Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Ja niestety, nie mam, ani jednej serii do której pałałbym niezwykłym entuzjazmem. Najbliżej mi chyba do GT (ale niestety głównie 5) i serii Uncharted. Kiedyś planuje dorwać jakaś EK którejś z tych gier, ale jak na razie nie zapowiada się na nic takiego. Po prostu jeśli jakaś EK mi się podoba, a do gry mam zaufanie/podoba mi się, wtedy też kupują jej EK. Może dlatego kiedy widzę oryginalne wydanie premierowe WC III w folii wzruszam tylko ramionami i idę dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tychże kolekcjonerów, którzy trzymają gry w foliach. Czy to dla podbudowania ego, zazdrosnych komentarzy znajomych, czy ewentualnej odsprzedaży w przyszłości (z kilkukrotnym przebiciem ceny)?

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie trollface.gif . Wszystkiego po trochu. I do tego... nie zamierzam tych dziwacznych i dla wielu niezrozumiałych zwyczajów nigdy zmieniać. Po prostu wiele gier kupuję tylko i wyłącznie dla próżnego ich posiadania.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, niezła Residentowa kolekcja, CriX. Skąd pochodzą poszczególne elementy?

I tutaj wpadłem na pomysł do dyskusji: jaka jest Wasza ulubiona seria i jaką macie związaną z nią kolekcję. Oczywiście Big - Boxów, gadżetów, bądź też EK. Od samych pudełek jest osobny temat ;).

Tak więc zacznę. Moją ulubioną serią jest Wiedźmin. Lista, wraz z krótkim opisem:

EK dwójki - gram.pl, 180 zł

Premierówka dwójki - jedna wygrana, druga z EK

ER platynowa jedynki - muve.pl, cena premierowa (60 zł bodajże, nie pamiętam już)

Czeski medalion - sklep Czeski, pośrednikiem był znajomy, 70 zł

Podkładka RAZER'a z W2 - playergames.pl, 50 zł

Oficjalny poradnik do W2 - salon prasowy, 30 zł

Koszulka z białym wilkiem - allegro, 65 zł

Koszulka z Wieśkiem i Triss - allegro, 50 zł

Koszulka z Roche'm - allegro, 50 zł

Gra karciana - sklep internetowy, niestety, nie pamiętam jaki, 50 zł

Różnorakie zeszyty - allegro, około 15 zł

Podkładka skórzana z W2 - pankamilek, 20 zł

To już chyba wszystko, jutro pewnie zarzucę zdjęciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix zacznę od początku czyli od cz.1

RE 1 - wymieniłem się z Tesu za big boxa Iron Storm + Sentinels

RE 2 - dostałem za darmo w ramach podziękowania za pomoc od jednego amerykanina.

RE 3 - kupiłem ponad tydzień temu na eBay.

RE Veronica - allegro

RE Outbreak - allegro

RE Outbreak #2 - allegro

RE 4 - kupione w dniu premiery - ukończone z 4x

RE 5 - kupione 2x w dniu premiery - z bratem ukończyliśmy to z 6x

RE Operation Raccon city - kupione w Empiku - wydanie z koszulką dostępne było tylko u nich za 99zl czyli tyle samo ile za wydanie bez koszulki.

Manga Resident Evil - tom 1, kupiona w Empiku

Filmy RE - kupowane najczęściej w Media Markt. Na RE Zagłada i Afterlive byłem z bratem w kinie - cholercia, było warto, szczególnie w 3D. Czekam już na najnowszy film, i RE 6.

Po za tym na pewno kupię kilka figurek z serii RE. Mam już jednego zombiaka na oku :D

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matrix312@ Matrix w twojej kolekcji brakuje jednej ważnej rzeczy a mianowicie tej świetnej figurki: http://allegro.pl/fi...2400789493.html smile_prosty.gif.

A tak na serio. Jakiej jakości są te wiedzmińskie koszulki? Bo jeśli są dobrej jakości i znalazłbym je w dobrej cenie chętnie bym sobie taką sprawił szczególnie tą z Rochem biggrin_prosty.gif.

Edytowano przez lunatyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiac szczerze nie mam jednej takiej ulubionej serii, a z uwagi na ograniczone srodki wole kupic cos nowego, niz tworzyc tzw. "oltarzyk" (choc z pewnoscia jest to rzecz godna pozazdroszczenia, moze kiedys sobie stworze z Mass Effect albo Half-Life trollface.gif ).

Generalnie najbogatsza kolekcja to ta wydana z Wiedzmina i Mass Effect. Niestety, nie sa przesadnie okazale. Wiedzmin: saga ksiazkowa (to wydanie nowsze, ale nie najnowsze), EK obu czesci (w stanie idealnym), koszulka w Geraltem i Triss (ta biala); Mass Effect: pierwsza czesc w edycji premierowej (x2: jedna nowka juz bez folii, druga jako egzemplarz zastepczy), EK czesci 2 i 3, naszywka (robiona na zamowienie, wieksza od tej z EK ME3) oraz ksiazka Art of Mass Effect Universe (ten pelnowymiarowy, swietny artbook).

Mogloby byc lepiej, ale a) nie wlaczam do kolekcji byle czego (wiedzminski serial i film to porazka, na komiks parcia nie mam), b) czasem mi zwyczajnie szkoda kasy, a mimo wszystko najbardziej liczy sie gra, do maniactwa mi daleko, choc jezeli chodzi o wymienione serie, to podpada juz pod fanatyzm tongue_prosty.gif c) przesadzone ceny, ograniczone srodki, jak wspomnialem.

Ta Normandia w formie figurki na stojaku z ME3 to IMO gadzet niezly, ale tylko niezly, dlatego o ile za 40-50 zl jeszcze bym sie zastanowil (liczac juz koszty wysylki), tak za standardowa cene 150-200 zl moge jedynie wysmiac stosunek jakosci do ceny. A jakosc jest mocno srednia. Inna sprawa, ze np. strasznie sie swego czasu napalilem na figurke Liary i dlugo przed premiera ME3 bylem ciekaw, czy takowa sie pojawi, a jak juz sie pojawila (mowie o wersji ostatecznej, poprzednia laskawie pomine milczeniem), to odepchnela mnie spartaczona robota wykonawcy. Nasuwa sie tu klasyczne 'w.t.f?!" - twarz Liary i jej, hmmm... powiedzmy "atrybuty" sa dla mnie srednio do zaakceptowania, lagodnie mowiac. W tej cenie? No way! Zreszta nie wiem, czy i za darmo bym przygarnal. Wielka szkoda, zaluje do dzis. confused_prosty.gif

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są wykonane z bawełny, choć ta z Roche'm jest nieco cieńsza niż pozostałe dwie. Nadruki są bardzo dobrej jakości, ani myślą schodzić podczas prania.

O ile filmu nie oglądałem, to figurka jest naprawdę świetna. Ogromna, wykonana z dbałością o szczegóły. Doskonale odwzorowane rysy twarzy i ogólny wygląd Geralta. Polecam w stu procentach :P.

Nie wziąłbym jej nawet za dopłatą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione serie to Fallout, S.T.A.L.K.E.R., BioShock, Assassin's Creed i częściowo Mass Effect (premierówki 1 i 2, 3 jeszcze nie kupiłem).

Jeśli chodzi o Fallouta to posiadam: big box Fallouta; big box Fallouta 2; wydanie cyfrowe dwóch pierwszych odsłon na gogu (wolę nie wyciągać płyty z pudełka tongue_prosty.gif); big box Fallouta: Tactics; kompletna kolekcjonerka Fallouta 3; wydanie cyfrowe Fallouta: New Vegas na Steamie; pudełko z własnoręcznie stworzoną okładką (widać w profilu, btw. niedługo prawdopodobnie spodziewajcie się sporej aktualizacji, ostatni raz zdjęcia robiłem parę miesięcy temu); plakat Fallouta: New Vegas; oraz gadżety stworzone przeze mnie (kapsle Nuka-Coli, Nuka-Coli Quantum i Sunset Sarsaparilli; dwie butelki tych pierwszych napojów; pudełko po Mentatach i parę breloków z kapsli). W bliższej przyszłości planuję dokupić koszulkę, plakat na płótnie i kubek w grafikami związanymi z Falloutem (prawdopodobnie New Vegas), a w dalszej Edycję Kolekcjonerską Fallouta: NV i wszystkie DLC.

Niestety moja kolekcja S.T.A.L.K.E.R.ów z kwestii finansowych ogranicza się do 3 kompletnych edycji premierowych i jednej platynowej kolekcji. Na kolekcjonerki mnie jeszcze nie stać.

BioShock? Posiadam edycję premierową BioShocka; edycję specjalną BioShocka w steelboku; oraz kolekcjonerkę części drugiej. Mam zamiar kupić figurkę Big Daddy'ego + EK BioShocka: Infinte jeśli takowa się pojawi.

Co do Assassin's Creed - posiadam jedynkę i dwójkę w podstawowych edycjach oraz kolekcjonerki Brotherhooda (Codex), Revelations (Nexus) i pre-order trójki (Join or Die). Kiedyś chciałem kupić figurkę Ezia, ale zmieniłem zdanie, figurki mnie zupełnie nie kręcą. Znacznie więcej radochy daje mi klimatyczny artbook albo dopracowana ścieżka dźwiękowa.

Edytowano przez Shortyy
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matrix 312 - czy czeski medalion różni się czymś od tego wydawanego w Polsce?

Sam mam chyba 3 ulubione serie, ale żadna nie jest do końca kompletna, gdyż zwyczajnie szkoda mi kasy, a jestem już raczej usatysfakcjonowany, oto jak prezentuje się moja lista:

Fallout

-Fallout 1 (premierowa, big box)

-2x Saga Fallout (2x big box, z tym że jeden w nówka w folii, drugi używany, bez)

-Saga Fallout edycja z czasopisma (także lubię, gdyż to na niej pierwszy raz grałem)

-Fallout 3 Edycja kolekcjonerska PC

-2x Fallout: New Vegas (moja ulubiona gra ever) (jedna premierówka, druga edycja kompletna z dodatkami)

- Fallout New Vegas Edycja kolekcjonerska (xbox360) - jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma : )

Ofc. wiem że brakuje mi dwójki i Tactics'a w boxie, ale te planuję kupić tylko po okazyjnej cenie. Mam świadomość że ołtarzyk z gadżetami Krótkiego bije moją kolekcję na głowę, ale jak na razie dałem sobie szlaban na szastanie kasą smile_prosty.gif

Heroes of Might and Magic (tu jest najbiedniej, ale co tam)

-3 x premierowy Big box, z odpowiednio "trójeczką" i dwoma dodatkami do niej

- Heroes Kroniki antologia w dziwnym, limitowanym wydaniu (pudło większe od tego z EK Wiedźmina, ale bardziej płaskie)

- Kroniki Might and Magic Antologia

- Trójka z czasopisma i z Extra Klasyki Next

- Kolekcja Wszech Czasów Heroesów

Brakuje mi wiele przedmiotów - 2 pierwsze części w premierze odpuszczam, gdyż cena była by zaporowa. Big Box czwartej części nie jest tak unikatowy, więc mógłbym przygarnąć no i EK Heroes VI, którą chyba kiedyś kupię, mimo wielkiego niesmaku po becie (IMO podobała mi się najmniej z wszystkich dotychczasowych części)

Wiedźmin tu mam chyba wszystko co potrzebne, w końcu ile można wyciągnąć z dwóch części (jak widać u matrixa można tongue_prosty.gif)

- Wiedźmin 1: ER Edycja Specjalna z figurką (na prawdę świetna sprawa)

- Wiedźmin 2 premiera

- Wiedźmin 2 Edycja kolekcjonerska

- Saga książkowa w kolekcjonerskim wydaniu

- Medalion, dodawany do drugiej części

@Down - Jakby co mam Gothic 1 w big boxie na sprzedaż, nowy zafoliowany : )

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, jak ja zazdroszczę Wam, że macie swoje ulubione serie gier i gadżety do nich. Sam jako ulubioną serię mógłbym uznać serię Gothic, ale nie mam żadnego gadżetu związanego z tą serią (tak właściwie to są jakieś?), ani Ek/BigBoxa. A BigBoxów, z innych lubianych przezemnie gier nie mam zbyt wielu. Jedynie Red Faction jedynka i dwójka i Mafia (byłby jeszcze RE 2, ale sprzedawca znalazł "lepszą ofertę")

Tak z ciekawości, ma ktoś tu "na sali" EK Red Faction Guerilla? Szukam tego już od dobrych dwóch miesięcy, i nadal nie mogę znaleść, a chciałbym zobaczyć ja prezentuje się w "realu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

@Crix

zacny zestawik choć konsolowe gry i filmy mnie nie ruszają specjalnie to dla fana serii zapewne niezła gratka

@Prometheus

cieszę się że wyróżniłeś mnie w zaszczytnym gronie razem z bleubem i Wuwu

ale nie trafiłeś z tymi foliami :) mnie też nęci otwarcie gierki, popodziwianie elementów i zaciągnięcie się farbą z artbooka :)

jedyny wyjątek zrobiłem dla Diablo 3 i tak póki co nie zagram a naoglądałem się unboxingów więc musi starczyć

gry kupuję z 2 powodów:

1. wspomnienia minionych lat (czyli stare wydania tego w co się zagrywałem)

2. coś co mi się wydaje fajne ze świeżych tytułów (zaliczam tu gry które uważam za ciekawe oraz fajne kolekcjonerki w dobrej cenie)

no dobra w sumie z 3, trzeci to jakieś stare boxy które niekoniecznie mnie nęcą ale kosztują np 1PLN :) grzech nie wziąć

a co do ulubionych "serii" to HoM&M, M&M, AoE 1-2, Civilization 1-2, Diablo, Baldurs, Icewind, Planescape

i tu zapytanie ma ktoś na zbyciu Premierowe Heroes 1 lub Kolekcjonerkę Baldura numerowaną, albo Kolekcjonerkę Diablo Numerowaną, w dobrej cenie a najlepiej na wymianę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry w folii też trzymam po niektóre (np Diablo III nadal stoi zamknięte) ze względu na to że mam w co innego do grania, choć jakoś inne EK z ciekawości otwierałam, by samemu dotknąć te rzeczy i powąchać artbook jak inni to opisują :) , choć pudełka z samą grą nadal są zafoliowane. Co do D3 to nie wiem czemu, ale jak na dzisiejszą chwilę chce ją mieć zamkniętą i tak zapewne pozostanie.

Co do ulubionych serii to mam 4: wiadomo Uncharted, Heroes, Age of Empires, i poczciwe GTA:)

Uncharted:

*premierowe wydania całej trylogii

*brelok sackboy Nathan

*kolekcjonerka U3 (edycja odkrywcy), dzisiaj zakupiona. Przedtem tylko miałam samą figurkę z tej edycji.

*U3 Official Guide

*Książka/opowieść Uncharted The Fourth Labyrinth Book

Jeśli chodzi o Heroes i AoE to są to wydania premierowe/reedycje oraz kolekcjonerskie, żadnych dodatkowych gadżetów brak. Brakuje Big Boxów ale to sie nadrobi kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moją ulubioną serie, to zawsze na równi stawiam Fallouta i Baldur's Gate, ale zbiory powiększam tylko z tej pierwszej.

Dotychczas zdobyłem:

-Fallout 1 i 2 - DVD Box

-Fallout Tactics DVD Box Extra Klasyka

-Fallout 1 i 2 z Clicka (do użytku)

-Fallout 3 GOTY

-Fallout 3 EK

-Fallout New Vegas: UE

-Fallout New Vegas EK PS3 (bez gry)

Do szczęścia brakuje mi pierwszych trzech części w wydaniu big box.

Co do folii, to zawsze otwieram zaraz po otrzymaniu paczki. Nawet jeśli w środku jest tylko jakaś ulotka, a w grę zagram dopiero po dłuższym czasie.

Edytowano przez adzan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matrix

Mam do Ciebie prośbę. Czy mógłbyś wrzucić zdjęcie (zdjęcia?) tej podkładki z Wiedźminem 2? Jakoś nie mogę się przełamać, żeby ją kupić, ale myślę, że jak ją zobaczę to w końcu to się stanie.

Edytowano przez jacekw123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście jak dużo osób wystawia na allegro byle jakie wydanie z dopiskiem "edycja kolekcjonerska"?

Wiele razy zdarzyło się widywać podstawkę wiedźmina 1 z dopiskiem - EK.

Najlepsza była jednak sytuacja gdy ktoś wystawił w ten sposób grę z Kolekcji Klasyki :)

Da się zauważyć również że dość mocno spadło zainteresowanie EK Diablo 3.

Na allegro już mało co schodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaczek93

wydaje mi się że najczęściej wynika to z niewiedzy

Wiedźmin wiadomo podstawka jest tak bogato wydana jak niejedna "kolekcjonerka" nie jest

w kolekcji klasyki była jedna "kolekcjonerka" czyli Age of Empires 1+2 :)

o wiele bardziej mnie irytuje wystawianie gier w DVDboxach jako "BOXów" co jest notoryczne i celuje w tym kilku stałych handlarzy-sklepikarzy

a co do Diablo 3 czy zainteresowanie spadło nie wiem ale na pewno spadła ilość aukcji z EK D3 i to mocno

poza tym zauważam już "wakacje" na allegro jak zwykle mniej ciekawych aukcji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaczek93

Wez pod uwage, ze czesto do taniej serii trafiaja wersje gier, ktore zawieraja w sobie juz wydane po premierze dodatki/DLC, przez co sa to edycje zlote, specjalne, limitowane czy ultimate. Oczywiscie nie sa to kolekcjonerki z prawdziwego zdarzenia, a raczej wydania zbiorcze, tak jak np. Tomb Raider Ultimate Edition za niecale 40 zl, ktory zawiera wszystkie odslony serii. Przykladow takich wydan jest wiele, a osoba wystawiajaca gre na serwisie aukcyjnym interpretuje okreslenie "edycja kolekcjonerska" po swojemu. W koncu fan jakiejs serii czy tytulu, ktory kupi dana gre wraz ze wszystkimi wczesniejszymi jej odslonami lub dodatkami do niej ma kolekcje. To, ze nie jest to wydanie stricte kolekcjonerskie moze nie robic mu roznicy, tym bardziej ze nie dla wszystkich osob liczy sie konkretne wydanie, gadzety, artbooki itd, a same dane, ktore umozliwia mu uruchomienie gry.

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczek także spotkałem się z tymi "edycjami kolekcjonerskimi" na allegro z Extra klasyki. Bardzo rozbawiła mnie wypowiedź jednego ze sprzedawców który wystawił Jade Empire z tejże edycji za 70 zł tłumacząc, że to "edycja specjalna, czyli kolekcjonerka" (zabawniejsze jest to, że ktoś to kupił...).

Co do Diboła, fakt że mało która EK schodzi chyba nikogo nie dziwi. Najtańsza, zafoliowana jeszcze gra kosztuje jakieś 600zł, co chyba wystarczająco odstrasza. Myślę, że ceny spadną tak do tych 500-600zł w ciągu miesiąca, co i tak nie zmieni zbyt dużo. Chyba wszyscy co czekali na D3 zakupili już swój egzemlarz EK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj lub 2 dni temu zafoliowana EK D3 poszła na licytacji za 580zł więc nie powiedziałbym że nie ma na nią popytu i zainteresowania :>

I chciałbym nadmienić że rozmowy o podkładkach z Wieśka 2 czy medalionach wołowych nie są jak widać tutaj mile widziane, pasują jednak idealnie do tematu "ogólnie o kolekcjach gier". Może warto by przenieść dyskusję właśnie tam i nieco rozruszać temat :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ruszyła dyskusja o Big Boxach - ma ktoś może Big Boxa pierwszej części Fable? Nie jestem bowiem pewien czy w tej edycji były jakieś dodatki, czy był to po prostu DVD box w big boxie. Zdaje mi się, że widziałem gdzieś opis mówiący o znajdującym sie w środku soundtracku. Wpradzie na allegro jest jedna aukcja, ale nie dość, że z KW kosztuje niecałe 90 zł, to jest to edycja angielska i żadnych dodatków nie widać.

Co do ogolnej idei Big Boxów - wolę prawdziwe EK, chociaż muszę przyznać, że z chęcią zobaczyłbym na mojej szafce duże, kartonowe pudełko z napisem Gothic smile_prosty.gif

A podkładkę Wiedźmina 2 od razera jak najbardziej polecam, świetnie wykonana, cena też niewysoka (mi udało sie dorwać za 20 zł na gramie).

Niedawno doszedł mi Animus Edition na PS3 i z zadowoleniem stwierdzam, że nic nie było uszkodzone. Jak na 200 zł, patrząc na cenę samej gry, jak najbardziej sie opłacało. A encyklopedia jest po prostu fajna i już biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@srokas7

Fable było w dwóch wersjach

zwykłej premierówce w DVDboxie i papierowej obwolucie

oraz kolekcjonerce z kartami i czymś tam jeszcze

edycja w "dużym BOXie" to biedronka edyszyn

a co do Gothica to jeśli chcesz premierówki szukaj boxa z okienkiem (był w nim widoczny wisiorek) box bez okienka to też biedronka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...