Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jataman69

Polski Hip-hop

Polecane posty

Ja się teraz jaram Vienio feat Łona, Fokus - Różnice

Też mi się spodobało, tylko że wkurzające jest to ile trzeba czekać w teledysku, żeby usłyszeć piosenkę i jeszcze Vienio jakoś tak słabo pojechał ;) .

Zauważyłem spadek formy Szada, jak dla mnie w niektórych utworach(np:"Ilu z was?", "Chciałbyś" czy "Skazani na instynkt")

Akurat według mnie w tych kawałkach Szad pokazał jak się tworzy klimat :P. Nie pojechał technicznie, ale wejście w "Ilu z was...?" jest super. "Chciałbyś" jest już trochę słabsze, ale ostatnia zwrotka rządzi. A "Skazani na instynkt" mają najlepszy klimat z piosenek 3W, nie licząc "Powoli robiło się jasno".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się teraz jaram Vienio feat Łona, Fokus - Różnice

Całkiem niezłe,tekst skłania do zastanowienia się nad kwestią religijności w dzisiejszym świecie (bitwa o krzyż była pewnie głównym impulsem do napisania tekstu).Łona pięknie pojechał, zdecydowanie najlepiej ale reszta też dobrze.

Ciekawy jestem czy cała płyta płyta Vienia trzyma taki poziom jak "Różnice" czy "Nowe bloki".

"Ilu z was" jakoś mnie nie przekonało, choć jakiś taki klimat niepewności tworzy ten track;] "Chciałbyś" za to już bardzo mi pochodzi tylko,że Szad jak dla mnie niezbyt się tam popisał,a "Skazani na instynkt" to wg mnie najgorszy track na płycie ale wiadomo różne są gusta;] Co do najbardziej klimatycznych ich utworów to na pewno "Bezpowrotnie" "Czarne chmury nad miastem" "Powoli robiło się jasno"(Jeden z lepszych storytellingów jakie dane mi było słyszeć) ale także sporo numerów z "Cztery pory rapu" (szczególnie te stylizowane na jesienną i zimową koncepcje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poszerzyłem swoją kolekcję płyt o bardzo ciekawą pozycję, czyli PTP "Wybuchowa receptura". Jeszcze nie przesłuchałem, ale jestem bardzo miło zaskoczony. Po raz pierwszy zdarzyło mi się zobaczyć na płycie (a dokładniej to w książeczce) podziękowania.

"Dziękujemy wszystkim [...] Przede wszystkim tobie za to, że kupiłeś(łaś) ten materiał przez co okazujesz nam swoje wsparcie i szacunek, a także dajesz możliwości realizacji kolejnych projektów."

Niby nic, ale cieszy ;)

A co do muzyki to z tego co przesłuchałem do tej pory to bardzo dobry polski crunk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Bit mnie odstraszył. Może i nie jest słaby, ale strasznie mi się nie podoba :P.

Mam do was pytanie: czy słuchacie czasem remixów? Chodzi mi raczej o blendy, ale możecie się wypowiedzieć też na temat tych drugich :P.

Ja uważam, że w większości to amatorka, ale zdarzają się perełki w stylu tego:

http://www.youtube.com/watch?v=S-gj2I5jSAQ

Dla porównania oryginał:

http://www.youtube.com/watch?v=eOxOTW97f90

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ostatnio, czy nie zrobić parę remixów ale odłożyłem plany. Czasem można znaleźć perełki które biją na głowę oryginał.

A mam do was pytanie: Co myślicie o HipHopie w takiej formie i czy on ma w naszym kraju jakiekolwiek szanse na wypłynięcie??? :happy:http://rapduma.pl/news-2271_biegaj-night-noise.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Ja myślę, że ma małe szanse na wypłynięcie, ale dobrze się tego słucha "w tle" :P. Mimo wszystko twój (tak zdemaskuje cię Plackow :D ) materiał jest bardzo fajny ;).

EDIT

Dobra, zapomnijcie o wszystkim innym i sprawdzajcie! Singiel Szada, promujący płytę "21Gramów".:

Oczywiście możecie też przejść obojętnie, ale... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^

Spoko. Może nawet sprawdzę to płytę jak wyjdzie :tongue:

Ja jaram się teledyskiem

.

Pihu jest dla mnie mistrzem. Słabej jego nuty nie słyszałem. Dla mnie wybitna jest zwrotka Pezeta, co mnie jednocześnie cieszy i dobija. Zwrotkę na ficie ma lepszą niż wszystkie na płycie z bratem... :rage: Peja nieźle nawet. W sumie to Pihu najgorzej z nich w wypadł :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tede znowu pozamiatał, może nie tak mocno jak w przypadku [beeep] Tede, ale nowy Notes to nadal kawał bardzo dobrego rapu. Rewolucja +22% VAT to idealny komentarz dla tego całego wysypu rastamanów, jaki to obserwujemy ostatnio w naszym pięknym, nadwiślańskim kraju. Poza tym sampel z Biggiego, coś w stylu Rapcore, niezły follow up do December 4th Jay'a... takie 4/5 spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Singiel Szada 3ma wysoki poziom. Jednak czegoś mu brakuje. Mam nadzieje, że przysłowiowe p... bedzie na innych kawałkach. Ogolnie ten track ocenię na 4/6. Creon oczywiście klasa sama w sobie.

Dzieki singlowi, 2 beatom z gali boksu jestem spokojny o 21 gramów i o to, że zamiecie wszystko. 3W idzie cały czas w górę, jeszcze brakuje solo Null'a w stylu reggae bo przy Złap za broń pięknie popłynął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na Pezeta i Małolata, choć płyta na początku mi nie podeszła, tak teraz słucham jej bardzo często. A tak szczerze w tym roku w Polsce nie wyszło dla mnie nic takiego co bym się jarał mega.

Ściągajcie singiel Rasa i Menta >STĄD<. Świetny kawałek i ten bit... Czekam na nowy Rasmentalism!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie płyta Słonia. Powiew świeżości, dobra muzyka i świetny tekst - Tego ciągle brakuje w polskim hip - hopie.

Ale wyróżniłbym również "Zapiski z 1001 nocy" bo uważam to za jedną z najlepszych płyt Elda.

"Tylko Dla Dorosłych" to również płyta, którą warto kupić - Słuchałem tych kawałków i tej całej opowieści wiele razy i jeszcze Mnie nie znużyła :).

Tak poza tym, "Złodzieje Zapalniczek" (Nowa płyta O.S.T.R.) to coś, czego nie mogę przetrawić. Jakoś Mnie to odrzuca - Jedna z gorszych płyt O.S.T.R. w ogóle.

A Wy co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie PIH! Kawał płyciwa. Świetne bity, znakomite teksty i po prostu PIH w najlepszym wydaniu. Opłaciło się czekac tyle na ten album. Co do innych płyt to na krązku Pezeta wpadło mi w ucho ze 3 piosenki, u Abradaba dwie, O.S.T.R. ostatnimi czasy mi przestał podchodzić. Chyba za dużo tych jego płyt. A reszty z ankiety nie słuchałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym, "Złodzieje Zapalniczek" (Nowa płyta O.S.T.R.) to coś, czego nie mogę przetrawić. Jakoś Mnie to odrzuca - Jedna z gorszych płyt O.S.T.R. w ogóle.

A Wy co sądzicie?

Wiesz, to raczej słaba płyta, powodem był czas jej nagrywania ;]. Ostatnio O.S.T.R.ego słucham coraz rzadziej. Teraz na głośnikach siedzą "Szatańskie Wersety" PeiHa. Toż to jest mistrzostwo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głos oddałem na TDD chociaż wyszło wiele równie dobrych płyt.

Zamiast głosować wolałbym zrobić topkę. :)

1. Tusz na Rękach & Voskovy - Get fejm or die tryin

2. O.S.T.R. - TDD i Tede Notes 3D*

3. Słoń - Demonologia

4. Eldo - Zapiski 1001 nocy i Pezet/Małolat - Dziś w moim mieście*

5. Raca - Bobby Fischer i Abradab - Abradabing*

6. DGE - TLL i Green - Kryptonim Monolog*

7. Hifi Banda - 23:55 i Kaczor - Przyjaźń Duma Godność*

8. Tede - [beeep] Tede (ze względu na bity które w ogóle nie przyciągneły mojej uwagi)

9. POE - Złodzieje Zapalniczek i L.U.C - PyKyyCyKyTyKyPff *

10. Peerzet - OOG

11. Pih - Dowód Rzeczowy nr 1

*-Tyle rewelacyjnych płyt wyszło w tym roku, że miałem nie mały problem w ustawieniu kolejności najlepszych albumów dlatego wiele płyt stoi ex equo.

Jeszcze czekam na na nową płytę Shellera, Peerzeta i Kobry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie od zawsze najlepszy zespół to Kaliber 44 i Paktofonika, no jeszcze w tym gronie znajdą się : Sokół ft. Pono i Eldo. Ci właśnie polscy wykonawcy są najlepsi, oczywiście głosowałem na Eldoke ponieważ słucham go od 3 lat i nigdy mi się nie znudził, np. taki Mezo pokazują go na Vivie a nikt go nie słucha. Dla mnie na zawsze zostaną najlepsi Magik (Psycho Tata). Fokus i Rahim a ich najlepsze piosenki to :

1. Plus i Minus (Kaliber44)

2. Nowiny (Pakto)

3. Chwile Ulotne (PaktoJ)

4. Magia i Miecz (Kaliber 44)

5. Jestem Bogiem (Pakto)

Oczywiście głos poleciał na Eldoke/Zapiski z 1001 nocy, za co?? Za jego wspaniałe teksty i przekaz który daje w swoich piosenkach, moim zdaniem najlepszy polski raper 21 Wieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...