Skocz do zawartości

Polecane posty

Ehh nasza ukochana ekipa Mojangu nie potrafi trzymać języka za zębami a mianowicie http://mycraft.pl/kilka-slow-o-expieniu-i-nowym-mobie/ .Zawsze coś wypłynie (znaczy wyjdzie na jaw) .Nowy mob... może smok? Albo matka creepów? Kto wie czy nie może jakiś monster king czy coś takiego.To jest temat podatny do dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, że to wina PC. Sam mam cztero rdzeniowy procesor (po 3.2 Ghz da rdzeń) i 8 Gb ramu a taki Minecraft potrafi chrupnąć. W dużej mierze to zapewne wina silnika na jakim napisany jest MC czyly Java.

Zacznijmy od tego, że minecraft śmiga na autorskim silniku Notcha, który napisał W javie używając biblioteki opengl. Java ma tu mało do gadania, tu chodzi raczej o optymalizację i ustawienia wirtualnej maszyny javy na komputerze użytkownika.

Mi na przykład chodzi płynnie na stałych 170fpsach, a mam laptopa - samsung rf511.

Edytowano przez Jakobeks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U MC tnie tylko w wersji Creative jak latam sobie po świecie, który jeszcze się nie wygenerował. A tak to spoko wszystko ładnie działa.

A tak apropos tego nowego stworka i skilli, to nie jest tak, że Mojang nie potrafi trzymać buźki na kłódkę, tylko oni po prostu chcą mieć z graczami kontakt i nie trzymać ich w niepewności, jak niektórzy twórcy, którzy informacje o grze chwilę przed premierą wydają... To dobrze z ich strony, że wiadomo, co będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Zwierzęta zrobiły sobie walne zebranie :wink:

Mi ostatnio korki wysadziło. Pół minuty po tym jak wszystkie przedmioty wsadziłem do skrzynki. :laugh: Jeszcze zdążyłem zapisać grę. Farta miałem jak nic. Ale i tak za często wpadam sam do lawy. :dry: A tak na marginesie, podoba wam się nowa animacja otwierania/zamykania skrzynek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem nowego silnika odpowiedzialnego za oświetlenie, wchodzę w nocy do dziury w ziemi, która okazała się być jaskinią, więc szybko zamykam wejście dirtem i idę sprawdzić gdzie prowadzi rozstawiając tu i ówdzie pochodnie, aż dochodzę do miejsca które było samo z siebie oświetlone, okazało się, że to światło księżyca (tak wiem księżyc sam z siebie nie świeci) wpadało przez kolejną dziurę i oświetlało kilka bloków. Naprawdę mi się to podobało :]

A tak na marginesie, podoba wam się nowa animacja otwierania/zamykania skrzynek?

Jasne, taki mały smaczek, ale bardzo fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up zostaw Korzeniowskiego w spokoju ;)

Przy okazji _ Jeb też dziś się napracował, oprócz neutralizacji bugów stworzył dwa moby, z czego jeden jest nieudaną próbą zreteksturowania starego moba, ale nie ma się co obawiać, model został nieco zmieniony i podobno jest już wszystko dobrze, screenów nie chciał pokazać, ale powiedział, że 'jutro (odpukać) już je sami zobaczymy'.

Notch poprawił też bugi związane z oświetleniem płotków stojących blisko ścian lub innych bloków, stwierdził też, że kolejny 'wyciek' jest bardzo prawdopodobny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...