Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Co sądzicie o Dark Souls - Prepare To Edition w wersji na PC, która ma aspiracje do bycia edycją kolekcjonerską (artbook, soundtrack, jakieś pocztówki i tak dalej)? Premierowa cena na Gram.pl, wynosząca 120 zł nie odstrasza, a wręcz można pokusić się o stwierdzenie, że zachęca do kupna...

Zauważ, że jest na karcie produktu adnotacja, że cena nie jest potwierdzona i może ulec zmianie . Poza tym sądzę, że Prepare to Die to forma rekompensaty za opóźnienie w stosunku do konsol i/lub kiepską konwersję :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@podgoor,

Kusząca i to bardzo. Jak kupowałem tam w marcu to było tylko 20 zł drożej, a i tak była to wielka promocja. Później cena skoczyła do wartości premierowej i doczekaliśmy się kolejnej obniżki.

PS: Widzę, że i kolega od soundtracka Skyrima pojawił się w temacie o kolekcjonerkach :> Wiedziałem, że skądś kojarzę ten nick :trollface:

Edytowano przez Yaper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Yaper, tak to ja. ;) Nie opłaca się sprowadzać rzeczy z USA pojedynczo. Cóż, za soundtrack od Skyrima ustaliłem solidną cenę, ale inni sprzedawcy na Allegro się nade mną nie litowali (patrzę na Ciebie kolekcjonerko Diablo, ech, mam słaby charakter) to i ja się nie lituję. :trollface:

Swoją drogą dla zminimalizowania strat liczę na sprzedaż klucza z kolekcjonerki Diablo 3. Mam nadzieję, że obecne szaleństwo podziała na moją korzyść.

Dobra, to nie temat na autoreklamę. :P Cena za Dark Souls PTE wydaje się być całkiem realna - premierowe wydanie konsolowe wyglądało bardzo podobnie, cena też nie odbiegała od standardowych wydań premierowych - podobnie powinno być w przypadku wersji PC. Artbook (całkiem fajne wydanie, zdecydowanie bliżej artbooka z kolekcjonerki Fallouta 3 niż z Mass Effect 2), soundtrack, making of pewnie będą podobne do tych dołączonych do edycji konsolowej. Sama gra genialna, nic tylko brać i nie narzekać. ;)

EDIT: Tesu, właściwie to masz rację co do większych i cięższych przedmiotów. W przypadku mniejszych koszt jest często połową albo 1/3 ceny, a dodanie kolejnego egzemplarza nie podnośi znacznie ceny przesyłki. Inna sprawa, że rzeczywiście zależy wszystko od konkretnej rzeczy. ;)

Edytowano przez podgoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oplaca sie sprowadzac rzeczy z USA pojedynczo? Coz, to dosc dyskusyjne stwierdzenie. IMO wszystko zalezy od wartosci danej rzeczy. Moze w przypadku pojedynczej gry w zwyklym wydaniu, albumu CD albo jakiegos innego gadzetu jest to nieoplacalne, ale sa rzeczy ktorych koszta przesylki sa stosunkowo niewielkie jesli wziac pod uwage ich wartosc i/lub dostepnosc w Europie. Sporo tez zalezy od sprzedajacego, np. czekam obecnie na paczuszke z juesej i chociaz zaplacilem za podstawowa opcje wysylki w postaci US Mail Service International, to sprzedawca byl tak mily, ze z wlasnej kieszeni zrobil upgrade do kuriera. Wszystko zalezy od zamawianego przedmiotu, ugadania sie oraz szczescia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90zł za Heroes VI EK, to cena jeszcze lepsza niż ostatnio 110zł. Zamówiłem opłaciłem, zobaczymy, mam nadzieję że dostanę, będzie to druga gra którą mam we wersji EK/ES, wcześniej kupiłem Warhammera 2 Retribution Edycja Specjalna po 50zł z Gram. Można powiedzieć, że dopiero jestem "noobem" w porównaniu co do posiadania przez innych aż tyle zacnych kolekcjonerek. Mam nadzieję że nie będzie już promocji bo na zjazd kasę potrzebuję :P

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał za dużo kasy, ewentualnie bogatego tatusia:

http://allegro.pl/diablo-ii-wydanie-limito...2361857552.html

To jest zdecydowanie przesada, zwłaszcza, że mocno to zniszczone...

Herosi zamówieni, dzięki za cynk!

Co do cen w Empiku - różne, ogólnie średnio opłacalne...bo tak to bym kupił :)

Gdybyście mieli namiary na Cliffs of Dover EK tak w cenie do 50zł to dajcie znać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał za dużo kasy, ewentualnie bogatego tatusia:

http://allegro.pl/diablo-ii-wydanie-limito...2361857552.html

To jest zdecydowanie przesada, zwłaszcza, że mocno to zniszczone...

zawsze mnie na takich aukcjach najbardziej rozczula: "JEDYNY NIEPOWTARZALNY NUMER 00731!!!".

Łaaaaa...zawsze o takim marzyłem...ktoś tu przesadza z marketingiem. Niedługo będzie można przeczytać "gra posiada swój niepowtarzalny numer seryjny i układ rys na płytce" :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaaaa...zawsze o takim marzyłem...ktoś tu przesadza z marketingiem. Niedługo będzie można przeczytać "gra posiada swój niepowtarzalny numer seryjny i układ rys na płytce" dry.gif

Ostatnio przy pewnej EK był ops (wolno tłumacząc) "gra posiada unikalny zestaw cyfr na instrukcji, niepowtarzalny dla żadnego innego egzemplarza", tak też, nic mnie już w życiu nie zaskoczy jeśli chodzi o temat EK i "allegrowego" (ew. "e-bayowego) marketingu.

Co do samego egzemplarza, to naprawdę świetna okazja. Zastanawiam się, czemu ludzie wystawiają egzemplarze (nie tak trudno dostępnych) gier za takie ceny. Kupić tego, i tak nikt nie kupi, a jakby wystawił za normalną cenę (ew. licytację) to pewnie szybko by na tym zarobił (i przede wszystkim, dużo).

Był poruszany jeszcze temat kolekcjonerki DS. Sama gra mnie zaciekawiła, a o ile ta edycja specjalna (EA zapewne nazwało by to edycją kolekcjonerską, ale to jest edycja specjalna) faktycznie by kosztowała 120 złotych, to okazja jest dość duża.

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie specjalne Dark Souls rzeczywiście ciekawe, szczególnie, że sama gra zapowiada się wyśmienicie. Miałem nawet kupić EK na PS3, ale akurat wyszła wieść o porcie na PC, więc poniechałem. I wygląda na to, że słusznie :)

Interesuje mnie jednak ilość wydań DS. Z taką ceną ES może być edycją podstawową. Chyba, że będzie tak jak z Alanem Wake'em i zwykła edycja będzie od specjalnej tańsza o kilkadziesiąt zł. W tym przypadku obstawiałbym 79.90, czterdzieści złotych więcej wydaję sie sensowną ceną za artbook, soundtrack i plakat.

Nie wiem dlaczego, ale z poprzednich wypowiedzi cenegi wywnioskowałem, że Polacy dostaną jakąś specjalną EK. Na razie nic się nie zapowiada, jednak jeszcze trochę poczekam ze złożeniem pre-ordera na ES. Tak dla pewności ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bleub i Yaper? Kieruję to pytanie do Was, bo wiem, że jesteście głównymi zainteresowanymi. Chodzi mi o Forza Horizon. Jak sądzicie, czy będzie edycja kolekcjonerska tej genialnie zapowiadającej się samochodówki? Jeżeli będzie, to rozumiem, że łącznie 3 pre-ordery od razu lecą od bywalców tego tematu :trollface: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia mówi w ten sposób - FM2 miała limitkę, FM3 również miała coś na kształt kolekcjonerki podobnie jak część czwarta. Można więc wnioskować, że na jakieś 80-90% Forza Horizon będzie miała swoje limitowane wydanie. W moim przypadku sprawa jest już przesądzona i preorder leci niejako automatycznie :trollface: Mam tylko nadzieję, że głównym jej dodatkiem nie będą bonusowe samochody - liczę na artbook, pendrive czy coś a'la poradnik A-Spec dodawany do limitki Gran Turismo 5.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu,

Na temat ewentualnej kolekcjonerki 'Forzy Horizon' dywagowałem już wczoraj w temacie poświęconym Forzie 4. To prawie pewne, że będzie edycja limitowana, przesadnie nazywana przez Microsoft kolekcjonerską. Standardem jest oczywiście steelbook, dodatkowe samochody w formie DLC. Trójka dostała pendrive i brelok. Czwórka - smakowity artbook. Co będzie tym razem? Może wydawca zaszaleje i zaaplikuje nam replikę jednego z samochodów dostępnych w grze? Wszystko jedno, byle wydanie limitowane powstało i zawierało sensowne dodatki. Bardzo liczę na ujawnienie tej edycji już podczas E3. Oczywiście, pre-order leci automatycznie ode mnie, a cena nie powinna przekroczyć 199 zł, co cieszy, ale w głębi serca pozostaje rozczarowanie, że nie dostaniemy extra wypaśnej edycji na 349 :> Nie wiem jak Wy, ale ja z chęcią przygarnąłbym większą replikę jakiegoś wozu, czapkę z daszkiem z logo serii, T-Shirt, czy nawet taką bzdetę jak portfel, co było już w stosownej edycji Gran Turismo 5.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejny dobry tytuł w niezłej cenie

http://allegro.pl/neverwinter-nights-kolek...2392903313.html

a ten gość ma jeszcze kilka EK w ciekawych cenach

nie gość tylko sklep wirtus :) Czy ktoś chętny jest mi w stanie wytłumaczyć czemu kolekcjonerkę neverwintera sprzedają na allegro ,a w swoim sklepie nie?

Ciekawe czy gdybym zamówił u nich na allegro parę rzeczy to połączyliby mi to w 1 przesyłkę.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam1118

heh

nie zauważyłem

a poza tym jak zajrzałem w aukcję to widzę na fotkach że to są jakieś uszkodzone egzemplarze,

może dlatego nie sprzedaje w sklepie

@Klerych

a czy są jakieś przecieki w tej sprawie?

co do ceny i składu ewentualnej kolekcjonerki (czy może limitki raczej?)

hmm zmienili layout forum tamto było lepsze (może kwestia przyzwyczajenia ale wydawało mi się bardziej czytelne) no i jeszcze te lajki i twitery :/

i jako PS ktoś się śmiał że w EK Twierdzy 3 tylko pudełko jest fajne ale za 50 PLN to oceniam ten zestaw na mocną 5 może nawet z plusem :) jest koszulka twierdza do złożenia i śmieszny mieczyk (co innego przy cenie 200 PLN wtedy byłoby 3- lub 2+ :D )

Edytowano przez marek79
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie wakacyjnej smile_prosty.gif W sumie dużo mnie nie ominęło, cale szczęście. Co do giermaszu jestem zadowolona, choć żałuje że tak mało kupiłam, co do edycji Kolekcjonerskich oczywiście były ( Diablo III, Shogun 2, Alone in the Dark, Conan, Warhammer) w ciekawych cenach:) choć było tyle ludzi i długo stojąc to i tak było już w większości przebrane przez czatujących od poprzedniego dnia i wpychających się m$#d.

Yaper: to ciekawe, że Twój egzemplarz nie jest uszkodzony, ja tam nie ubolewam w sumie parę wgnieceń, choć się nie dziwie zbiorczy box jest tandetnie wykonany. Kawałek cienkiego "kartoniku", a może i lepiej kartki:D

A ja mam takie pytanie kojarzycie może kolekcjonerkę/edycje specjalna NFS Shift PS3 z modelem samochodu BMW? Jeśli tak posiada ktoś może? Albo jakieś wypowiedzi:)

@Zagul: I jak wykonanie modelu Bmw? Mogłabym prosić jakieś zdjęcia? jesteś zadowolony z tego? i ile płaciłeś?

PS: Te forum okropnie teraz wygląda;/ Wypowiedzi są takie nieczytelne, że szkoda gadać.

@Tesu: Patrzałam na swój profil i wszystko jest rozjechane. Nie ma co się męczyć i ustawiać zapewne jak mówisz nie opłaca się grzebać bo i tak o nic nie da.

Edytowano przez DjAndzia
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DjAndzia

Do nowego wygladu forum pewnie przywykniemy. W tej chwili bardziej irytuje mnie to, ze chcialem uaktualnic moj profil o nowe linki i niestety teraz calosc zamiast byc normalnie wyswietlana pokazuje same skrypty. Za nic nie moge zmienic na poczatkowy wyglad, a na dodatek czesc opcji zwiazanych z pisaniem po prostu nie dziala. Chociaz mam 12 nowych zdjec do wrzucenia z ponad 40 tytulami powiekszajacymi moja kolekcje gier, to chwilowo sie chyba wstrzymam z uaktualnieniem posta w temacie o kolekcjach gier. Jeszcze tylko tego mi brakuje, zeby i ten wpis przestal wygladac normalnie... :(

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak! Figurki od Sideshow to małe (chociaż, czy małe to tutaj odpowiednie słowo? :D) arcydzieła. Sam chciałbym kiedyś sprawić sobie analogiczną statuę Kratosa, ale jest ona już praktycznie nie do kupienia. Cena 1000 zł odstrasza, ale to normalna stawka, jak na takiego kolosa, który wymagał pieczołowitości w przygotowywaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka wyglada swietnie, ale chwilowo figurek mam chyba dosc. Wreszcie przyszla do mnie kolekcjonerka Skyrim i wielkosc figurki Alduina troche mnie przytloczyla. Myslalem, ze postawie ja sobie na kompie w domu, ale jest za szeroka i wystaje poza obudowe. No nic, trzeba bedzie ja zaniesc do pracy i ustawic na poleczce obok figurek Vault Boya z kolekcjonerki Fallout 3, samuraja z EK Shoguna 2 i figurki Lich Kinga. Wrzucanie fotek/linkow na forum ogarniam, tyle tylko ze ta opcja cosik nie dziala poprawnie jeszcze - po kliknieciu na ikone wstawiania linka forum robi mi sie szare, ale okienko gdzie nalezaloby wkleic adres do zdjecia pojawic sie za Chiny Ludowe nie chce niestety. :( Mam nadzieje, ze wkrotce zostanie to naprawione, bo nowe zdjecia zalegaja mi na pulpicie, a i moj profil mam chwilowo totalnie rozwalony... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ale poki co nikt nikogo nie zmusza by kolekcjonerke kupowac, prawda? To sa wydania dla fanow serii, ktorzy chca miec cos wiecej niz sama plyte z gra i ulotke/instrukcje (lub nawet mniej w przypadku dystrybucji elektronicznej). Jesli ktos bardzo chce kupic wydanie kolekcjonerskie swojego ulubionego tytulu, zdobyc jakis fajny gadzet zwiazany z gra itd, a na dodatek taka osobe stac na taki kaprys, to czemu mialby nie miec takiej mozliwosci? Powtorze sie - zakup kolekcjonerki to wybor kupujacego, jego wlasna decyzja, zeby na dany tytul wydac wiecej, wiec nie sadze, zeby to byl "skok na kase".

  • Upvote 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że w jakims celu te kolekcjonerki powstają. Ale zdecydowanie gorsze pod tym względem są limitki, które naprawdę służa jeno po to, by złapać gracza na przedpremierowe zamówienie. Wydawcy często twierdzą, że takie limitki są dostępne jeno przed premiera, a później i tak zalegają w sklepach ;). Przykładem limitka nowego Hot Pursuit czy MoH-a.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...