Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Oczywiście, że będzie się działo. Wystarczy łypnąć okiem na np. muve.pl w dział z preorderami. Mnie się wilgotno za uszami robi, jak widzę Far Cry 3 Edycja Szaleńca (figurka jak z zestawu z Mckanapki złapała mnie za serducho ^^) i Assasins Creed III Join or Die Edition. Btw, ciekaw jestem, jak wyglądać będzie kolekcjonerka Resident Evil 6. W preorderze jest za 600 zł... Bo jeśli to to:

http://www.capsulecomputers.com.au/wp-content/uploads/2012/06/resident-evil-6-collectors-edition-600x338.jpg

to i tak nieco drogo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, już rozwodziliśmy się na temat tej kolekcjonerki RE6 i doszliśmy do wniosku że tak naprawdę nie do końca widać za co płacimy te 600zł, kwota o 2 stówki mniejsza byłaby za ten zestaw odpowiednia. Osobiście nie widzę na horyzoncie żadnych interesujących mnie kolekcjonerek prócz AC3 Freedom Edition ze świetnie zapowiadającą się figurką i Forzy Horizon w limitowanej edycji. Liczę po cichu na załapanie się na jakieś interesujące, letnie wyprzedaże. Risen 2? Mroczna edycja Wieśka 2? Kto wie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bleub

Nawet za 500 zł jest to za drogo jak na taki zestaw. Porównaj to z EK Skyrima. Na konsolę za 400 zł może i by było warto, ale na PC już nie. Cena 300 zł to limit jaki mógłbym dać za coś takiego. Warto jeszcze zauważyć za ile sprzedawali EK Guild Wars 2 i samo się wam nasunie czy faktycznie EK RE 6 jest taka opłacalna nawet za te 400 czy 500 zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX

sorry wielkie ale jak nawet CriX mówi że ten RE6 to k*pa za tą cenę to co ma powiadać przeciętny zjadacz softu :)

wg mnie to max 100-120 ponad cenę premiery to powinno kosztować bluza i ciekawe (na fotce a jak w realu kto wie) pudełko to o dużo za mało jak na 600 zł

@bleub

podobne myśli krążą wokół głowy mej :) choć w kwestii tych 400 PLN patrz 2 linijki wyżej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla zainteresowanych:

Dostalem dzisiaj maila, ze na brytyjskim Amazonie mozna juz skladac pre-ordery na artbooka The Art of Blizzard Entertainment w twardej oprawie. Jego cena w pre-orderze to 42,50 funtow, po premierze bedzie to 50 funtow. Jednoczesnie na amerykanskim Amazonie wciaz mozna skladac pre-ordery w promocyjnej cenie 46,34 dolarow (ok. 30 funtow), co jest dosc atrakcyjna oferta, bo popremierowa cena zostala ustalona na 75 dolarow. Data premiery takze zostala zmieniona - artbook trafi do sprzedazy o miesiac wczesniej niz planowano, czyli 10 pazdziernika. Dokladnych informacji o zawartosci i grubosci artbooka poki co nie ma, wiadomo jedynie, ze bedzie zawieral ponad 700 concept artow, malowidel i szkicow zwiazanych z seriami Warcraft, Starcraft i Diablo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu,

A wiadomo Ci, czy przy złożeniu pre-ordera Amazon od razu zżera kasę na przedmiot, czy pobiera ją dopiero przed wysyłką, a pre-order znaczy tyle, co rezerwacja bez żadnych opłat z góry? Kusi mnie zamówić już teraz, ale jeśli mają mi pobrać kasę to wolę poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam się do pytania Yaper'a. Jeśli byłby to zwykł pre-order to bym się zastanowił (w końcu daje on spokój, że nikt nie zabierze nam naszego produktu sprzed nosa). Jeśli jednak jest to pre-purchase, to sobie daruje. Zamrożenie funduszy do października mi średnio odpowiada.

PS: Jak sprawa wygląda z transportem do Europy (z USA)? Ile takie coś kosztuje, przy zamówieniach z Amazonu?

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yaper

Kupujac ten artbook (plus jeszcze kilka innych rzeczy) placilem jednoczesnie zarowno karta jak i voucherami, ktore mialem od dawna przypisane do mojego konta. Chociaz zakupu dokonalem w zeszlym tygodniu, to poki co nie widze, zeby mi cokolwiek z konta pobralo. Poniewaz zazwyczaj informacja o zmianie salda pojawia mi sie w ciagu kilku godzin, to wyglada na to, ze kasa jest pobierana dopiero w momencie wysylki. Dodatkowo na stronie jest napisane, ze niska cena pre-ordera jest gwarantowana i gdyby po zlozeniu zamowienia cena artbooka w momencie premiery okazala sie nizsza niz cena pre-ordera, to kupujacy zaplaci te nizsza.

@Dedexus

Zlozylem pre-order na dwie sztuki The Art of Blizzard Entertainment, a za calosc zaplacilem $109,73. Jesli od tej kwoty odjac cene artbookow, to przesylka wyniosla mnie $17. Niestety kupujac na amerykanskim Amazonie nie mozna skorzystac z darmowej przesylki jesli dostawa ma byc poza teren USA, ale mimo to i tak wychodzi troche taniej niz gdyby kupowac na brytyjskim Amazonie i korzystac z ich darmowej wysylki do Polski.

Dowiedzialem sie, ze ten artbook bedzie mial grubosc ponad 350 stron i wymiary 32,5 x 23 cm, czyli bedzie mniej wiecej takiej wielkosci jak wczesniejsze artbooki Blizza, ktore pojawialy sie w kolekcjonerkach WoWa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ta figurka Ezio byla juz prezentowana w tym temacie jakis czas temu i z tego co pamietam nikt nie podszedl do pomyslu kupienia jej sobie zbyt entuzjastycznie. Jako nagroda do wygrana w konkursie - jak najbardziej, ale jako zakup za wlasne pieniadze to lipa. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem pre-order na dwie sztuki The Art of Blizzard Entertainment, a za calosc zaplacilem $109,73. Jesli od tej kwoty odjac cene artbookow, to przesylka wyniosla mnie $17.

Co mnie jeszcze nurtuje? Przy ostatecznym złożeniu zamówienia mamy wyszczególnione takie metody dostawy:

Standard International Shipping (averages 18-32 business days)

Expedited International Shipping (averages 8-16 business days)

AmazonGlobal Priority Shipping (averages 2-4 days)

Która z nich to te 17$? Mniemam, że ta standardowa, czyli trochę niewesoło, bo nie mam zaufania do najtańszych form dostawy. Mimo wszystko potwierdź, którą formę wybrałeś, bo jeśli to expedited lub priority to tylko się cieszyć.

Szybki EDIT dla zainteresowanych. Zaryzykowałem i kliknąłem dalej i wyświetliło mi koszta przed ostatecznym potwierdzeniem zamówienia. Wychodzi tak: standard - 14$, expedited - 22$, priority - 41$. W takim obrocie spraw najbardziej sensowna będzie opcja środkowa - niby 8$ więcej, ale wychodzi i tak taniej niż na brytyjskim Amazonie, a do tego dojdzie szybciej i pewniej.

Edytowano przez Yaper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chemikKKS

Ta figurka to takie żerowanie na marce. Koleżanka z ZAC była na pokazach ACR w Stambule, na którym była masa gadżetów związanych z AC. Dzięki temu dowiedziałem się na spory czas przed premierą ACR, że figurka Ezio z ACR jest warta kupna za te 100zł, a Furia Ezio(to w sumie figurka do Brotherhooda jeszcze) nie jest warta dużo więcej. Pisała że fajny gadżet, ale jeśli komuś ma przyjść zapłacić za nią więcej niż 400zł, to niech sobie odpuści. Jak widać 'trochę' więcej idzie nam za nią zapłacić. Przyznam, że na myśl o tym gadżecie cieknie mi ślinka, ale nie mam tyle kasy do wręcz wyrzucenia w błoto, bo to nie jest warte. Tak samo za jakąś sensowną cenę kupiłbym figurkę Archanioła Michała z Heroes'a VI, ale po prostu są to za drogie gadżety jak dla mnie.

Tak poza tematem. Orientujecie się skąd ludzie biorą press packi gier? Jak zobaczyłem filmik, gdzie facet pokazywał 10 najlepszych press packów z AC jakie ma, to myślałem że się za przeproszeniem zesram, bo wyglądały one co najmniej bardzo fajnie. Być może, trochę za bardzo się napaliłem na AC ostatnio, ale naprawdę, chciałbym coś takiego posiadać w swojej kolekcji, a totalnie nie wiem jakie mam szansę, że kiedyś coś takiego będę posiadać(chociaż pewnie szanse równe zeru).

Dodatkowo informacja:

Kolejna kolekcjonerka AC3:

ac3gamestop.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Niektórzy press packi dostają od znajomych, inni odkupują. Wiem gdzie można próbować takowe odkupić, jednak cena odstraszy każdego. Zwykle takie zestawy to wydatek za grubo ponad 500 zł - szczególnie jeśli chce się kupić te najlepsze. Na polskie warunki wychodzi to wszystko stanowczo za drogo, lepiej i taniej wychodzi kupić jakąś porządną EK.

Dla przykładu. Pytałem się o press packa z Bioshock Infinite - cena to marne 1.000 funtów. - był to press pack z tonikiem Killer Crows. O tym drugim, rzadszym wydaniu, z "urządzeniem kolejkowym" nie ma co wspominać, bo: 1. jest to strasznie trudno dostępne; 2. Jest obłędnie drogie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Polska to nie Ameryka i takiego czegoś nie dostaniemy/kupimy z pierwszej ręki (chyba że mamy ogromne szczęście). Trzeba to dopiero od kogoś, kto ma dostęp odkupić. Swoje doliczają i mamy ceny jakie mamy.

Z dostępnością też nie ma łatwo, najlepiej wiedzieć jak sie dokładnie taki zestaw nazywa (np. Killer Crows) bo szukając po - press kit - wiele nie znajdziemy, lub pełno śmieci. Po za tym mini press kity (że tak to nazwę) - pierdółki typu płyty z materiałami, jakieś pudełka, stell boxy - swoje też kosztują. Im czegoś mniej i trudniej dostać tym cena rośnie - ale to jest oczywiste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie jeszcze nurtuje? Przy ostatecznym złożeniu zamówienia mamy wyszczególnione takie metody dostawy:

Standard International Shipping (averages 18-32 business days)

Expedited International Shipping (averages 8-16 business days)

AmazonGlobal Priority Shipping (averages 2-4 days)

Która z nich to te 17$? Mniemam, że ta standardowa, czyli trochę niewesoło, bo nie mam zaufania do najtańszych form dostawy. Mimo wszystko potwierdź, którą formę wybrałeś, bo jeśli to expedited lub priority to tylko się cieszyć.

Te 17 dolarow zaplacilem za EIS, czyli pozycje srodkowa. Nie wiem, dlaczego cena w Twoim przypadku jest inna, ale zakladam, ze to przez fakt iz krajem dostawy jest Irlandia, a nie Polska. A dzis lub najdalej jutro jakis wesoly pan z DHL powinien mi dostarczyc artbook ME i ten opasly podrecznik do Skyrima. smile_prosty.gif

EDIT:

@lunatyx

Nie ma sprawy. Jak dojda, to w przeciagu kilku dni wrzuce tu linki do zdjec.

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tesu - ten artbook to jak rozumiem inna wersja niż moja czy Yapera? Ja mam taką a jest jeszcze taka. Nie wiem czym się różnią, skoro oba wydania zawierają arty także z ME3. BTW, tutaj ma ktoś fajną kolekcję ME, nie wiem czy to foto już kiedyś w temacie nie było, aż tak go nie śledzę. Znalazłem je na tym forum, być może jest Wam znane.

EDIT:

Bleub - jak zobaczysz jego CAŁĄ kolekcję to wybaczysz mu ten brak figurek itd. trollface.gif Jest czego pozazdroscic, choc szczerze... ciesze sie z tego co mam i z faktu, ze kolekcja rosnie w sile. Powoli, ale jednak. :)

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, kolekcja zacna, choć nie najbogatsza. Są jakieś poradniczki, kolekcjonerki, jest Art of Mass Effect, brak natomiast figurek czy innych gadżetów z uniwersum których jest przecież zatrzęsienie. Niemniej - chciałbym mieć taką kolekcję w swoim pokoju :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To co do mnie leci jest tym drugim artbookiem z Twojego posta. Jak juz go otrzymam, to bedzie mozna porownac zawartosc. Moze roznia sie tylko okladka. ;) Swoja droga szkoda, ze pewnie zabraknie w nim artow uzytych w outro ME3 Extended Cut... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś jest zainteresowany grą Kinectimals: King Cheetah - Limited Collector's Edition na konsolę Xbox 360? Z tygryskiem w zestawie :trollface: . Brytyjski Amazon wystawia to cudo za 22 funty, czyli około 115 zł + koszty wysyłki.

Link: http://www.amazon.co.uk/Kinectimals-King-Cheetah-Limited-Collectors/dp/B0086UGGH2/ref=sr_1_118?s=videogames&ie=UTF8&qid=1341327990&sr=1-118.

Ciekawe, czy na tej kolekcjonerce można zarobić :trollface: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...