Skocz do zawartości
P_aul

Dyskusje ogólne

Polecane posty

@sleeskee -

Eee, mój drogi Jamesie, zbyt wiele pomysłów pominąłeś w zestawieniu.

Zdaję sobie z tego sprawę, ale naprawdę dwa razy przeczytałem te 8 stron pomysłów i wypisałem te pomysły które tam zauważyłem, jednak nie udało mi się znaleźć wszystkiego.

Konkretne rozwiązanie padło wraz z jego zastosowaniem, więc nie ma już "coś" a jest sytuacja wyjściowa do udoskonalania.

Jeszcze nie padło żadne konkretne rozwiązanie, tzn. padło kilka, ale żadne nie zostało zaakceptowane przez większość, zobacz chociażby na post Veldrasha nad Twoim

A zmiennopostawny?

Wydaje mi się że to się mieści w zmiennokształtnym ;)

W sumie padła też propozycja że jest on już zbudowany od startu, przenosin, lecz rzucony w inne miejsce.

Tyle że z tego co przeczytałem na tych stronach większość osób była za tym aby to był robot zbierany, choć mogę się mylić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł, który może ułatwić organizację. Ponieważ istnieje teraz kilka wyspecjalizowanych tematów, a proces tworzenia gry wymaga jednak współpracy, proponuję wprowadzić prosty kod, dzięki któremu programiści nie będą musieli czytać wszystkich szczegółów z tematu fabularnego, itd. Mianowicie, rzeczy zahaczające o inne tematy zaznaczamy kolorkami. Kod może wyglądać tak:

Fabuła

Postacie

Grafika

Gejmplej

Programowanie

Wtedy mój post z Postaci wyglądał by tak:

(...) Wzrost - 1,50/ 1,60... niewysoka w każdym razie, ale wysportowana. Bronią zajmą się chyba gejmplejowcy :7 Ubrana steampunkowo, znaczy biała, materiałowa koszula (...) Przeszłość postaci pozostawię fabułopisarzom :7 (...)

Ułatwi to (mam nadzieję) współpracę między działami :7

EDIT:

00:31 Ojej... Jestem jedynym normalnym użytkownikiem na subforum... Oprócz mnie cztery kolorowe szychy :7 Ale stres, przejdzie mój pomysł, czy też nie?

Edytowano przez Goloman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo do pamiętania :P

Z innych wieści - pokolorowałem posta z zadaniami. Zielony oznacza zadanie dobrze obsadzone, pomarańczowy to te gdzie przydałoby się więcej osób na wszelki wypadek, czerwony to zadania nieobsadzone lub zbyt słabo obsadzone i przez to zagrożone ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wszystkich uczestników projektu o utworzenie kont w serwisie assembla i podesłanie mi loginów, lub też o wysłanie na PW maila na który mam wysłać zaproszenie. Jest to o tyle istotne, że jeśli nie dodam Was do projektu, to nie będziecie mieli możliwości zamieszczania zmian w programie bez pośredników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - bardzo fajna sprawa! A skoro ma Wiki, pomyślałem, że można by na bieżąco tworzyć wpisy "historyczne". Ja bym tam np. od razu wrzucił concept-arty Rysi.

Później się to przeniesie na jakieś ogólnodostępne miejsce i gdy już będziemy wszyscy starzy i zgrzybiali, będziemy mogli z łezką w oku pokazywać wnukom, jak tworzyliśmy najlepszą grę w historii komputerowej rozrywki... : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiki jest ogólnodostępna, tylko możliwości edycji są ograniczone do członków projektu.

Właśnie, miałem posprawdzać, czy wszystkie uprawnienia są ok. W razie, gdybyście powinni mieć jakieś uprawnienia, a ich nie macie, to dajcie znać, bo być może coś nie tak ustawiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Po pierwsze nie widzę potrzeby, po drugie rangi na tym forum przyznajemy w "nagrodę". Wyjątkiem są aktualnie pomocnicy smugglerkowi, ale smugglerki to duża akcja ogólnoforumowa. Pomyślę nad ewentualnością nagrodzenia rangą najaktywniejszych w projekcie, ale tak po prawdzie to największą nagrodą powinno być stworzenie gry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym bardziej pomyślał o ukryciu tematów związanych z tworzeniem gry, tak by były widoczne tylko dla uczestniczących w projekcie - przecież będziemy walić spoilerami na prawo i lewo, a nuż widelec przyszły potencjalny gracz zaglądnie i pozna meandry naszej fabuły na długo przed zagraniem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba takie jest załozenie projektu, ze każdy może z forumowiczów wziąć w tym udział. Juz i tak forum jest niewidoczne dla anonymousa. Poza tym, ja w miarę starając się śledzic to co się w poszczególnych topicach dzieje, juz dość dawno w kwestii fabuły się pogubiłem i nie mam bladego pojecia na czym teraz idea stoi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj przyszedłem tylko coś ogłosić... ;)

Otóż ze względu na krótką dobę ziemską, trwającą tylko 24h i ogólnie pojęty brak czasu na "wszystko", muszę odpuścić z bardziej aktywnego pisania w tematach związanych z projektem. Tworzenie GA (którym ni zajmowałem się od dwóch tygodni) i własnej powieści jest dosyć zajmujące. Dodajmy do tego opiekę nad psem, powroty ze szkoły najwcześniej o godzinie 16 (przy bardzo dobrych układach o 15.30, dzisiaj miałem wolne od szkoły...), ogólnie pojęta nauka do matury (korepetycje na zakresy rozszerzone), zbliżający się koniec semestru i odśnieżanie terenu "okołodomowego"... brakuje po prostu energii i godzin.

Na chwilę obecną nie będę mógł więc zbyt wiele udzielać się w kwestii powstającej gry... nie wiem nawet, czy cokolwiek będę tu pisał. W każdym razie jeśli pojawi się jakieś bardziej konkretne zadanie pisarskie - dajcie mi sygnał przez PW. Pisarzem nie jestem (chyba) złym, na wenę nie narzekam, pisanie zarówno prozą jak i wierszem jest dla mnie naturalne wręcz (postać mówiąca wierszem...? - No problemo, dam radę! ;)). Jeżeli dostanę jakieś polecenie tego typu, to postaram się dać z siebie jak najwięcej (zakładając, iż będę dysponował odpowiednią ilością wolnego czasu).

Dalszych twórczych dysput i konstruktywnej wymiany poglądów Wam życzę, Drodzy Forumowicze. :happy: No i powodzenia oczywiście, bo ono zawsze się przydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że przydałby się jakiś grafik do Gameplaya. Chodzi mi tu głównie o rysowanie przedmiotów do interakcji. Chociaż w rysowaniu plansz też przydałaby się pomoc*.

*- nie mam skanera, i nie mam zbytniego talentu (ba rysuję fatalnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysowanie plansz to działka w stu procentach grafików. Projektowanie plansz (co jest do zrealizowania nawet w MS Paint), to działka dla projektantów. Jak będziemy mieli gotowe projekty plansz, damy je grafikom do narysowania i programistom do oskryptowania.

Ergo - grafik w Gameplayu nie jest potrzebny, chyba że do rozbujania dyskusji. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomy jest tak, mam siaką taką wprawę w modelingu 3d, moge jakieś potworki porobić, od biedy otexturać w miare przyzwoicie <artysta ze mnie żaden>. Ale mowa tu tylko u modelach HiPoly, +uv mapy. Jak ktoś będzie chciał potem animować to sobie retopo do low poly sam musi zrobić :) <poprostu niemiałem i niemam czasu nawet zapoznac się z jakimkolwiek programem do animacji <podobno blender potrafi>> Jakieś próbki? Zapraszam na mojego devianta jest tam złomowisko modeli ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie nieobecność, ostatni tydzień miałem... delikatnie mówiąc zajęty :). Sesja na uczelni, powrót do Polski, załatwianie przedświątecznych spraw. Do tego nie mam neta na swoim laptopie co odrobinę ogranicza mój dostęp... No ale powoli wracam do życia forumowego, więc również do GnC :D. Ponadto mimo, że nie pojawiły się nowe zadania, byłem w kontakcie z kierownikami i mniej więcej wiem co się dzieje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś dobry program do projektowania poziomów w 2D? Obecnie tworze "szkice" w Paincie. Tabletu oraz Skanera nie mam, chociaż przydałyby się. Próbuje tworzyć tym co mam (Paint, Gimp).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko dodać, iż plan przykładowego poziomu już jest w temacie Gameplay. Edytowałem poprzedniego posta, nie chciałem pisać posta pod postem, bo moderacja miałaby mi za złe :trollface:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie info, bo mnie od dawna nie ma... No cóż, cały czas planuję "niedługo wrócić do forum" i różne rzeczy (święta, sylwester, pobyt w Polsce jako taki, wyjazd na narty, sprawy osobiste, League of Legends...) powodują, że odkładam na "wkrótce". Przepraszam. Nie podejmuję się w tej chwili nawet podać rozsądnego terminu powrotu do normalnego postowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...