Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jataman69

Polski Hip-hop

Polecane posty

Warto pamiętać też, że w styczniu 2011 wychodzi "PDG Gawrosz" Shellera. Może nie jest aż tak dobry jak Szad, ale też warty sprawdzenia.

Sheller jako raper niczym szczególnym się nie wyróżnia, taki przeciętniak, jako uzupełnienie Słonia w WSRH sprawdza się całkiem nieźle ale jakoś ciężko sobie wyobrazić, że na solówce pokaże coś dobrego. Jak już wyróżnić kogoś spod PDG bandery to jak dla mnie byliby to RY23 i Rafi(ze szczególnym naciskiem na tego drugiego).

No i jedyny raper, któremu seplenienie dodaje uroku wink.gif

Apropos raperów z wadą wymowy... Słyszał ktoś Emilu Blefie z Flexxipu? Nie wiecie co się z nim dzieje? Coś cicho o nim jest,a koleś pisał naprawdę przemyślane teksty,miał fajne jak dla mnie flow, może bez zbyt "podrasowanej techniki" ale ma to coś(a brak umiejętności wymawiania "r" tylko dodaje mu uroku) i w dodatku często nawijał do fajnych, lajtowych bitów.

Próbka jego możliwości dla niewtajemniczonych:

- taki lajtowy kawałek.

- kozacki storytelling.

A z takich newsów dnia to:

Teledysk z początku zapowiada raczej spokojny utwór ale to co się dzieję po pierwszych kilkunastu sekundach...

Powiem tyle, drugiego gościa z taką techniką w Polsce nie uświadczycie, aż uszy nie nadążają słuchać(No chyba, że chłopaki z 3W ale jednak na moje ucho to są trochę słabsi;]), i jeszcze ten bit, jeśli cała płyta będzie na takich to nie ma co się martwić o jej jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma na tej ankiecie płyty "Fakty , ludzie , pieniądze " autorstwa Hifi bandy ? Jak dla mnie jedna z najlepszych płyt roku.

Głos oddałem na ****Tede/Glamrap , ponieważ słuchałem ją całe lato , i jeszcze mi się nie znudziła :D A z reszty , to przypadła mi do gustu także płyta Pezeta. "Zapiski z 1001 nocy" też super płytka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Singiel od Szada i... 90% raperów z PL powinno skonczyć swoje śmieszne egzystencje w rap świecie i ukłonić sie przed Królem... Mistrzostwo, najwyższy poziom. Chapeau bas Szad... I pomysleć, że przed Złodziejami Czasu miałem 3W za skład 1 utworu (Teraz śpij) i za marną grupe (Dla mnie masz stajla)... Moja pomyłka życia heh :)

Warto pamiętać też, że w styczniu 2011 wychodzi "PDG Gawrosz" Shellera. Może nie jest aż tak dobry jak Szad, ale też warty sprawdzenia.

Czekałem do dzis, po usłyszeniu 2 singla nie bedzie kiedy słuchać czegoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma na tej ankiecie płyty "Fakty , ludzie , pieniądze " autorstwa Hifi bandy ? Jak dla mnie jedna z najlepszych płyt roku.

Pewnie dlatego że ankieta dotyczy roku 2010 ;)

Jeśli się nie mylę, w tym roku ta płyta tylko została wydana nakładem PROSTO, a wcześniej była nielegalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jataman69: Dalej nic... Kawałek nr.2 wydaje mi się nawet denny.

Co do Słonia to nie można powiedzieć "najlepszy horrorcore w Polsce" bo to jest jeden z niewielu przedstawicieli tego gatunku a przynajmniej jeden z niewielu znanych. Średniak po całości :smile:

@Bluegardo: Jak sprawdzę to tylko dla warstwy muzycznej bo beat z wizyty w La Bomba mnie zniszczył.

@doubler: Miejsce Emila jest raczej tam gdzie Ejsa w naszym rapie, czyli nigdzie. Ciągłe pytania o tych panów, to kolejny dowód na to, że nie trzeba umieć nic żeby się u nas wybić.

@Wisniak777: Nawet gdyby wyszli w tym roku, brak ich na liście jest uzasadniony :happy:

@M@TH3V: Jednego jestem pewien. Jak nie będzie płyty roku, to przynajmniej będzie to najlepszy technicznie materiał jaki wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było a tu teraz nawet temat o polskim rapie jest. No to odwarze się tu odezwać ; )

Widzę, że ankieta na najlepszą płytę roku. Zagłosowałem na Eldo i "Zapiski z 1001 nocy" .Dobra płyta, przekonała mnie to tego rapera i naprawdę często do niej wracam. Przemyślane teksty, bity na dobrym poziomie. Czasami przeraża mnie tylko ilość metafor bo mam wrażenie ,że Leszek czasami sam nie wie co chciał przekazać :P. Dalej umieścił bym O.S.T.R-a i TDD. Z czystej sympatii do tego rapera, od niego tak naprawdę zacząłem słuchać polskiego rapu. Fajny koncept, od strony producenckiej prezentuje wysoki poziom. I nawet skrzekliwy głos w tej produkcji mnie nie odstrasza.

Widzę, że wielu z Was czeka na płytę Szada. Singiel słyszałem i technicznie nie ma sobie równych. Po "Złodziejach czasu" byłem pozytywnie zaskoczony. Creon i Cut-O odwalili kawał świetnej roboty, do tego super flow Szada, Nullo i Porka i naprawdę powstała świetna płyta. Teraz projekt Szada, mam nadzieje, wywrze na mnie równie pozytywne wrażenie.

Jeszcze taki mały "nius", czyli współpraca Ostrego i Pejii. Dość egzotyczne połączenie jak na mój gust. Jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Jak na razie próbki, które można usłyszeć

fajnie brzmią. Nie ukrywam, że chętnie posłucham efektu końcowego. W kawałku tym ma wystąpić jeszcze jeden gość, który na razie jest tajemnicą ; )

I zapomniałem wspomnieć o PeeRZecie. Czy ktoś zamówił najnowszą płytę Przemka? Ja czekam na swój egzemplarz i nie ukrywam, że liczę na dobry materiał. Dwa promującego go kawałki są bardzo dobre i tylko mam nadzieję , że bity będą na przyzwoitym poziomie. Po "OOG" spodziewam się niezłej produkcji z dobrymi tekstami i podkładami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w warszawskim hemp szopie miałem okazję poznać Kobrę (za darmo dał mi płytę Kaczora :D) od którego kupiłem jego najnowszą płytę z autografem. Przesłuchałem i jestem i baaaardzo pozytywnie zaskoczony. Rewelacyjny album, a bit który zrobił Kix w kawałku "Reprezentuj" jest piękny :) Przesluchałem też ostatniego Przemka (na którego byłem koncercie w piatek ^^) i jak widać kolejny album warty uwagi. 2010 <3

PS: Wesołych Świąt ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!

Czyżby wkrótce miałby się ukazać nowy Buhh? Prezent noworoczny od Jacka przed sylwestrem?

I szkoda, że Tao Mixtape od Wice Wersy jest w formie tristape'u... Jak dostaję płytę wolę ją mieć podzieloną na kawałki a nie wszystko połączone w jeden ciąg...

Czekam na Buhh'a! Zajarałem się tym kawałkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAWAŁEK NAGRANY W 2007 ROKU PRZED "SCIEŻKĄ DŹWIĘKOWĄ" RAZEM Z KILKOMA INNYMI POWSTAŁYMI WTEDY,NIGDY DOTĄD NIE PUBLIKOWANY

A to ciekawe bo juz w 2009 we wrześniu kawałek promujący ShakurSpeare brzmiał tak samo:

Ale i tak oryginał niszczy http://www.youtube.com/watch?v=A6U0eueRGu4 ;) To tak swoją droga oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brudneserca.com no i Brudnych Serc już raczej nigdy nie będzie... Jak dla mnie wielka szkoda, bo chciałbym usłyszeć jeszcze Smarka razem ze Zkibwoyem, no ale trudno się mówi, nie tracę wiary, może kiedyś... A po za tym ten projekt może okazać się nawet ciekawy. Jak puszczą płytę w net, to się sprawdzi. BRD SRC RSPKT synu!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Nie ogarniam o co chodzi :pokerface:

Jak tak dalej pójdzie, to Pihu do wszystkich kawałków z nowej płyty teledyski nagra :tongue:

Kawałek ogólnie dla mnie bardzo na minus. Tylko Słoń dał radę. Piha w niektórych momentach nie rozkminiam, za Kaczorem nie przepadam a głos Shellera mnie odpycha. Miała być bomba, wyszedł Pikolak. Dobrze, że inne tracki z płyty są lepsze :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tylko niewielu użytkowników można tu nazwać świadomymi słuchaczami polskiego rapu, no na prawdę, jeśli zamykacie się na same legale w głosowaniu (oprócz Słonia chyba, nie?) to ciężko Was nazwać fanami. W undergroundzie w tym roku wychodziły [beeep]iste płyty - "Shovany Mixtape Vol. 2" (płytka uznanego freestylowca Tetrisa, materiał na bitach Hovy, multum znanych gości na featuringach), "Get Fejm or Die Tryin'" (na mikrofonie Tusz na Rękach, produkcja duet Voskovy), "Nieśmiertelna Nawijka Dwusławowa" (no, akurat to ciężko nazwać kandydatem na płytę roku, ale zabawny materiał z masą świetnych linijek, na bitach 20syla z Hocus Pocus), wczoraj wyszła też druga płytka Mediuma, która na pewno zniszczy (OSTRy na featuringach, więc psychofani sprawdzajcie ;), a zwie się ona "Alternatywne Źródło Energii". Także sprawdzajcie podziemne materiały, bo to siła polskiej sceny, moim zdaniem przynajmniej.

Co do polskiej sceny właśnie, mnie irytują głównie słuchacze. Na prawdę, nie ma nic gorszego niż psychofani Magika, którzy zamknęli się na materiale PFK i K44 (rozumiem, że można było sie tym jarać w tamtych czasach, ale w 2010 podniecać się takimi częstochowskimi rymami? Proszę...), czy też fani Ryśków i innych Romanów, którzy chodzą po ulicy i lansują się słuchając idolów na telefonie.

Spontan - wiadomo, że Jobol i Glut mają na fanów wyje*ane i Brudne nie wyjdą nigdy, ale propsy za gust i za ogarnianie sceny. ;)

Czekam na jakieś dysputy o polskim podziemiu.

PS.

Pih to sezonowa podjarka, rok temu jeszcze o nim nie słyszałem (nic dziwnego) teraz co 2 osoba mowi o Pihu. A zaznaczam, że moje zainteresowanie polskim rapem jest const. Flow słabe, głos też, teksty ok, jedynie beaty się marnują bo sa naprawdę dobre.

Beka jest obecna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy też fani Ryśków

Mam pytanie, oczywiście jeśli chodziło ci o Peję. Czemu to napisałeś, żeby dalej utrzymywać hejting w jego stronę?

APEL DO WSZYSTKICH LUDZI KTÓRZY PO AKCJI W ZIELONEJ GÓRZE ZMIENILI PODEJŚCIE DO MUZYKI PEJI NA NEGATYWNY

Dajcie spokój. Nie oceniajcie go przez tą jedną akcję a przez całą karierę. Był swego czasu najlepszym Raperem w Polsce. Teraz gra muzykę gorszą niż wcześniej ale jest dalej bardzo dobra. Może wam nie pasić, nie podobać się ale nie hejtujcie.

Mnie np. nie podoba się Magik ale mam do niego szacunek i każdy powinien mieć szacunek, nawet do Firmy (nie, nie słucham ich) bo wątpię że potrafiłbyś nagrać coś przynajmniej takiego jak oni. Jeśli możesz gratuluje ale nie hejtuj.

A jego fani, cóż tak jak u każdego. Ma fanów, psychofanów i idiotów. Ale na pewno najwięcej tych 1 ;). Każdy raper ma psychofanów czy chcecie czy nie, więc taki mówienie o psychofanach kogoś i mówienie że inny raper ich nie ma jest co najmniej dziwne

Może tak potem nowa ankieta który teledysk w 2010 podobał się wam najbardziej ;] ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet do Firmy

Od nich mi się podoba tylko głos jednego ze składu, ten taki "gruby" głos, to chyba Bosski był. Reszta (teksty, bity, itd.) w ogóle mi nie podchodzi.

Ma fanów, psychofanów i idiotów.

Klasę rapera pokazuje właśnie wysoka ilość tych pierwszych, trochę mniej drugich, najmniej ostatnich. I nie chodzi mi tu o jednego z chłopców-hiphopowców, tylko o ogół.

A co do hejtowania: nie cierpię tego. Peja ciut nabroił, owszem, ale to w większości wina jednej grupy ludzi, sam jak to ująłeś idiotami. I nie chcę tu wyjść na obrońce uciemiężonych, ale kolo tez miał nieźle w dyńce namieszane. Po co był na koncercie kogoś, kogo muzyki nie lubi? Tak jakbym teraz skoczył posłuchać Tokio Hotel :/ Nie rozumiem go po prostu. A skoro mowa o Ryśku: nie trawię jego głosu. Ładnie szybko nawija, teksty ma nawet niezłe, ale ten jego głos... Urghhh... "Śniadanie mistrzów" przez pana Andrzejewskiego ledwo strawiłem.

BTW. Dostałem na gwiazdkę od siostry płytkę DonGuralesko: Totem Leśnych Ludzi. Podoba się szatańsko, najlepsze są "Braga 30" i "Zanim Powstał Totem". :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy też fani Ryśków

Mam pytanie, oczywiście jeśli chodziło ci o Peję. Czemu to napisałeś, żeby dalej utrzymywać hejting w jego stronę?

Lwia część fanów Peji to przecież gimnazja i mówiłem o tego typu jego publiczności. A co do hejtingu - przeciwnikiem Peji byłem przed ZG (przecież podobne sytuacje były uskutecznianie już wcześniej, m. in. przez Sokoła), denerwuje mnie rzucanie hasełek typu "SLU SLU" w kółko i marny poziom tekstów (nie zapoznałem się z wszystkimi kawałkami, mówię po tej części, którą znam). Po Zielonej Górze właśnie przeciwnie, zacząłem się przekonywać do niego i w efekcie na Reedukację czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem pobieżnie Projekt O.S.T.R./Emade i stwierdzam, że Ostrowski niszczy piękne beaty Emade swoim skrzekiem, sorry. Jak dla mnie mogłyby być to same instrumentale bądź sporadyczny rap.

Ja myślę, że właśnie o to chodziło(nie o zniszczenie czegoś), ale o wpasowanie tych starych bitów pod "brudny" głos Adama. I według mnie wyszło im to całkiem nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co był na koncercie kogoś, kogo muzyki nie lubi?

To był festiwal i występowali tam również inni wykonawcy, więc całkiem możliwe, że ten 16-latek (?) czekał na koncert na przykład Łony.

plakat87.jpg

I wszystko jasne ;)

Zresztą Zielona Góra jest już stara i nudna, co nie, ziomy forumowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...