Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Ja też dopiszę, że książka również była dodana do polskiej Edycji Imperialnej Napoleona Total War.

Do polskiej kolekcjonerki Medievala II był dodany znakomity album (format a'la A4, twarda okładka, całość szyta) ilustrujący i opisujący każdą z grywalnych w grze frakcji w kontekście najważniejszych wydarzeń w historii średniowiecznej Europy (pod red. Jacka Komudy). Bardzo fajny i przydatny gadżet - w mojej opinii najcenniejszy (z kolekcjonerek w ogóle) z punktu widzenia poszerzania własnych horyzontów.

Z kolei edycja kolekcjonerska Polskiego Imperium doczekała się w swym zestawie "książek nowoczesnych" czyli audiobooków. Chodzi o Krzyżaków i coś tam jeszcze. Jak dla mnie to kompletne pudło. Może jestem tutaj staroświecki ale dla mnie książka ma mieć okładkę, kartki itd. Muszę ją czuć w łapie itp. Tak samo jak audiobooków przenigdy nie zdzierżę książek czy opowiadań w pdf do czytania "z monitora"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj delikatnie zahaczamy do analogii pomiędzy związkami e-book - książka fizyczna a gra dystrybuowana elektronicznie - wydanie pudełkowe. Są zwolennicy i przeciwnicy jednych i drugich rozwiązań, ale, kolekcjonerzy, przyznajcie, że nie ma to jak fizyczna kopia tego, czy owego, można jeszcze pod tą podciągnąć muzykę i krążki CD / winyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dodawane do takiej czy innej edycji ksiazki czy broszurki to cos "specjalnego", ale ja pamietam czasy, gdy takie rzeczy byly w zwyklych wydaniach gier, oczywiscie jeszcze za czasow big boxow, i nikt tego nie traktowal jako zawartosc kolekcjonerska. Jako przyklady moge podac chocby podwodna zrecznosciowa strzelanke Subwar 2050, w ktorej znajdowala sie ksiazeczka udajaca miesiecznik dla podwodniakow z przyszlosci, opisujaca nowe typy lodzi, uzbrojenia, informacje z walk miedzy frakcjami, reklamy itd. W pierwszym Red Baronie znalazly sie trzy ksiazki po 50 stron kazda - jedna byla instrukcja, a dwie pozostale stanowily kompendium wiedzy poswiecone lotnictwu z okresu pierwszej wojny swiatowej oraz owczesnej sztuce latania. Z innych tytulow pamietam opasle instrukcje/poradniki gry (zwlaszcza w produkcjach typu Cywilizacja i Sim City), a takze stylizowane, nawiazujace do swiata gry opowiadania czy "niezbedniki" (np. w kosmicznych latadlach typu Frontier, Privateer), ksiegi czarow (Master of Magic) oraz oczywiscie mapy, drzewka technologiczne. Pamietam tez, ze w najzwyklejszym wydaniu Final Fantasy VIII znajdowal sie kalendarz z bohaterami gry, naklejki, ulotki reklamujace najnowszy akcelerator graficzny 3dfx VooDoo 3 i (chyba) mousepad. W zwyklej edycji Planescape Torment mielismy m.in. mausepada i koszulke. Wtedy byly to po prostu dodatkowe gadzety dorzucane do gier i nikt wielkiego halo z tego powodu nie robil, teraz natomiast takie gadzety trafiaja do wydan kolekcjonerskich i sa opisywane jako "unikalne", "specjalne" czy "kolekcjonerskie", a za ich nabycie razem z gra trzeba najczesciej slono zaplacic (vide smiechu warta kolekcjonerka Far Cry 3 albo EK Space Marine).

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że jest to spowodowane zmianą targetu, i tym samym graczy. Dzisiejszy "gracz" (albo inaczej, konsument nabywający gry), nie patrzy na to, czy w grze ma instrukcje, poradnik i artbook, czy ulotkę reklamującą inną grę tej samej firmy. Edycja kolekcjonerskie powstały głównie dla bardziej wybrednych graczy, nie dla przeciętnego konsumenta. Dawania "dodatków" do obecnych gier, było by po prostu....stratą pieniędzy, nie dającą żadnych korzyści.

Dzisiaj dostałem figurkę z gry Ghost Recon: Future Soldier. Powiem tak, zdjęcia nie kłamały, figurka prezentuje się niesamowicie. Nie będę się jednak rozpisywał, ponieważ najpóźniej jutro rano wrzucę zdjęcia, aby każdy mógł zdecydować wg. własnych gustów, czy warto dać za nią te 89 złotych.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Discworld 2 była książka Pratcheta Mort,

w Wehikule Czasu była książka

w Świątyni Pierwotnego Zła była książka

w Baldurs 1 też

to tak na szybko a były to "zwykłe" wydania w dużych boxach (ŚPZ miała swoją kolekcjonerkę np)

@bleub

nie wiem jak otwierałeś te moje linki ale mnie nawet teraz działają (daje otwórz w nowym oknie)

@dedexus

wydaje mi się że jest dokładnie tak jak piszesz

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu - dobrze prawisz ale po co sięgać do "ery bigboxów"? ;) Wystarczy przytoczyć tutaj już wcześniej przeze mnie wspomnianego Medievala II. Edycja podstawowa, zapakowana w etui (z tekturową "rozkładówką" na rzepa) - w zestawie ładnie wydana, kolorowa i na śliskim papierze instrukcja, "wytłoczony tą samą technologią" poradnik do gry i UWAGA! ścieżka dźwiękowa na płycie. Dodatkowo do "empikowskiej" edycji tej produkcji dołączona była koszulka z grafiką z gry. Tak właśnie wyglądała podstawowa edycja. Nieprawdopodobne, prawda? A był to raptem rok 2006... Cóż, w swoim czasie CD-P, jak wydawca, oferował znacznie więcej niż dziś. Być może się mylę ale w ostatnim czasie solidnie napakowanym zestawem podstawowej edycji, był chyba Wiedźmin. Tutaj człowiek był wprawiany w stan lekkiej konsternacji, bo w pierwszej chwili nie było do uwierzenia, że tak może wyglądać raptem standardowe wydanie.

@Dedexus - nie nazwałbym kolekcjonerek produktami dla "bardziej wybrednych graczy". Są to raczej zestawy dla fanów danego tytułu. Fajnie mieć, poza lubianą grą, coś więcej poza nośnikiem z danymi ;)

Zauważyliście, że "staroszkolnych" kolekcjonerek, czyli takich, gdzie różnica pomiędzy tą ostatnią a podstawową edycją sprowadza się do gadżetów i tylko gadżetów a nie jeszcze do "ekskluzywnych" DLC, pojawia się bardzo mało? ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem w końcu jakiś program do kompresji zdjęc, więc w profilu pojawiły się zdjęcia ek Diablo iii wraz z moim opisem i zdjęcia Cata, WotLK. Resztą kolekcjonerek zajmę się w poniedziałek. Jeśli coś można zrobic wygodniej to proszę o rady ^^. Opis schowam pod jakiś link, ale dziś już nie mam czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedexus - nie nazwałbym kolekcjonerek produktami dla "bardziej wybrednych graczy". Są to raczej zestawy dla fanów danego tytułu. Fajnie mieć, poza lubianą grą, coś więcej poza nośnikiem z danymi wink_prosty.gif

A czy to nie jest wybredny gracz wink_prosty.gif ? Przeciętny Kowalski nie ma ulubionej serii, on lubi postrzelać w Call of Duty. Koledzy z pracy mu powiedzieli, że Wiedźmin to fajna gra, kupił Wiedźmina. Spodobał mu się jakiś spot w telewizji? Chce kupić grę. Poczytał coś od niechcenia o jakiejś serii? Może się nią zainteresuje. Trzeba sobie uświadomić, że nieliczna jest grupa graczy, którym zależy na tym, aby śledzić co się na tym rynku dzieje, czy tym bardziej, posiadać materialny nośnik (lub jakieś gadżety z gry). Wszyscy krzyczą, że era casuali i tak dalej. Tu nie chodzi o to, że twórcy na złość pchają nam coraz większe uproszczenia. Zmienił się po prostu docelowy target. Coraz więcej osób przekonuje się do gier jako formy rozrywki, jednak znają je bardzo słabo. Dlatego nie obchodzą ich jakieś artbooki czy instrukcje. Oni chcą po prostu zagrać. Dam inny przykład. Większość (przeważająca większość) ma w domach telewizory. Telewizor ma prawie każdy. Kineskop, LCD, Plazma co tam chcecie. Masa ludzi kupuję telewizory na raty, zazwyczaj nic o nich nie wiedząc. Wchodzi ktoś do sklepu, po czym po 15 minutach wynosi telewizor za 12 tysięcy. Jednak jaki procent ludzi kupujących telewizor, w ogóle rozróżnia technologię LCD od Plazmy. Może z 4%. Nie mówiąc już, jaki procent w ogóle wie co to jest matryca VA, czy IPS i czym się różnią. To będzie jakieś 0,10% "konsumentów" telewizorów. Tak też, twórcy telewizorów nie dają jasności oraz rodzaju matrycy na ulotkach reklamujących. Daje napis "nowa przełomowa technologia LED". Tak samo robię twórcy gier. Nie wsadzają do gier złożonych i trudnych do opanowania mechanizmów, a tunelowe poziomy i uproszczone mechanizmy.

Edytowano przez Dedexus
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

Zwyczajnie otwierałem w nowej karcie i słowo daję - nie działały. Teraz odpalają się elegancko i dochodzę do wniosku że te 240 funtów za pierwszego warcrafta to wcale nie są takie duże pieniądze dla anglików - różnica w zarobkach jest przecież spora a powiedzmy że tak za 400zł z pewnością znalazłoby się wielu zainteresowanych na zakup takiego big boxa w PL.

Tutaj człowiek był wprawiany w stan lekkiej konsternacji, bo w pierwszej chwili nie było do uwierzenia, że tak może wyglądać raptem standardowe wydanie.

Tylko dlatego iż to polska gra była i w związku ze zmniejszonymi kosztami dystrybucji i siłą marki można było pozwolić sobie na dorzucenie sporej ilości duperelków do podstawowej edycji gry :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ceny za pierwszego Warcrafta i Diablo z dodatkiem sa mimo wszystko za wysokie - do ?150 jeszcze widze w tym sens, tym bardziej ze od czasu do czasu, kiedy juz sie pojawiaja na aukcjach, za mniej wiecej tyle schodza. Chociaz moze nie powinienem tak mowic i samemu wystawic moj zapasowy, takze wciaz zafoliowany, egzemplarz Warcraft: Orc & Humans na sprzedaz. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem jedno. Obecnie jeśli chodzi o "ekskluzywne" wydania gier to Empik ma się czym pochwalić. Ta sieć żeby ściągnąć do siebie klientów wymyśla coraz to lepsze oferty.

Wiedźmin 1/2:

- wydanie z figurką Geralta

- wydanie z notesem, długopisem itd.

Resident Evil Operation Raccon City:

- wydanie z koszulką w takiej samej cenie jak zestaw bez koszulki

Timeshift:

- do zakupionej gry dawali brelok - kompas

Fallout 3:

- pre-order EK - puszka z koszulką

Było tego zacznie więcej. Naprawdę, takie drobne prezenty a jednak cieszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość (podana na pudełku) to 20 centymetrów. Obrazowo porównując, jest gdzieś tak wysokości 2/3 pudełka od EK Diablo III (może trochę wyższa). Dokładne wymiary to 210x130x110 mm. Wykonana jest z PVC. Co do samego wykonanie, to również jest bardzo dobrze. Figurka jest ciężka i sprawia wrażenia naprawdę solidnej i trwałej, nie gumowej chińszczyzny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na dobre wsiąknąłem w temat kolekcjonerskich figurek z gier i ta z Ghost Recon: Future Soldier nie robi na mnie wrażenia. Owszem, za 89 zł to jest jak najbardziej opłacalny zakup i jakość jest taka, jaka cena. Prawdziwe cudeńka jeśli chodzi o figurki zaczynają się od 150-200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Yaper, Yaper... Czy ty naprawdę myślisz, że w wypadku figurek cena określa jakość? Jak chcesz to ci pokażę okropne figurki za ponad 1000 zł i przepiękne za 50 zł. W wypadku figurek nie cena określa jakość a firma która produkuje. Oczywiście jak to bywa wżyciu - i najlepsze firma zalicza czasem wtopę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, mam do was pewne pytanie. Czy ktoś z Was byłby zainteresowany Czarną Encyklopedią AC? Nie, nie sprzedaję swojego egzemplarza, tylko jestem w stanie skołować. Nie wiem dokładnie jak z ceną, ale tutaj coś by się pewno dało przedyskutować, a jeśli miałbym coś załatwiać, to muszę mieć jasną sytuacje przez ten tydzień, bo potem zaczynają zakupy dla mnie, więc nie będę w stanie zamrozić kasy dla kogoś. Dlatego, jakby ktoś był chętny i pewny, to najlepiej jakby dziś napisał i napisał za jaką cenę jest gotów wziąć max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Ja nie potrzebuję, mam swoją wink_prosty.gif

Kolekcjonerka NBA 2k13:

nba2k13collectorsedition.png

Grę

Słuchawki marki SkullCandy

Piłkę do koszykówki marki Spalding

DLC All-Stars do gry

Specjalną skórkę na pada do konsoli

http://gamezilla.kom...13-jest-swietna

Gdyby nie to, że gry o koszykówce mnie nie interesują... confused_prosty.gif Dodatki są jedymi z fajniejszych i przydatniejszych jakie się pojawiły, do tego nie jest to jakiś skup z bazaru z dodanym nadrukiem (lub nawet bez), ale markowe i stworzone chyba specjalnie do tej EK.

Hmmm, chyba, że brata uda sie przekonaćtrollface.gif

Problem może być tylko z dostępnością w Polsce i z ceną.

Edytowano przez srokas7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grywam w kosza (tylko w rlu, jakoś na wirtualnie nigdy nie próbowałem) i mogę powiedzieć że Spalding to bardzo dobra marka piłek, więc nie jest to byle co. Słuchawki też znanej firmy (choć nigdy się z takowymi nie spotkałem, ale renoma jest), w ogóle świetna ta kolekcjonerka, przemyślana i bez zbędnych pierdółek. Gdyby pojawiła się okazja, żeby dorwać coś takiego do 250 zł to brałbym, oj brałbym.

Rekomendowane 99 dolców to nie tak wiele. Sama piłka jest warta 50-150 zł, słuchawki około 100 zł + sama gra i duży dodatek (nie marne DLC). Niestety, jeśli nie pojawi się u nas to nie mam ochoty sprowadzać z zagranicy, a i przydała by się wersja PC...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka to nie moja bajka, od NBA 2k10 odbiłem się mocno, zatem nie pałam wielkim pożądaniem do zaprezentowanej tu EK. Chociaż muszę przyznać, że zawartość robi dobre wrażenie, szczególnie limitowana piłka do kosza z logo gry - dla niej samej byłbym skłonny kupić ten zestaw, oczywiście za przystępną cenę. Ciekawe, jak będzie z nakładem, jeśli go ograniczą to towar rozejdzie się na pniu, bo stosunek cena - jakość jest tutaj wielce korzystny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phi. Może i zestaw fajnie wygląda ale kupowanie dla samego kupowania to nie dla mnie. Po co mi gra w którą i tak bym nie grał. Na nadmiar gotówki nie cierpię więc tym bardziej wolę zachować pieniądze na ciekawsze pozycje, które już niedługo się pojawią. A muszę wam powiedzieć, że będzie ciekawie :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...