Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Sesje Władca Pierścieni - dyskusje [Dobro] [Zło]

Polecane posty

Przyłączam się do pytania Nicka. Mnie już mówiłeś, że nie będziesz czekał na Kathai. Jednak od ostatniego postu Thorfala minęło już 8 dni. Podobno dokonaliśmy zmiany na sesję błyskawiczną czyli odpisy w ciągu 3-4 dni. Ja sam jak zwlekałem 5 z odpisem to zostałem ponaglony, ale widać mistrzowi można więcej :tongue: Ustalmy wreszcie jakieś jasne reguły, żeby nie było kłopotów z tym czyja kolej na postowanie. Chodzi mi tutaj o małe zamieszanie związane z dodatkowymi wpisami MG. Naprawdę nie wiem, czy po nich mam jeszcze coś pisać, czy czekamy na kolejnego gracza. Wyjaśnijmy to, żeby zrobiło się bardziej przejrzyście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmm... Sprawa wygląda tak: nie zmieniliśmy sesji w jakikolwiek sposób, bo nie chcieliście. Kathai miała cos napisać, ale teraz od paru dni jest zupełni nieosiągalna, więc zamierzam ją olać przy tym odpisie (tzn. ona bedzie tylko milczała i z wami szła). A napiszę jutro, bo dzisiaj już nie będę miał czasu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmm... Sprawa wygląda tak: nie zmieniliśmy sesji w jakikolwiek sposób, bo nie chcieliście.

Błąd. Po twoich sugestiach cztery osoby opowiedziały się za przerobieniem sesji na "szybką sesję". Widać życie szybko zmusiło do zreflektowania planów :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, twoja wersja tez jest dobra. jescze jedno: prawdopodobny czas odpisu dzis wieczor, bo mam ferie i jestem na nartach, znalazlem kawalak zasiegu. jesli sie nie wyrobie to nie wyzywajcie, tylko czekacjie do jutra ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do naszych MG pewien romans. I trochę żali :].

Po pierwsze, proszę, byście nie używali w sesji emoticonek... Fuuu!!!

Po drugie, podbiel, chciałbym, byście nie wcielali się w moją postać. Czyli byście nie pisali, co myśli i co mówi. Wszak to ma być moja postać, co nie? Można (a nawet trzeba, więc się nie czepiam) pisać, gdzie moja postać trafiła i co zobaczyła. To samo odnosi się do BN, ale prosiłbym nie wcielać się w moją postać. Chciałbym mieć większe pole do popisu w tym przypadku, tym bardziej, że nierzadko występują spore różnice między zachowaniem mojej postaci prowadzonej przeze mnie, a tym, co Wy piszecie. Dziękuję za uwagę :].

Aha. Domyślam się, co to za stwór został przez mojego goblina napotkany. I rzeczywiście jest nie po tolkienowsku :]. Za szybko mówi i przejawią sporą inwencję w odnoszeniu się do mojego goblina. Nie ma tutaj problemu. W końcu to Wasza sesja, więc macie prawo ją prowadzić jak chcecie. Nawet zachęcam do tego. Amen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, że jutro chyba nigdy nie nadeszło, bo odpisu się nie doczekaliśmy. A to już jest dobry tydzień od zapowiedzianego (i tak spóźnionego) terminu. Widocznie sesja zła jest ważniejsza, a nasza przechodzi w stan agonii. Sesja błyskawiczna jak się patrzy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn: Da się zrobić ;] Czasem aż korci żeby coś powiedzieć, więc wciskamy to w usta postaci. Ale postaramy się mniej ;] I domyślasz się? Napisz coś na PW ;]

@FaceDancer: Nie jest ważniejsza, bo Dobro było pierwsze. Jesteśmy chwilowo umysłowo i siłowo ograniczeni/wypompowani i ten wpis dla Zła był robiony trochę na siłę, bo miała być błyskawiczna, na którą Dobro się nie zgodziło jeśli dobrze pamiętamy. Niestety ferie zawsze mają na nas taki wpływ. Większą wagę przykładamy do sesji, która była pierwsza, bo tam są większe marudy :laugh: Dlatego nie chcemy na szybko, tylko znaleźć odpowiednią ilość czasu i weny. Póki co straciliśmy Kathai na jakiś czas, więc mniej do pisania i wplatania elfki w wydarzenia. Nie uznawajcie tego za tłumaczenie, po prostu informujemy jak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Ferie się skończyły, mózg zresetowany i w pełnej gotowości. Teraz już nie będzie wykręcania. Przedstawiamy plan na najbliższy tydzień:

1. Dziś, jutro i pojutrze: dokończenie i odpicowanie odpisu dla Dobra. W czwartek zamieszczenie. A jak nie, to możecie mnie zlinczować.

2. Czwartek po wklejeniu dla Dobra: rozpoczęcie pisania dla Zła

3. Piątek: pucowanie i poprawki dla Zła oraz wklejenie.

Wszystko może stać się wcześniej, ale nie później niż w planie.

Kolejne odpisy w takim trybie, żeby nie było niejasności:

a) Dobro - tydzień dla Graczy. My postaramy się jak najszybciej ciągnąć historię dalej, bo jesteśmy to winni Graczom.

b) Zło - sesja w pełni błyskawiczna. Dwa dni dla obu stron. Za usprawiedliwieniem przedłużenie o jeden góra dwa dni dla uczestników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@podbiel

Błagam cię o coś :D Pisz bardziej jednoznacznie lub załącz odpowiednie szczegóły. Moja postać z tego, co zrozumiałem miała do wyboru śledzić ich dalej lub odpuścić( i co dalej?). Praktycznie nie miałem wyboru i wybrałem, że idę za nimi. Czyli powtórzyłem praktycznie akcję z ostatniego posta...

Nie chcesz nami zbytnio manipulować tak wiem. Jednak trzeba było pomyśleć o tym wcześniej, aby dodać do karty ,,charakter"(długi i wyczerpujący opis) wtedy byś nie miał problemów z opisywaniem reakcji naszych postaci. Mógłbyś sobie pozolić na więcej, a teraz to tylko niepotrzebne przedłużanie się robi. Taka rada na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się tak, jakbym to ja musiał wymyślać co robię i jak wygląda otoczenie oraz możliwe opcje które mogę wykorzystać. Dajesz taką wolność, że nawet nie wiem, co mam robić. Ten prosty odpis jest tak wieloznaczny, że nie mogę go zinterpretować.

Przedtem gracze już się do ciebie zgłaszali z problemami natury ,,charakteru", bo pokierowałeś ich postaciami tak, jak by oni tego nie chcieli. To właśnie wina braku opisu charakteru. Tam jest zawarta cała wiedza o postaci i możliwych opcjach zachowań. Nie musiałbyś wtedy pisać takiej odpowiedzi, jak u mnie tylko byś zdecydował, że jednak moja postać podąrza dalej za maszerującym oddziałem elfów.

Taka mała karta postaci sprawdza się w sesjach realistycznych, czyli spotykamy się i od razu mamy postać bez zbędnych ceregieli. Zaś w sesjach RPG, gdzie gracze nie mają możliwości natychmiastowego kontaktu to się nie sprawdza. Występują komplikacje, które wynikają z braku doinformowania MG i spowalniają niepotrzebnie sesję :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to o to się rozchodzi. No cóż... Po przeczytaniu jeszcze raz tego odpisu dochodzimy do wniosku, że wcale nie był za bardzo "otwarty" - sytuacja opisana, możesz dalej ich śledzić albo się ujawnić. Poza tym z jednej strony ktoś atakował, że nie ma żadnego wyboru, a Ty znów o tym, że za dużo dróg... Nie ogarniamy... W każdym razie spróbujemy coś zaradzić na ten problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszukuję sam siebie, myśląc że starczy mi czasu na wszystko. Niestety nie ma takiej opcji. Zbliżające się wielkimi krokami egzaminy (14.04) to jednak poważna sprawa, dlatego trudno mi znaleźć dłuższą chwilę na odpis. Proszę o wyrozumiałość, bo przecież wszyscy jesteśmy ludźmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się tak rzucasz? Pisałem o egzaminach w wielu miejscach, może w tym nie, więc i za to przepraszam. Też potrafię być niemiły, ale na razie się wstrzymuję, bo bawi mnie cała sytuacja - facet starszy ode mnie o parę lat gada wciąż i w kółko o tym samym, zamiast zająć się swoimi sprawami. A Ty sam prowadzisz sesję, żeby wiedzieć ile trzeba na to czasu?

PS.To jest internet, mogę przestać w ogóle się odzywać, po prostu z braku czasu lub chęci. Sesja nie umrze, bo wciąż widzę frajdę płynącą z poszerzania wydarzeń mistrza Tolkiena, ale nie przesadzajmy, wszędzie mogą się zdarzyć przestoje... Dlatego proszę nie pytać "kiedy odpis?", bo w końcu ktoś wyprowadzi mnie z równowagi. Będzie to będzie, w bliżej nieokreślonej przyszłości. Powody podałem wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potrafię być niemiły, ale na razie się wstrzymuję, bo bawi mnie cała sytuacja - facet starszy ode mnie o parę lat gada wciąż i w kółko o tym samym, zamiast zająć się swoimi sprawami.

Przynajmniej nie rzuca słow na wiatr. Mnie bawi fakt, że w temacie sesyjnym każesz mu zająć się swoimi sprawami, a przecież w pewnym sensie to też są jego sprawy. Inna rzecz, że Nick potrafi bywać irytujący w oczekiwaniu na odpis. Wiem z własnego doświadczenia jako MG. Wydaje mi się, że z tym faktem udaje mi się jakoś poradzić bez większych konfliktow. Jednak przydałaby się jakaś informacja od Mistrza o niedyspozycji, bo nie wiadomo wtedy czy sesja będzie jeszcze trwać, czy prowadzacy zniknął i wracać już nie zamierza.

A Ty sam prowadzisz sesję, żeby wiedzieć ile trzeba na to czasu?

Swego czasu chciał prowadzić, ale moderacja mu nie pozwoliła przez brak doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...