Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jataman69

Polski Hip-hop

Polecane posty

Odświeżam temat.

Ostatnio na Facebooku (heh) znalazłem numer Pork Porknsona "Musimy iść". Odsłuchałem kawałek po czym przesłuchałem kolejne piosenki raperów z 3W i doszedłem do dziwnego stanu ponieważ nie poznałem gości Szad taki jakiś inny, Nullo tym bardziej. Póniej w necie znalazłem info o metamorfozie Nulizmatyka i bardzo mnie to zaskoczyła, w następnej chwili przesłuchałem piosenkę opowiadająca o tej przemianie pt. "Zabiłem grubasa" do której towarzyszył świetny teledysk. I zobaczyłem dzięki temu że trzeci wymiar jest w świetnej formie co bardzo cieszybiggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póniej w necie znalazłem info o metamorfozie Nulizmatyka

Yea, rajt, przemiany i rapsy, jaasne...

Bez przesady, im to by się inni producenci przydali bo 3w to wtórność, wtórność i wtórność. Ile można jeździć na przeruchanych samplach Creona...

A, 3w ma jeden z NAJGORSZYCH fanbejsów w PL, jakby mogli to by im ołtarzyki poustawiali, lol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ty nie, ale ale sam widzę różnice miedzy ich fanbejsem te 10 lat temu a teraz.

Te moje pseudoprowa na YT nie są z tyłka. tongue_prosty.gif

Haha, bity som good.

Oni to Soulpete'a powinni zgłosić a nie bez przerwy Creona.

mają technikę przez co są dobrzy

Ich rymy są nawarstwione, więc nigdy nie będą brzmieć jakoś wybitnie, to nie są Dinale, to nie Smarki, to nie Laik, którzy potrafili zrobić to dobrze, mając technikę, a jednocześnie o niej nie mówiąc.

Inna sprawa, że przez 3W mam obrzydzenie do takiego sposobu rymowania, podwójne powinny brzmieć naturalnie, tu zaś brzmią u nich ciężko i co gorsza - sztucznie.

Inna sprawa, że trza potem znaleźć granicę, bo jechanie na czasownikach vs. sranie poczwórnymi to beka też tak trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę RazorBMW jak tak wszystkich raperów krytykujesz, to może pochwalisz się swoimi dokonaniami w dziedzinie rapu? ;). Ja tam 3W nie słucham, ale Ci goście mają nawijkę i styl. Nie wiem czy zauważyłeś, ale wielu raperów nagrywa płyty w jednym określonym stylu, nie eksperymentując. A jak ktoś próbuje, to jest skazany na ostracyzm jak Pięć dwa (chociaż tu dochodzi jeszcze to, że nagrywają w MyMusic, co w sumie moim zdaniem zupelnie nie daje prawa do traktowania ich z tego powodu gorzej, bo teksty mają bardzo dobre).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę RazorBMW jak tak wszystkich raperów krytykujesz, to może pochwalisz się swoimi dokonaniami w dziedzinie rapu? wink_prosty.gif.

Oho, zaczyna się typowe argumenty fana rapsów w PL...

Ale spoko, dziwicie się że potem wszyscy z was beke mają i nikt poważnie nie traktuje?

Domyśl się, dlaczego mało kto krytykuje takich ludzi jak DJ Hidden, Venetian Snares, CunninLynguists czy Jacek Sienkiewicz...

A krytykują raperów z Polski. I to OSTRO KRYTYKUJĄ.

Nie napiszę, sam przemyśl.

Tylko nie dziw się, że potem te płaczki raperskie blokują ludzi na FB.

Ja tam 3W nie słucham, ale Ci goście mają nawijkę i styl.

Wtórność nazwijmy "własnym stylem", cudownie.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale wielu raperów nagrywa płyty w jednym określonym stylu, nie eksperymentując.

Bo i target jest mało wymagający (choc oddany, ale...) i choćby na płycie był zsamplowany free Eldoga przez 80 min i tak kupią.

A jak ktoś próbuje, to jest skazany na ostracyzm jak Pięć dwa (chociaż tu dochodzi jeszcze to, że nagrywają w MyMusic, co w sumie moim zdaniem zupelnie nie daje prawa do traktowania ich z tego powodu gorzej, bo teksty mają bardzo dobre).

Różnica jest taka, że 52 robi rap, który nie ma prawa się dobrze sprzedać, choć to ICH wybór.

A MyMusic zostawmy w spokoju, bo promocję mają żenującą, ale skoro Remik wolał wydawać swoje didżej remo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) MyMusic. Jedyne co z rapu cośtam się sprzedało to ostatni Eldo... który i tka wypadł z Olisu potem.

b) sam właśnie napisałeś dlaczego to się nie sprzeda, prędzej juz Luxtorpeda jest popularniejsza od 52...

c) Bo to nie pop-rap i ulica, ot, co. A to się sprzedaje najczęściej w PL. Dwa Sławy to taki wyjątek, ale swoje zrobiło też share'owanie ich klipów przez raperów, no i była współpraca DS-Rasmentalism czy 2S-Quebo. A że 52 raczej się nie wychylają, to potem nie dziwię się, że nie są popularni wśród słuchaczy rapsów + swoje w świadomości robiły swego czasu pamiętne kawałki o wiesz czym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty jak najbardziej celne, chociaż ja nie potrafię zrozumieć, jak można patrzeć na artystę przez pryzmat jego wytwórni. Dla mnie zupełnie nie pojęte. Poza tym wszystko sprowadza się do odbiorców. Oni nie potrafią wyławiać wartościowych rzeczy i nie mają otwartych glów, myślą schematami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze to żadna płyta z obecnie wydanych nie przekonała mnie muzycznie, artystycznie. Czy to sposobem wydania danego album chodzi mi o innowacyjność i podejście do targetu. Choć zastanawiam się nad albumem Kuby Knapa na prawdę liryka, flow i muzycznie jest ciekawie, ale musiałbym przesłuchać płytę by więcej o nim się wypowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Wilk Chodnikowy Bisz'a jest świetną płytą, nowego B.O.K. jeszcze nie sprawdzałem, ale single były bardzo dobre. Ciekawym Raperem jest też Buka, który ma charakterystyczny dla siebie flow. 3W będę bronił, ze względu na Nulla, Pork i Szad są kilka kroków za nim, ale wspólnie tworzą coś czego chce się słuchać i czego więcej w Polskim Rapie nie ma. Tyle ode mnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie udzielac na tym forum no ale..

Tak patrze to żadna płyta z obecnie wydanych nie przekonała mnie muzycznie, artystycznie. Czy to sposobem wydania danego album chodzi mi o innowacyjność i podejście do targetu. Choć zastanawiam się nad albumem Kuby Knapa na prawdę liryka, flow i muzycznie jest ciekawie, ale musiałbym przesłuchać płytę by więcej o nim się wypowiedzieć.

Obecnie scena Polska (tak "komercyjne" USA też) jest tak rozbudowana że każdy, powtarzam każdy bez problemu powinien znaleść coś dla siebie. Napisz co najbardziej cenisz a coś Ci polecę wink_prosty.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co single może trochę wtórne się wydają, ale nie można odmówić umiejętności chłopakom z 3W. Zresztą sam kiedyś byłem ich fanem i z Polskiego rapu to prawie tylko oni i Łona na playliście. Reszta oczywiście USA, hehe.

A tutaj coś od świeżego zawodnika:):

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Nie odbierz tego jako hejtu, ale akcentujesz jak E-40 chociaż w innym numerze już tego nie słyszę. Jest to dobre, ale się nie jaram.

Co do 3W to do solówki Porka byłem mega fanem, ale potem mi się przejadło, sprawdzę, ale nie mam ciśnienia.

Dużo fajnych premier już w tym roku jest jeszcze coś, na co czekacie albo co już wam zajeło playliste? Dla mnie faworyt, póki, co to Kękę, ale muszę się dokładniej osłuchać z Winim i Theodorem. Z zawodów to Małolat tak średnio mi siadł a liczyłem na dużo, ale dam jeszcze szanse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem wielkim fanem 3W, podjarka od pierwszej płyty, ale to co zrobili przez ostatnie lata sprawiło, że zapał ostygł zupełnie i teraz nawet ciężko mi wykrzesać w stronę ich projektów choćby odrobinę entuzjazmu. Polityka robienia megasłabych płyt solowych (szczególnie Szad - wożenie się, jakby stworzył jakieś opus magnum rapu, gadanie o jakimś "wyższym locie", gdy sama płyta jest cienka jak barszcz to jakieś nieporozumienie), trzymanie się niemalże ciągle tych samych ludzi i schematów w kółko, jakieś głupie akcje na fejsie ("Olaboga, nie ma nas w popularnych na youtube, Skandal!" To po co nawijacie, że nie interesują was cyferki z internetu i ogólnie popularność?) - wszystko to sprawiło, że ciężko ich już traktować poważnie. Znaczy wiadomo, za to, że zrobili choćby taki klasyk jak "Inni niż wszyscy" to należy im się szacunek, ale trzeba wiedzieć, kiedy dać sobie z tym wszystkich spokój.

Nie słucham już tak dużo rapu jak kiedyś, sprawdzam generalnie tylko swoich osobistych faworytów, ale jak dla mnie obecnie ten rok to jedynie Dwa Sławy i Rasmentalism. Fajnie, że ekipy, które zjadły zęby w podziemiu, gładko powoli przebijają się do mainstream'u, przy tym nie zatracając tego, za co fani ich polubili. Co prawda ich płyty nie są idealne (Dużo podkładów muzycznych od "Ludzi Sztosów" brzmi jak jedna wariacja tego samego bitu, a Ras na paru bitach Menta jakby nie mógł się odnaleźć), ale są bardzo przyjemne w odbiorze i najpewniej zawalczą o tytuły płyty roku, zwłaszcza, że na horyzoncie nie widać jakichś poważniejszych kandydatów (płyty Kękiego jeszcze nie sprawdziłem). Nadzieja jest lekka w plotkach o powrocie Gresa, ale to pewnie tylko mrzonki, a wielka szkoda. Może Eripe jeszcze zaskoczy jakoś też bardziej pozytywnie, ale raczej też nie nastawiałbym się na to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni to Soulpete'a powinni zgłosić a nie bez przerwy Creona.

Akurat na OSŚ Creon dał radę, jedynie mogę przyczepić się do kawałka Paranoje, w którym użyto fabrycznych sampli z FL-a.

Besides, Creon jest ich dobrym znajomym, dlatego go bardzo często biorą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, trochę prywatny utwór o marzeniach za małolata oraz o tym jak zaczęła się moja przygoda z hip hopem. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy słowem i podwójnych rymów. Tekst jest w opisie na YT.

Na zachętę dodam linijkę: "coś czego nie da tobie radio, aktywne inaczej, promieniuje zajawką" = "radioaktywne inaczej, promieniuje zajawką"

Mam nadzieje, że się spodoba wink.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę zamarł, więc wrzucam swoje przemyślenia. Nie wiem co się dzieje, ale zasłuchałem się w "#nowej noramalnośći", w płycie która na pewno nie jest w topce tego roku, ale ma coś takiego że przyciąga do siebie. Takie kawałki jak tytułowa "Nowa normalność", "Gniazda" bądz lovesong "Od A do Z" sprawiają że krążka słucha się całkiem dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję być na 40 urodzinach TEDEgo i w sumie zmarnowałem tylko pieniądze.  Nigdy  jakoś szczególnie za typem nie przepadałem, ale nadarzyła się okazja żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda na żywo, to poszedłem.  Lipa, to takie delikatne okreslenie tego co tam zobaczyłem, bo dla mnie polski Hip - Hop

to np.

http://me3.pl/artist/2290/Bezimienni

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi polecicie ? Jestem fanem starszych wykonawców typu: OSTR, Pezet, Sokół, Eldo, Donguralesko, PFK, Pih. Z nowszych twórców podszedł mi Taco (teksty dobre ale trochę smęci) oraz Polska Wersja (dobre teksty, dobra muzyka).

PS Jest jakiś darmowy program / strona / apka / radio (kiedys bylo chyba lastfm) podsuwające podobną muzykę do słuchanego utworu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...