalnych dla obcokrajowców promocjach tak oni potrafią zaopatrywać się w gry, wydania kolekcjonerskie czy milion innych rzeczy u nas. I bynajmniej nie jest to negatywna tendencja, eksport w naszej sytuacji gospodarczej jest nader opłacalny (ale pocisnąłem z grubej rury). Jedyne co hamuje takowych spryciarzy zza granicy to bariera językowa i handlowa w tym aspekcie, iż nam znacznie łatwiej, bezpieczniej i ogólnie prościej jest kupić i sprowadzić cokolwiek z zachodu niż na odwrót.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, zamówiłem sobie figurkę Connora za punkty payback, a dzisiaj w chwili przerwy od rewolucji amerykańskiej, odebrałem ją w Empiku. Na gorąco jest równie świetna jak ta z Freedom Edition. Może wydać się to dziwne, ale są do siebie bardzo podobne i zarazem niesamowicie się od siebie różnią. Jutro postaram się zrobić obszerne porównanie obu figurek na blogu, którego niebawem założę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek

Tu chodzi o to, że złotówka jest za słaba. Dla Anglika wydać 30 funtów na Ebayu, to jak dla nas 30zł na Allegro, ale kiedy dochodzi do sytuacji, że on kupuje coś u nas za 6 funtów, a my u nich za 150zł, to chyba coś nie tak.

Cytujac Skaze z Krola Lwa "Zycie nie jest sprawiedliwe". wink_prosty.gif Owszem, Brytyjczykowi latwiej przychodzi wylicytowanie czegos na allegro niz przecietnemu Polakowi na Ebay, ale takie juz zycie. To samo mozna powiedziec o cenach sprzetu (kompy, konsole, TV, smartfony), ciuchow, gier, biletow lotniczych, wycieczek itd. Na Wyspach miesieczne zarobki sa kilka razy wyzsze niz w Polsce, ale ceny wielu rzeczy sa takie same badz niewiele wyzsze od tych w Polsce. Ze to niesprawiedliwe? Coz, tak to juz jest i nic tego nie zmieni, niezaleznie od tego jaka partia polityczna bedzie akurat u wladzy. Zlotowka w tej chwili wcale nie jest za slaba, raczej znajduje sie tam, gdzie jej miejsce jesli chodzi o wplyw jej kursu na eksport/import. Wiadomo, kazdy by chcial, zeby zakupy na serwisach aukcyjnych wychodzily jak najtaniej i zeby licytujac jakas kolekcjonerke nie miec przeciwko sobie kogos o sporo grubszym od naszego portfelu, ale po prostu sie nie da. Pozostaje miec tylko nadzieje, ze Allegro nie wprowadzi angielskojezycznej wersji serwisu, a ilosc cudzoziemcow bioracych udzial w aukcjach zbytnio nie wzrosnie?

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas się chyba pochwalić kolejną zdobyczą, a mianowicie: Edycja Kolekcjonerska Heroes of Might and Magic V w wersji angielskiej. Nie mówię tu o wydaniu z dodatkami, a o pełnoprawnej kolekcjonerce. Gruby digibox stylizowany na księgę wygląda całkiem dobrze, a i reszta dodatków nie zawodzi. Mapa jest na dużo lepszym materiale, niż ta znana z polskiej edycji(materiał podobny do tego użytego w mapie np. przy Risen 2), a do tego rozpiska jednostek jest na czymś lepszym i twardszym, przez co lepiej się to ogląda. Ogólnie jestem zadowolony, tym bardziej, że dałem za to raptem 10zł + wysyłka. smile_prosty.gif

Edytowano przez TTTr96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Szkoda że ja takiego Hitmana nie dostałem... Przynajmniej mam karty z Dishonored :3

Przyszło dzisiaj do mnie z U.K.

100_0380.jpg

Nigdy nie myślałem, że zacznę zbierać steelbooki. Teraz już się nie dziwię, że są takie popularna wśród kolekcjonerów na całym świecie.

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...